Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zbog pogibije Zablaćanskog tri godine zatvora  (Pročitano 1126 puta)
11. Maj 2009, 21:31:59
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Žalbeno veće Okružnog suda u Užicu preinačilo je prvostepenu presudu Petru Šišoviću iz Čajetine, okrivljenom za izazivanje saobraćajne nesreće u kojoj je poginuo glumac Milenko Zablaćanski sa jedne na tri godine zatvora, prenela je Radio-televizija Srbije.

Šišoviću je, takođe, povećana kazna zabrane upravljanja motornim vozilom sa jedne na dve godine.

Na tu presudu, donetu na osnovu žalbi opštinskog javnog tužioca, okrivljenog i njegovih advokata, Šišović nema pravo žalbe.

Glumac Milenko Zablaćanski preminuo je 22. januara 2008. godine na VMA u Beogradu od povreda zadobijenih u nesreći na Zlatiboru, koja se dogodila 5. janura.

Opštinski sud u Čajetini osudio je 28. januara Petra Šišovića (67) na godinu dana zatvora.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
ZA POGIBIJU MILENKA TRI GODINE ROBIJE!

Okružni sud u Užicu povećao kaznu sa jedne na tri godine zatvora Petru Šišoviću (66) iz Čajetine zbog izazivanja saobraćajne nesreće u kojoj je poginuo glumac Milenko Zablaćanski

Okružni sud u Užicu povećao je kaznu Petru Šišoviću (66), stomatologu iz Čajetine, sa jedne na tri godine zatvora zbog izazivanja saobraćajne nesreće u kojoj je poginuo glumac Milenko Zablaćanski, saznaje Press. Okružni sud doneo je ovu odluku razmatrajući žalbu Opštinskog javnog tužilaštva u Čejetini.

Kako nezvanično saznajemo, Okružni sud u Užicu ocenio je da kazna nije u srazmeri s težinom dela.

- Prvostepeni sud je dobro izveo činjenice, ali kaznu nije odredio u srazmeri s težinom počinjenog dela, što je povećanjem kazne na tri godine ispravljeno - kaže za Press izvor blizak pravosuđu, i dodaje da Petar Šišović u ovoj situaciji može da pred Vrhovnim sudom traži preispitivanje pravosnažne presude.

Prvostepenom presudom Petar Šišović je pre četiri i po meseca osuđen na jednu godinu zatvora i zabranu upravljanja motornim vozilom u trajanju od 12 meseci. Na ovu presudu užičko Opštinsko javno tužilaštvo uložilo je žalbu jer je smatralo da je kazna preblaga, a žalbu je podržala i supruga pokojnog glumca Snežana. I odbrana osuđenog Šišovića uložila je žalbu tražeći oslobađajuću presudu.

Opštinski sud u Čajetini utvrdio je da je Šišović 5. januara 2007. godine išao svojim „mercedesom" iz Užica ka Zlatiboru i, vozeći brzinom od 102 km na čas, prešao u treću kolovoznu traku i udario u „opel" kojim je upravljao Zablaćanski, koji se kretao 30 km na čas. Milenko Zablaćanski (53) je posle 17 dana provedenih u komi preminuo na VMA.

U obrazloženju presude Zoran Guskić, predsednik sudskog veća, rekao je da je za ovo krivično delo predviđena kazna zatvora od jedne do osam godina.

- Kao olakšavajuće okolnosti uzeto je u obzir da Šišović dosad nije osuđivan pred ovim sudom, njegov lični i porodični status, kao i godine. Na osnovu materijalnih tragova, nalaza i mišljenja sudskog veštaka nesumnjivo je da je Petar Šišović vozio „mercedes" nedozvoljenom brzinom, da je prešao preko duple pune linije u treću traku kojom se kreću vozila iz suprotnog smera i tako se sudario sa „opelom" u kome je bio Milenko Zablaćanski. Uzet je u obzir i iskaz svedoka Nebojše Radišića, pa je na svemu tome zasnovana ova presuda. Prihvaćeni su navodi odbrane da se radi o svesnom nehatu - obrazložio je tada sudija Guskić.

Šišoviću je, pored kazne zatvora, izrečena mera zabrane upravljanja vozilom B kategorije u trajanju od godinu dana, kao i da plati sudske troškove u iznosu od 106.000 dinara.

Odbrana Petra Šišovića zasnivala se na postojanju trećeg vozila koje mu je navodno iznenada izletelo iz suprotnog pravca, zbog koga je morao u toku preticanja kolone iz pravca Užica ka Zlatiboru da skrene u treću traku. Na osnovu toga su tražili oslobađajuću presudu.

- Trebalo je sud da sprovede veću istragu, da sasluša još naša tri svedoka odbrane i da izvrši delimični rekonstrukciju događaja, pa bi se tako došlo do prave istine. Olako je odbijeno svedočenje Čede Mandića, koji je svedočio da ga je pretekao džip na nekih 300 do 500 metara od mesta događaja, a poverovalo se Nemanji Radišiću, koji je sve vreme bio nesiguran - izjavio je Šišović posle suđenja.

Porodica pokojnog glumca bila je ogorčena presudom. Advokat porodice Zablaćanski Đorđe Sibinović juče nije hteo da komentariše odluku Okružnog suda u Užicu jer još nije dobio zvaničnu odluku ovog suda

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Supruga Zablaćanskog za „Blic”
Svako pominjanje suđenja me zaboli

Autor: V. Lojanica, N. Jovanović | 13.05.2009. - 05:00

Snežana Vesković-Zablaćanski
UŽICE - Ne mogu da budem srećna zato što je, navodno, kazna Petru Šišoviću preinačena na tri godine zatvora, jer ne može da me raduje tuđa nesreća. Meni i mojoj deci je isto. Milenka nema pa nema, ali opet drugostepena presuda vraća nadu da u ovoj zemlji ipak postoji pravda - prokomentarisala je Snežana Vesković-Zablaćanski, supruga Milenka Zablaćanskog, nezvaničnu vest o povećanju kazne Petru Šišoviću.

Prema saznanjima „Blica”, Okružni sud u Užicu doneo je drugostepenu presudu kojom se Šišović, zbog izazivanja udesa u kojem je stradao poznati glumac, osuđuje na tri godine zatvora, čime je preinačena kazna Opštinskog suda u Čajetini koji je Šišovića 28. januara osudio na jednogodišnju kaznu.
- Da je bilo sreće, ja tog čoveka nikada ne bih ni upoznala. Svako pominjanje suđenja me iznova zaboli, sve mi je toliko bolno i tužno da tako poremetim i sebe i decu koja odrastaju bez oca. Ako za nas ima neke koristi od preinačenja presude, to je da je zakon dobio neki smisao, da će se barem ljudi dozvati pameti - kaže za „Blic” udovica Zablaćanskog.
Mihailo Vukobratović, direktor Pozorišta na Terazijama, kaže za „Blic” da nijedna presuda ne može da vrati Milenka Zablaćanskog, ali da država mora da uzme stvari u svoje ruke kako se tragedije na putevima u budućnosti ne bi događale.
- Šteta koju je Petar Šišović napravio je nepopravljiva, a sudovi moraju oštrije da sankcionišu nemar, bahatost i nekontrolisanu vožnju na putevima. Prva sudska presuda je bila blamaža sudstva, odnosno poziv vozačima da nekontrolisano voze. Takva presuda je bila ponovno ubijanje žrtve - prokomentarisao je Vukobratović.
Milenkova koleginica Danica Maksimović kaže da je i nova presuda jednako smešna kao i prava, jer „ljudski život nema cenu”.
- Treba hitno pooštriti kazne u saobraćaju, zabraniti upotrebu mobilnog telefona u vožnji, naročito oštro sankcionisati vožnju u alkoholisanom stanju. Kada su niske kazne kao kod nas, onda nema rešenja. U saobraćaju moramo da imamo sreće da bismo preživeli, a Milenko je, nažalost, nije imao. A bio je tako vedar čovek, pun života, voleo je svoju porodicu. Sada su deca ostala bez oca, a njegova žena... Mnogo mi je žao - priča emotivno Danica Maksimović.
Glumica Katarina Gojković se od tragedije koja je zadesila njenog kolegu Zablaćanskog još nije oporavila.
- Živimo u virtuelnoj zemlji u kojoj nema ni zakona ni morala i sve je malo u odnosu na Milenkov izgubljeni život. Nadam se da će se stvari u državi promeniti, a mi koji smo ostali bez njega ne smemo ga zaboraviti - kaže Gojkovićeva.
Dragan Vujić Vujke, prijatelj Zablaćanskog, iznerviran novom presudom koju je nazvao „budalaštinom i farsom”, kazao je juče za „Blic” da se pravosuđe igra ljudskim životima.
- Milenka više nema, a na njima je da se stide celoga života što su ovako rešili njegovu tragediju - kazao je ljutito Vujić.

Šišović: Kaznu ću nositi u duši
Petar Šišović je juče rekao da će njegova odbrana zahtevati od Vrhovnog suda vanredno ispitivanje drugostepene presude.
- Po ko zna koji put kažem, kamo sreće da sam u tom udesu poginuo ja. Čim se ta nesreća dogodila, iako se sve zbilo iz nehata, ja sam već bio osuđen najtežom kaznom, onom koju ću zauvek nositi u duši. Imam utisak da su mi pojedinci presudili još pre odluke žalbenog veća i da je sud podlegao pritisku javnosti - kazao je Šišović.
Njegovi advokati ostali su dosledni da će svoj komentar na preinačenje presude dati pošto im ona bude dostavljena.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.