Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:51:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ovo je forum u kome se postavljaju tekstovi i pesme nasih omiljenih pisaca.
Pre nego sto postavite neki sadrzaj obavezno proverite da li postoji tema sa tim piscem.

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zoran Šestić  (Pročitano 2567 puta)
10. Avg 2005, 16:13:21
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
PORUKE LIČNE PRIRODE



1. Jelena, na televizoru su tvojih 20 dinara i Igorova desetica. Kad dodjete iz škole, podgrej sarmu i ručajte. Ne svadjate se, a sarma neka ti ne provri. Posle, učite! Ja pravo sa posla trčim do bolnice da vidim hoće li tatu operisati pre vikenda. Vraćam se do 18:00. Nemojte kasno, voli vas i ljubi vaša mama.

2. Mama! Reci Igoru da izadje iz mojih farmerica, unakaziće ih, a trebaju mi za sutra (kao i sića za kafu i pljuge). Otišla sam u 18:00. žurim, čekaju me Lidija i društvo, vraćam se kasno, spavaj mirno. Što te nema do sada?

P.S. Izlazi li tata za vikend ili ćemo opet u subotu i nedelju da se gužvamo po posetama? Voli te Jelena. ĆAO!

3. Kevo, ćera ti je, definitivno, pubertetski senilac! Ja sam ceo dan u trenerci (svojoj), a farmerke su joj u kupatilu, u prljavom vešu, neće da je zovu. Reci šizofreničarki da me ostavi na miru, jer ću je odrati! A sarma je bila hladna! Otišao u 21:00. Tvoj Igor.

4. Deco moja! Jedini moji... Od 22:00 do 22:45 tata se borio za život, bio je neki napad gušenja, svi ti lekari, sestre, ali uzalud... Sine moj i Jelena, tate više NEMA! Sada je 01:30 a ni vas još uvek nema. Otišla sam prekoputa, kod tetka Mire, teško mi je samoj, dodjite!

Voli vas i ljubi vaša nesrećna majka.

(Druga nagrada na XI konkursu za kratku priču, objavljena u zborniku «Vodič kroz lavirint», Beografiti, Beograd, 1997.)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
PET PRAKTIČNIH SAVETA PISCU-POČETNIKU



1. Za početak, neophodno je imati: (najbolje zgodnu) suprugu i dve kćerkice. Stariju, koja ide pre podne u prvi razred osnovne škole i mladju, koju ćeš rano ujutro, kad kreneš na posao, povesti sa sobom, do obdaništa. Obe okupati uveče, staviti ih ranije na spavanje, zamoliti surugu da im čita Snežanu sa što više patuljaka, jer sedam nije dovoljno da deca zaspu na vreme.

2. Sesti za sto i privući sve što je neophodno: veliku crvenu šolju vrele kafe, makaze za lim, najveću (gostinsku) pepeljaru, dve paklice cigareta «VEK», dva upaljača od po 1,5 dinara, otrgnutu stranu iz sveske starije kćerkice, njenu «Pelikan» gumicu i svoju, po mogućnosti meku, olovku B5, kao i tup rezač za olovke.

3. Taj otrgnuti list hartije pažljivo saviti na pola, precepiti i drugu polovinu tiho zgužvati. To iz razloga što na kraćoj hartiji osvanu kraće priče. Olovku preseći onim makazama za lim, na tri dela. Najkraći deo zarezati tupim rezačem, ostala dva dela odložiti za sve druge priče, takodje i makaze za lim i rezač.

4. Pušiti nad tim preostalim komadićem hartije dugo i zamišljeno, duboko uvlačeći dragocene dimove. Kafu ispočetka otpijati polako, a kasnije, kada se prohladi, koristiti krupnije gutljaje. Sada počinje KREATIVNA FAZA: naslov ispisati što krupnijim, štamparskim slovima pritiskajući olovkom što jače... a kada je olovka skoro istupljena, naslov senčiti, crtati oko njega lozice, vitraže, cvetiće... Pri tom, paziti da grejalica dugo ne radi na trojci, jer će ti, koliko u petak, iseći struju zbog tri uzastopno neplaćena računa.

5. A kada si siguran da su deca čvrsto zaspala, a supruga samo što nije, svući se SASVIM i lagano uvući u njen topli krevet, pod toplu spavaćicu, do njene meke, vrele, baršunaste kože!



(Sa XII konkursa za kratku priču, objavljena u zborniku «Mamihlapinatapei», Beografiti, Beograd, 1998.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
MRTAV, MRTVIJI, NAJ(s)POKOJNIJI



Vozač crnog karavana «Prevoz umrlih lica», izlazeći prebrzo iz dvostruke krivine, nije na vreme primetio kako mu u susret juri, još većom brzinom, ogromna hladnjača «Smrznuta riba», čudno krivudajući.

Sudar je bio toliko silovit, da je vozač – pogrebnik, zarivši se bočno pod ogromni teretnjak, ostao na mestu mrtav. Njegov (sa)putnik, pozadi u kovčegu, bio je mrtav već – drugi dan.

Zureći mutnim pogledom preko njiva, u daljinu, u kabini hladnjače sedeo je mrtav pijan, vozač smrznute ribe, pokušavajući da shvati šta se uopšte dogodilo. Od svih učesnika tog tragičnog sudara, samo su smrznute ribe u kontejnerima bile sasvim i odavno (s)pokojne... Već sedmi dan!



(Sa XII konkursa za kratku priču, objavljena u zborniku «Mamihlapinatapei», Beografiti, Beograd, 1998.)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:51:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.