Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zena i Biblija - mogu li one biti propovednici ??  (Pročitano 20945 puta)
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry Torch
Bogorodica je sprala ljagu sa yenskog imena. Zena nije odbacena u svetom pismu niti je drugog reda, samo postoji neka hijerarhija i zna se ko je sta, i postoji razlicitost izmedju zene i muskarca, ali ne takva kakvu je patrijarhalno vaspitanje nametnulo kao hriscansku.

Darling, same krscanske vodje su nametnule to patrijahalno vaspitanje, slicno je u islamu i kod zidova takodjer. Osobno sam dojma da u prapocecima ni Krist ni Mojsije to nisu imali u cilju ali je crkva, muskobanjasta kao po dobrom starom obicaju to tako uvela i chao bella... Smile
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1678
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Žena nije sveštenik* ali radja sveštenika!

* Pod sveštenikom podrazumevam osobu koja činodejstvuje (tokom Liturgije,
krštenja, sahrane...). Ne podrazumevam činjenicu da smo svi mi verujući
u praksi i - sveštenici i to najvišeg ranga.

Sa druge strane, imamo u istoriji interesantnu ulogu Djakonesa a danas - Igumanija.

Mada, kako je već lepo pomenuto, ostaje Božija volja da Sina Svoga kroz ženu rodi,
kroz Presvetu Bogorodicu.

Bogu hvala.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Bosch ima centrifugu
Jos kada bi neki mogli da prihvate da zena u Bibliji je u vecini slucajeva simbol za zensku energiju - jednostavno energetski polaritet koji moze ali i ne mora da bude isto sto i pol coveka (osobe). Zenski poalritet se u mistici rano-hriscanstva daje Svetom Duhu. Bog - tacnije rec Boga je aktivni muski princip kreacije, inicijator dinamike. Duh koji proizilazi iz reci je kreativna energija ljubavi u toku i nastajanju - jednom reciju izvrsilac reci. Duh nosi zenski princip - koji su gnostici zvali Sofija (mudrost). Oboje, oni su deo jedne nerazdvojne celine istte one koaj je deo nas kao sto smo mi deo nje.

Ako je Bog stvorio svet stvorio ga je kroz oba principa jer drugacije i nemoze da stvara. Samim tim mozda je vreme za ljudski rod da shvati da ne postoji prioritet muskaraca na zenama. Postoji samo tamo gde postoji licni sebicni interes koji nama nista sa bilo kakvim duhovnim principima. Onaj ko iole razume duhovne zakone i principe i pokusava da zivi po njima vidi jasno da je jednakost i ravnopravnost u svemu jedini moguci put.

Ako se drzite biblijskih prica i legendi - zasto bio bio samo Evin greh - zar Adam nije isto tako odlucivao - zar se i on isto nije pitao. Kada bi greh postojao - on bi bio samo od obe strane jer su i jedna i druga strana odlucile da delaju nasuprot "bozije volje" - kada bi to bilo moguce. Ono sto je istina u celoj proci je da su oboje delali u skladu sa svojom i Bozijom voljom jer je to bio jedini nacin da Bog upozna samog sebe kao Boga - kroz nasa iskustva u materijalnom svetu. Svako nase iskustvo treba da nas podseti na to a samim tim i da "podseti" Boga na samog sebe.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 388
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Citat
ili na srpskom : gordost, prelest, tvrdoglavost.
vashe tumachenje osudjivanja se primenjuje vrlo selektivno vidim. one koji vredjaju Hrista i govore kako Crkve treba da gore, ne treba osudjivati i "vredjati", ali ako neko citira rechi Gospoda da ko se ne pokaje icjicje u pakao, tog mozhemo bez problema da "izvredjamo".
nije ni chudo shto se toliko dobro slazhete sa bezbozhnicima, kad imate isti duh.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1678
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Kome je mnogo dato - od njega se mnogo i traži.
I obrnuto, ja mislim.

Ali ne mislim da je Eva išta grešnija od Adama. Vidim da podjednako trpe
posledice svojih odluka.

Elem, mala je razlika izmedju žene i muškarca - ali ... Živele razlike!   Smile  Smile

Meni je interesantno da tek kada su oboje stvoreni tek onda je čovek stvoren
po Božijem Liku... Evo kako ide:

"И створи Бог човека по обличју Cвом, по обличју Божјем створи га; мушко и женско створи их."
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Христос васкрсе!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 313
Zastava жарково
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Nokia 73
Citat
nije ni chudo shto se toliko dobro slazhete sa bezbozhnicima, kad imate isti duh.

Ja ne mislim da sam bolja od njih. Ko je to rekao uopste. Ja samo mislim i zelim da se promenim, jer verujem u Hrista.
IP sačuvana
social share
„По томе ће сви познати да сте моји ученици, ако будете имали љубави међу собом“ (Јован 13,35).



Apel za pomoc! Pomozite rad narodne kuhinje u Prekovcima!

Poklonite racunar deci Kosova!
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 388
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
ne mislish da si bolja od bezbozhnika?  Smile koliko ti nepoznajesh hrishcjanstvo. nalazish se u ozbiljnoj ljubve-obilnoj prelesti, gde se gradish da si blazha i bolja i smirenija, i da imash vishe ljubavi i od raznih svetitelja, i od apostola (a ponekad i od samog Boga).

zashto kazhem da nepoznajesh Hrishcjanstvo. Farisej koji se molio u hramu sa carinikom nije osudjen zato shto je govorio Hvala Bozhe shto nisam kao lopovi, nepravednici, preljubnic; vecj zbog onoga na kraju- shto nisam kao ovaj tamo carinik. tj. nije znao nishta o cariniku i osudio ga samo na osnovu spoljashnjeg. pod hitno da nadjesh tumachenje Jevandjelja i svakog dana da chitash!!! preporuchujem Zlaoustog ili najbolje Teofilakta Ohridskog.
« Poslednja izmena: 11. Apr 2008, 22:23:39 od rogozub »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry Torch
Zivi svoj zivot po moralnim nacelima u sebi i ne sudi druge. To je Bozji posao.

A onda nelogika - i banalno krsenje istih nacela kad je u pitanju zena.
Da se razumijemo - posao svestenika ne zahtjeva neki poseban fizicki trud da bi musko, inace fizicki jace tijelo bilo potrebno. Pri razgovoru s jednim slijepim vjernikom (pravoslavcem), on mi je objasnio da zena ne moze biti svecenik jer je "prljava" tj. ima mjesecni period pa se smatra prljavom. Moram priznati da takvo objasnjenje meni uopce nema smisla i prilicno mi se cini zaostalim i zatucanim.

« Poslednja izmena: 11. Apr 2008, 22:32:10 od Sale Nadj »
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 388
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
jao, sale, izvini shto Crkva nije "progresivna", i "gradjanska" koliko bi ti zheleo. evo odma cjemo samo zbog vas ateista hedonista i egoista da promenimo praksu koju nam je ostavio sam Gospod dok je bio na zemlji, i koju drzhimo evo vecj 2000 godina.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Bosch ima centrifugu
@Sale

NAzalost tako ga jevreji zapisase u Bibliji a hriscani prate jer im je politicki odgovaralo. Toliko je fino speiritualne simbolike u nama i oko nas a toliko je ona izvitoperena u starim i novim i svim ostalim zavetima da je to ponekad zastrasujuce. Jos stranije je kada ljudi bukvalno shvataju svaku rec koja tamo pise. I onda se pitamo odakle ratovi odakle mrznja odakle podvojenost - nismo mi krivi kriv je neko drugi. Mi zasluzujemo nesto bolje - da zasluzujemo to bismo i dobili - tacnije kada bi trazili bolje - bolje bi i dobili. Ono u sta verujemo stvara ovaj svet onakav kakav je - ne treba nam druga opomena i druga slika o nama samima.

@rogozub

Vidim ti se ponosis sa tih 2000 godina ljudske patnje i stradanja koje je uglavnom crkva inicirala. Pogledaj covece istoriju zapadne civilizacije od Hrista na ovamo. Koliko verskih ratova, koliko uzaludnih ljudskih zivota, koliko bola i krvi - i nije ti dosta - hoces jos. PA dokle majku mu - dokle ide ta zedj za ljudskom krvlju i patnjom.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.