Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 03:15:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto mi u stvari... kakimo?  (Pročitano 1345 puta)
26. Maj 2005, 05:52:46
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Zašto mi u stvari... kakimo? [by Glasic]

Svi mi pomalo kakimo. Kaki mama, kaki tata, bata, seka... A jeste li se zapitali zašto svi to radimo? Da li je moguće da tek tako odemo do ve-ce šolje i, kad već nemamo pametnija posla, onda kakimo, bez ikakvog razloga? Za šta služi ovo kakenje, i o čemu je ovde stvarno reč?

E, ovako: da bi smo bili zdravi, veseli i dobri, moramo da jedemo! Jeste, i to dobro da jedemo, jer kada nešto pojedemo, iz toga uzimamo sve hranjive materije koje su nam potrebne da bi se naše telo obnavljalo. Jeste, u tom telu stare ćelije (o kojima smo pisali u Glasiću) stalno idu u penziju, a na njihovo mesto dolaze nove, mlade ćelije. Ove nove ćelije moraju biti napravljene od nekog materijala; e, taj materijal mi ne možemo da stvorimo sami od sebe, nego moramo da ga - pojedemo! Tako je: kada pojedeš batak od koke, od tog mesa se u tvom telu pravi na hiljade novih ćelija. Isto tako i kada pojedeš proju, sir, spanać, kolačić... E, sada, od toga koliko je zdrava hrana koju jedeš, zavisi i koliko ćeš ti biti zdrav i prav.

A kakve sve ovo ima veze sa kakenjem? E pa ima, i to velike! Sve što pojedeš ne može tek tako da se pretvori u hranjive materije. Hranu prvo žvaćemo zubima i natapamo je pljuvačkom, da je pretvorimo u kašu, kako bismo je lakše svarili. Onda sažvakana hrana prolazi kroz jednjak, kako bi došla do želuca. E, u želucu je prava žurka: tamo specijalni sokovi za varenje napadaju ovu jadnu sažvakanu hranu i skroz je pretvaraju u tečnost, vareći hranjive materije i razlažući ih na sastavne delove.

Sada hrana ide u tanko crevo! Tankom crevu iz gušterače i jetre, dva super organa, stiže pomoć u vidu materija koje pomažu u uzimanju hranljivih materija iz hrane. U tankom crevu naš organizam prosto-naprosto opljačka svu hranu: sve što vredi, mi uzimamo za sebe, a ono što ne valja - ide dalje u debelo crevo. A šta se tamo dešava? Kada hrana dođe tamo, skroz je izmučena i tečna. Sada je red da se ta voda iz nje izbaci (to radi debelo crevo, plus što uzme još ono malo hranljivih materija što je ostalo) i od onoga što ostane napravi se - kaka.

Zato je kaka obično tvrda, a i kada nije tvrda, to znači da neko od gospode organa za varenje nije dobro obavio svoj posao (ovo je obično kada pojedemo nešto pokvareno - tada imamo proliv). E, kada se od hrane koju su svi opljačkali na kraju stvorila kaka, ona počinje da nam smeta. Tada osetimo da nam se kaki i idemo u toalet da tu kaku izbacimo napolje iz svog organizma, pošto nam više ne treba. Kaku, kao što svi znamo, izbacujemo na guzu, a svi znamo šta se posle događa s njom.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
 Smile no comment 
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 03:15:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.