Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:59:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Žena postala sveštenik  (Pročitano 13937 puta)
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Tralala - stoji da se djakoni uvode na poseban nacin u crkvenu sluzbu ali to ne znaci da su svestenici...

Valjda treba nekakav mračniko -- koji studira biznis u "Omer'ki" -- da poduči sveštena lica koja su postavila tekst u kojem piše:

ЂАКОН (гр. διακονος, слуга, служитељ): црквени служитељ непосредно везан за епископа, изабран хиротонијом као онај који представља нижи чин и степен свештеничке службе у Цркви.

(http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Recnik/DJ.htm)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Decko, lepo si to izgooglao ali dzabe...

Sada mi kazi kada si zadnji put usao u crkvu, bio na liturgiji, pricao sa svestenim licem pravoslavne vere ili bilo sta o cemu se ovde diskutuje video ili uradio uzivo?

Nista i nikad, kazes? Tako sam i mislio...

A sad, vrati se voljenom Google-u, i ne lupaj vise molim te!

Biti djakon = biti sasluzitelj. Takodje mogu da sasluzuju i zene u zenskim manastirima ali jedino su muskarci ti koji mogu da dobiju cin svestenika, uvek bilo uvek ce i biti. To sto se pominje ime "djakonesa" ne podrazumeva i da su imale istu funkciju kao danasnji djakoni. Dalje, ne znaci da su pomenute djakonese mogle da prinose zrtvu - najvazniji deo pravoslavne liturgije koju moze samo muskarac, svestenik (ne djakon) da vrsi (oduvek bilo). A ti si resio da nekim razlogom dokazes kako je hriscanstvo imalo zene svestenike, iako to nije tacno. Po tvojoj analogiji, crkva dozvoljava brak homoseksualaca jer se naslo nekoliko "pametnih" svestenika da venca pedere u crkvi.

Au ala si plitak, sve sto umes je da googlas i vredjas. Mora da boli tvoju sujetu kad nisi u pravu, a? So many wasted years...

Bas me interesuje sta ti studiras ili si studirao kad se nalazis pametnim da komentarises o necemu o cemu si samo citao i googlao, ocigledno?
« Poslednja izmena: 04. Jul 2005, 00:47:37 od marniko82 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
U ovom slucaju pateticni mracniko nije nikakav izuzetak.


I drugi priuceni kvazi-pripadnici religije -- kakav je nesvrseni student racunovodstva (MBA), mracniko --

uvek imaju problema kad im neko ko nije pripadnik te religije, ali je poznaje mnogo bolje od njih samih

npr. zato sto se 20 godina bavi kulturnom istorijom i antropologijom -- kao sto to ja cinim, te u svojih 37 godina nisam nikakav "decko" --

pokaze autoritetom njihove sopstvene religije -- u ovom slucaju od Srpske pravoslavne crkve podrzani sajt "svetosavlje" --

da su takvi kao on (marciko) potpuni diletanti.


Boli ih to. Narocito nekog ko je toliko dosadan da je jedino mogao da uci nesto tako "zanimljivo" kao sto je racunovodstvo.

Ah well ....  Smile


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Po godinama nisi decko ali po zrelosti jesi... Smile

Dzaba ti kulturna istorija i antropologija kad ovo ne znas. Inace MBA nije skola racunovodstva, ocigledno to nisi znao. Ali tvoje obrazovanje ne ide daleko od Google-a. Anyway...

Jos jednom, deckicu, nemas ti pojma o onome sta pricas. Knjige koje si procitao ti nece reci neke stvari. A u ovoj diskusiji je jasno da si se izglupirao, bolje se pokrij usima i cuti. Krijes se iza definicija i igras se recima da bi sam sebi pokazao kako si pametan a ne vidis da ispadas smesan, glup, nerazuman... Zar je tako tesko priznati gresku?

Jos jednom, za one koji ne kapiraju: djakon je pripravnik za svestenika, tek posle posebnih liturgijslih molitvi djakon postaje svestenik, drugacijim rukopolaganjem. Znaci da bi postao svestenik, muskarac mora dvaput da da zakletvu. A te tvoje "svestenice" djakonese nisu bile rukopolagane za svestenika... Ah, komplikovana "nauka".

Jos nesto - ne sprdam se tvojim nickom pa nemoj ni ti mojim. Moj je skracenica imena i prezimena. Tvoj odrazava stanje tvoje svesti. Tralalala, sisao sa uma... Smiley

I da, mora da je tuzno biti tridesetsedmogodisnji antropolog koji je protracio zivot na gluposti pa se sad prepucava i gubi u diskusijama od osoba duplo mladjih nego sto je on sam?

I see your pain.

PS ja nisam nikakav kvazi-vernik, ja sam pravoslavni hriscanin, krsten, slavim slavu, zivim svoj zivot najbolje sto mogu i umem. Jadna osobo, sta si ti? Tesko je kada ne mozes ni sa kim jer si pun mrznje pa moras da izmisljas svoje bogove i da sebe kujes u zvezde.

Jos jednom, I see your pain.

Over & out.
« Poslednja izmena: 04. Jul 2005, 02:39:42 od marniko82 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@Tralalalala

Mislim da si sad stvarno prevršio svaku mjeru. Dužnost mi je kao moderatoru da te opomenem da prestaneš s vrijeđanjem. Raspravljati možeš, diskutirati možeš, iznositi svoje stavove možeš, ali ne možeš vrijeđati druge sudionike diskusije iz bilo kojih razloga. Molim te da prihvatiš ovu 'opomenu' i da se to više ne ponovi. Hvala unaprijed.

@marniko82

Vidim da si bio 'iznerviran' pisanjem Tralalalala i mogu razumjeti tvoje odgovore no također i tebe pozivam da smiriš strasti. I tebi hvala unaprijed.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
koni:

kad bi ti imao intelektualni kapacitet

da izadjes iz svojih jadnih jednobozackih predrasuda,

shvatio bi da su jeftina laprdanja retarda mracnikoa -- ogorcenog sto mu je dokazano da cak ni ono na sta se sam poziva, a kamoli ista drugo, ne poznaje nikoliko --

bila mnogo uvredljivija i neprihvatljivija

nego ista sto sam ja njemu -- ili tebi -- ikada rekao.



No -- posto ti to nisi u stanju -- tvoje "moderiranje" ce se, ocigledno, svesti

na samovoljno i nevaspitano propagiranje tvoje i mracnikove zajednicke jednobozacke mracnjacke ideologije.

Tja...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@Tralalalala

Jedno je što te netko vrijeđa svojim stavom, razmišljanjem, 'intelektualnim kapacitetom' ili pojavom, a drugo je kad se direktno nekoga vrijeđa. A ti si direktno vrijeđao marnika82 i što je još gore i dalje nastavljaš. Možeš biti uvrijeđen nečijim pisanjem ili stavom ili..., ali na to odgovaraj replikom ili diskusijom ili tumačenjem ili ..., a ne vrijeđanjem. Kao kolegu moderatora pozivam te da stvarno malo 'smiriš loptu'. Hvala
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
koni, ako tvoja religija uci da okrenes drugi obraz kad te primitivci opauce, to je tvoj pogled na svet, ali on nije univerzalan. U mom Weltanschauungu je drugacije.

Kao sto rekoh: vrati se i vidi ko je prvi upotrebljavao nedopustiv nacin izrazavanja -- a to je bio upravo tvoj jednoumnik i pulen, mraniko.

Uh, zaboravih: i sam si priznao da ti ne mozes da posmatras stvari objektivno, bez predrasude da je monoteizam jedini ispravan, tako da ces podrzati one koji ga zagovaraju, ma koliko nevaspitani, primitivni, uvredljivi itd. oni bili. Tja...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Necu da se spustam na nivo doticnog decka Blablabla, to mi je ispod casti, vaspitanja i daleko ispod mog intelektualnog nivoa, samo cu da mu porucim jedno: uvreda od tebe je kompliment svakom normalnom i pametnom coveku. Necu dalje da diskutujem, cinjenice su na mojoj strani pa Googlaj koliko ti volja.

Popusticu prvi, pametniji prvi popusta.  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Ah sto mene opusta ovo tralalalalalisanje. Siroti mali hrci....izgubljeni u weltanschaungu svojeg nedodirljivog ega, usamljeni u bunilu svog (ne)znanja, okamenjena dusa, nigde nikoga, da li je to sve u mislima? Sta god da je, kao sa druge planete da je...Anyway...(psssst! mali zeleni su medju nama)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:59:39
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.