Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Vaša iskistva sa životnim osiguranjem?
Sjajna, preporučujem svima
12.5%  (1)
Ok, nije loše
0%  (0)
Nemam ih
62.5%  (5)
Pih, nije to to
0%  (0)
Fuj, prevaranti
25%  (2)
Ukupno glasova: 8
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Životno osiguranje - prevara?  (Pročitano 15885 puta)
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.56
Poenta je da onaj ko ne zeli da se zastiti ne treba da se zali da je prevaren...

I kao sto je receno... zivotno osiguranje ili osiguranje uopste nije obavezno...
Kao ni stednja...
Kao ni igre na srecu..
Kao ni mnoge druge stvari...

Ko zeli da snosi rizik, mora da se pripremi na posledice koje nisu povoljne po njega...

Pa to i ja kažem ..i dodajem čuvajte se prevaranta zaštićenih zakonom ...
« Poslednja izmena: 20. Jun 2012, 21:35:22 od Gojrod »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Na zahtev pokretaca teme, dodata anketa.

Zivi bili.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
LG Nexus 5
Bio sam osiguran u Viener Stadtische (valjda se tako piše) i tada sam rekao nikada više.
Pre 5 godina smo sazidali kuću i naravno odlučimo da je osiguramo.
Tadašnji poslovni partner nam preporuči Viener jer njegova ćerka tamo radi, on garantuje,... Odradili smo osiguranje kuće i svih stvari (krađa, poplava, zemljotres,...), i zdravstveno osiguranje za majku i mene.
Mislim da je sve to bilo oko 500-600 eur godišnje. Sve smo plaćali na vreme i posle godinu i po ja se povredim.
Pokidani ligamneti skočnog zgloba, pokidana tetiva, bio sam u gipsu 2 meseca.
Pozovemo osiguranje i kažemo da sam se dan pre toga povredio, da sam u bolnici, itd. i oni nam kažu da samo skupljamo sve nalaze i da im to donesemo kada se potpuno oporavim makar to bilo i za godinu dana, a da sada nema potrebe ništa da pokrećemo.
Nosio sam gips skoro dva meseca, nakon toga išao na elektro terapiju još dva meseca i kada se sve to završilo odemo kod njih sa svim nalazima.
 Odjebali su nas kao u fazonu sada je kasno morali ste u roku od 72 sata od povređivanja da nam se javite.
Kada smo im rekli da smo ih zvali i da su nam rekli da ne trebamo ništa da radimo samo su nas otkačili i na tome se završilo. Od tada više ni dinar nisu dobili.

Ja misim dosta za ovaj post ... Smile


Ovo se moze smatrati kao element prevare, osim ako u ugovoru nije navedeno kada, kako i na koji nacin se isplacuje novac u slucaju povrede. Trebao si da se raspitas kod nekog pravnika. Sta se desava u slucaju smrti nekog osiguranika? Treba da se otrci u roku od 72h nakon smrti ili cao-zdravo?


ne vidim kako se bilo sta sto se uplacuje 30 godina moze isplatiti na kraju u uslovima raspadanja svetske ekonomije... Smile

Koren i poenta svega.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja mislim da sve pare treba uplatiti policiji koja nas tako divno stiti od nas samih...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
pamtim da je jedan moj rodjak to uplacivao i kasnije je umro od neke bolesti pa je njegova zena od tih premija kupila kola i stan ali to je bilo pre jedno 10 ili 15 godina pa ne pamtim sve detalje Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.56
pamtim da je jedan moj rodjak to uplacivao i kasnije je umro od neke bolesti pa je njegova zena od tih premija kupila kola i stan ali to je bilo pre jedno 10 ili 15 godina pa ne pamtim sve detalje Smile

Bilo nekad, može biti sad se pominje  ... Evo još malo tuđih iskustava sa http://gojko-prevareniodvinaera.blogspot.com/


Muž mi je umro. Dete (mldb) i ja smo odbijeni za premiju od oko 10.000 E jer su oni zaključili da je on bio alkoholičar U VREME SKLAPANJA POLISE što je bila prepreka uopšte za osiguranje.


Osoba sa kojom je on potpisao polisu bila je naša kuma, pa smo to pomalo i uradili zbog nje, odn. potpisali ugovor. Ona je znala da on voli da popije, ali nije je bilo briga da bilo šta kaže o manama osiguranja, samo je pričala o prednostima. I naravno, kuma redovno putuje i usavršava se od procenta koji ima od nas, smrtnih i nesavršenih klijenata...
[img][/img]
Iskopirala sam njegov medicinski karton. U vreme sklapanja osiguranja,a i pre, nema ničeg u njegovom kartonu, nije tražio medicinsku pomoć, bio je zdrav. Ima odlazaka kod lekara neposredno pred smrt. Jeste pio, jer je doživeo nepravdu na poslu- otpušten je iz političkog revanšizma, pao u depresiju, itd ali to je sve nastupilo kasnije.

Winer mi je, navodno, isplatio uloženi deo, ali ni to nisam proveravala- nemam snage. Pretpostavljam da su i to umanjili. To im ne smeta da sad mene zovu i predlažu mi da se osiguram kod njih. Nedavno sam im napisala pismo u kom sam tražila da ću ubuduće, svako njihovo obraćanje shvatiti kao uznemiravanje, te da me obrišu iz njihove baze podataka. Eto priče.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 11.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Kako volim da procitam - "jeste pio...ali..."

Koliko vidim, prevaranti su oni i kuma....
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.56
Kako volim da procitam - "jeste pio...ali..."

Koliko vidim, prevaranti su oni i kuma....

Можете то и тако тумачити ...

Ето нпр и мени су неки агенти рекли да немам права да се буним пошто сам преварио свог агента који ме је осигурао ... Наводно му нисам рекао да сам полицијац ( ризична група) па је сироти агент написао да сам само службеник ...

Оно јес и да је полицајац службеник ( унутрашњих послова) али ипак .... Тако , кад ја љењ, глупав и све у том смислу најзад прочитах услове осигурања схватих да сам преварио осигуравајућу кућу ...

Ето мила моја, све признајем, дајем вам за право, ја сам један обичан преварант ...

Срећом по мене Управни одбор Винер Штетише осигурања, није то тако видео па су ми вратили све паре   уз изјаву да им је клијент на првом месту...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.56
Evo novosti
Kako bi što više suzio prostor osiguravajuim kućama za prevare i manipulacije sa klijentima, juče sam im se obratio, poslao mejl ka 13  osiguravajućih kuća koje nude ŽO i od njih tražio _.....

Poštovani!

Na preporuku Narodne banke Srbije, a u cilju izbegavanja konfuzija koje stvaraju nesavesni zastupnici osiguravajućih kuća dovodeći potencijalne klijente u zabludu, stavljajući im u izgled privatne penzije ili rente, od dobiti, skoro 50% posto na osiguranu sumu, molimo Vas da potencijalne klijente, osiguranike životnog osiguranja obavestite:



1. Koliki je godišnji prinos, odnosno kamatna stopa koju nam Vaša osiguravajuća kuća garantuje a na uplaćene premije mešovitog životnog osiguranja kojim se ostvaruju pogodnosti osiguranja života a ujedno i štednje?

2. Kolika je stopa troškova (režijski dodatak) koji Vaša osiguravajuća kuća obračunava prilikom izrada polisa životnih osiguranja?



Odgovori svih osiguravajućih kuća koje prodaju polise mešovitog životnog osiguranja biće objavljeni na sajtu Kako se zaštititi od prevare osiguravajuće kuće
Odgovori koji nikada ne pristignu, takođe će se smatrati odgovorima

S poštovanjem,
Autor  bloga
Gojko Rodić
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.