Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto lekari odugovlace sa "carskim rezom"?  (Pročitano 5409 puta)
09. Feb 2011, 13:32:27
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.84
mob
Apple iPhone SE 2020
Marko i Danijela Živković optužuju GAK „Narodni front“
Beba nam je nepokretna zbog lekara!
Sreda - 09.02.2011

Jednomesečna beba Aleksandra Živković zbog teških povreda mozga, nastalih usled komplikacija prilikom porođaja, leži gotovo nepokretna na Univerzitetskoj dečjoj klinici u Tiršovoj, a njeni roditelji, otac Marko i majka Danijela iz Lajkovca, optužuju lekare ginekološke klinike „Narodni front“ za trenutno stanje u kome se nalazi njihova ćerka!

Očajna Danijela tvrdi da su ginekolozi klinike „Narodni front“ jedini krivci za teške posledice koje je na rođenju zadobila njena ćerka, jer su vrlo dobro znali da je i njen prvi porođaj, koji je obavljen u ovoj ustanovi, takođe bio veoma komplikovan. Tada je, carskim rezom, život njene prve ćerke spasen u poslednjem trenutku.
- Kada sam stigla na kliniku, doktorka Nataša Karadžov mi je obećala da će drugi porođaj biti obavljen carskim rezom na vreme i da se neće ponoviti propusti. Ulila mi je lažnu nadu jer sam zbog lošeg iskustva s prvog porođaja molila svog ginekologa iz Lazarevca da me uputi u drugo porodilište. Danas proklinjem dan kada sam kročila na kliniku „Narodni front“. Doktorka Karadžov me je slagala, a njihovi nazovi stručnjaci su do poslednjeg trenutka nameravali da me porode prirodnim putem. Tek kada se dete zaglavilo u porođajnom kanalu i prestalo da diše, oni su porođaj izveli carskim rezom. Zbog toga moja ćerka danas u „Tiršovoj“ leži gotovo nepokretna - isprekidanim glasom priča majka male Aleksandre, kojoj su, prema prvim procenama lekara, teške povrede mozga zadobijene prilikom rođenja najverovatnije izazvale cerebralnu paralizu, a tok njenog daljeg oporavka u ovom trenutku potpuno je neizvestan.
Živkovići optužuju i načelnika klinike Željka Mikovića, koji je, kako tvrde, samo sedam dana pre termina za porođaj, 20. decembra neodgovorno otpustio Danijelu iz bolnice.
- Bila sam iznenađena kada me je Miković otpustio pod izgovorom da sam otvorena samo dva prsta i da treba da se javim tek 27. decembra. Uverena sam da on nije ni čitao otpusnu listu s prvog porođaja. Kada sam 24. decembra, oko 6 ujutru, ponovo stigla u bolnicu, molila sam da pozovu doktorku Karadžov, ali se ona pojavila tek oko 11 sati, kada su počele komplikacije. Kada je Predrag Tajfl, lekar koji mi je spasao život, u toku porođaja saznao da sam i prvo dete donela carskim rezom, hitno me je prebacio u operacionu salu. Zbog obilnog krvarenja jedva sam preživela, ali za moju malu devojčicu već je bilo kasno. Život joj je jedva spasen, krvarila joj je jetra, imala je nagnječenje pluća, nagutala se plodove vode pomešane s mojom krvlju i teške povrede mozga. Zbog epileptičkih napada lekari u Tiršovoj davali su joj lekove za smirenje, zbog kojih je spavala 22 dana. Sad se povremeno budi u inkubatoru. Lekari kažu da će iz bolnice izaći za dva-tri meseca. Jedva čekamo da je zagrlimo! - kroz suze priča Danijela, nadajući se da će Aleksandra nekim čudom iz bolnice izaći ipak zdrava.
 
Carska privilegija za odabrane!
Carski rez se primenjuje u hitnim slučajevima, ali se najčešće planira i zakazuje se u 37. ili 38. nedelji trudnoće. Kako je „Alo!“ već pisao, pet poslednjih godina zaredom, bebe rođene u prvim minutima nove godine u Beogradu na svet nisu donete na prirodan način, već pomoću carskog reza. Ta činjenica podgrejala je sumnju da se termini porođaja „štimuju“ u dogovoru sa lekarima, zbog bogate nagrade od 300.000 dinara, koju prvoj novogodišnjoj bebi daruje grad Beograd. Od 2007. do 2010. godine, pobedničke bebe rođene su upravo u „Narodnom frontu“. Za ovu porodilište vezana je i priča da je Jelena Karleuša u saradnji s direktorom ove klinike montirala datum njenog drugog porođaja, pa je tako carski rez zakazan na isti dan kada je rođena njena prva ćerka, samo godinu dana ranije. Pitanje je zbog čega Danijela Živković nije imala isti tretman. Nažalost, do zaključenja ovog izdanja nismo uspeli da o tome razgovaramo s direktorom klinike dr Dušanom Stanojevićem ili načelnikom dr Željkom Mikovićem, jer su oni, kako nam je rečeno, ceo dan proveli u operacionim salama.

GANE ĐORĐEVIĆ


Izvor: Alo
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 3220
Tako je to kad nemas spremnih par hiljada eura ili makar neku njivu na prodaju.... Smile

IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.84
mob
Apple iPhone SE 2020
Nema to veze.
Moja drugarica se poradjala kod lekarke koja joj je privatno vodila trudnocu... Cak su i dodatno platili porodjaj, smestaj...
Ali.. ipak... doktorka je oklevala... i beba je ostala bez vazduha...
Savrseni, zdravi decak koji ce vrlo verovatno do kraja zivota da bude u kolicima...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.84
Imam primjer star par mjeseci iz Fronta. Djevojka je karlično nosila bebu. U tim slučajevima carski rez je obavezan. Medjutim, njoj su u Frontu otvoreno rekli da na carski može samo ako plati. Mislim da je tarifa oko 1.500 - 2.000 evra, može da se nadje tačan podatak, oni to ne kriju.
U slučaju da se odluči da ne plati porodjaj će ići prirodnim putem i tek ako bebi i majci bude ugoržen život, radiće se carski rez. Naravno predpostavka je da kad dodješ u situaciju život ili smrt, u Frontu bude ekipa spremna, što je malo vjerovatno noću.

Njihovo obrazloženje za ovakvo ponašanje je - "Carski rez je veoma skup i ne može se opravdati njegova primjena sem u krajnjem slučaju, kad je u pitanju život majke ili bebe"

Znači ovo što se desilo nije slučajno to je jednostavno posljedica zvanične politike koja se u Frontu otvoreno sprovodi.
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.84
moj burazer umalo nije umro na rodjenju zbog toga, a majka je dozivela klinicku smrt....
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.84
mob
Nokia 
Citat
Djevojka je karlično nosila bebu. U tim slučajevima carski rez je obavezan.
Има људи који ће пробати природно. Није апсолутна индикација.
Што ове слике и потврђују:
http://emedicine.medscape.com/article/262159-overview
Е,баш овако:
Citat
U slučaju da se odluči da ne plati porodjaj će ići prirodnim putem i tek ako bebi i majci bude ugoržen život, radiće se carski rez. Naravno predpostavka je da kad dodješ u situaciju život ili smrt, u Frontu bude ekipa spremna, što je malo vjerovatno noću.
Citat
Carska privilegija za odabrane!
Име му говори све. Smile
« Poslednja izmena: 09. Feb 2011, 18:30:34 od Nksamsj »
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 
recimo da su meni ovako rekli....150 e dopktoru , babici 50 znaci ukupno 200 ...i moze carski rez. od pocetka ides kod njega , on te vodi i naravno, u kartonupise kako moras da ides na carski.
slucaj: 2 trudnice , jedna pored druge. Prva spava na indukciji (???!!??) , druga se otkida od bolova.
prvu, zato sto ima debelu vezu voze u salu na carski. druga, se i dalje dere i ostavljaju je 24 sata na indukciji. beba se radja sanepravilnim oblikom glave.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
obicno se sukobljavaju anesteziolozi i doktori koji rade carski rez.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Citat
Има људи који ће пробати природно. Није апсолутна индикација.
Што ове слике и потврђују:
http://emedicine.medscape.com/article/262159-overview
Ma narafski...Adison u Private Practice does it all the time. Smiley 1
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.