Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zločin u Dobrovoljačkoj - 15 godina tišine  (Pročitano 23437 puta)
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Ericsson T28
Ista ta armija je 2.maja zarobila presjednika jedne suverene i medjunarodno priznate drzave,
Ko je priznao tu drzavu? Sto ga ne ubise, prije bi zavladao mir...



Vlado85
Tu drzavu je priznala EU i mnoge druge eurropske drzave pa cak i Rusija. A Aliju bi vi ubili da ste imali m..a.
Igorxxx
I meni se ponekad gadi sto zivimo u istoj drzavi,ali ja druge nemam i ako ti smeta imas majcicu Srbiju pa razguli.Nisam gledao taj dokumentarni film,a dali  su autori tog filma radi objektivnog informisanja javnosti pitali i stanovnike Dobrovoljacke ulice da i oni kazu svoju istinu.Vjerovatno nisu jer oni bi lagali a samo Srbi govore istinu i samo je vasa "istina" istina a svi drugi lazu,kao sto je rekao Kukanjac vi ni mrava niste zgazili. A u  presudi MSP fino pise da RS nije imao kapaciteta da vodi rat u BiH da nije bilo pomoci iz Beograda finansijski,logisticki i kadrovski.Ko je onom misu Mladicu davao penziju do 2000 i neke,mozda Pakistan.Sto se mene licno tice ovo je kraj rasprave.

1. Ti nemaš pravo da ijednog Srbina iz Bosne, tjeraš bilo gdje! A to što ti se gadi život sa nama , kao i nama sa vama ide u prilog tome da : Moja Bosno iz tri djela nikad nećeš biti cijela.
2. To što ne gledaš drugu stranu , to nije moj problem , to je dokaz da si uopšte neinformisan i mlatiš praznu slamu
3. Činjenica da je Srbija slala tu pomoć i ja od toga ne bježim isto , kao što je činjenica da je embrago na uvoz oružja bosanskim muslimanima bio samo paravan, a da je municija stizala preko splitske luke na velika vrata, to može potvrditi bilo koji splićanina , javna tajna i ništa posebno!
4. Ako već nisi gledao tu emisiju gldeja makar presudu na BHT za zločin u doborovoljačkoj, toliki čovjek valjda možeš biti!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Ericsson T28
Na Haytu , je bilo sučeljavanje Genrala Aksentijevića , sa tadašnjim rukovodiocima BiH , Ganić, Divjak, Kljujić! I narano ovi lešinari su spopadali na njega tipa zašto je u Sloveniji , zašto nije u Srbiji i tako , zašto je jedan tenk iašo vamo ili jedan transporeter ispred predsjedništva i tako! Naravno Senad Hadžifejzović je prokazao taj najduži dnevnik u istoriji BiH , koji je trajao nekoliko sati bez prestanka! I naravno i tad je izvješatavo bez činjenica i govoreći po Sa se puca , ali nikad nije precizirao ko puca! Pa onda Alija zarobljen u Lukavici , a general Mekenzio izjavio da je to bio pritvor , pa onda pregovori o tome šta dalje! Svo vrijeme je bio sa njim Zlatko Lagumdžije, zašto on ne ispriča kao se to desilo, a ne da ova 3 izroda pričaju svoju priču! Sve je ovo mutno!
Ali ono što se dalo primejtiti da je Ganić sve tiši i tiši kad se radi o ovoj stvari, a to znači da je naša stvar na doborm putu!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia E50
Tada je trebalo stoku uza zid i metk u celo(Aliju Izetbegovica)...ali je on sa Slobom imao drugaciji dil.... Smile
Samo mi nije jasno,kad neki danas kazu da neko tada nije imao muda da ubije Aliju...kao bio mnogo zajeban,pa ga nisu smeli,e to ti je da se cepas od smeha...
Jos ce za nekoliko godina da se prica kako Zvezdan Jovanovic(Da,onaj koji je ubio Premijera) nije imao muda da ubije Sulju Tihica,kad ga je vodio na "streljanje"svojevremeno 1992. godine negde oko Samca...nego je Zveki iz samo njemu znanih razloga promenio misljenje,i ostavio gnjidu da zivi,i pljuje po svemu Srpskom...
Ali ce Bosnjanska povijest da pise kako je hrabri Suljo savladao ljutoga dzelata i pobegao,pri tom nanevsi ozbiljne stete agresoru,u stilu Prleta i Tihog(Tihic,jos ce i to da bude fake)....
A,da tada ubi gnjidu specenu,danas bi odnosi Srbije i BiH,bili daleko bolji,umesto sto se poteze pitanje Republike Srpske,i mnogo toga,zbog komplexa doticne jedinke zvane Sulejman Tihic...pih sav se najezim,kad mu se setim one face... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Ericsson T28
Pa naravno , sve te gluporije o tome , da Aliju nisu smjeli dirati su besmislene. Alija se mogao likvidirati, ali ne isnstrukcije su bile drugačije  i onda kad kažu JNA u Sa! Takvi papci ne zanju da je JNA od njenog osnivanja u JNA, jedino što se mjenja je rukovodstvo i regruti na odsluženju vojnog roka, a sad tim enkim papcima nije jasno šta je JNA radila u Bosni! Dobro im Aksentijević kaže, da je Kukanjac htio mogao je poslati jedan bataljon tenkova a ne jedan, koji je imao zadatk da se sa novooformiranim bošnjačkim bandama obračuna, ali sad se zastupa teza JNA ubija nedužne, nedužne koji su naoružani do zuba!
Ja mogu reći da je poslije 3. maja 1992. g. moj otac pocjepao pozivnicu za pristup teritorijalnoj odbrani BiH, izašao iz rezervista JNA ( za neuepućene lokalno stanovništvo je odlazilo masovno u rezerviste naavodno da čuvaju mir u svojim gradovima ,ali to je ubrzo puklo po nacionalnim šavoima) i otišao u Srpsku vojsku na kraju! 

Ima još jedna angdota koju pričaju Bošnjaci: Kukanjc kaže Mladiću, ja ti ostavio čitavu Bosnu , a ti ratuješ na samo jednom dijelu, aludirajući na to da smo imali 74% BiH umjesto 100%! Ali ja mislim da je to samo još jedna bošnjačka podvala!

A sad da mi neko kaže , koje je godine umro Kukanjac, ja uopšte nisam znao da je umro i gdje!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia E50
Nisam ni znao da je Kukanjac umro...nemam pojma.
To sto je tvoj matori pobegao iz teritorijalne,pa naravno,nije trebao cekati da ga Sarajevski klosari i samozvani komandanti grada maltretiraju i da pred lopovcinama i zadnjim drustvenim slojem dokazuje lojalnost Allahu.....video covek koliko je sati,i sta se valja iza njihove"odbrane" grada...
Negde sam procitao da si iz Vogosce,ali to kod doticnih ne menja stav da si agresor...i ti i tvoji preci,kao i oni jadnici na Pofalicima,sto ih Sandzaklije poklase i popalise za par sati...ali sve ti je to "odbrana od agresora"...
Oni znaju,a ti ne...ti koji si odatle,si agresor... Smile
Samo sad da sacekamo "argument" od strane dinooo,posto vidim da visi po ceo dan ovde na SNF-u,da te covek prosvetli,i da ti objasni kako si najebo,zato sto su se oni branili,a ti kao napadao,pri tom ti si imao isto godina 4-5 kao i on...Ali otkud ces porediti odbranu grada,sa agresijom...
Jer oni imaju i za takve nebulozne stvari objasnjenje,kako je neko iz Cajnica,ili Bihaca,bio branitelj grada,a onaj  Srbin sa Marijin dvora,ili bilo kojeg dela grada,agresor na isti...
Sad naravno sledi prica,kako se zna ko je i kada poceo,i slicne balijske gluposti...etc... ali jedno ostaje,a to je Sarajevo,ovakvo kakvo je,jadno je...
Izvukli ste pouku,pamet u glavu,svoju Republiku Srpsku,za koju ste izginuli,koliko god se oni gadjali terminima tipa genocidno-kulturocidno,i slicne balijske nebuloze...(ovo balijske,koristim,imajuci u vidu na koga mislim).To je tako i oni mogu samo da laju i nista drugo,na njihove zalopojke vise niko ziv u svetu ne reaguje,osim Irana(koji nece jos dugo biti u zivotu)...Samo napred,vi ste u prednosti,vreme radi za vas-nas...a njih ko jebe,nek im je Dobrovoljacka na cast,kao i nama Srebrenica,s tim sto mi Srebrenicu ne negiramo,a oni negiraju sve zivo,a ovamo pricaju o casti i postenju...15 godina oni nece da osude Cela Delalica,koji ubi coveka,pred bogom i pred ljudima...sta drugo reci...
I opet bi oni na ovo rekli sta si se uhvatio Cela,a sto da se ne uhvatim...bilo koga,da ga ne ubise njima bi Caco bio glavni,jaci i od drzave...
Oni dalje kazu,ne moze da se poredi ovo ili ono...moze itekako da se poredi,ako cemo da se ceramo....
Kao nije bitno koliko su oni Srba u Sarajevu pobili,jedno vreme je to u gradu bio trend,bitno je da su njih vostili Srbi sa brda,pa je po njima 'prirodno" sto su stradali Srbi,kao od nasih granata...smradovi jedni,posle 12 godina,presude suda,dolaska Predsednika Tadica u Potocare...oni jos oce nesto??!!
Neka njih...znas ti dobro,a znaju i oni ciji se barjak na Crvenim stijenama vije...i na sred gore Romanije...Trebevic ne moram ni da pominjem...
Daleko im lepa kuca... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Lako je dati zivot za nesto, kad ga nemas

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava Cehoslovacka ;p
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
HTC Topaz
Ali ono što se dalo primejtiti da je Ganić sve tiši i tiši kad se radi o ovoj stvari, a to znači da je naša stvar na doborm putu!

ganic ima vilu u sred sarajeva, boli njega qrac za sve...


@niko
da, snf mi je postao novi homepage umjesto vicevi.net
mozes ti tu da pricas kako su zrtve i agresori izmjesani, a ja ti mogu reci samo iz licnog iskustva - 3 godine hodanja po vodu, 3 godine jedenja ikara kojeg pas sada nece da jede, 3 godine bez struje, 3 godine zimi spavanja u skafanderima, 3 godine hodanja do skole duzom rutom, koja je bila sakrivenija od snajperske vatre nego prva...sapienti sat
sto se tice opet tih fora - svi srbi u sarajevu pobijeni/protjerani, Deni D., vrata do vrata sa mnom, otac Slobodan, mati Asifa...Nenad S., zajedno sa Jadrankom S., kumovi mojih staraca i njihova 2 sina...u ratu ostali u sarajevu, a ni dlaka im nije falila, s tim sto su i oni isto kao i ostali isli po vodu...mogu nastaviti listu, pitat staru, koga jos zna, jer ja sam ipak bio mali tad, te se imena i ne sjecam najbolje...
sto se tice cele, rekao sam vec, covjek je mafia, a posto je vlast u kurcu, niko mu nista ne smije, ne zato sto je "bosnjak", nego zato sto je mafioz...
a da, naravno, znamo ciji se barjak vije, Srpski, jer kod vecine vas na ovom forumu je podjela na Srbe i ostale, nedo Bog da to bude zajednicko, da svi mogu zvat svojim, jok, to je sve Srpsko breeee  Smile...aj sad pozdrav, necu vise da se nerviram  Smile
« Poslednja izmena: 06. Maj 2007, 13:44:54 od Dinooo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 313
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
A posle se svuda servira da su Srbi jedini zlocinci u ratu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7220
Dinooo je u pravu, ali Dobrovoljacka zbog toga nije zlocin?
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 
Ne znam zasto su se cudili sta su JNA i ostalii radili Sarajevu posle tog zlocina u Dobrovoljackoj.
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung S7220
Optužnice za zločin u Dobrovoljačkoj?
Petak, 7. decembar 2007. 11:23



Tužilaštvo za ratne zločine Republike Srbije početkom naredne godine podići će optužnice protiv bivših članova Predsedništva BiH Ejupa Ganića i Stjepana Kljujića zbog zločina u sarajevskoj Dobrovoljačkoj ulici 3. maja 1992. godine.

Kako saznaje banjalučki list "Press RS", osim Ganića i Kljujića očekuju se optužnice i protiv bivših bošnjačkih političara, kao vojnih i policijskih zvaničnika koji su imali odgovornost za ovaj zločin kada je zverski ubijeno 12 vojnika, a ranjeno više od 40 oficira JNA iz kolone koja je trebala da napusti glavni grad BiH.

Savetnik za odnose sa javnošću u Tužilaštvu Jasna Šarčević-Janković potvrdila je da se "protiv jednog broja lica vodi pretkrivični postupak u vezi iz Dobrovoljačke ulice", ali zbog inteztivne istražne radnje nije mogla da otkrije o kojim licima je reč.

"Zbog interesa istrage ne mogu da otkrijem više detalja", rekla je Jankovićka koja nije odgovorila kada bi se eventualno mogle očekivati prve optužnice.

Medjutim, izvor banjalučkog lista tvrdi da su već prikupljeni ključni dokazi na osnovu kojih će, optužnice biti podignute i protiv ratnih funkcionera bošnjačkog MUP-a Jusufa Pušine, trenutno konzula BiH u Turskoj i Zorana Čegara, kao i nekoliko komandanata takozvane Patriotske lige i nekadašnje Civilne zaštite BiH.

"Tužilaštvo raspolaže velikom brojem dokaza, kojima se potvrdjuje direktno učešće ovih lica u zločinu nad nedužnim vojnicima. Tu spadaju i snimci RTS-a a koji verodostojno svedoče o tim tragičnim dogadjajima. Na tim snimcima se vide neka od pomenutih lica i njihova dramatična uloga u Dobrovoljačkoj ulici", kaže sagovodrnik lista "Press RS".

Slavko Jovičić-Slavuj, bivši zatočenik logora "Silos", pozdravlja najavu otvaranja navedenih optužnica i smatra da je sramotno dosadašnje ignorisanje Tužilaštva BiH o navedenom zločinu nad srpskim žrtvama u Sarajevu.

On kaže da Srbija aposolutno ima pravo da procesuira zločine koji su poičinjeni nad pripadnicima JNA, jer je to u skladu sa potpisanim bilateralnim sporazumom o saradnji Tužilaštva Srbije i BiH.

"Kao pravi naslednik bivše SFRJ, normalno je da se Srbija interesuje za zločine počinjene u ’Tuzlanskoj koloni’ i ’Dobrovoljačkoj ulici’. Svaki put kada se potegne pitanje odgovornosti visokih bošnjačkih funkcionera za ratne zločine, iz Sarajeva se začuje ’vriska do neba’, a kada je srpsko tužilaštvo vodilo potupak protiv tzv. zvorničke grupe, svi su likovali!", kategoričan je Jovičić.

Nekadašnji član Predsedništva BiH Ejup Ganić ne oseća se odgovornim za zločine u Dobrovoljačkoj ulici. On smatra da je za vlasti Srbije svako potencionalni zločinac ako je "branio BiH od agresije".

"Celi postupak koji pokušavaju da proguraju protiv mene, više je nego smešan. Pojedinci iz srpske politike pokušavali su da angažuju Haški tribunal po tom pitanju, ali sve su optužnice protiv mene odbačene kao smešne. Poenta je u tome da je JNA kindapovala predsednika Izetbegovića! Šta je trebalo da radimo? Da ih milujemo?!", kaže Ganić.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.