Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 23:17:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zdravlje "Citomesalo" ?  (Pročitano 2645 puta)
21. Maj 2006, 17:54:01
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 14
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6020 2.0
Jel moze neko da mi detaljno objasni sta je to "Citomesalo" i dali to moze da utice na neplodnost odnosno nemogucnost radjanja! Hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
Bok! Mozete li mi objasniti kako se manifestuje citomegalo virus, herpes simplex i rubela kod beba? Koliko su opasni ovi virusi po zivot djeteta i kakve posljedice izazivaju? I koja je gornja granica tih virusa prilikom analize krvi? U kojem periodu zivota su ti virusi opasni? Baba je rodena sa 3.350 i duga 50 cm. Beba se normalno razvija i nema nikakvih simptoma da je bolesna. Da li je moguce da je beba zarazena prilikom poroda, a beba je rodena na carski rez? Postoji li mogucnost ljecenja i na koji nacin? Molim vas da mi sto prije odgovorite. Hvala!
      

   Citomegalo virus, herpes simplex i virus rubeole, svaki na svoj način imaju svoje patogeno djelovanje na organizam čovjeka, novorođenčadi pogotovo. Novorođenče se može zaraziti bilo kojim od nabrojena tri virusa prije rođenja (prenatalno-intrauterino), za vrijeme porođaja i poslije porođaja (postnatalno). Prenatalna infekcija rubeolom, posebno u prva tri mjeseca trudnoće teško oštećuje plod. Citomegalovirus ga oštećuje u tijeku cijelog trajanja graviditeta. Herpes simplex virus, s druge strane ugrožava tek rođene bebe, kod kojih može izazvati generaliziranu infekciju, kompliciranu s meningoencefalitisom i smrtnim ishodom. Virusi u tijeku trudnoće iz krvi majke prolaze placentarnu barijeru (posteljica) i ulaze u krvotok ploda. Vaše je dijete rođeno s optimalnim parametrima težine i dužine, a kako nema znakova bolesti, ni znakova defekata u razvitku pojedinih organa vjerujemo da je s djetetom sve u redu.

http://www.rivaon.com/cakula/lijecnik/4pedijat.htm

.......


 Citomegalovirus - CMV je, bez dileme, najčešći uzročnik kongenitalnih i ranih postnatalnih infekcije. Značaj ove infekcije uspoređuje se s značajem rubeole prije uvođenja obaveznog cijepljenja. Nažalost zbog imunoloških odlika ovog virusa nije moguća zaštita od kongenitalne CMV infekcije.


Citomegalovirus spada u grupu herpes-virusa, a nakon primarne infekcije virus perzistira doživotno najvjerojatnije u limfocitima. Pod određenim uvjetima infekcija se može reaktivirati. Izvor zaraze mogu biti krv, sjemena tekućina, vaginalni iscjedak, urin, pljuvačka i suze, a za prijenos je neophodan bliski tjelesni kontakt. Vrijeme inkubacije nije sasvim poznato, a simptomi infekcije su nekarakteristični: povišena tjelesna temperatura uz otok limfnih čvorića. Veoma rijetko se javljaju hepatitis ili miokarditis. Virus se izlučuje potom kratko vrijeme pljuvačkom, i vrlo često duže vrijeme genitalnim iscjetkom odnosno urinom.


Kod CMV infekcije u trudnoći dolazi u oko 40% do intrauterine transmisije virusa. Virus izaziva oštećenja fetusa osobito u prvom i drugom, ali i u trećem trimestru. Računa se da do oštećenja fetusa dolazi u oko 5 - 15% slučajeva. Kod ca 5% inficiranih fetusa dolazi do razvitka kongenitalnog CMV sindroma, a kod daljnjih 5 - 10% su ovi simptomi slabije izraženi. Kod 85 - 90% inficiranih fetusa nema uopće nikakovih simptoma kod poroda. Kod kongenitalnog CMV sindroma u 90% se razvijaju kasne posljedice infekcije. I suprotno, 10 - 15% inficirane novorođenčadi ne pokazuju nikakove simptome kod poroda. Simptomi kongenitalnog CMV sindroma su: hepatosplenomegalija, trombocitopenija, hiperbilirubinemija, hemolitička anemija, mikrocefalija, korioretinitis, encefalitis, atipična limfocitoza. Važnost ove infekcije u trudnoći, kao i mogućnost reaktivacije infekcije obrađuju znanstvenici s University of Alabama at Birmingham. U svome radu opisuju ispitivanje seruma na prisustvo protutijela protiv citomegalovirusa kod 46 trudnica s prekoncepcijskim imunitetom protiv CMV, utvrđenim u prethodnoj trudnoći. Tražena su protutijela protiv glukoproteina H (epitop AD 169) CMV.


Od navedenih 46 trudnica, 16 majki je rodilo inficirano, a 30 neinficirano dijete u sljedećoj trudnoći koja je praćeno serološki. U 11 od 16 majki koje su rodile inficirano dijete nađena su protutijela protiv glukoproteina H, epitopi AD 169 i Towne (69%)). Kod 10 od 16 majki s inficiranim novorođenčetom (62%) nađena su nova specifična protutijela protiv glukoproteina H, u poređenju sa samo 4 od 30 žena s neinficiranim novorođenčetom (13%).


Zaključak znanstvenika još jednom potvrđuje da prekoncepcijski imunitet protiv CMV pruža u trudnoći samo djelomičnu zaštitu od intrauterine transmisije virusa. Reinfekcija s različitim tipovima CMV može dovesti do intrauterine transmisije virusa i kongenitalnog CMV sindroma.


......


progooglaj malo, ima podosta tekstova na ovu temu


IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 23:17:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.