Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 10:54:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 53
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto ne u EU??  (Pročitano 85372 puta)
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung XYZ1004
Nije nepovezano samo nisi upoznat sa "radom" doticnog zivotnog oblika na ovom forumu...ali evo u nekim kratkim crtama, pojedinih losih odlika ulaska u EU (uzgred budi receno i ja sam za ulazak u EU)

- Pristupanje uniji uvek podrazumeva prihvatanje njenih pravila i zakona, a to iziskuje odricanje od nekih resenja koja bi bila originalna i mnogo bolja za nase specificne uslove.
- Gube se prihodi od carina...a to je znacajna cifra
- Deo prihoda od PDV iso bi u Brisel a ne u BG
- Pitanje Kosova i teritorijalnog integriteta
- Domace proizvodjace vise neces moci da stitis, bice u otvorenoj konkurenciji sa evropskim, a svi znamo ko ce tu profitirati, a ko propasti
- Evropski parlament
-U njemu, poslanici nastupaju u okviru ideoloskih blokova bez obzira na nacionalnu pripadnost.
-Organizovane su politicke frakcije socijalista, konzervativaca, liberala i Zlenih. Nacionalne stranek nemaju nikakve sanse i one uglavnom dolaze iz malih zemalja koje imaju smesno mali broj predstavnika (od ukupno 785 Slovenija ima 7 a Hrvatska bi trebala da ima 12, znaci mi oko 22(slobodna procena)) Sto je jako bitno jer politicki smer EU daju industrijski najace i najmnogoljudnije zemlje EU jer imaju najveci broj poslanika, a posto se novim ustavom ukida odlucivanje konsenzusom onda Srpski predstavnici ne bi mogli nikako da stite nase interese.
- Poslanici u Evropskom parlamentu ne mogu istovremeno biti i poslanici u nacionalnom parlamentu
- O cemu ne odlucuje parlament odlucuje Evropsko vece, a u njemu opet prevagu imaju najvece zemlje (Francuska, Spanija, Engleska, Italija, Nemacka) Strukturna pomoc, imigraciona politika, azil i sl su pitanja o kojima parlament nema sta reci, a ona cine 40% budzeta, pa ni tunasi predastavnici ne bi mogli nikako stiti nase nacionalne interese!

Naravano na sve ove argumente zasto ne ulaziti u EU, ima gomila onih koji ih opovrgavaju i govore da bi itekako imali koristi od ulaska u EU...zato ja i jesam za ulazak u EU
Ali posto ne mozes napisati esej u kome nece pisati nijedan razlog protiv kao sto ovaj nedefinisani zivotni oblik poznatiji kao litlegirl1 predlaze ti malo poradi na ovim razlozima
 
 Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1759
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone 4
- Pristupanje uniji uvek podrazumeva prihvatanje njenih pravila i zakona, a to iziskuje odricanje od nekih resenja koja bi bila originalna i mnogo bolja za nase specificne uslove.
- Gube se prihodi od carina...a to je znacajna cifra
- Deo prihoda od PDV iso bi u Brisel a ne u BG
- Pitanje Kosova i teritorijalnog integriteta
- Domace proizvodjace vise neces moci da stitis, bice u otvorenoj konkurenciji sa evropskim, a svi znamo ko ce tu profitirati, a ko propasti
- Evropski parlament
-U njemu, poslanici nastupaju u okviru ideoloskih blokova bez obzira na nacionalnu pripadnost.
-Organizovane su politicke frakcije socijalista, konzervativaca, liberala i Zlenih. Nacionalne stranek nemaju nikakve sanse i one uglavnom dolaze iz malih zemalja koje imaju smesno mali broj predstavnika (od ukupno 785 Slovenija ima 7 a Hrvatska bi trebala da ima 12, znaci mi oko 22(slobodna procena)) Sto je jako bitno jer politicki smer EU daju industrijski najace i najmnogoljudnije zemlje EU jer imaju najveci broj poslanika, a posto se novim ustavom ukida odlucivanje konsenzusom onda Srpski predstavnici ne bi mogli nikako da stite nase interese.
- Poslanici u Evropskom parlamentu ne mogu istovremeno biti i poslanici u nacionalnom parlamentu
- O cemu ne odlucuje parlament odlucuje Evropsko vece, a u njemu opet prevagu imaju najvece zemlje (Francuska, Spanija, Engleska, Italija, Nemacka) Strukturna pomoc, imigraciona politika, azil i sl su pitanja o kojima parlament nema sta reci, a ona cine 40% budzeta, pa ni tunasi predastavnici ne bi mogli nikako stiti nase nacionalne interese!

Naravano na sve ove argumente zasto ne ulaziti u EU, ima gomila onih koji ih opovrgavaju i govore da bi itekako imali koristi od ulaska u EU...zato ja i jesam za ulazak u EU
Ali posto ne mozes napisati esej u kome nece pisati nijedan razlog protiv kao sto ovaj nedefinisani zivotni oblik poznatiji kao litlegirl1 predlaze ti malo poradi na ovim razlozima
 
 Smile  Smile

Hajde malo da objasnimo kako stoje stvari:


- Pristupanje uniji uvek podrazumeva prihvatanje njenih pravila i zakona, a to iziskuje odricanje od nekih resenja koja bi bila originalna i mnogo bolja za nase specificne uslove.
Ta originalna resenja za nasu drzavu znace legalizovana pljacka naroda

- Gube se prihodi od carina...a to je znacajna cifra
I onda bi trebala ova drzava da zaradi kao i sve ostale od rada a ne od haraca i to mnogima tesko pada

- Deo prihoda od PDV iso bi u Brisel a ne u BG
A mnogo vise bi se vratilo iz Brisela nego iz BG-a jer ipak tamo postojij neka kontrola i zakoni koji se postuju

- Pitanje Kosova i teritorijalnog integriteta
Dokle bre sa tim Kosovom? Svaka nesposobnost u ovoj zemlji moze da se sakrije sa Kosovom i nema problema idemo dalje.

- Domace proizvodjace vise neces moci da stitis, bice u otvorenoj konkurenciji sa evropskim, a svi znamo ko ce tu profitirati, a ko propasti
Pa najvise stete od toga ce imati nasi tajkuni kojima kada cuju rec EU, dize im se kosa na glavi jer to znaci kraj njihovom monopolu na srpskom trzistu, a gradjani ce imati samo koristi od vece konkurencije na trzistu, a radna mesta ce biti jos vise, pogledajmo nase komsije. Ovde stoji i kljucni razlog zbog cega je pokrenuta antievropska kampanija u Srbiji, nekome strasno smeta ukidanje monopola i otvaranje i ozivljenje srpskog trzista, pa loze narod sa glupim pricama

....
« Poslednja izmena: 26. Maj 2008, 17:50:27 od matrix777 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung XYZ1004
Citat
- Pristupanje uniji uvek podrazumeva prihvatanje njenih pravila i zakona, a to iziskuje odricanje od nekih resenja koja bi bila originalna i mnogo bolja za nase specificne uslove.
Ta originalna resenja za nasu drzavu znace legalizovana pljacka naroda

Netacno i neargumentaovano!

Citat
- Gube se prihodi od carina...a to je znacajna cifra
I onda bi trebala ova drzava da zaradi kao i sve ostale od rada a ne od haraca i to mnogima tesko pada

Onda da ukinemo carine i Kinezima(ovo ce posebno obradovati EU) i Indijcima i svima drugima, jer necemo valjda da zivimo od haraca  Smile  Smile

Citat
- Deo prihoda od PDV iso bi u Brisel a ne u BG
A mnogo vise bi se vratilo iz Brisela nego iz BG-a jer ipak tamo postojij neka kontrola i zakoni koji se postuju


Tacno!

Citat
- Pitanje Kosova i teritorijalnog integriteta
Dokle bre sa tim Kosovom? Svaka nesposobnost u ovoj zemlji moze da se sakrije sa Kosovom i nema problema idemo dalje.

Znaci da priznamo Kosovo i nema problema idemo dalje u EU?  Smiley 1

Citat
- Domace proizvodjace vise neces moci da stitis, bice u otvorenoj konkurenciji sa evropskim, a svi znamo ko ce tu profitirati, a ko propasti
Pa najvise stete od toga ce imati nasi tajkuni kojima kada cuju rec EU, dize im se kosa na glavi jer to znaci kraj njihovom monopolu na srpskom trzistu, a gradjani ce imati samo koristi od vece konkurencije na trzistu, a radna mesta ce biti jos vise, pogledajmo nase komsije. Ovde stoji i kljucni razlog zbog cega je pokrenuta antievropska kampanija u Srbiji, nekome strasno smeta ukidanje monopola i otvaranje i ozivljenje srpog trzista, pa loze narod sa glupim pricama

Delimicno tacno....

E sad malo ja.. Smile
Na ovom svetu nista nije savrseno (osim moje devojke  Smile ) pa tako ni EU, i ne zelim bilo koga ovde da ubedjujem da ne treba ulaziti u EU jer je to nas nacionalni interes samo zelim da ukazem da nije bas sve tako lepo, sjajno i bajno kao sto nam politicari serviraju i da u EU ne ulazimo kao muve bez glave..kao sto mnogi ovde predlazu, vec da trebamo oprezno da pristupimo tome i da izborimo najbolje uslove za nas!
I naravno da udjemo sa Kosovom kao sastavnim delom nase teritorije!

I ono sto je najbitnije - Covek pise esej za i protiv EU.....pa ne moze da napise samo jednu polovinu eseja  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Kad Ima Volje Ima i Načina

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 411
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung d900i
Ma ljudi ovako, napisao sam ja nešto... Većinom za EU... Problem je u shvatanju Evropske unije... Kao što sam rekao neznanje je veliki problem...
Naravno da je Kosovo sastavni deo naše teritorije... takvu alternativu niko ne sme da nam ponudi...

Citat
- Deo prihoda od PDV iso bi u Brisel a ne u BG
A mnogo vise bi se vratilo iz Brisela nego iz BG-a jer ipak tamo postojij neka kontrola i zakoni koji se postuju
Ovo jeste tačno, ali je takođe tačno da u početku mi ne bismo faktički ništa davali, jer smo jedna od najnerazvijenijih zemalja koje su u EU ili u našem slučaju ako Bog da kada budemo u EU... Tako da bi u početku oni pomagali nama da razvijemo sve sisteme, a pre svega socijalni... jer je kod nas ovo zaista jadno...

Postoje razna shvatanja... ja bi želeo da se ovde potrudimo da vidimo koja su ispravna, svaka priča ima dve verzije... trebali bi da čujemo i jednu i drugu...

Citat
O cemu ne odlucuje parlament odlucuje Evropsko vece, a u njemu opet prevagu imaju najvece zemlje (Francuska, Spanija, Engleska, Italija, Nemacka) Strukturna pomoc, imigraciona politika, azil i sl su pitanja o kojima parlament nema sta reci, a ona cine 40% budzeta, pa ni tunasi predastavnici ne bi mogli nikako stiti nase nacionalne interese!

Pa parlament je zamišljen tako da niti jedna od ovih zemalja ne može sam da iznese nešto... Jesu to zemlje sa najviše poslanika ali zato ima dosta malih zemalja koje mogu da ih zaustave... Nisam upućen u bas sve delove Evropskog parlamenta ali znam dosta... Tako da to što one imaju najviše poslanika ne znači da mogu da rade šta hoće... Treba još malo naučiti o radu Evropskog parlamenta kako bi mogli da tako govorimo. Da naši ne bi mogli da štite nacionalne interese, pa to nije u potpunosti tačno, naravno da bi mogli, šta mislite da bi Francuska ili Nemačka, pristale da budu članice Evropske unije (koju su doduše oni stvrorili (UGALJ ČELIK)) a da ne mogu da obezbede slobodnu volju... Nisam još pročitao sve o pridruživanju, tj šta se sve dobija, čemu se mora povinovati, ali samim stupanjem u EU svaka članica zna šta potpisuje... zar ne... ?!.. i još što je izuzetno bitno je to što se čuva kultura naše zemlje, i ne samo naše nego i ostalih... Naravno da se nešto mora izbaciti, ali gledaj šta dobijamo...

To što si ti naveo neke razloge, pa mislim većina tih razloga govori o bogatim individualcima koji imaju materijalnu korist, a ne o NARODU, koji bi trebao da ima glavnu reč... zar ne... ?!?!!
IP sačuvana
social share
Znam ko sam i ne tražim da budem shvaćen
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 4372
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Da ,da nikom nam nije ponudio alternativu , samo su proglasili nezavisnost Kosova.
Bas juce onako slucajno pijem kaficu napolju i posto pljujue ko stoka jedan EU vojnik mi se izvini , rekoh : "ma nema problema , samo ti pljuj nego srecan ti rad u Srbiji"
Kaze " ne idem u Srbiju idem na Kosovo , da zastitim Cigane"
A ja sam institirala da mi ponovi sta su ga legionari naucili gde ide , " kaze znam , znam...." dodouse nije on kriv sto je glup, ipak je on samo poslusan EU vojnik
NO COMMENT
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
SonyEricsson k800i i D820
Zasto za EU:

- Primjera ima dosta, Poljska,Ceska,Grcka,Spanija,Slovenija,Bugarska,Rumunija....

- Otvara se trziste sa 450 miliona stanovnika

- Mladi mogu da idu studirati gdje god zele (sada jedan stranac u EU 3 puta vise mora platiti od EU gradjanina)

- Investicije od stranih ulagaca rastu (sa tim takodje i spada nezaposljenost)

- Nepovratni novac od EU za podporu ekonomije

- Sredjivaju se zakoni po EU

- Veca prava za gradjane

- Slobodno putovanje i moze se zivjeti gdje covjek pozeli...

Zasto NE:

Nema argumenta!
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2227
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

Mislim što se tiče teme, ja kao što vidiš želim da uđemo u EU, ali dosta ljudi govori kako je to loše, kako ovo kako ono, zato želim da mi kažu ZAŠTO NE???

Pa sta ti mislis, da ces da dobijes odgovor na to pitanje? Smile Mane ulaska Srbije u EU, retko ko moze da nabroji, a i ako ih ima, mogu se izbrojati na prstima leve ruke (sad vi pitate, zasto bas leve? Smile Pa zato, dragi moji pavijani, sto levica ne vidi di tera Smile ) ... toliko od maleckee na ovoj izazovnoj, ali pre svega poucnoj temi Smile


A ja sam institirala

Al' ne lezi Vraze Smile  Smile
« Poslednja izmena: 26. Maj 2008, 21:31:30 od littlegirl1 »
IP sačuvana
social share
Interview - Bebi Dol: Skoro me je gospođa iz komšiluka koju stalno pozdravljam sa dobar dan pitala: „Je li, je l’ ti to mene provociraš?“
nidzo, svaka cast Smile
Edit by latifovich: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 263
Zastava УБеркистан
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Знаш зашто не?Зато што су нас гађали касетним бомбама и осиромашеним уранијумом.Зато што суд правде више личи на суд неправде.Зато што ће педери показивати своје длакаве гузице.Зато што имамо преча посла у овом тренутку,да тужимо поједине земље,које крше сопствене резплуције.Зато што кажу да су нам пријатељи.Зато што је то вештачка творевина.Зато што нам војници те исте војске прозивају сестре и мајке и пребијају цивиле на Косову.Зато што ЕУ смрди.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 4372
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Devojcice mala bice oni svi zajedno sa tobom nauceni kada nam objasne zasto Evropa nas nece? Ja sam anti globalista tako da meni je Jevropa u svakom smislu sranje Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 263
Zastava УБеркистан
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Zasto za EU:

- Primjera ima dosta, Poljska,Ceska,Grcka,Spanija,Slovenija,Bugarska,Rumunija....   Smile

- Otvara se trziste sa 450 miliona stanovnika  Smile

- Mladi mogu da idu studirati gdje god zele (sada jedan stranac u EU 3 puta vise mora platiti od EU gradjanina)  Smile

- Investicije od stranih ulagaca rastu (sa tim takodje i spada nezaposljenost)  Smile

- Nepovratni novac od EU za podporu ekonomije  Smile

- Sredjivaju  Smile se zakoni po EU

- Veca prava za gradjane

- Slobodno putovanje i moze se zivjeti  gdje covjek pozeli...

Zasto NE:

Nema argumenta!   Smile


Аууу слатко се исмејах! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 53
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 10:54:12
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.