Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:04:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zero Days (2016)  (Pročitano 3164 puta)
04. Jan 2017, 01:30:02
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
   Zero Days (2016)



Opis Filma:

Dokumentarni triler o svetu sajber rata. Po prvi put, film priča kompletnu istoriju Stuxnet-a, kompjuterskog virusa (poznatijeg pod nazivom crv, zbog sposobnosti da ulazi u sistem kroz softverske rupe koje pravi), koji su Sjedinjene Američke Države i Izrael stvorili u nameri da uništi ključni deo  iranskih nuklearnih postrojenja. Međutim, Stunxnet se proširio daleko izvan primarne mete. Do sada, Zero Days predstavlja najtačniji i najobimniji izveštaj o tome kako je jedna tajna misija zauvek otvorila Pandorinu kutiju sajber rata. Pored tehničkih aspekata priče, Zero Days nam otkriva mrežu spletki koje uključuju Centralnu obaveštajnu agenciju (CIA), američku vojsku koja predstavlja novu sajber vlast, izraelsku obaveštajnu agenciju Mosad, špijunažu i tajna ubistva, ali i novu generaciju sajber oružja čija se destruktivna snaga može porediti jedino sa nuklearnim ratom.




https://www.youtube.com/watch?v=7VgIayOpjEc

Žanr: Documentary

Režiser:  Alex Gibney

Glavne uloge :  David Sanger, Emad Kiyaei, Eric Chien

Izvor teksta

filmopis


IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
  Odgledah Nulti čas koji je pravi Raj za oči i dušu svih paranoika i ljubitelja teorija zabere. Raj jer su se nečije i najcrnje slutnje istvarile. A.Gibni je snimio dokumentarac sa širokim koalicionim kapacitetom jer ga mogu gledati svi. Od ljubitelja dokumentaraca pa do ljubitelja najboljih špijunskih trilera. Nema doduše akcije tabačine i ubijanja, zato ima svega ostalog.

  Sve je počelo kada su čike iz Kasperskog došle u posed nepoznatog malvera koji je za nih u početku bio prava glavolomka. Dok su proućavali malver istraživali su malo i po svetu. Ispostavilo se da je malver došao iz iranskog nuklearnog centra koji nije nikad bio na netu. Ispostavilo se da je malver tamo napravio veliku štetu i da nije produkt kučnog zezanja nekog hakera već da iza njega stoje sajber jedinice Pentagona i Mosada. Malver su nazvali Stuxnet a šta je sve sposoban da uradi opisali su mnogi pre mene.



https://www.youtube.com/watch?v=7g0pi4J8auQ

  Ne bih se na njemu zadržavao jer to nije moj fah. Ipak sve pohvale na objašnjenju na početku dokiumentarca jer je neko poput mene uspeo da uklaviri o čemu je reč.

  Da ne davim dalje, amerikanci su upadom u iransku nuklearku (objašnjeno je kako) započeli treći svetski rat koji je sve samo ne ono što znamo. Taj čin jeste objava rata na koju su Iranci uzvratili i to je malo usporilo siledžije.

  Na kraju, A.Gibni je čova koji još uvek ne nazaduje u karijeri. Svaki njegov sledeći dokumentarac je bolji od prethodnog. Živi dokaz je ovaj poslednji koji traje skoro dva sata koji su brzo protekli.

  Od mene ssmo preporuka.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 175
Odličan
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 66
Ne volim nesto posebno da gledam dokumentarce, ali ovaj je fantastican!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
 
Ne volim nesto posebno da gledam dokumentarce, ali ovaj je fantastican!

  Prelistaj temu o dokumentarcima i nađi još dva sjajna filma koje je potpisao Gibni.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 66
Citat
  Prelistaj temu o dokumentarcima i nađi još dva sjajna filma koje je potpisao Gibni.

Prvom prilikom Smile
« Poslednja izmena: 29. Maj 2017, 15:56:57 od brane.mi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:04:29
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Days Zero

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.