Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 42
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto Bog dozvoljava da se zlo dogadja neduznima?  (Pročitano 59172 puta)
08. Jul 2011, 18:31:50
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 263
Zastava
Browser
Opera 11.50
Da odmah kazem: nisam neki preveliki vjernik, vise postovalac pravoslavlja. Ne zelim da izazivam provokacije niti ista tome slicno, samo bih volio da mi neko od vjernika i onih koji se tako osjecaju dadnu, ako mogu, odgovor na sljedece pitanje: Zasto Bog dozvoljava da u Africi prosjecno svakih pola minuta umre jedno dijete starosti do 5 godina od gladi, dok je npr. u Americi sve vise pretile djece? Dakle, dijete starosti 5 godina i mladje nije moglo nikako da pocini neki veliki grijeh kojim bi bilo tako surovo kaznjeno ni vise ni manje nego na smrt. Ja to sebi mogu objasniti sa politickog i ekonomskog gledista, ali me zanima i vjerska strana toga svega. Nadam se da sam bio jasan i da ce biti neko ko ce mi moci ovo objasniti jer ja sebi samom ne mogu nikako, a nisam ni jos nikako naisao na nesto sto bi mi dalo odgovor na ovakvo pitanje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Samsung 111111
ja ne znam .. ali da vidim odgovore  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Nokia 6220
Zato sto nam je dao mozak. Ako ne mozes da hranis decu, onda nemoj ni da ih pravis, pa nece ni da umiru. Inace, verujem da svi pre rodjenja biraju svoju sudbinu, jer propadaju uglavnom oni sto kukaju, i od silnog kukanja na sudbinu, nemaju vremena da urade nesto korisno. Svi ostali se uglave negde, pre ili kasnije, zavisno od toga koliko brzo uce i kakvu su sudbinu izabrali. Ali to je moje misljenje, stavimo to na stranu.
Uopsteno gledano, zlo postoji samo kao pojam u nasim glavama. Van njih, postoji samo ono cega se mi grozimo, ono sto smatramo destrkuktivnim itd... ali ko smo mi da kazemo sta je zlo na nivo univerzuma?
« Poslednja izmena: 08. Jul 2011, 20:00:35 od Ilija Nis »
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 209
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
Zato sto nam je dao mozak. Ako ne mozes da hranis decu, onda nemoj ni da ih pravis, pa nece ni da umiru.

Delimično tačan odgovor za gornji primer. Ali... šta je sa zlom koje zadesi roditelje koji mogu hraniti svoju decu a ono pogine ? Da li su i oni birali takvu sudbinu ?

JAB, odgovor možda i nije komplikovan: Bog ili ne postoji ili ga je baš briga za nas !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
crkva ce ti to tesko objasniti  jer ima veze sa Karmom, a crkva negira reinkarnaciju (sto je i dobro i lose).
Bog ili bolje Kreator 'ne dozvoljava'. to bi oznacavalo radnju koja traje a koja ce se u odredjenom trenutku prekinuti. 'Dozvolio je' bilo bi mnogo ispravnije.
Drugo, tvoj Kreator ti je blizi od tog daha kojeg ispustas jer ste ti i On Jedno. (Ustvari, SVE je Jedno  Smile  )
A otkako 'je dozvolio'...tvoja Volja je i Njegova Volja. Kapis? Smile
« Poslednja izmena: 08. Jul 2011, 22:08:57 od 1deki »
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
dobro i zlo su posledica emocije koju smo izgradili prema nekoj pojavi ili drugom bicu, to su subjektivne kategorije jer zavise od mnogo faktora..

bog, sta god on bio, svakako ne dozvoljava ni jedno ni drugo, nego se jedno i drugo neminovno desavaju u procesu i ciklusu jednog zivota, jer su prirodne pojave ili neminovnosti.

Sve sto postoji se napravilo ili rodilo, moze da se pokvari ili ne mora, to moze da se desi u bilo kom trenutku, i sve sto se rodilo ili napravilo ima svoj zivotni ili upotrebni vek

Kao sto prirodne pojave imaju cikluse tako i sve sto postoji u Univerzumu ima cikluse i parametre i oblike ponasanja iz kojih se izvlace neke zakonitosti. Covekov zivot je recimo jedna promenjiva u okviru jedne konstante kao sto je vreme ili opste - dimenzija.

Krace receno - mi smo tu samo kao propratni elementi koji potpadaju pod neke zakonitosti, ali i pod haoticno "kretanje" kao i mnogi fizicki i hemijski elementi. Mi smo nevazni, jer nasa konkretna uloga se ne svodi na pojedinca, nego samo na vrstu.

I sad ce neko da pita, pa dobro zasto smo onda dobili razum i emociju, pa nismo ih dobili nego smo ih razvili, prilagodjavanjem. To je bar neko moje misljenje  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE6.0
mob
Apple 
 Smile




« Poslednja izmena: 09. Jul 2011, 20:07:58 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Da odmah kazem: nisam neki preveliki vjernik, vise postovalac pravoslavlja. Ne zelim da izazivam provokacije niti ista tome slicno, samo bih volio da mi neko od vjernika i onih koji se tako osjecaju dadnu, ako mogu, odgovor na sljedece pitanje: Zasto Bog dozvoljava da u Africi prosjecno svakih pola minuta umre jedno dijete starosti do 5 godina od gladi, dok je npr. u Americi sve vise pretile djece? Dakle, dijete starosti 5 godina i mladje nije moglo nikako da pocini neki veliki grijeh kojim bi bilo tako surovo kaznjeno ni vise ni manje nego na smrt. Ja to sebi mogu objasniti sa politickog i ekonomskog gledista, ali me zanima i vjerska strana toga svega. Nadam se da sam bio jasan i da ce biti neko ko ce mi moci ovo objasniti jer ja sebi samom ne mogu nikako, a nisam ni jos nikako naisao na nesto sto bi mi dalo odgovor na ovakvo pitanje.

Mislim da ovde nema verske strane... jednostavno, to je preživljavanje. A odavno su Afričke zemlje osuđene na propast, u bilo kom smislu. To se čak i tamo prihvata kao nešto normalno. A zašto je tako? Pa ne znam... ne može svuda biti lepo, to je prosto nemoguće u ovo doba. Afrikanci ratuju međusobno, ubijaju se među sobom, isti narodi... onda nije ni čudo što malo dete nema leba da jede, nego prvo mora da se dohvati puške pa sve ostalo. Zato su crnci iz plemena uvek živeli i po 100 godina.
Tamo imaš ljudi koji vole da žive u bedi... zapravo, ne da vole, nego su se navikli na to.

Ide malo dete i naleti na rudnik dijamanata... to je sreća, a srećan ne može biti svako, nažalost... ne samo u Africi.
Bolest je najveća prepreka tom kontinentu... ali opet, možda ju je baš Bog poslao. Moralo se to odrediti.

A Amere ko jebe... njih čeka nešto još mnogo gore a da toga nisu svesni... da su svesni, otišli bi oni davno na severni pol jer će tamo biti lepše Smile neka goje oni svoje stomačiće dok još mogu.
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
Da odmah kazem: nisam neki preveliki vjernik, vise postovalac pravoslavlja. Ne zelim da izazivam provokacije niti ista tome slicno, samo bih volio da mi neko od vjernika i onih koji se tako osjecaju dadnu, ako mogu, odgovor na sljedece pitanje: Zasto Bog dozvoljava da u Africi prosjecno svakih pola minuta umre jedno dijete starosti do 5 godina od gladi, dok je npr. u Americi sve vise pretile djece? Dakle, dijete starosti 5 godina i mladje nije moglo nikako da pocini neki veliki grijeh kojim bi bilo tako surovo kaznjeno ni vise ni manje nego na smrt. Ja to sebi mogu objasniti sa politickog i ekonomskog gledista, ali me zanima i vjerska strana toga svega. Nadam se da sam bio jasan i da ce biti neko ko ce mi moci ovo objasniti jer ja sebi samom ne mogu nikako, a nisam ni jos nikako naisao na nesto sto bi mi dalo odgovor na ovakvo pitanje.

apsolutno bice se ne mesa u takve dogadjaje sem u retkim pojedinacnim slucajevima i to uglavnom preko andjela,to dete od 5 godina iako nije dostiglo svest da poveruje u hrista ce najverovatnije biti spaseno tj zavrsice u raju,sa smrcu svakog coveka nastupa bozanski sud gde se apsolutnom pravdom odredjuje ko gde ide
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Lepo Sez rekao.
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 42
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.