Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 14 15 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zaustavite novu seobu Srba, za pet godina otišle hiljade  (Pročitano 22876 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ali u isto vreme,moze se resi da je ljudska sloboda na najmanjem mogucem nivou u istoriji. Nekada davno u srednjem i starom veku nije postojala policija, nesuglasice su se resavale izmedju poglavara dvaju klana ili roda. Ljusi su vekovima ziveli na svojim ognjistima na neki svoji tradicionalni nacin i gotovo niko im se u takav zivot nije mesao.



iako ima mnogo cega sto kazes sa cimse slazem ali. kao prvo u srednjem veku se uglavnom zivelo u feudalizmu. veliki deo stanovnistva je bio zakonski neslobodan, vezan za zemlju koju obradjuje sa nizom duznosti prema svom gospodaru. Zatim, kad kazes da su ziveli na neki svoj tradicionalni nacin, to nije bio njihov licni nacin nego nacin zajednice za koji su izdresirani vaspitanjem. u sustini isto kao danas, mada danas jednostavno imas vise izbora. i u licnom zivotu i s obzirom na tehnologiju koja omogucava putovanje, komunikaciju itd. da se ne vracamo na srednovekovno kmetstvo.
da, radnici su pod nadzorom, od uvek. ali nadzor je sve labaviji u mnogim aspektima. ropstvo, kmetstvo, kapitalizam.


A i ta tehnologija, iako u osnovi postoji da olaksa zivot, danas se njoj robuje. Ljudi ne mogu a da ne bulje u telefoncine ceo dan, sede na drustvenim mrezama, mahnito fotografisu stotitne hiljada fotki. Onda kada se pojavi novi uredjaj svi moraju da ga imaju. Koliko sam video neki nabavljaju novu tehnoogiju samo da bi mogli da kazu da je poseduju. Daleko je to otislo od potrebe. Svi smo mi roblje, a nema veceg roba od onog ko misli da je slobodan.

prvo da citiram:
HABIT, n. A shackle for the free.

biti slobodan u uobicajenoj upotrebi pojma znaci, moci uraditi ono sto zelis da uradis.

a sta zelis da uradis i da li to mozes da odaberes, ide u pitanje o slobodi volje. po meni nema slobode volje, sam pojam je besmislen tako da o tome ne bih da se raspravljam.

nesto moramo zeleti. Birati sta zelimo umesto da neko to bira umesto nas, mozda deluje slobodnije, ali i samo biranje je samo preovladavanje jaceg motiva.

I u sustini, ne mozemo izbeci uticaj drustva na nasu motivaciju. Ali razumem i postujem to sto govoris.


+
http://www.danas.rs/drustvo.55.html?news_id=350107&title=Ron%C4%8Devi%C4%87%3a+Zastra%C5%A1uju%C4%87i+odliv

Bojim se da je odliv zastrašujući i to je stvar o kojoj bi trebalo pričati svaki dan po ceo dan, rekao je dramski pisac i scenarista Nebojša Romčević za N1 i istakao da mladi sada odlaze posle završene srednje škole i da ih grobovi predaka neće vratiti u Srbiju.
« Poslednja izmena: 04. Jul 2017, 15:48:37 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
e raven, umreces pre nego shvatis cenu slobode.

sloboda je posledica napretka tehnologije. sve manje robjemo prirodi, lakse je napraviti hranu i druge potrepstine, putovati itd... lakse je spreciti i okoncati trudnocu, lakse je naci zabavu...
zato drustvene grupe kao sto je porodica imaju sve manji znacaj, jer nam je sve manje potrebna zastita i pomoc.

posledica?
pa ljudi koriste slobodu da se uklone od tutorstva plemenskog vodje, starca na celu zadruge, dede, mame, tate, i na kraju supruznika ako se ne slazu.
i koriste slobodu da ne robuju deci... naocito zato sto se deca ne vaspitaju grubo kao nekada i svako dete po novim drustvenim obicajima zahteva vise paznje nego ranije... izmedju ostalog i zato sto sira porodica vise ne postoji.

slobodni ljudi biraju da uzivaju ako mogu. sta je tu cudno?

polozaj pojedinca se zasniva na ekonomskom nivou civilizacije.
sloboda zene je dosla sa ves masinom, elektricnim sporetom, masinom za pranje sudova, tosterima i mikrotalasnim rernama... a zatim i podelom rada...

O kojoj ti slobodi pricas za bilo koju drzavu? Svuda se ima sve manje vremena, jerr bas zbog te tehnologije se radi vise a ne manje. Tehnologija umesto da sluzi ljudima, ljudi sluze njoj.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
ne sluzi se tehnologiji nego bogatasima
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Ne shvataj ga ozbiljno vidis da je ogranicen kao terasa.

Ejj sta on smatra slobodom  Smile

Sloboda je kad nemas porodicu i decu. Msm da bi ova njegova definicija ladno mogla u za predmet priroda i drustvo.
Mislim da jedna ovako sveobuhvatna licnost nije obitavala na forumu. Poznaje sve nauke.. obicno drustvene, gde mozes da seres koliko hoces.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
Ne shvataj ga ozbiljno vidis da je ogranicen kao terasa.

Ejj sta on smatra slobodom  Smile

Sloboda je kad nemas porodicu i decu. Msm da bi ova njegova definicija ladno mogla u za predmet priroda i drustvo.
Mislim da jedna ovako sveobuhvatna licnost nije obitavala na forumu. Poznaje sve nauke.. obicno drustvene, gde mozes da seres koliko hoces.
Ja sam odavno konstatovao da je on Trol. Ne znam samo zbog cega se tolerise sve to. Ranije si bio banovan za sve i svasta, a ovde pored njega imamo jos par pacijenata koji su zreli za udaljavanje sa foruma. Zbog njih je forum i propao, ali to je neka druga prica.

Slobode nema vec odavno. Tehnologija koja je trebala da nam da vise vremena nam je to vreme oduzela. Ljudi ne pricaju sa ljudima vise, ekonomska  situacija te tera da rintas ceo zivot da bi stvorio nesto u chemu na kraju neces da uzivas.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
ma daj. nisi skoro pozivao na pokolj muslimana

Ne shvataj ga ozbiljno vidis da je ogranicen kao terasa.

Ejj sta on smatra slobodom  Smile

Sloboda je kad nemas porodicu i decu. Msm da bi ova njegova definicija ladno mogla u za predmet priroda i drustvo.
Mislim da jedna ovako sveobuhvatna licnost nije obitavala na forumu. Poznaje sve nauke.. obicno drustvene, gde mozes da seres koliko hoces.
sloboda je sloboda od ili sloboda za.
nema slobode same po sebi. tako da je sasvim regularno da postoji sloboda od porodice kao i bola, zatvora potrebe za cokoladom. sloboda nije nuzno dobra

i molim te to sa ogranicenoscu ubuduce obrazlozi bolje ili dalje rizikuj da upravo sebe pokazujes kao ogranicenog.
ako hoces. ako neces, koga briga.
pametniji nego sto jesmo tesko mozemo da budemo
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
Ja se za to iskreno zalazem.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
pa onda nemas prava na kritiku bilo koga i bilo cega
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
pa onda nemas prava na kritiku bilo koga i bilo cega
Naravno da imam. Muslimani su problem i rak koji se mora odstraniti na vreme.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
pa sta cekas...

Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 14 15 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.