Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:35:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto mrzim Hitlera?  (Pročitano 9521 puta)
05. Jan 2014, 00:05:24
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4
Browser
Chrome 31.0.1650.63
Ovako, nov sam na forumu, pa se nadam da sam pogodio podforum :-). . .  Elem jasno je da nas od malih nogu sve uce kako je Hitler najveci zlotvor u istoriji i kako njega treba mrzeti i verujem da bi 90% vas na pitanje ko je najveci zlotvor u istoriji reklo Hitler.  Medjutim stvar je u tome da je na primer Staljin ubio mnogo veci broj ljudi i to pripadnika svoga naroda, zatim Napoleon je sustinski potpuno bio isti i ubijao je takodje ljude(kao i svaki drugi osvajac). . .  Da ne pominjem anticke vladare koji su bili daleko, daleko suroviji. . .  E sada zbog cega mi u tom slucaju konstantno ucimo da je bas Hitler ubedljivo najveci zlotvor? Nije da je u pitanju duh stare Juge, jer bi u tom slucaju verovatno bio Staljin. . .  Posto stvarno ne verujem u zavere o judeomasonima(jedino sto moze da mi objasni ovaj fenomen), pitam vas za neko drugo logicno objasnjenje. . .  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
djecko ti ne kapiras stvar..ubistvo..svako nije isto.... broj ubijenih ljudi nije bitan...bitan je motiv....

bitne su druge stvari,...na primjer..staljin nije ubijao djecu i drugu kategoriju nemocnih..mada je i toga bilo vjerovatno..
to radi danas i putin i obama....neposredno./..prodvjuci oruzje i sta znam....to je druga prica...

staljin je ubijao svoj narod...da bi ocuvao politiku....i ideal nekakav...koji je njemu kao velikom kurcu..bio vodilja...
u koji je on vjerovao...
a hitler..je htio.... da uradi neke druge stvari....sa ostatkom svijeta....

i hitler je bio covjek....po mom misljenju.....nesto sasvim ....150 to ..
od bilo kojeg diktatora i vojskovodje u istoriji ljudstva....

malo je neukusno porediti napoleona..sa hitlerom..napoleon je veliki vojskovodja..vojnik....
ja licno....napoleona ne cijenim kao vojskovodju....

ali ipak.... hico.... nije imao tu kvalifikaciju...
on je mali covjek...stvarno nebitan za istoriju....sem u ruznom kontekstu....

on nije bi velika licnost..
nje bio ni kao staljin....ako cemo iskreno...karakter..staljina i hitlera..ni naj poremeceniji porfajleri..
ne mogu da stave u istu kategoriju...sem svaba i amera..jer njima tako odgovara...

one je bio smrad najobicniji..koji se rasirio....u nezgodno vrijeme za covjecanstvo a pogodno za njega....

rusi su pocinili mnoge neopravdane zlocina prema njemcima i austrijanciima...
ali to je odmazda..i razumljiva stvar..u to vrijeme....
to se i danas radi....za jednog vojnika nastradalog//iz...mirovnih snaga ...strada 100 vojno sposobnih...
nevnih ljudi...posto teroristima ni soli na rep ne mogu baciti...a kamoli sta drugo....

ja nisam dovoljno pismen ....da ti pricam price kao sto bi neki...koji poznaju neke price...
ali sam sigurno vojno pismeniji i obrazovaniji...po tom pitanju...
od sve i jednog knjizevnika ....ili visoko obrazovanog covjeka...
koji nema dodir sa os snagama...na svijetu..ovome...

i sve sto  ti mogu reci....to je da citas malo ljepse stvari od tih sranja....koja citas....

nije to ni prica ...nije ni nauka..hico je zao cova bio...koji nije vredan da mi pricamo o njemu....
iskonsko zlo....

kao i danasnji teror...sa koje god strane..gledano...ne bitno...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia 070
mob
Samsung 
Saveznici su se potrudili da rašire što negativniju propagandu. Što je zločinac veći, borba i sredstva koja se troše su opravdanija a sama pobeda veća. Ocrniti tuđe vrednosti znači učvstiti svoje.
Ali bez obzira na sve to ne bih Hitlera poredio sa Napoleonom i Staljinom. Sama ideja o dominaciji jednog naroda pri čemu druge treba uništiti ili pretvoriti u robove prevazilazi sve ostale. Staljin je ubijao da bi učvrstio svoju vlast. Ako nisi predstavljao opasnost, nisi bio ugrožen, bez obzira na poreklo. Napoleon je bio osvajač, nije bezobzirno ubijao nedužne. Tako je sa većinom drugih vladara.
Hitlerova ideologija vređa najosnovnije ljudske vrednosti, ide dotle da propagira totalno uništenje pojedinih naroda jer ih je smatrao nižim. Zato mu pripada posebno mesto među zločincima.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
Slazem se za negativnu propagandu saveznika, ali ljudi moji proslo je 70 godina :-) Stvarno mislis da su svi koji su ubijeni u cistkama bili stvarne pretnje(mislis da cika Staljin nije nista pogresio? ) Po meni je potpuno isto stavljati napredak svog carstva i sebe kao cara(ili neceg slicnog) iznad zivota drugih kao i stavljati svoju naciju i rasu iznad rase i nacije drugih.  Sto se tice moga citanja, ne citam nista u poslednje vreme pisem, tako da su ovo uglavno licno moja razmisljanja.  I da dodam da je Hitler bio po meni i po mnogima slicne inteligencije i vojnih sposobnosti kao i Napoleon, a verujem visih nego Staljin. . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
.... Smile
« Poslednja izmena: 05. Jan 2014, 03:14:17 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46916
Zastava Босна
OS
Linux
Browser
Chrome 31.0.1650.59
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Nije fazon u samom broju koliko u ideologiji, metodama, buducim planovima i motivima za ubistva. Hitler prosto nije stigao da obavi posao. A da jeste danas mozda ni mnogih od nas ovde ne bi bilo.
« Poslednja izmena: 05. Jan 2014, 09:57:56 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
Citat
Hitler bio po meni i po mnogima slicne inteligencije i vojnih sposobnosti kao i Napoleon, a verujem visih nego Staljin. . .
Довољно интелигентан да препозна природу свог времена и зајаше је - да. Војно способан - баш и не.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
Хитлер је успео у својим намерама толико колико је успео због слабости осталих људи. То је проблем, а не сам Хитлер. Он је у суштини небитан. И данас се у свету "негују" слабости због којих делују мали "хитлери". Било би добро да свако ради на томе да не подлеже својим слабостима, јер би тако нестали "хитлери". А од мржње нема вајде.
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
Bosch ima centrifugu
Logichno je da svako ide u "raj" pa cak i Hitler i Staljin - jer svako radi ono sto misli da je najbolje za njega za ljude do kojih mu je stalo.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
Logichno je da svako ide u "raj" pa cak i Hitler i Staljin - jer svako radi ono sto misli da je najbolje za njega za ljude do kojih mu je stalo.
Пар хиљада година чистилишта и на коњу је, може и без тога ако се покајао.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:35:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.