Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 09:56:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ZSU-57/2 predstavljanje  (Pročitano 6919 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Fantasticne vesti iz Slovenije, pogotovo ono za privatni muzej. To je prava stvar. Bozo hvala na linkovima i informacijama.
Zivio! Smile Smile Smile  SmileSmile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Ne mogu jos uvek da nadjem di sam zaturio svescicu iz vojske sa svim podacima o ovoj sklameriji  Smile .Valjda cu uspeti da je iskopam u sto skorije vreme.Inace, u mojoj tadasnjoj kasarni (sad vec rasformiranoj kasarni u Subotici) postojale su dve "baterije" sa ukupno 14 ovih "ekspres lonaca".A od tog broja samo dve 57ice su bile u voznom stanju al ni jedna nije mogla da se upotrebi za gadjanje, tako da na moju zalost nisam osetio moc ovog orudja.Zaglavljivali su se u cevima cak i skolski meci tako da o bojevim nije bilo ni pomisli.A inace PS za ovo orudje kaze da ako se bojevi metak zaglavi u cevi posada mora da pod hitno napusti vozilo i da posle isteka 30 minuta (i da metak u cevi nije jos ekspoldirao) vraca se nazad i pristupa izvvlacenju zaostalog metka iz cevi. Ja sam bio na polozaju desnog punioca i da bi stavili okvir tezak 20 kg u leziste morate da imate dobro razvijene misice ruku pa cak i nogu.Kad nekako i ubacite okvir u leziste onda na snagu stupaju dve rucice (motalice) sa kojima dovodite okvir u prostor za ispaljivanje i namotavate udarnu iglu.A naravno, kocnice na motalicama i nisu bas funkcionisale pa se desavalo i to da neko od posluzioca zamalo ostane bez ruke.Na svu srecu, desilo se to da je stradao samo jedan opasac i jedan rucni sat.A cela obuka nam se zasnivala na tome da izvezemo jednu od te dve pokretne 57ice (pod uslovom da upale) na livadu  i nisanimo u neko drvo ili pitaj Boga sta i vrtimo se u krug sa kupolom ko u luna parku.Kad sam napustao vojsku receno nam je da ce sve te 57ice (inace rec je o 2004. godini) otici "uskoro" u Smederevo na secenje i topljenje jer vojska planira da uzme Tunguske.Sta se zaista desilo sa tim 57icama i da li su stvarno zavrsile u peci nije mi poznato.
Covjece, kakva obuka. Mos lako stradati, samo dva sustava mogu se kretati, kasnije se sa time vozikas na livadi i kad se skidas, kazu ti, ionako je bila zajebancija, ta gvozdurija se baca a tvoju obuku mos... Inace je dobra skalamerija al dosta zastarjela, bez radara itd. Al impresivno kad gadjas po tlu
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 09:56:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.