Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:54:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zoloft - iskustva  (Pročitano 93560 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Iskreno, ja bih otisla u sumu...

Roditelji su odrasli ljudi, ti ne treba da brines o njihovim problemima, a i uvek ces biti njihovo dete.
Devojke dodju i prodju... imam iskustva sa prekidanjem dugogodisnjih veza..
A, sto se tice prijatelja... zaista ne znam...

U svakom slucajno, pohvalno je to sto si potrazio strucnu pomoc i sto se interesujes za nezeljene efekte.
Mozda ti necu pomoci, ali da li si isao na konslultacije kod drugog lekara? Desava se (i to prilicno cesto) da lekari ne urade kompletan pregled i prepisu neodgovarajucu kombinaciju... Ako dolazi do takvih velikih promena kao sto je losiji vid, sasvim sigurno moras da se obratis lekaru kako bi se izbegla veca steta...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ja znam da postoje ljudi koji moraju da uzimaju ove ljekove,ali poslije dugog uzimanja znam i da stvaraju zavisnost i da su potencijalno opasne...
na jednoj strani pomazu...dok na drugoj i te kako odmazu.

poslije odredjenog vremena konzumiranja istih...ne vidim ja puno razlike izmedju onih koji  ih koriste i onih koji tugu i probleme rijesavaju uz pomoc alkohola ili narkotika.

ne znam u koju kategoriju ti spadas...jer,znam da postoje oni koji ne bi bili u stanju normalno funkcionisati da ih ne uzimaju...ja se i slabo razumijem u ove ljekarije,pa se i unaprijed izvinjavam Smile

ali,probaj da zamislis zivot bez njih...
imaj alternativu problem rijesiti i bez njih...

i naravno,konsultuj se sa ljekarima...

ukoliko postoji i malo sanse za normalno funkcionisanje i dovodjenje u red snagom nase volje...ja ti toplo prepurucujem na oko tezi put Smile...
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG Google Nexus 5
ja se izvinjavam na mom ne znanju, ali me interesuje kakve to covek probleme mora imati da bi pio ove tablete,

za sta sluze one, za koju vrstu terapije?

IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Anti - depresivi.

Protiv depresije.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG Google Nexus 5
koliki stepen depresije mora biti da bi se uzimali lekovi?
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia E
ja se izvinjavam na mom ne znanju, ali me interesuje kakve to covek probleme mora imati da bi pio ove tablete,

za sta sluze one, za koju vrstu terapije?


Kao prvo  Smile


Kao drugo, ja sam postavio isto pitanje jer znam nekoliko ljudi koji su u ratovima izgubili sve sto imaju ali apsolutno sve cak i decu sto ja mislim da nema veci udarac za coveka pa se i dalje kroz zivot bore sa problemima i nose sa situacijama bez pilula i tableta za lepo ponasanje!
 Strahovito me nerviraju one fore iz americkih filmova  kad se neko ne oseca lepo oni mu daju prozac koji bukvalno resava sve probleme. Ne mogu da prihvatim i ne zelim da prihvatim cinjenicu da mlad covek ne moze da se izbori sa bilo kakvim problemom (osim vise sile mislim na neki zdravstveni problem daleko bilo, nadam se samo da nije to)!
 Po mom licnom ubedjenju to rade osobe koje su slabe, emotivno labilne i one koje zele da pobegnu od problema i od istine, znam da nismo svi jednaki ali moramo se truditi da budemo jaki i da cuvamo sebe jer ako ti ne cuvas sebe i ne stedis se sta mislis sta ce ostati od tebe da to poklonis svojoj zeni, deci, porodici?
 Koriiscene tih tableta odobravam samo u slucaju da je neko dusevno nastradao pa mu je potrebna sanacija te vrste. Nisam strucan da o tome pricam ali znam jer sam svedok da u nasoj sredini mnogo ljudi i to mladih ljudi posezu u 99% slucajeva za tim "antidepresivima" bez ikakve dijagnoze, bez razmisljanja o posledicama misleci kako je samo njima tesko, najteze!
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
koliki stepen depresije mora biti da bi se uzimali lekovi?
Ne postoji takva stvar kao što je ''stepen depresije''.
Ili si depresivan (klinički) ili ne.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Kao drugo, ja sam postavio isto pitanje jer znam nekoliko ljudi koji su u ratovima izgubili sve sto imaju ali apsolutno sve cak i decu sto ja mislim da nema veci udarac za coveka pa se i dalje kroz zivot bore sa problemima i nose sa situacijama bez pilula i tableta za lepo ponasanje!

Ne bih da rusim iluzije, ali od tog stresa ne flipnu svi odmah ili se ne radi samo o psihickim poremecajima. Cesto se razviju neke bolesti koje moraju da se lece pilulama... od bolesti stitne zlezde do kancera...
Ako nista drugo, imam par primera u blizoj porodici...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Da ja malo razjasnim (iako me iskreno mrzi) šta je to sa tim lekovima za ''glavu''.

Naime, svi psihički poremećaji, ma o kom da se radi, imaju svoj korelat u funkcionisanju centralnog nervnog sistema.
I ne samo CNS-a, već maltene celog tela (to je već druga priča).

Kada je neko depresivan (ovde, opet da naglasim, ne misli se na tmurna raspoloženja ili žute minute, misli se na klinički dijagnostikovanu depresiju), njegova depresija manifestuje se:
1. na psihološkom polju: ponašanje, emocije, kognicije, itd.
2. na neurolopsihološkom polju: kao manjak dopamina.

Terapija je obično sastavljena iz dva dela, prvi - u kom se daju lekovi, kako bi se najpre ispravila fiziološka uznemirenost (ili narušenje prirodne ravnoteže neurotransmitera), a zatim se sprovodi i psihioterapeutski rad, kako bi se iskustvo koje je doprinelo depresiji proživelo u mislima osobe, i uskladištilo na način koji tu osobu neće dalje uznemiravati.

Stavovi tipa - ti lekovi su glupost, depresija nije ''prava'' bolest, sve je to u tvojoj glavi - su odraz nepoznavanja ove problematike.
Psihološki problemi i te kako moraju i trebaju da se leče i lekovima, ali nikako samo lekovima, i nikako neodgovarajućim lekovima.

IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Citat
Nisam strucan da o tome pricam ali znam jer sam svedok da u nasoj sredini mnogo ljudi i to mladih ljudi posezu u 99% slucajeva za tim "antidepresivima" bez ikakve dijagnoze

   Pa verovatno mislish na narkomane...samo shto narkomani ne piju Zoloft...vec neshto drugo...Ovaj antidepresiv je chsit seratonim..ili tako neshto...samo znam da ga u narodu zovu 'hormon zhelje"..naravno da nisi kompetentan, nisam ni ja, samo sam malo informisana!
 Bolje da pije Zoloft, ili ne znam shta josh, nego da uradi neshto sebi, ili nekome od svojih!

 Zoloft je Fajzerov lek, i verovatno je dobar antidepresiv..njegove nus pojave ne znam, a nisam od tih koji guglaju da bi napisali neshto ovde.

 Znam osobu koja ga je pila, nekih shest meseci, i oporavila se...jer nisu svi ljudi isti, neko podnese neki fatalan stres bez leka, a neko ne!
 Svi se foliramo, da nikad nismo nishta popili od tih lekova, lazhemo sami sebe!
Ja jesam, ali ne Zoloft, vec Flunirin, koji je isto antidpresiv..(sad ce neki da misle da sam luda. ne Gospodo...ja sam samo odgovorna najpre pre,a sebi, pa naravno i prema mojima)
 Znam da sam mnoge smorila, ali eto opet moram da spomenem moje dete koje je imalo pochetnu dg Papilarni karcinom.
 Sve sam ja to na nogama podnela, ali posle me stiglo...nesanica..crne mislii..i stalno neki 'grch'...sve sam uradila da ne odem kod lekara (shetnje, bajs...itd...) no, nisam uspela da ne odem lekaru, iako sam bezhala od njih, zbog trauma iz detinjstva....I, hvala mojoj porodici, koja je bila uz mene, ali nije mogla da mi taj 'strah izbrishe iz glave'....nije mogao niko...ne spavati 2. meseca, i ta dva meseca spremati dete za zrachenje...mene je stiglo posle, tachnije kad je sve bilo ok...i, kad su svi moji bili ok!

 Tako da pozdravljam ovog choveka, otishao je lakaru, nije mogao da se izbori sa ovim shto ga snashlo...a, nek malo progugla, i nacice koje su nuspojave, ja zaista ne znam, da znam napisala  bih.

  P.S. Slazhem se da treba izbegavati lekove, ali se ne slazhem da treba bezhati od lekara...kad chovek ne mozhe sam sebi da pomogne, ili da mu pomogne bilo ko...

 P.S.1. Koliko ja znam...antidepresivi se piju shest meseci,,,kad je stanje akutno, kao shto je bilo kod mene..zeznuto je ako predje u hronichno...onda tu kraja nema...nazhalost..tada nastaje  'dushevno stanje'..(a, i ovo je...samo se lechi) koje trazhi ustanovu, tachnije bolnichko lechenje!

 No, o tome znaju psiholozi, psihijatri..ja sam samo malo informisana...


Edit..upravi vidim da ja Bambina sve objasnisla, a ona je skoro dip.psiholog!
 
  

 
« Poslednja izmena: 22. Okt 2009, 21:59:44 od _enigma_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:54:44
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.