Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Vaša iskistva sa životnim osiguranjem?
Sjajna, preporučujem svima
12.5%  (1)
Ok, nije loše
0%  (0)
Nemam ih
62.5%  (5)
Pih, nije to to
0%  (0)
Fuj, prevaranti
25%  (2)
Ukupno glasova: 8
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Životno osiguranje - prevara?  (Pročitano 15886 puta)
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.56
 Smile ?!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.00
Citat
Evo Vam pa pročitajte priručnik za " obradu " klijenata https://docs.google.com/document/pub?id=1bxNv533vIMjoFudK5LYXKzmtidPxKulpLSPBkKb2834

супер за читање Smile

поготову део о "освежавању атмосфере "  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.56
Citat
Evo Vam pa pročitajte priručnik za " obradu " klijenata https://docs.google.com/document/pub?id=1bxNv533vIMjoFudK5LYXKzmtidPxKulpLSPBkKb2834

супер за читање Smile

поготову део о "освежавању атмосфере "  Smile Smile Smile

Samo ovo je tajni dokumet, poverljive prirode pa nemojte o tome nikome pričati ..... Smile
« Poslednja izmena: 18. Jun 2012, 12:11:48 od Gojrod »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
Smile ?!

Da ... upravo to ...  Smile

Ako te je neko od agenata zeznuo ili ako te neko tuzi da si ti njega/nju zeznuo, to je tvoj problem i ne vidim poentu piskaranja i reklamiranja tvog bloga i nekih dokumenata u vezi toga.

Kao predstavnik kompanije za zivotna osiguranja ( Primerica Life Insurance ; jedan od lidera na ovim prostorima i u svetu ) mogu da ti licno kazem da ovo sve sto pises je obicno sranje.

Kao prvo i prvo svaki predstavnik bilo koje kompanije za zivotna osiguranja treba da ti kaze samo onoliko koliko tebe zanima uz naravno glavne detalje osiguranja ; znaci koliko ces para dobiti u nedaj Boze situaciji i koliko cete to kostati mesecno kao i kakav je nacin preuzimanja para uz naravno imenovanje licnosti koja ce te pare da preuzme.

Sve, ali apsolutno sve, ostalo je na strani klijenta da pita ili da procita u ugovoru koji on/ona potpise a ja kao predstavnik imam duznost da na ta pitanja odgovorim i sve dok se klijent ne slozi u potpunosti s njim, ja ne prinosim dokumenat za zvanicno potvrdjivanje tog zivotnog osiguranja.
Svojim potpisom na taj dokumenat ja garantujem da nisam nista slagao i da klijent mora da dobije taj odredjeni novac uz odredjenu mesecnu ratu. Isto tako i klijent svojim potpisom na dokumenat pristaje na sve ono sto pise na tom istom dokumentu.

Prema tome, kao sto ti je vec Anea rekla, znaci klijent je taj koji je duzan da procita " pravila " i ako mu nesto nije jasno da pita a na tebi je samo da odgovoris tecno inace u bilo koje doba klijent moze da kaze " Ja ovo ne zelim posto mi ne odgovara " i to je to ...tacka ...

Toliko od mene Wink
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.56
E hvala VAm na objašnjenju gosin Bojane. mada ne razumem poruku ovog znaka  Smile

Razumem  ovo
Citat
mogu da ti licno kazem da ovo sve sto pises je obicno sranje.
mada sam ja eto mislio da takvo izražavanje je neprimereno ovom forumu, al ne brinite ja sam od vaših kolega agenta dobijao i grđe kvalifikacije ... No ne žalim se, razumem Vas, a i navikao sam  ...

A sada bih Vas zamolio da mi kažete da li i vi obećavate svojim klijentima osiguranu sumu u slučaju poplava katastrofalnih razmera kao i slučaju nuklearne havarije .. Neke vaše kolege su učene da baš tako čine a što možete videti na četvrtoj strani priručnika za razgovor sa klijentima  https://docs.google.com/document/pub?id=1bxNv533vIMjoFudK5LYXKzmtidPxKulpLSPBkKb2834



Elem ako je istina da i ja naplatim štetu... Baš bi me obradovalo ..
« Poslednja izmena: 18. Jun 2012, 14:48:10 od Gojrod »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.56

 Tu nema prevare. Ima neupucenosti i alavosti, ali prevare nema.


Sjajno draga Alea, dakle klijent je kriv što ga agent, rođak, ili nazovi najnoviji najbolji prijatelj besomučno laže.... Kriv je jer je neupućen i alav ... A ja mislo da je agent, zastupnik osiguranja tu zato da čoveka uputi .... Pa da , on ga ustvari upućuje u zabludu, a što je kako lepo citiraste zakon, jedan od osnovnih elemenata prevare ..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Ukoliko se radi o laznom reklamiranju, moze da se obavesti neko od udruzenja za zastitu potrosaca ili potegne odgovarajuca  inspekcija... obavesti ministarstvo finansija...

Ali, ono sto svaki osiguranik mora da uradi je da uzme i procita ugovor... i u ugovoru nema lazi... Ako mu nesto nije jasno, moze da pita agenta ili da zatrazi primerak ugovra i konsultuje advokata..

Laz i obmana nije ako nekoga mrzi da cita ugovor... a ljudi ne sklapaju ugovore o osiguranju zbog tackica za kupovinu...  Smile

Zakon je citiran jer mi nije jasno kako nekome nije palo da potegne tuzbu protiv osiguravajucih drustava... posebno sto se tuzbe potezu za razne gluposti... tako da... nije bas da ljudi u Srbiji ne znaju da se tuzakaju...

Moj zakljucak je da su svi na dobitku... pa nikome i nije u interesu da rusi ugovor..  Smiley

Takodje, zivotno osiguranje nije obavezno... Ja imam veci problem sto finansiram neefikasan drzavni aparat... npr. policiju... ili sudstvo.. ili razna ministarstva za ko zna sta...
« Poslednja izmena: 18. Jun 2012, 15:09:44 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.56
Draga Alea, vidim da ste se dobrano zauzeli da brainite osiguravajuća društva za Žo, pa pretpostavih da ste i sami u njih uključeni kao zastupnik .. Ukoliko sam u pravu, zamolio bih Vas da prosvetlite mene glupavog i korumpiranog pandura ( tako me zovu neki agenti ali neće više samnom da divane) ... Ako niste zastupnik onda bih zamolio Bojana, on to čovek ne krije .. elem

Ako ja imam 30 godina i uplaćujem 1000 evra godišnje narednih 20 godina, kolika će mi biti osigurana suma ... Koji je postotak troškova osiguravajuće kuće a koji je procentat godišnjeg prinosa, u Vašoj osiguravajućoj kući ( ako ste zbilja zastupnik neke) a koliki je Bojanovoj, koju je lepo izreklamirao a vi ga niste proglasili spamerom, što meni naravno ne smeta ...

Uh izgleda da sam pogrešio, vi iako branite osiguranja, niste baš upućeni .. naime
Citat
Ali, ono sto svaki osiguranik mora da uradi je da uzme i procita ugovor... i u ugovoru nema lazi... Ako mu nesto nije jasno, moze da pita agenta ili da zatrazi primerak ugovra i konsultuje advokata..

Nema tu nikakvog ugovora mila moja, postoji ponuda, polisa, tabela otkupnih i redukovanih vrednosti i obićni tipski uslovi osiguranja ... To, sve zajedno  kuće zovu ugovorom..
« Poslednja izmena: 18. Jun 2012, 15:40:41 od Gojrod »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.56
Gospodine Gojko ( ipak si stariji covek od mene, barem po datumu rodjenja u profilu, pa mozemo i na vi jer prema starijim osobama imam postovanja ),

Kao prvo i prvo ja nisam nikakav gospodin. Ja sam balkanac koji zivi u Kanadi i koji voli da ima slobodu govora koja mu dozvoljava da tokom ovih pet godina clanstva na Burek forumu kaze, i potvrdi, da je ovo sto pricate cisto sranje a da pritom nijedna od njegovih 25000+ poruka ne zavrsi u " smecarnici " ( recycle bin ) sto nije bas cest slucaj ali u svakom slucaju, hvala na komplimentu Wink

Kao drugo, siguran sam da ne zivite na ovim prostorima i da niste osigurani Primerica zivotnim osiguranjem jer bi sigurno onda znali da svaki moguci potencijalni klijent prolazi kroz zdravstevene testove i u zavisnosti od rezultata tih istih testova se odluci koliko se moze pokriti za tog istog klijenta i kolika je mesecna rata i onda ukoliko se klijent slozi, ugovor se potpise a onda kada se prva mesecna rata odbije bilo koji " act of God " slucaj ( grom, poplava, ... ) se pokriva ( uz naravno dosta suza jer je osoba izgubila zivot u situaciji koja nije bila u nicijoj do Bozijoj " kontroli " )

Elem, to je sto se tice Primerica ( koju ja ne reklamiram nigde niti sam stavio bilo kakav link ka mojoj licnoj stranici jer nema poente posto je vecina aktivnih clanova burek foruma van severno-americkog kontinenta nego samo zelim da kazem da sam upucen u ovo sto pricate ) ciji pravilnik tj. ugovor koji svaki klijent potpise tako kaze .. e sad .. ko se ne slaze sa time, moze lepo da kaze " Ne zelim to da potpisem " i to je to .. gotova prica Wink .. isto kao sto vi, kao clan ovog foruma, ne morate da se slozite sa mojim recnikom koji je cisti balkanski i koji je dozvoljen na ovom forumu dok na dosta drugih nije .. ali naravno isto tako Primerica i jeste lider medju zivotnim osiguranjima ovde na ovim prostorima kao sto je Burek lider u forumima Wink

Toliko od mene  Smile

Nema lazi, nema prevare  Smile
« Poslednja izmena: 18. Jun 2012, 15:58:21 od bojan.c »
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.56
E pa gosin Bojane drago mi je lagano podižemo nivo učtivije komunikacije..

Vidite, i ja sam Balkanac, rodjen u Nišu ali se nekako ne osećam komforno ni prijatno da upotrebljavam reči
Citat
cisto sranje
, iako su iste kako izgleda sasvim prihvatljive na ovom forumu .... Priznajem i da sumnjam da iste fraze
Citat
pure shit
upotrebljavate u Vašem prodajnom razgovoru...

Nema razloga da sumnjam da ste Vi jedan čestit, pošten agent osiguranja koji nikada ne laže svoje klijente, neću ni da sumnjam da u Kanadi rade poštenije .. Ovde je medjutim mulj od laži i prevara u osiguravajućem sektoru uzeo toliko maha da je Narodna banka Srbije morala da reaguje i donese Smernice o suzbijanju prevara u poslovanju unutar osiguravajućih kuća http://www.nbs.rs/export/sites/default/internet/latinica/20/osg/smernica_6_prevare.pdf, pa ne znam zašto Vi meni ne verujete da je tako ...

Ovaj forum čitate Vi iz Kanade, jel tako, pa isti forum i Vaš post može takođe pročitati neki balkanski Kanađanin i odlućiti da se osigura upravo u Vašoj Primerica Life Insurance.. Zato me čudi što Anea briše naziv mog bloga Životno osiguranje - prevara, ili Kako se zaštititi od prevare osiguravajuće kuće, jerbo te moje blogove čitaju ljudi iz celog sveta, mnogo njih iz SAD..

Niste mi odgovorili ni na jedno pitanje, nema veze, drago mi je da smo se upoznali .

Gojko Rodić
Viši policijski inspektor MUP-a Srbije

PS
Preporučio bih ljudima da pogledaju film "The Man Who Sued God" (Čovek koji je tužio Boga) , komediju koja je zasnovana na jednoj od stvari koje rade osiguravajuće kuće . U filmu glavnom junaku brod ,koji je usidren u luci, potone pošto je bio pogođen gromom . Na (ne)sreću osigurao je brod i traži od osiguravajuće kuće da mu isplati polisu , ali oni odbijaju jer je to bilo "božije delo" Act of God ...

U filmu je glavni junak uspeo što nije čest slučaj u životu
« Poslednja izmena: 18. Jun 2012, 18:00:32 od Gojrod »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.