Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:35:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto su danas devojke ljute?  (Pročitano 22708 puta)
11. Maj 2009, 13:04:28
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Pitate se zašto je odbojna, ne dozvoljava vam da joj priđete i često se svađa? Potražite odgovor u prošlosti ženske netrpeljivosti prema muškom rodu...

Sa takvim stavom, zauvek ćeš ostati “single”, rekla sam svojoj drugarici nakon što je izručila toliko ljutih psovki na račun muškaraca, da se kamion mogao napuniti. “Šta TI činiš da se nešto promeni? Jesi li ikada pomislila gde TI grešiš kada su u pitanju veze?” Posle ovoga, te iste psovke pale su po meni i proglašena sam za brani­teljku muškaraca i izdajicu svete ženske mržnje. I ostala da razmišljam: zašto su devojke toliko ljute? Mislim, patila sam i ja i bolelo je i volela sam i koga je trebalo i koga nije, ali nekako sam sačuvala prisustvo zdravog razuma i nastavila da verujem - muškarcima, vezi, životu. Odjednom, moje “single” drugarice veruju samo pre­ziru, misleći kako niko od muškog roda nije zaslužio pažnju... Je li to istina ili su samo previše razmažene i nespremne za ljubav?

Počela sam da odmotavam traku i da se prisećam svih veza, od onih banalnih do ozbiljnih, koje su me nekoliko puta bacale u ljubavnu komu iz koje sam se jedva budila. Osakaćena za koju emociju, ali sam se ipak probudila. Znate li šta sam zaključila? Da moje drugarice imaju samo bolje pamćenje od mene! I da postoji nekoliko stvari zbog kojih bi trebalo da budemo ljute, a koje nikada nećete shvatiti dok vam ne kažemo. Pa, evo, u ime ženskog roda, ljute smo jer...

...ste neodgovorni

Ne radi se o tome kakvi ste prema prijateljima, poslu ili obrazovanju. Radi se isključivo o nama! U početku veze smo posebno razmažene i očekujemo svu pažnju ovog sveta. To, naravno, ne jenja­va dokle god ta veza postoji, ali kasnije smo spremnije na kompromise. Zato nam nikada neće biti jasno zašto ste baš tada, na samom početku, najneodgovorniji, naj­zaboravniji i najnemarniji. Nije ni čudo što danas veze traju nedelju dana i završavaju se i pre nego što su počele. Poštujemo mi pravila igre “toplo-hladno”, ali ako neke stvari ne poštujete, nećete imati mnogo prilika da se igrate. U spisak tih “nekoliko stvari” spadaju vrlo banalni, ali veoma važni postupci, kao što su: odgovaranje na poruke čim vam ona pošalje SMS, javljanje na vreme (kada ste rekli da ćete zvati), često viđanje, taktilna razmena nežnosti (a ne samo seks na brzaka), strpljenje za njene probleme na poslu ili fakultetu, izlasci, upoznavanje sa prijateljima i slično... To je odgovornost prema vezi koju tražimo..

...ne umete da raskinete.

Ne ide vam, shvatili ste da veza u kojoj ste nema budućnost. OK, sasvim razumljivo. Ali nikada nećemo shvatiti zašto samo pobegnete kao kukavice, isključite telefon ili odbijate pozive i nestanete sa lica Zemlje, da biste nas naveli da pomislimo kako ne želite da se viđamo. Naravno da ćemo vas zvati, ako se ne javljate, i da ćemo pitati druge za vas ako vas nigde nema. Ne zato što smo dosadne i navalentne, već zato što je to prirodna reakcija na vaše glupo ponašanje. U glavi muškarca je moguća histerija žene pri pomenu raskida, pa je onda lakše da se “izgube”, nego suoče sa njom. Tu grešite! Čast izuzecima, koje zaista naprave haos (mada ste ih vi birali), ali većina žena će normalnije prihvatiti fer raskid oči u oči, od vašeg misterioznog nestanka.


...ne znate šta hoćete.


Dobro, kada ste se izgubili i stavili nam do znanja da je kraj, koji vas đavo tera da se ponovo pojavite u našem životu?! Zvučim ogorčeno? Pa, verujte mi, i ta devojka o kojoj razmišljate već danima verovatno za vas ima spremljen repertoar “vraćanja”, zbog onoga što je njoj neki pripadnik vašeg pola uradio, možda decenijama pre nego što ste se sreli. Pozivi, poruke i druženje? Posle ljubavi ne ostaje dovoljno prostora za drugarstvo, pod čijom zastavom većina devojaka pristaje da se viđa sa bivšim, ali nadajući se da će u jednom trenutku postati opet sadašnji, pa možda i budući. Ne mogu da izdvojim devojku koja bar jednom u životu nije prošla kroz torturu “ni sa tobom, ni bez tebe”. Znate dobro o čemu pričam - kada ste sami i bez “kombinacija”, vraćate se sigurnoj bazi. Kada se zavrte brojevi telefona ili razmene pogledi, onda vas opet nema i ne javljate se. I tako dok se ne iscrpe poslednji atomi ljubavi i snage, ili, jednostavno, zauvek ne zatvore ta vrata za nama... Jedan savet: kada raskinete, neka to bude promišljena odluka i ostanite džentlmen do kraja. A ne nešto drugo, kao u jednoj staroj pesmi...


...jer tako “masno” lažete.

Nikada nisam mogla da pređem preko laži, uvek su me žuljale i nisam mogla sebe više da vidim pored te osobe. Ali kada se setim preko kakvih laži su prelazile neke moje drugarice i poznanice, razbesnim se. I zbog njihovog slepog verovanja, ali i zbog činjenica koje su razni muškarci prikrivali. Na primer, odakle vam uopšte ideja da krijete brak i decu? To što ste skinuli burmu ne znači da ste se oslobodili zaveta koji ste nekom dali, a ponajmanje obaveze koju imate prema porodici. Za vas je veza laki flert i afera koja će proći, ali za drugu stranu možda ste baš vi Onaj pravi, i time što će se kad-tad saznati da ste oženjeni i imate decu, nanosite ozbiljnu štetu emotivnom životu jedne osobe. Ili, odakle vam pravo da održavate paralelne veze? Šta mislite, kako će se osećati ta devojka kada sazna da ste godinama (a ništa lakše nije kada su meseci u pitanju) pored nje imali još jednu osobu kojoj ste isto pričali, obećavali, pa da, na kraju i lagali? Nisu svi muškarci takvi, reći ćete. Naravno da nisu! I hvala Bogu na tome! Samo sledeći put kada je ona nepoverljiva prema vama, proverava vas i preosetljiva je - zapitajte se u kakvu je laž verovala i zbog kakve greške u prošlosti ispašta vaša veza u sadašnjosti.


...je mama uvek u pravu.

Postoji fenomen specifičnog odnosa majke i sina vekovima i na svim meridija­nima, mada je na Balkanu pojačan i retko koja balkanska snaja dolazi do zvezda bez trnja. Ljute smo što ne shvatate da u jednom trenutku vaša porodica postaju supruga i deca, a mama može da ode u penziju, da tako kažemo. Ne tražimo da je zaboravite, ignorišete, zapostavljate. Samo tražimo naše pravo da budemo prve i da ne živimo u svetu “kako mama kaže”. Prema nekim istraživanjima, svaki peti brak u Srbiji završava se razvodom, a jedan od uzroka je neobično prisan odnos majke i sina. Posebno moram da vam skrenem pažnju na perfidnu igru svekrve: zamerke, prebacivanja i ostala bockanja ona brižljivo čuva za trenutak kada vi niste prisutni. Tako da vaša supruga gubi mogućnost žalbe, jer joj - naravno - nećete verovati! Put do bračnog pakla često je popločan najboljim namerama upravo vaše majke. Što pre to shvatite, bolji će vam brak biti.


...živite u kompleksima.

Vreme je da shvatite - 21. vek je i definitivno je došao kraj robovanju stereotipima. Ježim se i dok ih spominjem, ali čisto da se ne zaborave: žena u kuhinji, muškarac na poslu; muškarac zarađuje više od žene; žena je za kuću i decu, muškarac da banči i pijanči; batina je iz raja izašla - i još mnogi drugi. Kompleksi će vam samo upropastiti vezu, a ništa nećete dokazati svojim zastarelim mačo stavom. Uživajte u tome da je vaša devojka uspešna, pa i da zarađuje više od vas. Spremajte ručak slobodno za dvoje, a u kafanu idite zajedno - neka lomi i ona čaše od kristala.

Izvor Men's Health
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Lep tekstic
Ima tu dosta istine (zanimljivo bi bilo pobrojati sve sto momcii ne podnose kod devojaak), ali ovo za mame je takav jeb..i stereotip da nemam reci. Ako neko s godinama postaje vezanije za mame, i slusa sve sto gospodja "pokupila sam svu pamet ovog sveta" kaze (posebno sa rodjenjem deteta) to su onda cerkice. Osvrnite se malo oko sebe i videcete dve zene pored kolica s bebom koje neverovatno lice (razlika u godinama 20-30) i budite sigurni to su mamica i cerkica.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
je takav jeb..i stereotip da nemam reci.

Zorane, ja shvatam da si ti sad ogorčen i da nećeš mirno spavati večeras zbog sve pročitanog, ali trebaš imati jednu stvar u vidu pre nego što kreneš da komentarišeš ovakve tekstove.
U redakciji Cosmopolitena i sličnim časopisima, novinarke napišu toliku količinu gluposti da se u jednom trenutku i njihov hard disk prosere nemogavši više da izdrži i fekalijama preplavi matičnu ploču, grafičku i ostale komponente...
Zašto misliš da bi njihov partner bio drugačiji iako je ovog puta pisala žena.
Izvor Men's Health

 Smile

Btw, kad budu bile bolje od mame neka se jave... Smile  (sad sam ga na'ebao od dragih na forumašica Smile )
« Poslednja izmena: 11. Maj 2009, 14:08:27 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Btw, kad budu bile bolje od mame neka se jave... Smile  (sad sam ga na'ebao od dragih na forumašica Smile )
Stooo, ja se slazem.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
Btw, kad budu bile bolje od mame neka se jave... Smile  (sad sam ga na'ebao od dragih na forumašica Smile )
Stooo, ja se slazem.  Smile

Tebe još nisu emancipovali.  Smile

Kao što muškarci kad navrše osamnaestu dobiju poziv za vojsku... tako su sad krenuli sa ženama... uručiće ti poziv uskoro da se javiš prvoj Sigurnoj Kući u okolini da ti detaljno objasne kako ćeš jednog dana biti tučena i 'ebena po nalogu od muške šovinističke svinje mame. Što je istinski paradoks jer je i ona žena a opet radi u interesu muške šovinističke svinje. Ma videćeš već...

Nemoj samo da se uplašiš. Ovo je stari uređaj za emancipaciju.


Današnji model "Feminist Brainwashing 2000" nije ni nalik ovom starom. Mnogo je suptilniji, lepši i slaže se uz kuhinjske pločice.
« Poslednja izmena: 11. Maj 2009, 14:27:45 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Boze kakvi tekstovi, tek sam jela, zasto sam ovo procitala  Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
moj odgovor odnosi se na vecinu devojaka(ne sve),i to na vecinu onih u Srbiji(mada,moze se primeniti i sire)

Citat
Zašto su danas devojke ljute?
kako da se izrazim...  Smile
zato sto su uobrazene,glupe i bezobrazne guske opterecene godinama muskaraca i njihovim izgledom i pomodarstvom kao glavnim uslovom,kao i konstantnim lupetanjima da su one zrelije od svojih vrsnjaka i da su ozbiljnije...  Smile
i nema sta vise tu da se prica.  Smile
« Poslednja izmena: 11. Maj 2009, 22:19:36 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Citat
zato sto su uobrazene,glupe i bezobrazne guske

e jbg Smiley 1

nije ti ovo u redu...nije u redu da se odnosi i na jednu devojku a kamoli na vecinu kako si ti naveo Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
zato sto su uobrazene,glupe i bezobrazne guske

e jbg Smiley 1

nije ti ovo u redu...nije u redu da se odnosi i na jednu devojku a kamoli na vecinu kako si ti naveo Smile
slazem se da je bez dlake na jeziku,al to zaista mislim,a i u sustini jeste tako.
uobrazene jesu.glupe... pa,svakako,apsolutno,definitivno,sigurno nisu nista zrelije od muskaraca,niti ista teze odrastaju...
bezobrazne-ako si ikada imao prilike da vidis kako izgleda:1.sukob kod muskaraca,pa posle 2.pomirenje,a kako
1. priprema za sukob,pa 2.sam sukob,3.pa onda post-reakcija,pa tek onda 4.nazovi-pomirenje,kod zena,znas o cemu pricam...
« Poslednja izmena: 11. Maj 2009, 22:52:05 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia 
Devojke su danas ufurane,ne sve ali vecina,e sad nije lepo reci da su glupe...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:35:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.