Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zločin u Dečjem selu: Štićenik izbo kuvaricu  (Pročitano 5587 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Nož sevnuo zbog ljubavi?

OD ukupno više od 50 uboda nožem koje je, u utorak uveče, Saša M., 17-godišnji štićenik Dečijeg sela u Sremskoj Kamenici, zadao kuvarici te ustanove Svetlani Zorić (34), samo dva koja su pogodila njeno grlo bila su smrtonosna, saznaju "Novosti" iz izvora bliskih istrazi. Ostali, naneti po celom telu nesrećne žrtve, nastali su tokom njene grčevite borbe sa ubicom, koja je, kako se pretpostavlja, trajala desetak minuta.

Saša M. se od srede nalazi u pritvoru i tu će, iako žalba njegovog branioca Saše Josifovića još nije razmatrana, savim sigurno i ostati. Slede neuropsihijatrijska i druga veštačenja, a traganje za motivima strašnog zločina kreće se između dečakove opsesivne mržnje prema ženama, izazvane nebrigom majke Bosiljke za njega i njegovu braću, do Svetlanine navodne neuzvraćene ljubavi prema Saši.

- On jeste često odlazio u kuhinju, ali ne verujem da je gajio takva osećanja prema Svetlani, niti ju je ikad posebno pominjao - kaže, međutim, njegov brat Slobodan.

- U kuhinju je, da pomogne, vrlo često išao i ranije. Ono u šta sam siguran jeste da u strašnim trenucima zločina to nije bio on, da je prosto iskočio iz svoje ličnosti.

Sva tri brata su u Dečije selo došla 2001. godine, a najstariji kaže da ne veruje ni u pretpostavku da je Saša zločin počinio jer ga je Svetlana podsećala na njihovu majku koju je, navodno, mrzeo i tu mržnju iskalio na nedužnoj ženi.

- Ne, Svetlana nije mogla da ga podseća na nju, jer je bila sve ono što naša majka nije bila, blaga, vedra, predusretljiva... Pogled i glas naše majke su nama ledili krv u žilama, a patnje kroz koje smo u Platičevu prošli živeći sa njom i očuhom bile su zaista strašne i nikom ih ne bih poželeo - veli on.

Očuh je, nastavlja Slobodan, u prisustvu majke, uz ostalo, umeo da Sašu, kojem je tada bilo tek pet-šest godina, uhvati za noge i njime, svom snagom, udari u ormar od hrastovine! Trpeli su i mnoga druga maltretiranja, ali, uprkos svemu, majku, tvrdi, nisu mrzeli.

- Spomenko je, doduše, ponekad znao da o njoj kaže oštru reč, pre svega zato što nas ne obilazi, ali ju je upravo Saša uvek branio, govoreći da ima drugu, manju decu i da ne stiže. Sva trojica smo se, u njenu korist, dobrovoljno odrekli penzije našeg pokojnog oca Milenka - kaže on.

Spomenko i Slobodan će, po savetu rukovodstva, na nekoliko dana otići kod očeve rodbine u Beograd.

- Advokat mi je rekao da će u ponedeljak tražiti dozvolu da, kada se vratim, posetim Sašu - kaže Slobodan. - Znam strahotu onog što je učinio, duboko saosećam sa Svetlaninom porodicom, ali ja ne mogu da ga ostavim, nisam to uradio ni pre deset godina, kada sam njega i Spomenka doveo u Dečije selo.

MAJKA NEKA NE DOLAZI

SLOBODAN M. veli da je sa majkom Bosiljkom razgovarao u četvrtak, kada je ga je ona nazvala i rekla da bi došla u Kamenicu. - Rekao sam joj da, ako zaista hoće da nam pomogne, ne dolazi - kaže oporo najstariji, od trojice Bosiljkinih sinova iz prvog braka.

BAKA

UPRKOS očevoj smrti i majčinoj novoj udaji, muke trojice braće su, kaže Slobodan, bile koliko-toliko podnošljive dok im, 2001. godine u Han Pijesku, nije umrla baka po ocu Milanka.

- Štitila nas je i hrabrila, govoreći nam da uvek kad je teško mislimo i na ljude kojima je gore - priča on, kroz suze. - A kad smo joj 8. marta 2001. davali 40-dnevni pomen, otišao sam u Centar za socijalni rad u Rumi i molio da nas pošalju u Dečije selo jer za nas nema više života. Na sreću, ta molba je uslišena.

Večernje novosti
« Poslednja izmena: 11. Jun 2011, 05:43:44 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.