Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Vaša iskistva sa životnim osiguranjem?
Sjajna, preporučujem svima
12.5%  (1)
Ok, nije loše
0%  (0)
Nemam ih
62.5%  (5)
Pih, nije to to
0%  (0)
Fuj, prevaranti
25%  (2)
Ukupno glasova: 8
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Životno osiguranje - prevara?  (Pročitano 15888 puta)
17. Jun 2012, 19:33:16
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24
Browser
Chrome 19.0.1084.56
Trgovine prodaju robu, restorani hranu, piće i dobru atmosferu, provod u paketu, banke prodaju novac a osiguravajuća društva koja nude životno osiguranje?

Oni prodaju OBEĆANJE finasijske sigurnosti u vidu privatne penzije (rente) ili isplate osigurane sume Vašim najmilijim u slučaju "Ne dao Bog".   
Da bi to prodato OBEĆANJE, relativizovali, obesmislili, i Vaš novac zadržali, služe se posebom tehnikom prevare prilikom sklapanja " ugovora".  

Teške reči? Maliciozne tvrdjnje?

Dokaze, argumente možete nađi po raznoraznim forumima kao i na blogu [spam]
Gojko Rodić

PS
Veoma bi me obradovala najnovija iskustva čitalaca Bureka, i forumaša koji su pre par godina razmišljali da se upuste u avanturu zvanu Životno osiguranje
« Poslednja izmena: 21. Jun 2012, 18:22:38 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X (iPhone)
Browser
Safari 7534.48.3
mob
I-mate 30 Pro
90% savremene ekonomije je zasnovano na nekoj vrsti prevare
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.7.4
Browser
Chrome 19.0.1084.54
mob
Apple iPhone SE 2020
Trgovine prodaju robu, restorani hranu, piće i dobru atmosferu, provod u paketu, banke prodaju novac a osiguravajuća društva koja nude životno osiguranje?

Oni prodaju OBEĆANJE finasijske sigurnosti u vidu privatne penzije (rente) ili isplate osigurane sume Vašim najmilijim u slučaju "Ne dao Bog".   
Da bi to prodato OBEĆANJE, relativizovali, obesmislili, i Vaš novac zadržali, služe se posebom tehnikom prevare prilikom sklapanja " ugovora".  

Teške reči? Maliciozne tvrdjnje?

Dokaze, argumente možete nađi po raznoraznim forumima kao i na blogu [spam]
Gojko Rodić

PS
Veoma bi me obradovala najnovija iskustva čitalaca Bureka, i forumaša koji su pre par godina razmišljali da se upuste u avanturu zvanu Životno osiguranje

I ovo je vrsta prevare... Tema se otvara kako bi se "suptilno" reklamirao blog. Wink

Znaci... saveti mora da su dobri cim prevarant prica o prevari...  Smile

Visi inspektore... zaista?

Citat
Prevara Član 208.(1)  Ko u nameri da sebi ili drugom pribavi protivpravnu imovinsku korist dovede koga lažnim prikazivanjem ili prikrivanjem činjenica u zabludu ili ga održava u zabludi i time ga navede da ovaj na štetu svoje ili tuđe imovine nešto učini ili ne učini,kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.(2)  Ko delo iz stava 1. ovog člana učini samo u nameri da drugog ošteti,kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci.(3)  Ako je delom iz st. 1. i 2. ovog člana pribavljena imovinska korist ili je naneta šteta u iznosu koji prelazi četristopedeset hiljada dinara, učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do osam godina.(4)  Ako je delom iz st. 1. i 2. ovog člana pribavljena imovinska korist ili je naneta šteta u iznosu koji prelazi milion i petsto hiljada dinara,učinilac će se kazniti zatvorom od dve do deset godina.


Inace, tzv. aleatorni ugovori nisu prevara...
Ugovor o osiguranju je vrsta aleatornog ugovora...


« Poslednja izmena: 17. Jun 2012, 19:41:53 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.56
Citat: Anea link=topic=580326. msg10494412#msg10494412 date=1339954644
Citat: Gojrod link=topic=580326. msg10494401#msg10494401 date=1339954396
Trgovine prodaju robu, restorani hranu, piće i dobru atmosferu, provod u paketu, banke prodaju novac a osiguravajuća društva koja nude životno osiguranje?

Oni prodaju OBEĆANJE finasijske sigurnosti u vidu privatne penzije (rente) ili isplate osigurane sume Vašim najmilijim u slučaju "Ne dao Bog".    
Da bi to prodato OBEĆANJE, relativizovali, obesmislili, i Vaš novac zadržali, služe se posebom tehnikom prevare prilikom sklapanja " ugovora".   

Teške reči? Maliciozne tvrdjnje?

Dokaze, argumente možete nađi po raznoraznim forumima kao i na blogu [spam]
Gojko Rodić

PS
Veoma bi me obradovala najnovija iskustva čitalaca Bureka, i forumaša koji su pre par godina razmišljali da se upuste u avanturu zvanu Životno osiguranje

I ovo je vrsta prevare. . .  Tema se otvara kako bi se "suptilno" reklamirao blog.  Wink

Znaci. . .  saveti mora da su dobri cim prevarant prica o prevari. . .   :chuckel:

Visi inspektore. . .  zaista?

Citat
Prevara Član 208. (1)  Ko u nameri da sebi ili drugom pribavi protivpravnu imovinsku korist dovede koga lažnim prikazivanjem ili prikrivanjem činjenica u zabludu ili ga održava u zabludi i time ga navede da ovaj na štetu svoje ili tuđe imovine nešto učini ili ne učini,kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine. (2)  Ko delo iz stava 1.  ovog člana učini samo u nameri da drugog ošteti,kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci. (3)  Ako je delom iz st.  1.  i 2.  ovog člana pribavljena imovinska korist ili je naneta šteta u iznosu koji prelazi četristopedeset hiljada dinara, učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do osam godina. (4)  Ako je delom iz st.  1.  i 2.  ovog člana pribavljena imovinska korist ili je naneta šteta u iznosu koji prelazi milion i petsto hiljada dinara,učinilac će se kazniti zatvorom od dve do deset godina.


Inace, tzv.  aleatorni ugovori nisu prevara. . .  
Ugovor o osiguranju je vrsta aleatornog ugovora. . .  




Moderator a odmah kreće sa vredjanjem. . .  Prevaranti o prevari ? ne razumem. .
No zahvaljujući što me neste odnmah izbacili pokućašu da objasnim u čemu je prevara . . .  Na blogu je to detaljnije razradjeno a ovde ću biti maksimalno sažet . .

Naime pri sklapanju ugovra osiguravajuće kuče angažuju agente da bi klijentu " objasnili " uslove i suštinu osiguranja . . .
Agent besomučno laže klijenta obečavajući mu dobit od 50% na osiguranu sumu, mogućnost potupnog povlačenja uluga, rata, premija bez ikakvog umanjenja kao i bogatu  i izdašnu odštetu u slučaju nastanka osiguranog slučaja, štete ( smrt, povreda).

Da bi se kada dođe do suda osiguravajuća kuća oprala, poziva se na članove 8 i 9.  ponude koju je potpisao klijent a koji govore da osiguravajuću kuću usmene izjave ne obavezuju ( tj.  lagarije agenta kao i sve usmene izjave iz osiguravajuće kuče date telefonom

Ja bih sada stavio sliku ponude i objavio dokumente ili link al se bojim da me ne proglase spamerom . . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.7.4
Browser
Chrome 19.0.1084.54
mob
Apple iPhone SE 2020
Uvreda?

Nije uopste uvreda...

Vidite.. mi imamo svoja pravila poslovanja... A u njima stoji da je bilo koji oblik promocije drugih sajtova zabranjen...
Takodje, ovo nije prva tema u kojoj ste postavili svoj link, sto ce reci da ste upoznati sa nasim pravilom [skracena verzija postoji i pored polja za brzi odgovor], a pored toga nastavljate da ih krsite... I navodite ljude da u svrhu zapocinjanja diskusije posete i Vas blog...

Isti je slucaj i sa osiguranjem... Svako je u mogucnosti da detaljno procita ugovor i upozna se sa pravima i obavezama ugovornih strana. Tu nema prevare. Ima neupucenosti i alavosti, ali prevare nema. Da postoji prevara, takav ugovor bi bio rusljiv usled mana volje jedne od ugovornih strana (osiguranika) i vec bi takvi slucajevi bili zastupljeni u sudskoj praksi... sto ce reci, da bi vrlo verovatno takva osiguravajuca bila ugasena...
S druge strane, ugovor o osiguranju je aleatorni ugovor...

Prema tome... ako su osiguravajuce kuce prevaranti koji laznom reklamom navode ljude da sklapaju stetne ugovore, onda ste i vi na neki nacin prevarant jer navodite osobe da prvo posete vas blog kako bi bili upuceni u materiju... Smiley

Analogija je sasvim na mestu.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.56
Hm, sad sam u nedoumici, razgovaram li sa moderatorom ili zastupnikom osiguranja ... Ok, ajd prvo sa moderatorom ..
Ja jesam otvarao rasprave na ovu temu na mnogim forumima, ali na Bureku, ne znam gore piše da nisam, ili možda jesam pa ste je obrisali, ja je ne nađoh.jer da je nađoh ja bih se na istu nadovezao .. Molim Vas ako imam već otvorenu istu temu da me tamo uputite ...

Što se tiče osiguranja, bojim se da govorite kao njihovi zastupnici, agenti elem ...
Citat
Svako je u mogucnosti da detaljno procita ugovor i upozna se sa pravima i obavezama ugovornih strana. Tu nema prevare. Ima neupucenosti i alavosti, ali prevare nema. Da postoji prevara, takav ugovor bi bio rusljiv usled mana volje jedne od ugovornih strana (osiguranika) i vec bi takvi slucajevi bili zastupljeni u sudskoj praksi... sto ce reci, da bi vrlo verovatno takva osiguravajuca bila ugasena...

Ajde opet da Vam ne ubacujem linkove gde se sasvim suprotno govore reći ču Vam ili još bolje pitaću Vas

Čemu služe agenti osiguranja ? Da VAs prosvetle pričom da nije dobro pušiti nego štedeti za penziju... Hm malo ko to ne zna ...

Ćemu služe članovi u Ponudi ( za neupućene deo" ugovora" koji jednostrano potpisuje nesrećni klijent) a koji na eventualnom sudkom procesu potpuno aboliraju osiguravajuću kuću od laži , dobro istreniranih agenata ...

Evo Vam pa pročitajte priručnik za " obradu " klijenata https://docs.google.com/document/pub?id=1bxNv533vIMjoFudK5LYXKzmtidPxKulpLSPBkKb2834

To nije reklama za moj blog već pririručnik agenture WVP koja zastupa Viner Štetiše i Grawe ...

Ajd sad da Vas čujem ...

Dakle šta će nam agenti ... Svi ugovori su tipski, što ih lepo ne pošalju klijentu unapred da ih prouči, pa da popuni ponudu on line na njihovom sajtu., pa kad mu pošalju nacrt polise, ako se čoveku dopadne, nek tada uplati premiju, to je isto aleatorno, ali sad neće moći da kuka da ga je neko prevario ... Šta tome fali?

Naravno tome fali prostor za prevaru ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.56
I draga Anea,

šta kažete
Citat
Da postoji prevara, takav ugovor bi bio rusljiv usled mana volje jedne od ugovornih strana (osiguranika) i vec bi takvi slucajevi bili zastupljeni u sudskoj praksi... sto ce reci, da bi vrlo verovatno takva osiguravajuca bila ugasena...

Nastupate kao pravnik, može biti da ste studirali ili diplomirali , ali sudske prakse parnične a ni krivične, skoro da nema... Zašto ? Naravno vi ćete reći zato što je sve OK.. Da li je?

Hm .. draga moja .. tu se otvarara mnogo veća tema ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0
mob
Sony xperia
Nemojte slati vise komentara za redom. Postoji dugme izmeni ako ste nesto zaboravili reci. Postovanjem vise odgovora zaredom tema se samo razvodnjava i smanjuje se preglednost. Za ostala pravila ponasanja pogledajte pravilnik Burek Foruma.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.56
Citat
Prevara Član 208.(1)  Ko u nameri da sebi ili drugom pribavi protivpravnu imovinsku korist dovede koga lažnim prikazivanjem ili prikrivanjem činjenica u zabludu ili ga održava u zabludi i time ga navede da ovaj na štetu svoje ili tuđe imovine nešto učini ili ne učini,kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.(2)  Ko delo iz stava 1. ovog člana učini samo u nameri da drugog ošteti,kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci.(3)  Ako je delom iz st. 1. i 2. ovog člana pribavljena imovinska korist ili je naneta šteta u iznosu koji prelazi četristopedeset hiljada dinara, učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do osam godina.(4)  Ako je delom iz st. 1. i 2. ovog člana pribavljena imovinska korist ili je naneta šteta u iznosu koji prelazi milion i petsto hiljada dinara,učinilac će se kazniti zatvorom od dve do deset godina.

Uh, a kako li se ja u ovo uklapam kao prevarant ... Kakva je meni korist (protivpravna, imovinska) od razotkivanja prevarantske politike osiguravajućih kuća?

@ Lightsoft

Ok, sad je gotovo ... ne mogu da obri[em ovaj post i zalipim ga ne prethodni.... Nisam se uhodao na ovom forumu mada mi Anea reče da sam tu već objavljivao ... Eto ovo pokazuje da nisam ..
« Poslednja izmena: 18. Jun 2012, 00:21:19 od Gojrod »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
Iz pouzdanih ( i licnih ) izvora mogu da kazem nesto sto cu sada reci a to je ...

Gojko  Smile
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.