Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto ne mogu imati dva pištolja istog kalibra?  (Pročitano 2182 puta)
23. Okt 2008, 16:26:22
Pocetnik


Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijenit

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Samsung sgh x 680
Eto pitanje jedno,ako sam pogriješila premjestite... Smile
IP sačuvana
social share
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što nešto sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli nešto provjeri, kudi prije nego se u nešto uvjeri.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 101
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Zato sto sa tim mozes da ubijes tenk  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


´Ω ξεíν´, ´αγγέλλειν Λακεδαιμονíοις

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1049
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
SonyEricsson p910i
Eto pitanje jedno,ako sam pogriješila premjestite... Smile
Šta si tačno mislio pod pitanjem?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 107
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
mob
Ericsson 
Eto pitanje jedno,ako sam pogriješila premjestite... Smile

Ako imaš para za porez, možeš imati i petsto pištolja u istom kalibru. Niko te ne ograničava.

Da li su te odbili prilikom podnošenja zahteva za izdavanje oružnog lista, ili nešto slično?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijenit

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Samsung sgh x 680
Pa iz slučajne priče neko pita zašto ne može da ima dva pištolja istog kalibra,pa mi to nije jasno.
Kada uzimaš možeš imati jedan pištolj i jedan revolver(u BiH),mislila sam da ima neki razlog za to...mada nigdje u zakonu nisam pročitala.
IP sačuvana
social share
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što nešto sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli nešto provjeri, kudi prije nego se u nešto uvjeri.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 107
OS
Linux
Browser
Mozilla (2008.0)
mob
Ericsson 
Pa iz slučajne priče neko pita zašto ne može da ima dva pištolja istog kalibra,pa mi to nije jasno.
Kada uzimaš možeš imati jedan pištolj i jedan revolver(u BiH),mislila sam da ima neki razlog za to...mada nigdje u zakonu nisam pročitala.

Eh, za BiH već ne znam.. Živim u Vojvodini, pa sam pretpostavio da si iz Srbije..

Znaš, sa tim zakonima je nezgodno, jer na njih mnogo utiče i praksa. U Srbiji, recimo, zakon dozvoljava svim punoletnim licima da poseduju pištolj (tj. ako se protiv njih ne vodi krivični postupak itd...), međutim, policija nikome neće izdati dozvolu, ako je osoba mlađa od 25..

Tako da je zakon jedno, a praksa drugo.

U Srbiji, generalno, nema ograničenja na količinu oružja, ali postoji ograničenje na količinu municije. Recimo, za lovački karabin možeš najviše da nabaviš 60 metaka godišnje, i to samo u kalibru oružja koje poseduješ. Potrebno je da ideš u lokalni SUP, da vadiš dozvolu za nabavku i sl.... Za pištoljsku municiju je isto.....gnjavaža neviđena.

Zapadno-evropske države su, generalno, veoma restriktivne u vezi prava na držanje oružja, a mi ih kopiramo i eto... Na kraju dođe do toga da ti čak i za vazdušnu pušku treba dozvola Smile
« Poslednja izmena: 24. Okt 2008, 01:49:09 od stoyadin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
Svaka zemlja ima svoje zakone pa u nacelu ako mozes imati vise pistolja onda ne vidim zasto ne mogu biti istog kalibra. na kraju krajeva laks eje oko municije. Osim toga jedan ti moze biti onako standardan za svakodnevnu pucnjavu a drugi onako ukrasen i doteran, taman za svecne prilike  Smile

Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
međutim, policija nikome neće izdati dozvolu, ako je osoba mlađa od 25..
Ja takođe živim u Vojvodini i u mom kraju ova praksa ne postoji. Poznajem dosta ljudi uglavnom lovaca, koji su dozvoli za oružje dobili sa 19-20 godina. Ranije je bilo pravilo da lice ne može dobiti dozvolu za oružje ako nije služilo vojsku. Nisam siguran da je to i danas slučaj, ali znam da danas osoba ne može da se prijavi za civilno služenje vojske ako već ima dozvolu za neko oružje.
Glavnu reč o odluci za izdavanje odobrenja za nabavku oružja ima SUP (OUP). Prvo jedan policajac obavi razgovor sa komšijama i poznanicima osobe koja želi oružje, a na kraju odluku donosi komandir lokalne (nadležne) stanice SUP-a.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 107
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
mob
Ericsson 
međutim, policija nikome neće izdati dozvolu, ako je osoba mlađa od 25..
Ja takođe živim u Vojvodini i u mom kraju ova praksa ne postoji. Poznajem dosta ljudi uglavnom lovaca, koji su dozvoli za oružje dobili sa 19-20 godina.

Kad je u pitanju neolučeno oružje (puške sačmarice), ovo ograničenje pre 25. ne važi. To daju i tinejdžerima, samo da je punoletan.

Međutim, za lovački karabin je situacija još komplikovanija. Za karabin, moraš da budeš član lovačkog udruženja sa položenim ispitom i bar jednom godinom lovačkog staža.

Fora je u tome da u zakonu postoji jedna odredba koja daje policiji diskreciono pravo da svakome uskrati dozvolu za držanje oružja, čak i ako ta osoba ispunjava sve uslove. Policija onda u praksi nameće ove stvari o kojima sam pričao, iako tako nešto ne postoji u zakonu.

Ovo znam, pošto sam i sam lovac.

Naravno, ako si dobar sa načelnikom SUP-a i sl... sve se da srediti, ali to vеć nema veze sa zakonom.
« Poslednja izmena: 25. Okt 2008, 12:17:43 od stoyadin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
To je vec metazakon  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.158 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.