Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 10:06:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zivot u Kanadi  (Pročitano 82130 puta)
14. Sep 2010, 15:22:06
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Evo posto sam bio zamoljen od mog " komsije " Sashe da napisem nesto o Kanadi, nadjoh jedan veoma dobar sajt koji pise o Kanadi pa sam zeleo da podelim to sa vama.

U svijetu proglašena najboljom zemljom za živjeti u...
Vec četvrti put, u posljednjih deset godina Kanada je proglašena zemljom broj 1 od strane Ujedinjenih Nacija, za najbolju zemlju u svijetu za živjeti u njoj.
UN uzimaju u obzir mnoge aspekte života u svojim analizama izmedju kojih su: zdravstvo, obrazovanje, dobro prilagodjeni uslovi dostojni čovjeka za život u jednom gradu, zemlji, sloboda izbora i mišljenja, kretanja unutar zemlje kao i veličina primanja prosječnog stanovnika. U principu, Kanada je zemlja koja je u svom ekonomskom usponu, sigurna, tolerantna i sa bogatom multietničkom kulturom. Pruža izrazito snažnu socijalnu zaštitu sa zavidnim kvalitetom života i prijateljski raspoloženim stanovništvom. Sloboda u Kanadi se smatra osnovnim pravom i ljubomorno se čuva.

"Kanadjanin je onaj koji zna voditi ljubav u kanuu" - Pierre Berton


Kvalitet života
Kanadski način života i kvalitet je rangiran medju najvišim u svijetu. Kanada ima visočiji standard života nego mnoge druge industrijski razvijene zemlje u svijetu, sto je priznato i od strane naših prosperitetnih komšija na Jugu - Amerike.

Kanada - ekonomski najbogatija zemlja u svijetu
Svjetska Banka je u 1986-oj godini došla do zaključka da je prosječan Kanadjanin zapravo milioner!
Ovo je bazirano na novom sistemu mjerenja bogatstva koje kalkuliše slijedeće vrijednosti: prirodna bogatstva zemlje, produktivnu imovinu te bogatstvo ljudima, što je rezultiralo da su Kanadjani vrijedni $960,000 CAN (ili oko $704,000 US)

Kanada ima najbolje regulisan sistem zdravstva
Kanada ima univerzalan sistem za zaštitu zdravlja koji pruža zdravstvenu zaštitu svakome i svima je jednako na raspolaganju. Za razliku od Amerike, gdje je zaštita zdravlja privilegija pojedinaca koji imaju osiguranje i dovoljno novca da sebi to obezbjede, Kanada nudi besplatanu njegu zdravlja svim svojim stanovnicima kojima stoje na raspolaganju savremeno opremljene bolnice, najbolja medicinska oprema, visoko obrazovano medicinsko osoblje te najbolje naučnike u svim oblastima medicinskog razvoja i istraživanja.

Kanada posjeduje najjači socijalni sistem u cijelome svijetu
Kanada je poznata po svojoj izdašnoj socijalnoj pomoći koja je namjenjena onima koji nisu u stanju da brinu o sebi iz raznih razloga. Za Kanadu je od neprocijenjive vrijednosti solidan život kojeg Kanadska vlada garantuje svakom svom stanovniku a koja se sastoji od slijedećeg: da će svako imati da jede, krov nad glavom i medicinsku zaštitu.
Medju mnogim socijalnim programima koji se nude u Kanadi su na prvom mjestu: zdravstveno osiguranje, socijalna zaštita, osiguranje u slučaju gubitka zaposlenja, zagarantovane penzije, doplatak za ugrožene obitelji, beneficije za udovice i siročad, pravna pomoć i zaštita, državne pozajmnice, besplatno osnovno i srednje obrazovanje, pomoćni univerziteti, finansijska pomoć za otpočinjanje vlastitog biznisa (uz neophodne, korisne informacije), te mnogi programi za investiranje novca u pomoći pri kupovini kuća i ostalih stvari neophodnih za život čovjeka.

Kanada kao 'Kulturni Mozaik'
Razvoj Kanade i njen uspjeh su zasluga imigranata koji su se doselili ovdje iz cijelog svijeta čime su obogatili Kanadsku kulturu i običaje te postali dio njenog 'kulturnog mozaika'. Za razliku od Amerike, koja se opisuje kao 'melting pot' gdje su imigranti 'prisiljeni' da se odreknu svojih kulturnih običaja i navika kako bi se što lakše prilagodili uslovima života u njoj, Kanada nastoji da očuva kulturu i običaje svakog pojedinca koji je odabrao da živi ovdje i čak je zvanično ozakonila prava svih da praktikuju svoje običaje i religije kako bi doprinijela razvoju njenog multikulturalnog miljea. Možda je ovo i najbitnija stavka koja objašnjava činjenicu da bi svaki peti stanovnik zemaljske kugle izabrao Kanadu kao mjesto za život, što nas stavlja medju tri najpoželjnije zemlje u svijetu za živjeti u.

Kanadjani: dobri ljudi
Iako promoviše individualnost i održavanje razlika, Kanada je zemlja čiji su stanovnici tolerantni i jedinstveni u prihvatanju različitih rasnih i kulturnih razlika medju ljudima svoje zemlje i to predano čuvaju. Kanadjani su dobri prijatelji, vrijedni radnici i otvorena srca pružaju svoju dobrodošlicu svim ljudima iz svijeta kroz mnoga udruženja, organizacije i programe kako bi pruzili pomoć onima koji žele da se nastane u Kanadi.

Kanada je sigurna zemlja za život
Jedna od najbitnijih stvari koju Kanadjani ne dijele sa svojim susjedima na Jugu je nivo nasilja u urbanim centrima.
Kanada ima strogu kontrolu posjedovanja oružja od strane policijske uprave što uveliko objašnjava nizak stepen kriminala i ubistava u zemlji. 'Opasne četvrti' i geta ne postoje u Kanadi, što ovu zemlju čini mirnom i sigurnom za život - su dvije stvari koje posjetioci odmah uoče.
 
 
Kanada treba iskusne radnike
Imigranti su uvijek bili osnovna snaga ekonomskog jačanja Kanade i tokom mnogih godina Kanada je privlačila talentovane ljude koji su ovdje uvijek dobro došli. Trenutna politika imigracije u Kanadi je da dozvoli obrazovanim i vještim ljudima da se trajno nastane u zemlji kako bi doprinijeli ekonomskom i kulturnom jačanju Kanade u cjelini. Jedino tako, Kanada može nastaviti svoj progresivan razvoj prema svjetskom vodji u svim poljima budućnosti savremenog čovjeka. Iako Kanada obiluje talentovanim ljudima, Kanadjani ipak priznaju potrebu da se taj broj uveća u skladu s čim i Vlada Kanade omogućava ljudima koji posjeduju odredjene vještine i obrazovanje da se nastane u ovoj zemlji uz uzajamnu korist.
 
 
Kanada treba poduzetne i poslovne ljude
Tokom mnogih godina Kanada je ulgala kapital u kreiranje poslovnih mjesta za Kanadjane. U posljednjih nekoliko godina, imigracijom čitavih preduzeća i poduzetnih ljudi Kanada je ostvarila prihode mjerene bilionima dolara koje su unesene u ovu zemlju. Dakle, Kanada ne samo da iskazuje dobrodšlicu ljudima sa odredjenim kvalitetima i sposobnostima već i mnogim poduzetnicima i firmama iz oblasti industrije i gradjevinarstva koji su uvijek dobro došli. Kanada uvijek treba ljude koji će donijeti nešto novo u ovu zemlju i koji su spremni da krenu od početka u svojim poslovima kako bi doprinijeli jos većem jačanju ekonomije naše zemlje. Medju oblastima u kojima Kanada ohrabruje poslovnu suradnju su: proizvodnja, turizam, tehnologija i izvoz. Osnovni cilj za vladu Kanade u potpomaganju ovih vrsta poslovanja leži u činjenici da ove oblasti pružaju velike mogućnosti za otvaranje novih radnih mjesta za Kanadjane; povećanju globalne domaće proizvodnje i uopšteno poboljšanju kvaliteta života u Kanadi.
 

Kanada pruža mnoge mogućnosti za zapošljvanje
Ukoliko posjedujete potrebna znanja i vještine Kanada pruža mnoge mogućnosti za zapošljavanje. Iako uspjeh ne može biti zagarantovan, mogućnosti za zapošljavanje postoje za sve one koji su odlučni i koji se ne stide teškog rada ali  koji su ustrajni u želji da uspiju. Vlada je osnovala mnoge agencije za pomoć pri traženju posla. Naravno, veliki je broj i privatnih agencija koje pružaju pomoć i onima koji potražuju posao kao i onima koji potražuju radnike.

Kanada: od vrtića do univerziteta
Bez obzira iz koje oblasti želite da proširite svoje znanje Kanadski koledži i univerziteti nude široke mogućnosti. U vrtlogu novih dostignuća i potreba savremenog svijeta Kanada uvidja sve veću potrebu za samoizgradjivanjem kroz konstatno doškolovavanje njenih ljudi s ciljem probijanja na svjetsko tržiste u što većoj mjeri. Kanada kroz svoje školstvo nudi samo ono najbolje svojim ljudima u postizanju zajednickog cilja.
 

Kanada: javne škole
U Kanadskim javnim školama nalaze se visoko obrazovani učitelji koji su dostupni svoj djeci. Ove škole ne smo da nude kvalitetno obrazovanje, već i mnoštvo drugih aktivnosti i disciplina kako bi učenici osim redovnog obrazovanja stekli i što više korisnih informacija i bili sto spremniji za život u uslovima koje društvo nalaže u Kanadi. U 'public' školama nema nasilja. One pružaju učenicima mogućnosti sticanja prijatelja, ispoljavanja vlastitih interesa i sticanja samopouzdanja. Škole im omogućavaju  lakše odrastanje u odrasle osobe koje će kasnije biti spremne da daju najbolje od sebe i prepoznaju svoje potrebe.
 

Kanada ima univerzitete svjetske klase
Kanadski univerziteti su poznati širom svijeta. Mnogi brilijantni studenti i dobitnici Nobelove nagrade su bili studenti nasih univerziteta. Ove činjenice su evidentne i  kad se ima u vidu broj visoko obrazovanih ljudi medju Kanadjanima.
 
 
Kanada ima veliki razvojni potencijal
Kanada je članica G7, koju čine sedan najmoćnijih zemalja u svijetu i priznata je kao svjetski lider u proizvodnji, izvozu, dostignućima u nauci. Medju najznačajnijim izumima Kanade je Kanadarm korišten na Američkom svemirskom brodu; otkriće inzulina, koji se koristi u tretmanu dijabetisa; izum telefona od strane Alexander Graham Bell, Kanadjanina; pa čak i izum od značaja za sport prihvaćen od strane sviju - koša!
Kanadjani vec odavno važe za svjetske lidere u telekomunikacijma, satelitima, farmaciji, javnom prevozu, rudarstvu, agrikulturi, zaštiti čovjekove okoline, uslužnim djelatnostima, bankarstvu, medicini, te mnogim drugim. Nedavna istraživanja su pokazala da je opšte internacionalno mišljenje ljudi da Kanada nudi više mogućnosti svojoj omaldini za pravilan razvoj i rad nego i jedna druga zemlja u svijetu.   
 
 
Kanada kao mjesto za biznis
Jedna od najboljih stvari o Kanadi je ta da je ovo zemlja koja pruža mogućnosti za svakoga da uspije ukoliko je stvarno odlučan da radi i - samo radi. Zemlja nudi sve: nevjerovatne mogućnosti, sigurno bankarstvo i pristup ogromnom Američkom marketu. Mnogi ljudi koji su skoro stigli u Kanadu su uspjeli da omoguće nevjerovatno dobre uslove života za svoje obitelji i sebe same zahvaljujući nepreglednom bogatstvu ove zemlje koje stoji na raspolaganju svima. Činjenica je, i da su mnogi Kanadjani na listi najbogatijih ljudi u svijetu.
 
Izvor: Nema problema
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.62
све је то лепо бојане али би било боље кад би ти својим речима написао какав је твој утисак о канади пошто тамо и живиш

нпр...моја прва комшиница живи у канади 14 година и судећи по њеној причи и није баш мед и млеко како се представља у овом тексту који си поставио
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Evo malog dela moje " kanadske price " iz stranice o meni na mojoj licnoj stranici koji kaze ...

Citat

Odlazak u nepoznato

Ćupriju sam napustio 13.6. 1999. godine, baš na bratov 3. rođendan, uz završetak Osnovne škole ali isto tako i završetak bombardavanja NATO snaga na prostore tadašnje Jugoslavije. Ovaj put me je put odveo u nepoznato tj. u Kanadu za koju sam jedino znao po stricu koji je ovde već decenijama i čija su se deca ovde rodila i po tetki, tatinoj rođenoj sestri koja je u Kanadu došla dve godine pre nas i čiji je odlazak i dao ideju mojim roditeljima za odlazak u dijasporu u potrazi za boljim životom.

Dolazak u nepoznatu zemlju

Moj dolazak u Kanadu je nešto čega ću se sećati celoga života. Ne samo da je to bio jedan od možda najbržih događaja koji se dogodio u mom životu nego je sve to prošlo kao u filmu „Prohujalo s’ vihorom „. Sam dolazak u Kanadu je trebao da se dogodi još u martu 1999. godine ali je taj dolazak produžilo bombardovanje Srbije tako da su nam iz kanadske ambasade rekli da moramo da čekamo ali da čim se završi bombardovanje mi smo prvi koji idu što je i bilo ali .. tek tu nastaje zbrka. Dugo očekivani poziv su moji roditelji čekali do 9. juna 1999. godine kada im je rečeno da putujemo, šta god da se desi, 16. juna 1999. godine, što je uznemirilo moje roditelje jer je tada još i dalje bilo bombardovanje i nismo znali šta i kako i šta će se desiti. Međutim, tog istog dana kad su nam javili za to, prestaje bombardovanje Srbije i našoj sreći nije bilo kraja pošto smo imali nedelju dana da sve to lepo sklopimo i bez brige. Da sve bude kao već opisano iz početka su se pobrinuli ljudi iz ambasade koji su nam rekli da je let pomeren i da, umesto 16. juna, letimo 14. juna i to iz Budimpešte, jer je tadašnji Surčinski aerodrom bio srušen, a da se moramo naći sa ostalom ekspedicijom 13. juna u Beogradu i onda ćemo autobusom do Budimpešte, tu prespavati i onda put Kanade. E tu već postaje prava trka i frka što bi rekli pošto je to značilo da je mojoj porodici ostalo svega četiri dana da kaže svima koji nas nisu videli par meseci radi bombardovanja da idemo za Kanadu, da spremimo za sve ispraćaj u Kanadu kako dolikuje, i da se ujedno spremimo za put u dijasporu. Ceo ishod sve te frke je u tome da neke članove porodice nismo videli evo već 10 godina i više jer nisu mogli da dođu na ispraćaj a isto tako dosta ljudi koji su živeli u Ćupriji su tek 2002. godine kad smo sestra i ja došli u posetu skontali da smo mi u Kanadi a ne na studijama negde van zemlje što su dosta njih pomislili za mene jer sam 1999. godine završio osnovnu školu.

Novi život, nova zemlja, novi jezik

U Kanadu sam došao sa nekim malim znanjem engleskog jezika i sa mislima da će mi to biti sasvim dovoljno ali sam se već prvi dan prevario kada sam počeo da slušam tetkine sinove kako pričaju nekim, Bog zna kojim, jezikom od kojeg sam ja uspeo da razberem možda par reči i da iz toga probam da sklopim neku suštinu. Već su mi razne misli prolazile kroz glavu sa tim da mene ovde niko neće razumeti dok ne naučim engleski kao jezik i da će mi sve konverzacije biti sa sestrom, roditeljima i tetkom i tečom pošto je brat tada još bio mali, ali sam se već u toku tog prvog dana u Kanadi razuverio svih tih misli pošto sam već taj dan upoznao neke ljude iz komšiluka koji znaju srpski tako da je sve bilo u redu.

Engleski kao jezik sam počeo sve bolje i bolje da savlađujem kao veoma komunikativna osoba i osoba koja voli da upoznaje druge ljude. Najviše mi je u svemu tome pomoglo što mi je super drug bio Grk i onda sam preko njega i preko našeg druženja počeo da sve bolje i bolje savlađujem jezik.

U Kanadi sam, veoma uspešno, završio srednju školu i krenuo na studije na fakultetu ali se nisam našao u programu tako da sam trenutno na pauzi u razmišljanju gde ću i kako ću.

Život u Kanadi je sasvim solidan i baš onakav kakav ja zamišljao da je normalan život na ovoj planeti. Ukoliko osoba poštuje zakon, poštovaće i ljudi tebe. Ljudi kao ljudi su veoma pristojni i svako gleda svoja posla i ne meša se u tuđa.




Ako vas jos nesto zanima .. tu sam ...
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
mob
Nokia 
bojane , lepa pricica  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
bojane , lepa pricica Smile

hvala  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Dobro, čekamo sada nastavak.  Smile

Šta ljudi generalno tamo rade? Jer ako me pitaš šta ljudi rade u USA, reći ću ti, ne rade ništa. Ovde su samo uslužne delatnosti. Prođoh dobar deo Amerike a ne videh ni jednu fabriku. Tako da ko ode za USA posao će naći u nekim uslužnim delatnostima, a kako je u Kanadi? Šta prvo uraditi kada se dođe tamo? Prvi, drugi, treći korak?
Takođe preporuči neki grad koji je bolji za početak. Da li je bolja veća i li manja sredina za početak življenja. Gde se brže i bolji posao nađe, u maloj ili većoj sredini?
Takođe napiši nešto o zaradama i cenama. Koliko se mesečno zarađuje a koliko se troši.
« Poslednja izmena: 15. Sep 2010, 02:49:13 od Sasha019 »
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.60
Dobro, čekamo sada nastavak.  Smile

Šta ljudi generalno tamo rade? Jer ako me pitaš šta ljudi rade u USA, reći ću ti, ne rade ništa. Ovde su samo uslužne delatnosti. Prođoh dobar deo Amerike a ne videh ni jednu fabriku. Tako da ko ode za USA posao će naći u nekim uslužnim delatnostima, a kako je u Kanadi? Šta prvo uraditi kada se dođe tamo? Prvi, drugi, treći korak?

Ovde su glavni poslovi gradjevina i vozenje kamiona kao i " real estate ( tj. prodaja kuca i nekretnina ) ". Sto se tice posla kao sto vec rekoh jednom clanu foruma ( prepoznace se Wink ) .. ovde ima dosta posla ali drma i ovde malo ekonomska kriza kao i svugde u svetu pa ljudi bas i ne odlaze sa poslova tako da je broj slobodnih mesta dosta manji nego uobicajeno.

Prvi koraci su:
1. Dobiti radnu dozvolu
2. Uzeti kola radi bolje komunikacije i vise opcija za rad, posao i zivot
3. Poceti sa poslom i stedeti pare za bolje sutra ..

Wink
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
Dobro, čekamo sada nastavak.  Smile

Šta ljudi generalno tamo rade? Jer ako me pitaš šta ljudi rade u USA, reći ću ti, ne rade ništa. Ovde su samo uslužne delatnosti. Prođoh dobar deo Amerike a ne videh ni jednu fabriku. Tako da ko ode za USA posao će naći u nekim uslužnim delatnostima, a kako je u Kanadi? Šta prvo uraditi kada se dođe tamo? Prvi, drugi, treći korak?

Ovde su glavni poslovi gradjevina i vozenje kamiona kao i " real estate ( tj. prodaja kuca i nekretnina ) ". Sto se tice posla kao sto vec rekoh jednom clanu foruma ( prepoznace se Wink ) .. ovde ima dosta posla ali drma i ovde malo ekonomska kriza kao i svugde u svetu pa ljudi bas i ne odlaze sa poslova tako da je broj slobodnih mesta dosta manji nego uobicajeno.

Prvi koraci su:
1. Dobiti radnu dozvolu
2. Uzeti kola radi bolje komunikacije i vise opcija za rad, posao i zivot
3. Poceti sa poslom i stedeti pare za bolje sutra ..

Wink
Smile Smile
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Pa u globalu to je isto za svaku zemlju. Siguran sam da možeš ti to i bolje. Dakle tastaturu pod prste i...  Smile
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
mob
HTC Tattoo
Plata 2000-3000 doalra,ništa posebno,njihov dolar nema neku vrednost,kad prebaciš u evre ,odbiješ troškove života,uštediš neku siću mesčno,a za to se ne isplati ići. Smile
« Poslednja izmena: 18. Sep 2010, 01:35:04 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 10:06:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.