Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:52:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: ziloti su:
cista vera
23.1%  (18)
nasa braca
10.3%  (8)
raskolnici
12.8%  (10)
sekta
26.9%  (21)
nemam pooojma
26.9%  (21)
Ukupno glasova: 78
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ziloti ,znamo li ko su  (Pročitano 24879 puta)
13. Avg 2005, 19:13:24
Zodijak
Pol
Poruke 1
Za nji kayu da smrde,da se ne kupaju,da mrye druge religije,da cepaju srkvu,da su raskolnici,sekta.
Za njih kazu da su revnosni,cuvari vere,protive se ekumenizmu i cuvari su kanona,ne priznaju pojam "sestrinske crkve"niti ne kanonska krstenja...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Ziloti su pravoslavna verzija vehabija (u islamu). Sve sto ode u ekstrem, narocito ako je religija u pitanju, ne moze da bude dobro.
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


se ipsum vincere pulcherima res est

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 3624
Zastava Periferija razuma
Ziloti su pravoslavna verzija vehabija (u islamu). Sve sto ode u ekstrem, narocito ako je religija u pitanju, ne moze da bude dobro.

Ainhoa, pa mi se u necemu slazemo   Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Na silu ne biva...al, ne se znaje - Заре игра.
Ћклај  конза
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Slazem se sa Ainhom po pitanju zilota. Ako je neko ekstreman, ne samo po stavovima, nego i po ponasanju, a ziloti su prakticno divljaci, taj je na pogresnom putu. Osim toga, kada ziloti poricu SPC, onda je sve jasno kakva je to oragnizacija
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
Za mene su ziloti jedinica iz starkrafta ...
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
Esfigmenski monasi-ziloti, poznati po strogosti u pogledu ocuvanja pravoslavne vere koja iskljucuje svaki ekumenski dijalog i medjuversku toleranciju, u sukob sa Carigradom dosli su jos 1964. godine kada se tadasnji vaseljenski patrijarh Atinagora sreo u Jerusalimu sa papom Pavlom Sestim. Uzajamno skidanje anateme iz 1054. godine kada je doslo do Velikog raskola izmedju Istocne i Zapadne crkve, svecano ucinjeno 7. decembra 1965, u Esfigmenu je dozivljeno kao "priznavanje svih novotarija Rima". Iznad ulaza u manastir postavljen je natpis "Pravoslavlje ili smrt", a na manastirsku kulu crna zastava na pola koplja, kao znak zalosti zbog, kako objasnjavaju monasi, nekanonskog opstenja carigradskog patrijarha sa rimskim papom, koga smatraju jeretikom.
    Esfigmen je pristupio Grckoj starokalendarskoj crkvi, koja se drzi julijanskog kalendara (u Grckoj pravoslavnoj crkvi zbog prelaska na gregorijanski kalendar 1923. doslo je do raskola), cijih blizu dva miliona vernika podrzava i pomaze esfigmenske monahe, kako tvrde u ovom svetogorskom manastiru.
    Esfigmenski ziloti su sa sadasnjim carigardskim patrijarhom Vartolomejem prekinuli svaki kontakt zbog njegove "jeresi ekumenizma". Ni njega, niti za Svetu goru nadleznog carigradskog episkopa ne pominju u molitvama na liturgijama, kako to kanoni nalazu, nego poglavara Grcke starokalendarske crkve arhiepiskopa Hrizostoma. Od Vaseljenske patrijarsije zahtevaju da "vrati julijanski kalendar, prekine svaki dijalog sa jereticima i istupi iz Svetskog saveta crkava, da se odrekne svih nepravoslavnih stavova, kako svojih tako i svojih prethodnika, rascini sve jeretike i prekine svako opstenje sa crkvama koje su pale u jeres".
Na zalost primera ovakvih fanatika imamo i u nasoj zemlji...sta reci..fanatizam ne podrzavam ni u kakvom smislu
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 65
Ziloti su obicni fanatici koji ne priznaju nista osim svojih principa, i ubedjenja!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
@pinkie

Hvala na pojasnjenju ... ocigledno ljudi u stvarno bolesnom ekstremu.
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
@nema na cemu...
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
@ pinkie (ili bilo tko drugi)

Možeš li mi molim te pojasniti zbog čega je pravoslavnima toliko stalo do julijanskog kalendara, kada je po julijanskom kalendaru Božić kada i po gregorijanskom, tj. 25. XII.

Mislim, ako su i sve pravoslavne države prihvatile greogorijanski kalendar, ne vidim razloga zašto Crkva toliko ustraje na njegovom održavanju, kada je gregorijanski kalendar samo popravljeni i unaprijeđeni julijanski kalendar.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:52:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.