Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 07:23:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zlezde na vratu?  (Pročitano 17767 puta)
26. Dec 2011, 20:18:16
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
Ovako inetersuje me sledece...
Po nalazu sin mi ima na vratu levo lateralno pozadi jednu 1.5cm i ispod nje jednu od 0.5cm zlezdu sta li vec.
Znam da obicno zlezdice reaguju na virsne boelsti isl. i da se vremenom povuku, neke vise neke manje.
On je ispio panklav 7 dana i bio na kontrolu posle 12-13 dana, ostalo je sve isto. Na kraju smo otisli kod hematologa odradjena mu je plocica krvi i ostale analize i sve je ok.
On jeste malko mrsaviji i moguce da su mu malo vise uocljivije, mada sam skeptican jer se ne smanjuju.
Ovako deluje sve ok, nema problema, ne boli ga nista itd.
Pa reko jer imao neko slicnih problema ili eventualno iskustava sa istim.  Smile
« Poslednja izmena: 26. Dec 2011, 20:18:48 od cg_ac »
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
To je neka granična vrednost veličine za vratne žlezde, ali je mnogo važnije od veličine sam izgled žlezda. Ukoliko su kompaktne, pravilnog oblika poput masline, bez nepravilnih ispupčenja, onda su od neke infekcije. Ne bi valjalo da su nepravilno okruklog oblika i da su jako izdignute iznad ravni kože. Ako su analize krvi u redu, onda ne bi trebalo da bude ništa, ali može se desiti da su analize krvi u redu, a da žlezde nisu u redu.

Ako je u pitanju bila virusna infekcija, žlezde reaguju tako da oteknu sve koje su povezane u jednom nizu, neke manje, neke više, ali je karakteristično da su povezane.

Ako budu još rasle onda ima razloga za dalje analize, u suprotnom, ako su iste treba samo pratiti situaciju.

A to što ne prolaze ne mora ništa da znači, u mnogim slučajevima one ostaju uvećane mesecima, godinama, ili čak doživotno.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
Kontam sve to, ali opet djavo ne da mira sto bi se reklo.
Njemu su neprimetne zelzde do trenutka okretanja vrata a samim tim i zatezanje koze.
Prvi put na pregledu je imao kompletan niz vrat, pazuh, prepone...na drugoj kontroli nakon panklava imao je samo na vratu, po doktorki, mekse malo manje...
Hematolog je rekao da nema potrbe za zabrinutost, analize su bile dobre, mada treba pratiti isl.
MIslim najvise me je pogodilo to sto smo morali ici kod hematologa pa mi je i doza straha porasla.
Takodje spominjanje biopsije  mi je pomutilo mozak u par navrata...ali dobro
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Žlezde su jako nezahvalne za davanje dijagnoze i jedina sigurna dijagnoza je putem biopsije, odn. punkcije i to je jako bezazlen zahvat, tankom iglom se ubode žlezda i onda pregledaju ćelije. Nije klasična biopsija.

Ako su se delom povukle i postale mekše, onda nema razloga za brigu, da je nešto loše one bi rasle i postajale tvrde. Kao što rekoh, nakon nekih infekcija, uvećane žlezde mogu ostati takve jako dugo.

Prati situaciju da se ne uvećavaju i bez brige, ne verujem da je nešto loše. Takođe, ne bi bilo loše da uradi krvnu sliku ponovo kroz nekoliko dana, da se vidi da se slučajno ne menja, radi vašeg mira...
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
U sredu ide na kontrolu, srecom pa imam vezu na pedijatriji jer su me u decijem dispanzeru odjebali, pa sam ja skakao malo oko toga.
Hvala u svakom slucaju...uvek kada se poprica malo je lakse iako vecinu stvari znam ali opet ono Smiley
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
HTC Sensation
ДА ли си из Београда?
Колико ти син има година?
Где сте ишли да вадите крв,дом здравља,клиника?

У принципу ништа ти ново нећу рећи што већ не знаш,али оно што мораш јесте да поново урадиш(тј син) ту крвну слику. Пошто не знам ни колико су те жлезде увећане нити сам видео ту крвну слику(и шта ти значи та плочица крви) нећу ништа да ти причам на невиђено.

Да ли ти син има и какве симптоме,да ли се замара,да ли га те жлезде боле или не боле? КАкав му је апетит итд...

И немој да се плашиш зато што сте морали јод хематолога,једноставно они су специјалисти за све што има везе са крвљу тако да је то најнормалнија могућа ствар тј најисправнија могућа ствар који сте урадили  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
NIsam iz bgd-a, ali ukratko Krusevac je u pitanju.
Prvi pregled decija bolnica izabrani lekar...mala upala grla, ujedno sam pitao i za to.
Uradjen bris grla - uredan, Krvna slika - po njoj pokazatelj neke infekcije. Zlezde po njoj normalna pojava.
Drugi pregled nakon nedelje, sve uredno zlezde su normalna pojava...
E posto sam ja uvek skeptican po pitanju lekara pogotovo iz domova zdravlja otisao sam direktno u bolnicu na pedijatriji.
Tamo je doktorka bila malo skepticna...udarila panklav sedam dana...
Sledeci pregled sve isto, odradjen ultrazvuk, pankreas, jetra, bubrezi, slezina sve je ok.
Dat uput za hematologa, uradjen premaz, krvna slika sve ok...
E sada sto se mene licno tice da kaze covek polu miran sam jer se to ne siri, uvecava...mada niti se nesto brzo smanjuje.
U sredu ide opet kontrola pa cemo videti sta je i kao, dal treba biopsija ili ne...
« Poslednja izmena: 27. Dec 2011, 00:12:53 od cg_ac »
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Nokia zvrr
Limfno tkivo djece burnije reaguje na stimuluse, što može objasniti uvećanje žlijezda. A bole li ga te žlijezde, ima li promjene boje kože iznad njih?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
Ma jok on je super ovako...nema nikakvih problema, ne boli i slicno. Ponekad kada ga svi smore u vezi toga onda kaze da ga boli, ali samo tada. Ovako mi dozvoljava da proverim velicinu i te stvari.
Mislim imam ja takodje zlezdi koje su mi ostale posle odlezanih zauski, pitam samo cisto da smirim malo savest, jer posle svog trcanja neke tri nedelje po lekarima bez neke krajnje dijagnoze sam popustio i mentalno i fizicki
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
nemojte ih dirati, one hoce da rastu kada se stiskaju i pritiskaju.. najbolje za uvecanu zlezdu je biopsija, od toga nema boljeg pokazatelja.. zasto da se mucite i vi i dete po sto lekara, uradite biopsiju i znacete odmah o cemu se radi i bicete mirni jednom zauvek.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 07:23:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.