Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto se u tolikoj meri hlorise voda za pice?  (Pročitano 12170 puta)
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4910
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Hlor se koristi kao sredstvo za unistavanje bakterija u vodi,siguran sam da ti je nekad usla voda iz bazena u usta,tacnije da si popio malo iste i verovatno mozes da prepoznas razliku izmedju cesmovace i bazenske vode,koja je hlorisana i ima specifican miris  Smile
IP sačuvana
social share
tvrdji od hard core-a

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Netscape Navigator 9.0.0.
Ali zasto se to radi u tolikoj meri sada?
Jer - svakog proleca je bela kao mleko, intenzivno, tako skoro ceo mesec dana!
Da im to ne dodje kao "veliko spremanje" vodovoda posle zime! Smile
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 6408
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
U vodu se stavlja hlor zato što je buđava    Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Citat
Edit: Bobak Bl, Wikipedia je jos ludja od tebe!!!
Ne znam ti ja ko je ljudji ja ili wiki...moguce je da su ludji od mene... Smile
Ali znam sigurno da od tebe nisu blentaviji...jer sumnjam da postoji nesto toliko odvaljeno... Smile

btw..nabavi sebi... hipogen...  Smile

edit.... Smile
je l' ti mozes da shvatis da voda nije bijela od hlora... Smile
uzmi covjece flasu, i naspi u nju jbn vodu... pa je muckaj... vidjeces one mjehurice...i ako je dugo muckas pobijelice... :mrgreen:al' trebas muckat malo dugo...  Smile
e tako se voda mucka u pumpama i precistacima i ostalim pizdarijama...
voda se skuplja u bazene..i povremeno se mora uzburkati... Smile
i kad se previse uzbutrka - mora da pobijeli...kao i ona tvoja u flasi...posle silnog muckanja...
Lijepo ti je sve covjek objasnio...??? jedno tri puta... Smile

A zasto se u tolikoj mjeri mora hlorisati voda...???
Pa razmisli sta bi ti uradio da se napijes vode i da dobijes neki tifus... Smile
tuzio bi vodovod... Smile i trazio pare..a RS je siromasna drzava...
i ne'a odakle da ti plati...zato hlorisu vodu.... Smile da prije crknes... Smile

Onoliko koliko je voda prljava i hemijski necista...u toj mjeri je preciscavaju...sto bi se reklo...
onoliko koliko je potrebno da bi ti mogao da pijes vodu...i da se cudis... Smile
i da ne moras ici na potok po vodu...nego lijepo ko dingospo - odvrnes cesmu i vidi ...tece voda...
a ti se bunis nesto... Smile

Ja tebe ne kontam... Smile ja sam mislio da se ti zajebavas...tj mislio sam da zajebavs narod...
a sad vidim da si ti stvarno cudan....?  Smile i da tebe to stvarno zabrinjava...  Smile
najbolje je da  iskopas sebi bunar... Smile i da sutis.... Smile
« Poslednja izmena: 25. Maj 2011, 00:09:43 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Apple iPhone 12, S21
Ok, samo da napravimo razliku, kako bulmu ne bi jos proglasili i ludim paranoikom...

Zaista postoje periodi kada voda iz vodovoda bude "hlorisana"
Tada je "bela" i puna mehurica, ali ne mehurica koji nastaju muckanjem i nestaju u sekundi, vec mehurica kojima treba minut-dva da "ispare" iz vode
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Cuj.. i ja kao i neki ljudi koji su vec pisali nesto na ovoj temi ...izgleda da imam jako cudnu cesmu...
i kada pojacam pritisak - voda koja se natoci u casu je uvijek bijela..koja nekim cudom izgubi bjelilo,
kad se strasti u casi smire... Smile
ne da mi se objasnjavati... kroz koliko pogona... prodje, i koliko se puta "prevrne" voda,  poslije hlorisanja u bazenima..
i koliko filtriranja prodje ...prije nego dodje do  cesme...
voda moze da pobijeli od hlora...tj da digne talog hlora...ali takva voda automatski je neispravna za pice...
i opasna po zdravlje...voda je bijela iskljucivo od vazduha i pritiska iz pumpi ...koji je tjera kroz cijevi...
i to se desava kada se bazeni pune...



IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Passion

Zodijak
Pol Žena
Poruke 27185
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 12.0.742.30
mob
Nokia E72
"Hoce da uniste narod"  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Radi kako ti srce kaze
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Apple iPhone 12, S21
Cuj.. i ja kao i neki ljudi koji su vec pisali nesto na ovoj temi ...izgleda da imam jako cudnu cesmu...
i kada pojacam pritisak - voda koja se natoci u casu je uvijek bijela..koja nekim cudom izgubi bjelilo,
kad se strasti u casi smire... Smile
ne da mi se objasnjavati... kroz koliko pogona... prodje, i koliko se puta "prevrne" voda,  poslije hlorisanja u bazenima..
i koliko filtriranja prodje ...prije nego dodje do  cesme...
voda moze da pobijeli od hlora...tj da digne talog hlora...ali takva voda automatski je neispravna za pice...
i opasna po zdravlje...voda je bijela iskljucivo od vazduha i pritiska iz pumpi ...koji je tjera kroz cijevi...
i to se desava kada se bazeni pune...





Jasno je meni sta ti pricas, ali ti tvoji mehurici se zadrze u casi par sekundi, ako i toliko...

Ovo o cemu bulma prica traje minut-dva da se voda razbistri...

Cisto da se razumete, posto mi se cini da ne pricate o istoj stvari...
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Netscape Navigator 9.0.0.
ne da mi se objasnjavati... kroz koliko pogona... prodje, i koliko se puta "prevrne" voda,  poslije hlorisanja u bazenima..
i koliko filtriranja prodje ...prije nego dodje do  cesme...
voda moze da pobijeli od hlora...

   Dobro, onda hajde molim te objasni jednom paranoidnom sizofrenicaru kakav sam ja - kako to da voda onda recimo u Decembru mesecu ocigledno pronalazi nekakvu cudotvornu "precicu" kroz sve navedene elemente  i sisteme vodovoda (pumpe, hidrocele, sita, resetke) jer tada NIJE dugotrajno bela!

   A svake godine u Aprilu ili Maju mesecu tu istu "cudotvornu precicu kroz vodovod" voda ocigledno ne uspe da pronadje, pa tako tada ostaje "bela"!

   Dalje, voda u vodovodu jeste pod odredjenim pritiskom. Taj pritisak nije nesto abnormalno veliki, ali nije ni zanemarljiv. Ako ubacis kakvu hemiju u vodu - ta hemija ce se drugacije manifestovati u trenutku kada voda izgubi taj pritisak (izadje iz cesme na atmosferski pritisak - u tvoju casu). Zato (pretpostavljam) da ti mehurici nisu "vazduh" nego (?) hemijska reakcija koja se "dovrsava" s promenom pritiska, a manifestuje se mehuricima (vazduha?)

   Medjutim - napominjem - ovo je samo jedno pitanje, nisi duzan sad glavu svoju da lomis zbog njega!

   U dodatku, Bobak, druze, stvarno ne vidim razlog da se ti toliko "palis" zbog mene!
AKo te ne zanimaju moji postovi - pa niko te ne tera da u njima ucestvujes.
Kada bi ja uzeo da "samaram" sve sto mene nervira na Netu - ne bi mi kraja bilo!
Ja jos nisam na Burek Forumu usao ni na jednu tudju temu, i tvorca doticne teme pitao za zdrav razum! Smile A tebi to izgleda vec prelazi u naviku, barem kada sam ja u pitanju. Nije ti to bas lepa politika...
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
sta se nerviras..moram te malo zajebavati... Smile
sem toga..koliko se sjecam...a dobro se sjecam... ti si meni prvi rekao da je wiki ludja od mene... Smile
Tako da... Smile

Stvar je i do temperature vode... Smile

Stim sto su kod vas vjerovatno  vec dotrajala vodovodna postrojenja...
i da vazduh ulazi na vise mjesta osom iz pumpi...i svasta moze biti..kazem ti to se desava svugdje...

Mjeru hlora i ostalih supstanci za preciscavanje vode ne odredjujes ti ili ja..ili neko ko o tome nema pojma...
nego odredjuje nivo zagadjenosti tj neispravnosti..izvora iz kojeg se crpi voda...i ljudi koji su strucni za to...
I nemas se tu zasto pitati -zasto...jer niko to ne radio na svoju ruku i od oka...
Sasvim je jasno zasto...se u tolikoj mjeri hlorise voda... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.