Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 11:09:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zločin bez kazne  (Pročitano 1757 puta)
26. Jun 2006, 14:15:51
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Bosansko tužilaštvo se još ne izjašnjava o krivičnoj prijavi protiv muslimanskih vojnika koji su svirepo silovali i ubili devetogodišnju Mirjanu Dragičević iz Gornje Bioče

SARAJEVO - Tužilaštvo BiH ni posle godinu dana neće da se izjasni o krivičnoj prijavi protiv vojnika Drugog bataljona Sedme muslimanske brigade Armije BiH i njihovih komandanata za zločine nad srpskim civilima, počinjene 28. decembra 1992. u selu Gornja Bioča kod Ilijaša. Među ubijenim i mučenim Srbima, nalazi se i devetogodišnja Mirjana Dragičević, koju su pre smrti silovala tri mudžahedina koji do danas nisu identifikovani!

- Tužilaštvo BiH ne komentariše, ne objavljuje niti bilo šta govori, o predmetima koji su u istrazi, osim u izuzetnim slučajevima. Tako je sve dok Sud BiH ne potvrdi optužnicu. Tek tada se javno obelodanjuju imena optuženih, kao i krivična dela za koja su optuženi - izjavio je za Kurir portparol Tužilaštva BiH Boris Grubešić.

Centar javne bezbednosti Istočno Sarajevo je 22. jula 2005. godine dostavio izveštaj o zločinu u Gornjoj Bioči Okružnom tužilaštvu Istočno Sarajevo, koje je odmah podnelo krivičnu prijavu Tužilaštvu BiH.
- Nismo dobili povratnu informaciju iz bosanskog tužilaštva tako da ne znamo u kojoj je fazi ovaj slučaj - rečeno je Kuriru u Okružnom tužilaštvu.

Srpsko tužilaštvo osumnjičilo je osam identifikovanih i tri neidentifikovane osobe. Načelnik Štaba Vrhovne komande Oružanih snaga Republike BiH Sefer Halilović i njegovi podređeni Rasim Delić, Enver Hadžihasanović i Nehru Ganić, svi oficiri Armije BiH, se terete da su znali za izvršenje ovog zločina, a nisu preduzeli nužne mere da to spreče. Oni, takođe, nisu ništa učinili da pronađu i kazne izvršioce.

Za zločin se direktno terete pripadnici Sedme muslimanske brigade Armije BiH kojom su komandovali Mahmut Karalić, Asim Koričić, Kadir Jusić i Šerif Petković. Pripadnici ove brigade bila su i trojica neidentifikovanih mudžahedina iz islamskih zemalja koji su na svirep i ponižavajući način silovali i ubili devojčicu Mirjanu Dragičević (9), a njenu majku Radu Dragičević (45) prvo naterali da gleda silovanje, a onda i ubistvo svoje ćerke.

Monstrumi su potom pucali i u majku i ranili je sa više hitaca iz vatrenog oružja. U istom napadu, oni su ubili i civile Nikolu Mićića i Lenku Skočo i ranili Milojku Draškić iz Gornje Bioče.
      
Zverski se iživljavali nad devojčicom

Rada Dragičević je posle trinaest godina javno progovorila o masakru koji je doživela.
- Ujutro oko pola šest probudili su nas pucnji. Videla sam da u selo ulaze muslimani. Pošla da obučem decu da bih ih izvela iz kuće - priča Rada Dragičević.
Ona je obukla malu Mirjanu i njenog brata, ali iz kuće nije uspela da izađe. Dok je sa devojčicom stajala kod vrata, njen sin je pobegao u jednu od soba i sakrio se ispod kreveta, a na njega je palo ćebe, što mu je i spaslo život.
Kada su ova trojica provalila u kuću, Radu su odgurnuli, a malu Mirjanu su uhvatili za ruku i odveli je u kuhinju. U kuću je ušlo još mudžahedina, koji su držali i maltretirali Radu dok su trojica koja su prva ušla počela da se iživljavaju nad devetogodišnjom devojčicom.
- Moja ćerka je bila u crvenoj trenerci koju sam joj obukla. Kad su je odvojili i odvukli od mene, ona je vrištala i plakala. Nisam mogla da joj pomognem jer su me držali. Kad ju je prvi mudžahedin silovao, bila je svesna, a kasnije, kada su je druga dvojica silovala, izgubila je svest. Samo je ležala na podu. Kad su završili, pucali su u nju, a onda i u mene - kroz plač priča Rada Dragičević.   


Izvor: Kurir / (N. R. - Z. J.)
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
nece se nikada moci zakopati ratne sjekire, skroz dok pred sud nedodju oni koji su krivi za zvijerstva za vrijeme proteklog rata,i to nema veze jeli to bili ustase, balije ili cetnici. skroz dok su te osobe na slobodi nema nikakve sanse za mir i suzivot. ja licno nebi nikada mogo da ubijem dijete ili bilo sta da mu uradim, pogotovo novorodjence koje nikome nije nista krivo. svi ti koji su ubijali djecu za vrijeme rata bi trebali da se osude i posalju u zatvor i to dozivotno i to da se torturiraju svaki dan....ali nazalost...to se nece nikada desit!! 

izvini , nisam vidio da si napravijo off topic za ovu temu...prebaci i ovo moje tamo ako mozes..pozdrav  Smile
« Poslednja izmena: 26. Jun 2006, 16:26:28 od SavoNaSavi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 11:09:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.