Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:10:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zbog čega ste "Ateista"?  (Pročitano 25249 puta)
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia E72
a sto se tice verovanja...verujem prvo u sebe,pa u svoju porodicu...to je ipak najbitnije

POtpuno se slažem sa tim. I ja isto. Upravo sam i ja svoj stav kreirao mesecima... Keva je ok sa tim, ali ćale...pa ne verujem da bi to gotivio...
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 228
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
              Borkes:
              Tesko da neko "resi" da bude ateista. To se pre odnosi na vernike, narocito ove
"novokomponovane", koji su do juce mislili da je Patrijarh svako ko je posetio Pecku
Patrijarsiju.
               Sebe bih pre opisao kao agnostika, tj. kad je rec o Bogu "znam da nista ne znam". ALI... da je On onakav kakav je prikazan u Bibliji, Kuranu i sl. nije garant. Ko misli da
nisam u pravu neka odgovori na prosto pitanje: ako je Bog ljubav, zasto ovoliko zla, nepravde, muka i nesreca na svetu ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
Шта значи "веровати"? Вера која је сама себи циљ, без поткрепљености  - шупља је.

Свако ко је Бога замишљао као хуманоидног чикицу са дугом белом брадом који седи негде горе на небу и одлучује како и шта махањем рукама није ни чудно што је постао атеиста...  Smile Таквима је пут ка атеизму отворен кад су се разочарали чињеницом да Деда Мраз не постоји...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 228
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
              Reloader:
              Ako Bog ne odlucuje o svemu, pa sta onda radi ? Drugim recima, zasto da ga
postujem ( ili volim ) ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
Ја то стварно не бих знао (зашто га ти поштујеш/волиш или не)  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Neki zamisljaju boga kao neku vrstu kosmicke (ma i vece od toga, van granica toga) inteligencije koja je samo stvorila kosmos. Neki veruju da ta inteligencija i dalje utice na njenu kreaciju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia 
Не видим ниједан разлог зашто бих била теиста.

 Smile Smile

Не видим ни шта је ту смешно.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia E72
Не видим ниједан разлог зашто бих била теиста.

 Smile Smile

Не видим ни шта је ту смешно.

Pa smešno mi je to što si rekla "teista"  Smile Prvi put čujem za to...  Smile

              Borkes:
              Tesko da neko "resi" da bude ateista. To se pre odnosi na vernike, narocito ove
"novokomponovane", koji su do juce mislili da je Patrijarh svako ko je posetio Pecku
Patrijarsiju.
               Sebe bih pre opisao kao agnostika, tj. kad je rec o Bogu "znam da nista ne znam". ALI... da je On onakav kakav je prikazan u Bibliji, Kuranu i sl. nije garant. Ko misli da
nisam u pravu neka odgovori na prosto pitanje: ako je Bog ljubav, zasto ovoliko zla, nepravde, muka i nesreca na svetu ?

Ako se to odnosilo na mene da sam novokomponovani... Hm, rekao bih da nisam. Možda i jesam, ali i dok sam bio "vernik" i dok sam se molio pred spavanje, uvek mi je bila bliža Darvinova teorija... E sad, to što sam ja razočaran u sve, pa i u boga jer "ne veruje" u mene, rešio sam da imam svoja verovanja. Prvo u sebe, moju porodicu, ono što je ostalo mojih prijatelja, a u boga... Ne hvala.

Шта значи "веровати"? Вера која је сама себи циљ, без поткрепљености  - шупља је.

Свако ко је Бога замишљао као хуманоидног чикицу са дугом белом брадом који седи негде горе на небу и одлучује како и шта махањем рукама није ни чудно што је постао атеиста...  Smile Таквима је пут ка атеизму отворен кад су се разочарали чињеницом да Деда Мраз не постоји...  Smile

Jel se i ovo odnosilo na mene?  Smile



IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
A kako se zove osoba koja zna da Bog postoji ali mu licno ne veruje, jer je izgubila veru u njega? Ako mi neko moze reci.

Borkes.  Smile  Zato i ne verujem jer sam izgubio veru u njega.

Agnostik valjda. Trazimo nesto od njega da nam da na ovaj ili onaj nacin da bismo povratili veru u njega.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
Не, агностицима је веровање у Бога бесмислено, пошто се конкретан доказ његовог (не)постојања не може наћи. Они би нашли изговор чак и ако би им се Бог лично представио у смислу чврстине доказа...  Smile

@borkes

Јок бре, откуд ти то?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:10:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.