Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto dete uvek spava u rukama prosjaka?  (Pročitano 9610 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.62
Korisnice marko284, trebao si da sebi nadenes ime "Gospodin klise" : ) Salim se...


Ko pa krivi postara?  Smile
Ad hominem napadi, nevezano za ono sto pisem : )


Citat
Nadjes im posao. Ako nece da ga rade nema socijalne pomoci i dovidjenja...
hahaha pa ovo je za verovali ili ne ....Genijalno : )
Samo sto ta tvoja logika ne pije vodu. Ne moze svako da zivi od svog rada, cak i kada bi hteo ; ) Kako? Pa ne znam, ti se bavis "obrazovanjem", neka vas obrazuju : )

Citat
1) Koga briga?
Recimo ljude koji gladuju i umiru od gladi...recimo. Znam da tebe to ne zanima, vidi se po onome sto pises.

Citat
2) Nije tema i ponovo povezujes babe i zabe ko po obicaju...
Nista tebi Korisnik marko284 nije jasno : ))
Naprotiv! Celina se ne moze sagledati bez poznavanja delica : ) Masina ne radi, ako i najsitniji deo nedostaje. Bankarstvo delimicne rezerve (novac u obliku duga) je direktno odgovorno za to sto se na ekonomskim skolama prodaju lazi (i u drugim sferama obrazovanja je slicno), kao i  za to sto nema posla, inflacija, recesija,  nemanje para, kao i za to sto se ratovi neprestano vode, kao i za to sto Cigani prose, a radnici seku prste, kao i za to sto zivimo u sistemu ekonosmkog ropstva, beskonacnog duga itd itd....ali, zasto bi to tebe zanimalo? : ) Ima dobra komedijica na TV-u.

Citat
Izucava se ekonomija. Nazalost ti si tu ekonomsku skolu video samo na slici pa teze znas stvari oko iste...
Ponovo klisei iz tebe govore : ) Koja ekonomija se izucava? (pomocicu ti: izucava se prevara, kojom se buduci "strucnjaci" zaglupljuju, kako bi sistem nastavio sa daljom propascu, prevarom, kradjom i eksploatacijom). Postavi pitanje "odgovornim" kako je moguce vratiti dug u sistemu kreditnog novca? Tim profesorima koji se "obrazuju" i koji "obrazuju" treba oduzeti diplome, jer na ovako ocigledno pitanje nemaju odgvor, padaju ispit, a tebe treba da bude sram sto se bavis obrazovanjem...jadna ta deca! Samo se uzdam u tu njihovu pronicljivost, verujem da je veca od tvoje.

Citat
Ja sam za. Napisi peticiju i izadji na ulicu. Lepo se organizuj i sprovodi ideje Freskoa ili koga vec zastupas. Evo, ako ti znaci, ja te podrzavam u tome. Smile
Jaoj, jaoj...kad ne znas sta ces, pozovi se na Freska, Teorije zavera i slicno : ))
Zasto bih protestvovao? Pa vi treba da obucite ljude kako da prevazidju proteste, kao vid borbe, zapitaj se, zasto neko protestuje ako je sve ok i ako "ponovo povezujes babe i zabe ko po obicaju"? Hajde malo izvan kutije.
« Poslednja izmena: 04. Sep 2013, 00:18:11 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows
Browser
Chrome 28.0.1500.95
Citat
Ad hominem napadi, nevezano za ono sto pisem : )
Sto onda meni pominjes uopste?  Smile

Citat
Ne moze svako da zivi od svog rada, cak i kada bi hteo
Ne, ali moze da radi. Ako nece da radi cak iako ima obezbedjen posao pa nek crkne gladan. A takvi su, kako ti kazes, glavni koji crpe pare iz socijalne pomoci. Tj. uglavnom nece da rade, ali zato hoce pare. Prisustvovah jednoj sceni davno gde jedan Ciganin pita za 20 dinara lika koji ceka voz na stanici. Ovaj kaze "Dam ti 50 ali da izvucem krpu iz torbe i da mi uglancas cipele". Ovaj se samo okrenu i ode.  Smile

Citat
Recimo ljude koji gladuju i umiru od gladi...recimo. Znam da tebe to ne zanima, vidi se po onome sto pises.
Zanima me, samo me je briga sto ti mislis to sto mislis o kapitalistickom sistemu i kako je on za sve kriv. Pa i za to da ljudi jednostavno nece da rade. Smiley

Citat
Koja ekonomija se izucava?
Rekoh vec, ona prava ekonomija, ne nesto sto je procitano kod Fresnoa ili koga vec i pa se prica svaki put na svakoj temi...

Citat
Jaoj, jaoj...kad ne znas sta ces, pozovi se na Freska, Teorije zavera i slicno : ))
Ti ga nosis u potpisu pa pomenuo njega. Nisam mislio nista uvredljivo, samo ti kazem da izbor postoji ako hoces da ga koristis...

Citat
Zasto bih protestvovao?
Pa ne svidja ti se sistem, zelis da ga menjas valjda?  Smile Onda je jedna od opcija da valjda napravis neki program promene, izdjes na ulicu ili jos bolje na TV sa istim pa ga promovises. Mislim, nikakav problem za tebe, znas ekonomiju u malom prstu iako si ekonomsku skolu video samo na slici. Mozda te i Vucic primeti pa ti da mesto ministra mesto onoga za Jejla. Al to tek ako se pokazes.  Smile

Citat
Pa vi treba da obucite ljude kako da prevazidju proteste, kao vid borbe
Vidis, to je tvoj problem(i taksteksov takodje). Smatrate da skola obucava ljude da budu u "sistemu" a ne shvatate da bez ljudi koji bi zavrsili nesto i naucili o necemu pa makar to sto uce bio taj sistem licno nema ni promena u istom. Ti i taks necete menjati sistem vec ljudi koji ce uvideti da ne valja i znati nesto o istom osim par teorija zavere i price kako nista ne valja...

A protest je regularan nacin da ukazes da nesto ne valja. Zamisli i to te uce u skoli, tvoja prva i obaveze kao gradjanina pa da mozes da ih koristis ako zelis da ukazes na problem u drustvu.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 28.0.1500.95
Ne, ali moze da radi. Ako nece da radi cak iako ima obezbedjen posao pa nek crkne gladan. A takvi su, kako ti kazes, glavni koji crpe pare iz socijalne pomoci.

: ))
Pa ne znam, Korisnice marko284, bankari bukvalno zive od nerada. Kako to objasniti?
Cekaj, zar nije poenta kapitalizma u zaradjivanju novca i ustedi istog? "nek crkne gladan" ... ovo je slika i prilika ljudi koji rade sa decom...tuzno.
Gde sam ja sponijao "socijalnu pomoc"? Da li si uopste procitao ono sto sam napisao? Sta je uopste "socijalna pomoc"? To je izmisljotina sistema koji pociva na ekonomskoj neefikasnosti! Kako? Sta ja to pricam? Ljudi misle da je to nesto sasvim normalno da drustvo ima instituciju koja se bavi "socijalnom pomoci".

Citat
Tj. uglavnom nece da rade, ali zato hoce pare.
U sistemu, koji je u osnovi parazitski, ti pricas o negativnostima parazitiranja : )) Jesi li svestan toga?
Vidi, Korisnice marko284, pokusacu da pojasnim. Da li znas zasto svi beze iz proizvodnje? Jedini sektor organizacije drustveno-ekonomskih odnosa, koji zaista ne parazitira je sektor proizvodnje. Znaci, proizvod je taj koji odrzava ljudski zivot na planeti. Sve ovo ostalo (birokratija, administracija, politicari, insitucije "pravosudja", menadzerisanje, obrazovanje, sportisti itd) parazitiraju zahvaljujuci proizvodnji. Problem je taj sto novi proizvodi nisu podrzani realnim novcem, vec dugovima, kao i to sto proizvodnja pociva u skroz nemogucem sistemu. Parazitske institucije (prethodno nabrojane) sluze da odrze ovako nakaradno postavljene stvari.
I sad, naravno, kapitalisticki malogradjanin, usled nedostatka znanja i totalne besvesnosti, totalne anestezije, radi ono sto vidi i cuje, okrivljuje Cigane za parazitiranje i siromastvo, a Cigani, sve ukupno "uzmu", kroz tu famoznu "soc. pomoc" mozda 1% kolaca.

Citat
Zanima me, samo me je briga sto ti mislis to sto mislis o kapitalistickom sistemu i kako je on za sve kriv. Pa i za to da ljudi jednostavno nece da rade.
Koliko god to apsurdno zvucalo, sve sto se proizvede pripada bankama!! Kako??? Pa lepo....
Koliko god to apsurdno zvucalo, rad (poslovanje) u ovakvom sistemu stvara samo jos veci dug. Kako??? Pa lepo....
Da te zanima, ne bi se sramotio ovakvim stvari. Sistem jeste kriv, jer zaglupljuje objekat vladavine.
Da je to samo "to sto ja mislim", ne bi bilo problema : )) Medjutim, ja ostavio matematiku i dokaze na temi koju sam otvorio, koja bez sumnje dokazuje da je za 99% problema siromastva (koje vuce sve ostale probleme) kriv kapitalizam, odnosno novac u obliku duga, odnosno slobodno trziste, odnosno ovaj prevarantski model bankarstva delimicne rezerve : ))
Sve dok se ljudi budu terali da rade (posluju), ne mozemo da kazemo da zivimo u civilizovanom drustvu. Nateraj bankara da radi nesto korisno!? : )) Brokera? Menadzera? Politicara? Pravnika? Hoces jos da nabrajam? Drustvena korist = 0 (nula), a najvise zaradjuju. Objasni kako, Korisnice marko284?

Citat
Rekoh vec, ona prava ekonomija, ne nesto sto je procitano kod Fresnoa ili koga vec i pa se prica svaki put na svakoj temi...
Sta je to "prava ekonomija"?? Da li uopste znas sta rec "ekonomija" znaci? : ))
hahaha "Procitano kod Fresnoa" : )) Zar je to jedini vrh koji mozes da dosegnes u iznosenju argumenata? Ne, Fresko nema veze sa ovim sto pisem o ekonomiji : )
Mozemo ovako jos 7 dana : )) Ti teras po svom i iznosis kliseee, ja ti za uzvrat ponudim dokaz, pa se brukaj i dalje i pokazuj ko nam radi u "obrazovnim" institucijama Smiley)
Evo, napravi eksperiment: Pitaj profesora ekonosmkog fakulteta (predmet: Makroekonomija ili bilo koji drugi) kako je moguce vratiti dugove u sistemu novca u obliku kredita? : )) Ja sam to pitao i pao sam od smeha, kada sam suo odgovor. Javi sta su tebi rekli.
Naravno da se na ekonosmkim visokim skolama uci prevara (dokazano), a ne ekonomija.
Poslacu ti spisak pitanja, koja mozes da pitas bilo kog profesora ekonomije i na koje ti nece dati odgovor! : ) Ako ti daju smislen odgovor, ja cu javno povuci sve sto sam pisao na ovom forumu i ostaviti svoj JMBG.

Citat
Ti ga nosis u potpisu pa pomenuo njega. Nisam mislio nista uvredljivo, samo ti kazem da izbor postoji ako hoces da ga koristis..
Freskove ideje ce tek oziveti, potrebno je vreme. Nosim u potpisu i Leonarda da Vincija : )
Na koji izbor mislis, zivo me zanima? : )) Samo nemoj one kapitalisticke, prevazidjene i plitke motivacione govore, svega ti, rasplakacu se : )

Citat
Pa ne svidja ti se sistem, zelis da ga menjas valjda?
Potpuno si u pravu! Imamo Poremecaj Sistema Vrednosti. Treba nam nov pristup!

Citat
Onda je jedna od opcija da valjda napravis neki program promene, izdjes na ulicu ili jos bolje na TV sa istim pa ga promovises.
Program promene se uveliko pravi na nekim Univerzitetima : )) Naravno, postoje brojne prepreke, sabotaze...ali to je vec "Teorija zavere" ; )
Ulica i protesti su jalova posla. Za pojavljivanje na TV-u su potrebna "ledja".

Citat
Mislim, nikakav problem za tebe, znas ekonomiju u malom prstu iako si ekonomsku skolu video samo na slici. Mozda te i Vucic primeti pa ti da mesto ministra mesto onoga za Jejla. Al to tek ako se pokazes.
Korisnice marko284, tvoja sposobnost konkluzije je fantasticna : ) Sta vredi skolovanom ekonomisti zavrsena skola, kad je u praksi bezvredna, kad je ucio prevaru, kad je ucio teoriju koja ne sluzi nicemu, gomilu gluposti, prosaranih matematickim jednacinama? Ne verujes mi? Pitaj ih! Ili citaj ono sto sam napisao i matematicki pokazao.
Nisam rekao da znam ekonomiju, korisnice marko284 : )) Nemoj da se lazemo. Mene zanima domen ekonomije vezan za regulaciju novca (Makroekonmija), tu sve pocinje i zavrsava se. Ono sto jesam rekao je da ja znam ekonomiju toliko dobro, koliko je vodeci "strucnjaci" ne znaju : ))

Citat
Vidis, to je tvoj problem(i taksteksov takodje). Smatrate da skola obucava ljude da budu u "sistemu" a ne shvatate da bez ljudi koji bi zavrsili nesto i naucili o necemu pa makar to sto uce bio taj sistem licno nema ni promena u istom.
Samo ti kazem da se ne brukas vise : )
Samo se ti, Korisnice marko284 tesi : ) Znas ti vrlo dobro koliko si u krivu.
Ja ovo sto pisem (u vezi ekonomije) nisam naucio u skoli, vec izvan skole, ne mozes ti nauciti kako sistem funkcionise u skoli, jer skole su "Institucije represije" (Ljubodrag Simonovic). Sistem bi se raspao onog trenutka, kada bi se u skolama ucila istina o sistemu.
Korisnice marko284, ti i taxtex ste savrseni primer kako sistem oblikuje svoj podmladak : )

Citat
Ti i taks necete menjati sistem vec ljudi koji ce uvideti da ne valja i znati nesto o istom osim par teorija zavere i price kako nista ne valja...
Napadanjem ad hominem, neces postici nista : ) To sto ti znas koliko sam ja u pravu (ono sto pisem) ali ne zelis da to prihvatis, govori samo o tebi : ) Ponovo napadas postara.
Dobro, ja ne znam kako sistem funkcionise...mozda (jer sam "neskolovan" ; ) ), ali kako onda ti, kao "skolovani kadar" pises ovakve nebuloze, klisee i trivijalnosti? O cemu se radi? : )
To sto ti nazivas matematiku "Teorijom zavere", to pokazuje samo kako "obrazovanje" zaista funkcionise Smiley Ne mozes ti ono sto ne razumes da stavis pod "Teorija zavere". To sto ti licno ne razumes ili ne zelis da razumes, ne znaci da je to laz.
Bezanje od odgovornosti i skrivanje iza nekakvih "Teorija zavere", nece promeniti sistem, vec ukazivanje na prave probleme.

Citat
A protest je regularan nacin da ukazes da nesto ne valja. Zamisli i to te uce u skoli, tvoja prva i obaveze kao gradjanina pa da mozes da ih koristis ako zelis da ukazes na problem u drustvu.
Znaci, po tebi je sasvim normalno to sto ljudi protestuju? : ) Pa ovo je SF : )) Protesti ostaju, a samo se akteri menjanju : ) Sta ti to govori?
Radnicki sindikati, predsednicki i parlamentarni izbori... ti verujes u to? : )))
Protest je samo jedan vid drzanja na uzici nezadovoljne mase i kanalisanje opravdanog nezadovoljstva potlacenih. Da si procitao Edvarda Bernejsa, shvatio bi : )) Ubacite coveka u obaveznu lektiru!! : ))) hahaha...da, ali juce.
Ali, ja ne zelim da se osecam kao "(malo)gradjanin", Korisnice marko284! : ) Ne zelim da imam "prava i obaveze" koje mi je neko dao. To nisu "prava", vec besmisleni izbori! Ta kutija u kojoj su te ubacili ima zidove od titanijuma, tesko ces ti doci svesti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.16
mob
Samsung S8 Plus
Niko nije lud da cita ovako duge postove, dzaba trosis masltilo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows
Browser
Chrome 28.0.1500.95

Citat
Pa ne znam, Korisnice marko284, bankari bukvalno zive od nerada. Kako to objasniti?
Zive od zelenasenja, treba neko i to da radi...

Citat
ovo je slika i prilika ljudi koji rade sa decom...tuzno.
Ono sto je tuzno je da svodis na licno. I sto ne umes da procitas napisano(valjda iz nedostatka skole) pa hendlujes onako kako ti odgovara. A to je bio odgovor na tvoje pitanje na koje ti, cuda zacuda i ne nudis tvoje resenje. Vec samo gluposti koje si procitao kod Fresnoa ili nekog drugog tepreticara zavere. Smiley

Koliko god to apsurdno zvucalo, sve sto se proizvede pripada bankama!! Kako??? Pa lepo....
Citat
Koliko god to apsurdno zvucalo, rad (poslovanje) u ovakvom sistemu stvara samo jos veci dug. Kako??? Pa lepo....
Da te zanima, ne bi se sramotio ovakvim stvari. Sistem jeste kriv, jer zaglupljuje objekat vladavine.
Da je to samo "to sto ja mislim", ne bi bilo problema : )) Medjutim, ja ostavio matematiku i dokaze na temi koju sam otvorio, koja bez sumnje dokazuje da je za 99% problema siromastva (koje vuce sve ostale probleme) kriv kapitalizam, odnosno novac u obliku duga, odnosno slobodno trziste, odnosno ovaj prevarantski model bankarstva delimicne rezerve : ))
Sve dok se ljudi budu terali da rade (posluju), ne mozemo da kazemo da zivimo u civilizovanom drustvu. Nateraj bankara da radi nesto korisno!? : )) Brokera? Menadzera? Politicara? Pravnika? Hoces jos da nabrajam? Drustvena korist = 0 (nula), a najvise zaradjuju. Objasni kako, Korisnice marko284?
Lepo, nisu imali tebe za eksperta.  Smile

Citat
Sta je to "prava ekonomija"?? Da li uopste znas sta rec "ekonomija" znaci? : ))
hahaha "Procitano kod Fresnoa" : )) Zar je to jedini vrh koji mozes da dosegnes u iznosenju argumenata? Ne, Fresko nema veze sa ovim sto pisem o ekonomiji : )
Prava ekonomija je ono sto se uci po skolama. Ne ono sto se procita u nekoj knjizi koja sluzi za indoktrinaciji tih kao sto ste ti i taksteks. Da si procitao nesto od pravih knjiga ne bi tupio ovde vec zavrsio neke skole pa mozda promenio sistem. Ovako mrka kapa...

Citat
Mozemo ovako jos 7 dana : )) Ti teras po svom i iznosis kliseee, ja ti za uzvrat ponudim dokaz, pa se brukaj i dalje i pokazuj ko nam radi u "obrazovnim" institucijama
Smile Smile Smile Smile

Citat
Evo, napravi eksperiment: Pitaj profesora ekonosmkog fakulteta (predmet: Makroekonomija ili bilo koji drugi) kako je moguce vratiti dugove u sistemu novca u obliku kredita? : )) Ja sam to pitao i pao sam od smeha, kada sam suo odgovor. Javi sta su tebi rekli.
Smejao si se zato sto nisi spreman da saslusas vec da samo teras svoju pricu. I zato sto ne razumes pola od toga sto ti je rekao.  Smile

Citat
Samo ti kazem da se ne brukas vise : )
Samo se ti, Korisnice marko284 tesi : ) Znas ti vrlo dobro koliko si u krivu.
Smile Smile Smile Smile

Citat
Samo se ti, Korisnice marko284 tesi : ) Znas ti vrlo dobro koliko si u krivu.
Ja ovo sto pisem (u vezi ekonomije) nisam naucio u skoli, vec izvan skole, ne mozes ti nauciti kako sistem funkcionise u skoli, jer skole su "Institucije represije" (Ljubodrag Simonovic). Sistem bi se raspao onog trenutka, kada bi se u skolama ucila istina o sistemu.
Naravno da nisi ucio u skoli. Da si ucio bilo sta u istoj ne bi pisao takve gluposti.  Smile

Citat
Korisnice marko284, ti i taxtex ste savrseni primer kako sistem oblikuje svoj podmladak : )
taksteks je tvoj drugar "teoreticar zavere", nema on veze sa mnom.  Smile

Citat
Napadanjem ad hominem, neces postici nista : ) To sto ti znas koliko sam ja u pravu (ono sto pisem) ali ne zelis da to prihvatis, govori samo o tebi : ) Ponovo napadas postara.
Ti si prvi poceo sa uvredama na moj racun pa samo uzvracam...

Citat
Dobro, ja ne znam kako sistem funkcionise...mozda (jer sam "neskolovan" ; ) ), ali kako onda ti, kao "skolovani kadar" pises ovakve nebuloze, klisee i trivijalnosti? O cemu se radi? : )
To sto ti nazivas matematiku "Teorijom zavere", to pokazuje samo kako "obrazovanje" zaista funkcionise Smiley Ne mozes ti ono sto ne razumes da stavis pod "Teorija zavere". To sto ti licno ne razumes ili ne zelis da razumes, ne znaci da je to laz.
Bezanje od odgovornosti i skrivanje iza nekakvih "Teorija zavere", nece promeniti sistem, vec ukazivanje na prave probleme.
Pa kazem, ukazi, jel ti brani neko? Izadji na ulicu, televiziju, predstavi svoj program oporavka ekonomije i skupi narod. Obrazuj ga u tvom smeru ako smatras da je obrazovanje istog toliko lose. Pokreni se, nemoj da tupis nego uradi nesto ako mislis da sistem ne valja.  Smile

Citat
Znaci, po tebi je sasvim normalno to sto ljudi protestuju? : ) Pa ovo je SF : )) Protesti ostaju, a samo se akteri menjanju : ) Sta ti to govori?
Radnicki sindikati, predsednicki i parlamentarni izbori... ti verujes u to? : )))
Protest je samo jedan vid drzanja na uzici nezadovoljne mase i kanalisanje opravdanog nezadovoljstva potlacenih. Da si procitao Edvarda Bernejsa, shvatio bi : )) Ubacite coveka u obaveznu lektiru!! : ))) hahaha...da, ali juce.
Smile Smile Smile Smile

Citat
Ali, ja ne zelim da se osecam kao "(malo)gradjanin", Korisnice marko284! : ) Ne zelim da imam "prava i obaveze" koje mi je neko dao. To nisu "prava", vec besmisleni izbori! Ta kutija u kojoj su te ubacili ima zidove od titanijuma, tesko ces ti doci svesti.
To nisu besmislena prava i obaveze, to su prava i obaveze koja ti daju slobodu da mozes da izrazis svoj licni stav kroz drustvo. Zalim te, bez zajebancije. Tolika prica o slobodnom coveku a ne umes ni da je izrazis kako treba i dolikuje. Vec samo ostajes neko ko trabunja kako sistem nije u redu bez ikakve prave zelje da nesto uradi povodom toga legitimnim sredstvima koja su mu dati da to moze da uradi.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 28.0.1500.95
Zive od zelenasenja, treba neko i to da radi...
Eto, kad nemas argumente, onda pobesnis i ne znas sta pises : )

Citat

Ono sto je tuzno je da svodis na licno. I sto ne umes da procitas napisano(valjda iz nedostatka skole) pa hendlujes onako kako ti odgovara.

Kako ocekujes da znam sta znaci "hendlovanje" ako nemam skole?
Ne svodim na licno, nego na profesiju koja je totalno podbacila i obesmisljena, a to sticajem okolnosti pripadas istoj.

Citat
A to je bio odgovor na tvoje pitanje na koje ti, cuda zacuda i ne nudis tvoje resenje. Vec samo gluposti koje si procitao kod Fresnoa ili nekog drugog tepreticara zavere. Smiley
Hajde, daj nesto nesto originalnije : ) Ponavljas se ...
Resenja postoje, nisu laka, naceo sam tu temu na temi koju sam otvorio...izvoli pogledaj.


Citat
Lepo, nisu imali tebe za eksperta.  Smile
Ja bih Korisnice marko284, uzeo cebence i pokrio se preko glave, da sam na tvom mestu : ))

Citat
Prava ekonomija je ono sto se uci po skolama. Ne ono sto se procita u nekoj knjizi koja sluzi za indoktrinaciji tih kao sto ste ti i taksteks. Da si procitao nesto od pravih knjiga ne bi tupio ovde vec zavrsio neke skole pa mozda promenio sistem. Ovako mrka kapa...
Ponavljas se. Za razliku od tebe, ja imam potrebne dokaze da se na ekonomskim skolama vrsi zaglupljivanje i prodaja magle! : ))
Evo, reci ti meni jednu "pravu" knjigu koju bih trebao da procitam iz oblasti ekonomije? : ))

Citat
Smile Smile Smile Smile
Sta ti je "obrazovanje"...sve se svede na gomilu smajlija : )

Citat
Smejao si se zato sto nisi spreman da saslusas vec da samo teras svoju pricu. I zato sto ne razumes pola od toga sto ti je rekao.  Smile
Pa ne bih bas rekao. Ja imam iza sebe matematiku, a oni klimavu teoriju, koju svako dete moze da srusi! Da, dobro si procitao svako dete : ) Zato sam se smejao, sto je glupost i prevara postala sistem.


Citat
Naravno da nisi ucio u skoli. Da si ucio bilo sta u istoj ne bi pisao takve gluposti.  Smile
Ok, hajde obori bilo sta sto sam pisao u vezi ekonomije, a sto nazivas gluposcu? : )) Izvoli!


Citat
taksteks je tvoj drugar "teoreticar zavere", nema on veze sa mnom.  Smile
Ja mogu da budem drug sa svima : )) Nemam problem sa tim.
Ponovo pokazujes nivo svesti ljudi kloji rade u "prosveti i obrazovanju", ponovo se brukas, ponovo se nerviras.
Kada mi osoba kao ti kaze da sam "Teoreticar zavera", to samo moze biti plus o podstrek vise.


Citat
Pa kazem, ukazi, jel ti brani neko? Izadji na ulicu, televiziju, predstavi svoj program oporavka ekonomije i skupi narod. Obrazuj ga u tvom smeru ako smatras da je obrazovanje istog toliko lose. Pokreni se, nemoj da tupis nego uradi nesto ako mislis da sistem ne valja.  Smile
Sistem ne valja, tu se slazemo. Sve ovo sto pisem je vrsta drustveno korisnog rada. Eto prilike da ljudi i nesto nauce sto ne pise u "udzbenicima" : )

Uzmi Korisnice marko284 i procitaj knjige Edvarda Bernejsa...Ne, njega neces naci u skolskoj lektiri! : ) Mozda je i on Teoreticar zavera ? : )) Svako ko ne misli u obliku klisea, trivijalnih fraza i besmislica, kao Korisnik marko284 je veliki ,zli Teoreticar zavera ...eto logike : ))


Citat
To nisu besmislena prava i obaveze, to su prava i obaveze koja ti daju slobodu da mozes da izrazis svoj licni stav kroz drustvo. Zalim te, bez zajebancije. Tolika prica o slobodnom coveku a ne umes ni da je izrazis kako treba i dolikuje. Vec samo ostajes neko ko trabunja kako sistem nije u redu bez ikakve prave zelje da nesto uradi povodom toga legitimnim sredstvima koja su mu dati da to moze da uradi.  Smile
Meni imponuje i laska to kad me osoba tvojih rezona i svesti zali : )
Meni ne treba "sloboda" u obliku duznickog ropstva, ne treba mi "sloboda" da radim od 7 do 17, ne treba mi "sloboda" da mi ukinu penziju i teraju da radim do 70. godine, ne treba mi "sloboda" da se svaki dan budim uz vesti o novim ratovima, ne "treba" mi sloboda da jedem korporacijsku hranu i slusam korporacijske medije.... Ako ti mislis da je to pojam slobode, ti si u vecim problemima, nego sto sam mislio. T osto ti nazivas "izborom", to su besmisleni izbori, koji ti daju iluziju mogucnosti izbora, moze da biras ono sto ti je dato....to nije sloboda, to je fasizam.

Ponovicu...procitaj Edvrada Bernejsa : ))
To sto ti pricas, ja sam cuo vec 1000 puta....To su klisei, trivijalnosti i besmislice
Lepo te pitam: Kako je moguce da ljudi stalno nesto protestuju, a problema sve vise i vise? : )) Kako ti tumacis to? Pomocicu ti: To je kanalisanje opravdanog nezadovoljstva...da li znas sta to znaci?
« Poslednja izmena: 04. Sep 2013, 20:14:54 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows
Browser
Chrome 28.0.1500.95
Citat
Eto, kad nemas argumente, onda pobesnis i ne znas sta pises : )
Smile Smile

Citat
Kako ocekujes da znam sta znaci "hendlovanje" ako nemam skole?
Pokazi da znas, eto kako.  Smile

Citat
Ne svodim na licno, nego na profesiju koja je totalno podbacila i obesmisljena, a to sticajem okolnosti pripadas istoj.

 Smile Smile Smile

Citat
Resenja postoje, nisu laka, naceo sam tu temu na temi koju sam otvorio...izvoli pogledaj.
Izvoli prebaci se tamo, ovde gde se prica o prosjacima nikoga ne interesuje da cita tvoje gluposti. Dokaz tome je i broj odgovora na istim koji nisu tvoji.  Smile

Citat
Ponavljas se. Za razliku od tebe, ja imam potrebne dokaze da se na ekonomskim skolama vrsi zaglupljivanje i prodaja magle! : ))
Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Citat
Sta ti je "obrazovanje"...sve se svede na gomilu smajlija : )
Izvini, zaista ne znam kako drugacije da odgovorim coveku koji mi prica da se ne brukam i kako mi skola ne valja a sam prica gomilu gluposti i skole nema.  Smile

Citat
Pa ne bih bas rekao. Ja imam iza sebe matematiku, a oni klimavu teoriju
Tesko da imas i to...

Citat
Ponovo pokazujes nivo svesti ljudi kloji rade u "prosveti i obrazovanju", ponovo se brukas, ponovo se nerviras.
Nerviram? Meni si samo zabavan sa svojim remblovanjem.  Smile Smile Smile

Citat
Uzmi Korisnice marko284 i procitaj knjige Edvarda Bernejsa...Ne, njega neces naci u skolskoj lektiri! : ) Mozda je i on Teoreticar zavera ? : )) Svako ko ne misli u obliku klisea, trivijalnih fraza i besmislica, kao Korisnik marko284 je veliki ,zli Teoreticar zavera ...eto logike : ))
Ja ne pisem gluposti koje sam procitao u nekoj knjizi koju je napisao neki tepreticar zavere i koje drzim kao crveno slovo vec ti, tako da to da sam "teoreticar zavere" mozes da okacis macku o rep. A ja to svakako mogu da kazem tebi.  Smile Smile

Citat
Meni imponuje i laska to kad me osoba tvojih rezona i svesti zali : )
Takodje i meni imponuje kada mi osoba bez skole koja lupa gluposti kaze da skola ne valja tako da je osecanje obostrano.  Smile

Citat
Meni ne treba "sloboda" u obliku duznickog ropstva, ne treba mi "sloboda" da radim od 7 do 17, ne treba mi "sloboda" da mi ukinu penziju i teraju da radim do 70. godine, ne treba mi "sloboda" da se svaki dan budim uz vesti o novim ratovima, ne "treba" mi sloboda da jedem korporacijsku hranu i slusam korporacijske medije.... Ako ti mislis da je to pojam slobode, ti si u vecim problemima, nego sto sam mislio. T osto ti nazivas "izborom", to su besmisleni izbori, koji ti daju iluziju mogucnosti izbora, moze da biras ono sto ti je dato....to nije sloboda, to je fasizam.
Pa dobro, zivi tako. Samo nemoj posle da se zalis kako sistem ne valja i kako niko nece da ga promeni ako sam nisi u stanju da nacinis neki stvaran korak u samoj promeni.  Smile

Citat
Ponovicu...procitaj Edvrada Bernejsa : ))
Procitao dovoljno "pravih knjiga". Ne treba mi da citam nekog teoreticara zavere" lkoji pise ovakve gluposti kao sto ti nama pricas ovde.  Smile

Citat
To sto ti pricas, ja sam cuo vec 1000 puta....To su klisei, trivijalnosti i besmislice
Smile Smile

Citat
Lepo te pitam: Kako je moguce da ljudi stalno nesto protestuju, a problema sve vise i vise?
A ja tebe lepo pitam: Da li ce promena doci tako sto ces protestovati i pokazati da nesto ne valja ili tako sto ces cutati?  Smile

A problema ima pa ima, vazno je raditi na njima. A to se nece postici tako sto ces procitati par knjiga vec tako sto ces dici dupe  i uraditi nesto povodom istih.  Smile

Citat
Pomocicu ti: To je kanalisanje opravdanog nezadovoljstva...da li znas sta to znaci?
To znaci da ce ljudi izaci i iskazati svoje nezadovoljstvo. I to je mnogo vise nego sto si ti spreman i mnogo vise su uradili time (pa cak i da ih niko ne cuje) od tebe koji ces i dalje citati jednu te istu knjigu i spinovati je.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 28.0.1500.95
Citat
Izvoli prebaci se tamo, ovde gde se prica o prosjacima nikoga ne interesuje da cita tvoje gluposti. Dokaz tome je i broj odgovora na istim koji nisu tvoji.
Cekaj, zasto me teras sa teme? Zar ekonomija nije direktno povezana sa prosjacenjem, a obe stavke povezauje obrazovanje? : )

Citat
Izvini, zaista ne znam kako drugacije da odgovorim coveku koji mi prica da se ne brukam i kako mi skola ne valja a sam prica gomilu gluposti i skole nema.
Izvini na krivini : ) Koji je tvoj argument? To da ja "nemam skole" )mozda i nemam...ko zna ; ) : ) Paaa recimo... ni Tesla je nije imao : ) (naravno, ne zelim da se poredim, daleko od toga).

Evo tema: http://forum.burek.com/ekonomski-sistem-danas-planeta-zemlja-i-nove-mogucnosti-t584655.350.html
Izovli prostudiraj, dokazi da je bilo sta od napisanog glupost! : )  Nista lakse, zar ne?
Padas na ispitu iznova i iznova Korisnice marko284, manje nervoze.

Citat
Tesko da imas i to...
Postoji tema, pogledaj, nauci nesto.

Citat
Ja ne pisem gluposti koje sam procitao u nekoj knjizi koju je napisao neki tepreticar zavere i koje drzim kao crveno slovo vec ti, tako da to da sam "teoreticar zavere" mozes da okacis macku o rep. A ja to svakako mogu da kazem tebi.
Ti si Teoreticar sponatnog razvoja dogadjaja : ))

Citat
Takodje i meni imponuje kada mi osoba bez skole koja lupa gluposti kaze da skola ne valja tako da je osecanje obostrano.
Ti kao skolovan kadar pises klisse, besmislice i trivijalnosti, brukas se...i zidovi crvene : )) Ponovicu, izvoli pogledaj temu.
Svako ne slaganje sa tobom je "Teorija" zavere : )

Citat
Pa dobro, zivi tako. Samo nemoj posle da se zalis kako sistem ne valja i kako niko nece da ga promeni ako sam nisi u stanju da nacinis neki stvaran korak u samoj promeni.
Sistem ne valja, to smo vec kontatovali. Evo, sirim prave informacije...zar to nije jedan od koraka? : ) Besplatno obrazovanje : )

Citat
Procitao dovoljno "pravih knjiga". Ne treba mi da citam nekog teoreticara zavere" lkoji pise ovakve gluposti kao sto ti nama pricas ovde.
Dokazi da je to "Teorija zavere" ili cuti zauvek :  )))
Ja sam dokazao ono sto pisem : )

Citat
A ja tebe lepo pitam: Da li ce promena doci tako sto ces protestovati i pokazati da nesto ne valja ili tako sto ces cutati?
Pa ne mozes da menjas nesto ako ne ukazes na koren problema : ) Ne mozes da krpis rupu na brodu Fi 60,3 a pramac odnela santa leda : )) Protesti i sluze za to da se sustisnki nista ne promeni  : ))

Citat
A problema ima pa ima, vazno je raditi na njima. A to se nece postici tako sto ces procitati par knjiga vec tako sto ces dici dupe  i uraditi nesto povodom istih.
E, dokle god su ovakvi rezoni "problema ima pa ima" sustinske promene nece biti : )
Opet klisei : ) Borba koja predstoji je borba znanjem, evo prilike da nesto naucis.
Nisu knjige glavni medij informisanja (vise ne). Knjiga je bezvredna ako ne nudi resenje : ) A "obrazvone insutucije" su prepune istih. Zalosno.

Citat
To znaci da ce ljudi izaci i iskazati svoje nezadovoljstvo. I to je mnogo vise nego sto si ti spreman i mnogo vise su uradili time (pa cak i da ih niko ne cuje) od tebe koji ces i dalje citati jednu te istu knjigu i spinovati je.
Ali ja ne znam sta znaci spinovanje! Dokazi da citam jednu te istu knjigu!
Ljudi izlaze vec vekovima, dizu revolucije, sta se desi? Promeni se garnitura...Kurta zameni Murtu, dok pravi vlasnici zivota i smrti ostaju : )
« Poslednja izmena: 04. Sep 2013, 21:03:59 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
 Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

MemeCenter_1378322621937_986.jpg
(115.8 KB, 424x268)
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 481
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.72
Dont feed the trolls.
IP sačuvana
social share
If you are strong feign weakness. If weak, pretend strength. Whatever your position, conceal it from the enemy, and he will waste his armies fighting his own phantoms.

Warhammer 40k - Tactica Imperium
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.173 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.