Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 03. Maj 2024, 11:06:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 317
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zeitgeist,The movie (Srpski subtitle)  (Pročitano 457115 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Cuo sam da je pocetak ovog filma cenzurisan, deo koji pocinje sa hriscanstvom, kao glavni uzrok za svo krvoprolice. Sta je kriva religija? Ona samo iskusava coveka, pokazuje sta je on. U hriscanstvu nema niceg loseg, nego u coveku, kako moze ljudski um sve da izvitoperi i zloupotrebi. Tu su i ideali kao sloboda, mir... nije samo do religije, ali je uvek do ljudskog izgovora koga uvek moze naci za sve stvari.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Злоупотреба религије је довела до крвопролића.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 381
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N70
a zlo-ubotrebe nebi ni bilo da nema religije Smiley Smile
IP sačuvana
social share
Ne pitaj me zasto,zapitaj se zasto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
a zlo-ubotrebe nebi ni bilo da nema religije Smiley Smile

Не баш, погледај религије далеког истока. Тамо нема злоупотребе. Не стоји ти закључак.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.20

 da budemo precizniji semitske religije donose zlo  Smile , a ostale , npr indo-evropske , nisu toliko krvozedne  Smile
« Poslednja izmena: 20. Dec 2007, 19:23:15 od bf_109_g_6 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 
to je pitanje da sa otkrivanjem lazi osim , i bez bilo cega takvu paradigmu  cim moguce lepse ziveti, moguce je da film stigne u cilju. a ja mislim da nisu lazi najveci lazi. i sa realnostom je potrebno suociti al za to stvarno potrebno biti odgovaran, i odgovorno je potrebno i lagati
iz tog vidu stvarno je sasvim sve jedno koji je nasa religija opsednutnost
pitanja i odgovor je ljubav
« Poslednja izmena: 20. Dec 2007, 19:52:11 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 243
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
Jbg Onodys-ništa ne razumem Smile
 Kapiram da kritikuješ ali neznam šta tačno...
------------
 Aleksa,ipak je to dva sata,možda nisu gledali još...Ali definitivno,film je vrlo kvalitetan.
 Kakvi su ti utisci?

 Ne verujem da se radi o nemanju vremena. Pre bih rekao da se radi o tome da nemaju sta da kazu. Film je kao atomska bomba koja kada eksplodira unisti sav prethodni pogled na svet. I u samom filmu se pokazuje obrazac koji je na ovom forumu mnogo puta demonstriran (prelaz iz prvog u drugi deo filma) koji prepricano kaze kada je verovanje direktno napadnuto razumom, cuvari vere ne ulaze u diskusiju o cinjenicama.... kao nojevi pobodu glavu u pesak i cekaju da se stvar zataska. Kada prodje oluja oni nastave po starom i sve u krug. Nemoguce je da je celo Hriscanstvo dobilo autenticnost zato sto je jedan od ranih teologa "provalio" da je djavo pre Isusa lagao narod preko prethodnih religija ne bi umanjio znacaj istinitog mesije.

Tako tanka prica opstaje preko 2000 godina?  Smile 
Toliko filozofiranja i potrosenih ljudskih zivota za tako malo konkretnih rezultata... Na srecu zivimo u vremenu gde se sav taj zaostatak nadoknadjuje strahovitom brzinom (celokupno znanje se o svim oblastima duplira svake 3-4 godine!!!!).

Samo pokusaj da zamislis koliko bi se to sve ubrzalo kada bi svaki stanovnik ove planete u svom zivotu dosao do samo jedne nove cinjenice o zivotu, umesto da svoju energiju trosimo u prezvakavanju vec izrecenih tudjih misli.

IP sačuvana
social share
Nisam ni ateista ni teista i uvek stajem u odbranu jedne od te dve kategorije ljudi kada je ova druga napada.
Ljudi nisu svojom voljom ateisti ili teisti i niko nema racionalan razlog za kritiku jednog ili drugog stava.
Ali zato postoji racionalan razlog za kritiku tvrdnje koje ateisti ili teisti naturaju.

...imbecili i debili ogroman je zbir,
Moj glas danas odlazi u manastir...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Znam čoveka ...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11717
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Tako tanka prica opstaje preko 2000 godina?
А шта мислиш зашто?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.20
Tako tanka prica opstaje preko 2000 godina?
А шта мислиш зашто?

 zato shto je vrlo lukavo podeshena da "zaglupi "  Smile - odnosno da natera choveka da se osloni na emocije ,a ne na razum - siroti isus ,ni kriv ni duzan ,doshao da spasi ljude ,a oni ga muchili i razapeli  Smile Smile

 i onda chovek koji to chuje spusti psiholoshku odbranu u sebi i polako prihvati tu laz ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 243
OS
Windows XP
Browser
Mozilla

Ni to nije najtuznije u svemu tome...
Meni je najtuznije sto je matrica price ista kroz milenijume, imena se menjaju i svako malo izmeni i dopuni pricu ali uvek u skladu s' prepoznatljivim sablonom i teraj dalje...

Tako tanka prica opstaje preko 2000 godina?
А шта мислиш зашто?

Mene to asocira na efekat "cekanja gradskog autobusa". Sto duze stojis na stanici, teze se odlucujes da krenes peske. Osecaj samo sto nije je sve jaci i jaci... kod vernika iscekivanje da se prisustvo Boga oseti i dozivi je sto su duze u veri je svakim danom sve jace. Kada posle dugog vremena od tog posla nema nista, oni kako bi "opravdali" gubljenje svog vremena na pasivnost pocinju da izmisljaju razna cuda i dogadjaje (verovatno osecaju da su ispali budale pa da ne budu jedine) i na te price love ostale neupucene. Sve u duhu vica koji sledi...  Smile

Ostareli gastarbajter rešio da obiđe svet i vidi sve što nije stigao tokom radnog veka. Za vreme posete jednom starom zamku u Škotskoj, na groblju u dvorištu ugleda on jedan prilično veliki nadgobni spomenik na kome nešto piše ćirilicom. Kad je prišao bliže, pročita: "Prijatelju, ako si Srbin, budi mi brat pa skloni ovu stenu što mi je neuki na grudi postaviše pa mi dušu pritiska". Čiča zapne i jedva posle dosta muka uspe da skloni kamenčinu i ugleda ispod ploču na kojoj takođe ćirilicom piše: "Prijatelju, ako si Srbin, budi mi brat pa vrati onu stenu na mesto da zajebemo još nekog."
IP sačuvana
social share
Nisam ni ateista ni teista i uvek stajem u odbranu jedne od te dve kategorije ljudi kada je ova druga napada.
Ljudi nisu svojom voljom ateisti ili teisti i niko nema racionalan razlog za kritiku jednog ili drugog stava.
Ali zato postoji racionalan razlog za kritiku tvrdnje koje ateisti ili teisti naturaju.

...imbecili i debili ogroman je zbir,
Moj glas danas odlazi u manastir...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 317
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 03. Maj 2024, 11:06:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.12 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.