Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:43:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zbogom FAP...  (Pročitano 7867 puta)
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Chrome 48.0.2564.116
А добро...више су смориле те Вучићеве пошалице Smile
Зар ти стварно мислиш да је он уништио ФАП и све остало? Smile Он је можда закуцао последњи ексер у сандук Smile

Што ти кажеш...још је то кренуло за време скојеваца, Титиних експерата и остале бураније Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Zasto je FAP uopste izgradjen u Priboju?

Zbog ludacke namere Tita i komunista da se ozive pasivni krajevi...

A sad veliki protivnci komunista (ne mislim na tebe, hkj) placu za njim.

« Poslednja izmena: 01. Mar 2016, 12:29:57 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 44.0
Можеш да га изградиш на Теразијама, ал ако ће да прави један модел 20 година, нема ту помоћи.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Nista ja ne kazem. Smiley

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 44.0
Tito i njegovi, iako su bili megalomani u ekonomskom smislu, su makar nešto napravili i ostavili zemlji. Razlika između njega i ovih posle je što bi se on zaleteo glavom kroz 10 vrata pa bi 9 puta dobio kontuziju ali bi se 10. put spasio i ubo blago. A ovi posle njega bi čekali da ih drugi spasu ili bi digli ruke i izboli se.



Ja sam se prvo smejao kada sam čitao kako je nastao naš prvi tenk. Bio sam u fazonu heh, gledaj ove ludake, pa zar su stvarno tripovali da će jedna Jugoslavija, noob u vojnoj inudstriji, da napravi svoj tenk i još da njime spreči invaziju tada najjače vojske sveta? I gledaj kako su oni otvarali fabrike!? Dođe Tito, vikne ''Jete li spremni deco!?'', ovi kažu ''Jesmo kapetane!'' i krenu da prave fabriku i proizvodnu liniju a da ne znaju ni šta će da prave, a kamoli kako i za koga.  Smile  Smile

Al sam posle shvatio. Ta megalomanija nije forsirana zato što je neko u vrhu zaista verovao da jedna Juga može da slomi SSSR i da parira Američkoj ekonomiji... Nego da bi se dao vetar u leđa, da bi se udarili temelji za dalji razvoj privrede, i samim tim i države. Da se pokrene sve što može, pa sad od 100 stvari uspeće bar 20. A lako ćemo posle ovih 80 preostalih da obustavimo i rasprodamo. Al aj prvo da vidimo šta nam ide i šta sve možemo da uradimo.

I tako je i bilo. Vikn'o Tito, viknuli radnici i poče nova era u namenskoj industriji Juge. Počelo se s 4 komada ovoga



Da bi se 30, odnosno 40 godina kasnije došlo do 650 komada ovoga




A da su se tada pitali ovi koji se pitaju danas i u poslednjih 25 godina, počeli bismo u kući a na kraju bismo završili u kartonskoj straćari.
« Poslednja izmena: 01. Mar 2016, 13:14:13 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Slazem se, hkj... samo mislim da to mnogi ili ne znaju ili namerno previdjaju...

Inace, citam wiki odrednicu Priboja... i stoji... "iako je geografski slepo crevo Srbije" ... tako da cisto sumnjam da bi spontano firma nastala tamo...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 44.0
Citat
Ja sam se prvo smejao kada sam čitao kako je nastao naš prvi tenk. Bio sam u fazonu ''heh, gledaj ove ludake, pa zar su stvarno tripovali da će jedna Jugoslavija, noob u vojnoj inudstriji, da napravi svoj tenk i još da njime spreči invaziju tada najjače vojske sveta?''

Tokom parade na jednom vozilu je otkazala komanda skretanja u Kolarcevoj ulici, ali snalazljivi vozac je okrenuo tenk u mestu i nastavio u pravom smeru. Masa je pozdravila ovaj egzebicioni manevar, smatrajuci ga sastavnim delom programa.

Тако се то ради.  Smile



Slazem se, hkj... samo mislim da to mnogi ili ne znaju ili namerno previdjaju...

Inace, citam wiki odrednicu Priboja... i stoji... "iako je geografski slepo crevo Srbije" ... tako da cisto sumnjam da bi spontano firma nastala tamo...
У Југославији је Прибој био у центру, кад погледаш остале војне фирме гдје су основане, углавном је то Босна, теже доступни крајеви. Ваљда се рачунало на наставак њиховог рада због у случају страног напада.
« Poslednja izmena: 01. Mar 2016, 13:24:21 od Raven_Claw3190900 »
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 44.0
Da, to je i meni bilo neverovatno.  Smile

Elem, sudeći prema onome što sam čuo i čitao, mislim da je industrija tako raspoređivana po zemlji i zbog strateških razloga, ali i zbog političkih. Ono, jednakost i ravnopravnost republika i tako to. Da se smanji uticaj i samostalnost Srbije a poveća uticaj ostalih. Npr TAM iz Maribora je počeo kao fabrika u Rakovici koja je preseljena nakon rata u Sloveniju. Isto je bilo sa Ikarusom iz Zemuna koji je preseljen i pretvoren u SOKO iz Mostara.

I naravno, može tu još dosta primedbi i ne baš lepih zapažanja da se stavi. Npr. proizvodnja M-84 bila prilično nategnuta jer je obuhvatala fabrike iz bukvalno cele zemlje. Fabrike su u nekim slučajevima tako idiotski raspoređivane da bi to mesečno jelo po nekoliko miliona maraka, kao npr ovo sa FAPom koji je iscepkan u nekoliko kompleksa. Zatim, u dosta proizvoda koristilo se mnogo inostranih delova. Uostalom, pola naše industrije se baziralo na licencnoj proizvodnji. Al jbg, imao si bar nešto.

Napravili su neku osnovu na kojoj može posle nešto da izgradi. Napravili su temelje za kuću od 500 kvadrata, pa sad ti ako nećeš 500, možeš na njima da napraviš i jednu od 200.

A ovi posle... ''e aj da skinemo ovih 140 kvadrata... e aj i ovih 200... e aj još ovo parčence... ne treba nam ni ovo...'' i tako sve dok ne ostanemo na dva kvadrata pokriveni novinama.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 38.0
Da se pokrene sve što može, pa sad od 100 stvari uspeće bar 20. A lako ćemo posle ovih 80 preostalih da obustavimo i rasprodamo. Al aj prvo da vidimo šta nam ide i šta sve možemo da uradimo.

E kažu da je ključ sloma bio upravo u ovome-obustavimo i rasprodamo,to nikad nije uradjeno već su veštački pumpani i održavani neodrživi projekti,umesto da isključivo guramo ono što smo "uboli"
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
« Poslednja izmena: 01. Mar 2016, 13:33:33 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:43:30
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Zbogom FAP

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.