Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 16:42:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zauzece memorije ???  (Pročitano 2529 puta)
06. Feb 2008, 17:19:26
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Nexus 4
Evo ... da pitam i ja nesto posle dugog vremena ... posto sam ovde uvek dobio odgovor ...
znaci interesuje me da li ovo pokazuje zauzece memorije ili ne ... posto mi se cini da mi ide mnogo resursa ako je to to ...
znaci imam XP ... i sada u task manageru gledam pod preformance ... imam proc i mem ... ovo za memoriju da li to pokazuje zauzece memorije u mb ili kako ... tamo pise PF sto predpostavljam da je Page File .. znaci ranije sam imao 256 mb i bilo mi je mnogo manje ... isto XP i josh plus bilo mnogo vise programa u pozadini i komp star 3 god ... a sada mesec dana i nema nista u pozadini sem AVG-a i msn-a ja mislim da je to sve ...
ako nesto znaci u pitanju je E6550 GA-P35-DS3L i Kingstone VR 800Mhz 2x1Gb u dual chanel-u ...

eo i slika

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

mem.jpg
(325.66 KB, 1280x960)
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Imas 46 procesa koji ti rade u pozadini. Normalno je da jedu memoriju. Physical Memory ti se odnosi na RAM. PF ti je prakticno virtualna memorija. Ti je drzis na default tako da ti iznosi 1.5 put od kolicine sistemske memorije. Smanji je slobodno na 1GB. Evo kako to izgleda kod mene. U pozadini mi rade izmedju ostalih Kaspersky, ZA, Firefox, MemTurbo i uTorrent.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Task Manager.JPG
(158.72 KB, 995x725)
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Nexus 4
ne znam sta imam toliko, ali meni kada je komp u "leru" uvek ima barem 42 procesa ... sta dobijam time ako smanjim na 1gb i gde to da uradim ... eo sada sam pogledao physical memory ima tamo nekih 2.000.000 malo vise ukupno a slobodno tj upotrebljivo 1.500.000 malo vise ... tako da nema razloga za brigu ... ako mi se dobro cini ... ovih 2.000.000 malo vise predstavljaju 2gb memorije koje imam samo u kb ili b ? kako onda kada sam imao 256 ... koliko je onda stajalo a imao sam sve isto ovako ... znaci nije mi jasno Smile ...

ps jel ti to xp i sta koristis kao temu ili si menjao nesto tipa Winows blinds ... i kako si uspeo taj 6750 tako da iscimas
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ccccc

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1034
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 6234
Aj posalji mi sliku desktopa
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
ne znam sta imam toliko, ali meni kada je komp u "leru" uvek ima barem 42 procesa ... sta dobijam time ako smanjim na 1gb i gde to da uradim ... eo sada sam pogledao physical memory ima tamo nekih 2.000.000 malo vise ukupno a slobodno tj upotrebljivo 1.500.000 malo vise ... tako da nema razloga za brigu ... ako mi se dobro cini ... ovih 2.000.000 malo vise predstavljaju 2gb memorije koje imam samo u kb ili b ? kako onda kada sam imao 256 ... koliko je onda stajalo a imao sam sve isto ovako ... znaci nije mi jasno Smile ...

ps jel ti to xp i sta koristis kao temu ili si menjao nesto tipa Winows blinds ... i kako si uspeo taj 6750 tako da iscimas
Procese pobij iz msconfiga ili mozes da koristis Startup Control Panel by Mike Lin i services.msc. Kada upalim moj komp imam 26 aktivnih procesa iako imam gomilu programa instalirano. Sta dobijas, pa 2 GB slobodnog na HDD-u. Jednostavno, nije ti potrebno 3 GB virtualne memorije. Meni je Tiberium Wars radio i bez nje (skroz sam je iskljucio). Ako pogledas malo bolje videces da pored Physical Memory stoji (K) sto znaci da ti je sve u KB, tj imas 2GB "fizicke" memorije. Kad si imao 256 to je bilo za jednu nulu manje.
Da radi se o XP-u ali je tema Royal koju mozes da nadjes u okviru Autopatcher-a kao i gornji Control Panel. Inace integrise se u shell tako da ne radi nikakav program u pozadini. Za cimanje je odgovoran Firefox, verovao ili ne.
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Nexus 4
mislis da mi svi ti procesi ne trebaju ? sto su onda ukljuceni ... bem ti komp  Smile

@djordjenbg evo okacicu ti ... ali probaj google pretragu slika i naci ces je  Smile

e jbg ... nemas srece slika je bmp. a forum to ne podrzava ... a lakse ti je da odes u google i kucas crysis u delu za slike nego da ja sada menjam sliku pa da je kacim ... pozz
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 243
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
HTC Tatoo
evo ti programcic koji mislim da ce ti srediti stvar, laganica , ne instalira se, samo iskljuci ono sto ti ne treba...Pozz i javi da li je uspelo.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mislis da mi svi ti procesi ne trebaju ? sto su onda ukljuceni ... bem ti komp  Smile
Svaki autor programa misli da je njegov proizvod najbitniji i da treba konstantno da radi u pozadini. Naravno to je jaaako daleko od istine. Podigni sistem u safe modu i pogledaj koji procesi rade u pozadini. Videces da ih je svega par i oni su jedini koji su zaista potrebni za stabilan rad OS-a. Prakticno sve sto ti se nalazi u msconfig-u na startup kartici mozes slobodno da iskljucis a ako je nesto potrebno za rad sistema ponovo ce se samo ukljuciti, tako da nemas sta da brines.
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Nexus 4
lepo receno ... eo danas sam malo gledao sta ima od procesa i samo sam iskljucio dve ikonice od nokia-e msn i ne znam sta trece i memorija je sa 6oo pala na 4oo Smile ... lepo ... a videcu mozda cu se zezati posto nemam sta da sje**m mada mi nesmeta ni ovako da bude
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 243
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
HTC Tatoo
Jel si probao programcic koji sam ti postavio??? Mislim da s njim nema glava da te boli... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 16:42:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.197 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.