Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 39 40 42
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto Bog dozvoljava da se zlo dogadja neduznima?  (Pročitano 59648 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.56
Primera radi,
Dakle bez obzira sto sam srbin u Srbiji i rodjen u pravoslavlju i skolovan moralnost te okoline nije u nikakvom slucaju uticala ne moju moralnost po pitanju religiozne ili seksualne slobode ,a nece ni da utice po pitanju instikta ,drugim recima i u drugoj situaciji gde si izvan drustva na primer ukoliko se Ja i Ti nadjemo na pustom ostrvu Ja se licno ne bih mnogo dvoumio kako da iskoristim tvoje prisustvo za svoj licni benifit zbog nekakvog stida ,osecanja krivice ili empatije ili straha od nekakvog Boga .Jednom kad sagledas neminovnost krajnjeg ishoda ,lako se mozes osloboditi dogme moralnosti ,to jest dokle god znas zasto nesto radis i u kom cilju ,nema nikakvog greha . A i covek Lakse razmislja o ovim duhovnim stvarima sa punim stomakom .

 Smile

Nekoliko Romana i filmova se bave slicnom temom , Lord of the Flyes ,The Road , Gulag etc .
ok razumem.
kazes da je licni interes u nama u sustini jaci od saosecanja

to je izgleda u proseku tacno

ali u pojedinim slucajevima moze i da ne bude

 i nisam se ljutio uopste
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Malecki 1

Sta pise u bibliji mi je poznato ali to nije tvoje misljenje ili razmisljanje a niti su to tvoje reci .
A za ovo receno sto jesu tvoje reci sta da ti kazem ,
Bog nije nikakva duhovna osoba kako si rekao .

Prvo trebas da shvatis sta se podrazumeva pod definicijom karakteristika Boga a one su;
Svemoguci ,Sveznajuci ,Sveprisutni i Sveobuhvatni ,sto znaci svi smo deo njega i on je deo svih nas
a to podrazumeva i tamnu stranu .

Dakle ovaj Jevrejsko -Hriscanski Bog koji je ljubomoran ,homofobican , sado-mazohista  koji je zeleo da drzi coveka u svom vrtu golog i nesvesnog samog sebe je imao drukcije motive a to nije bilo ni sloboda ni znanje
sto su osnovni principi bilo kog duhovno naprednog bica .
Bog se ponasao prema ljudima gore nego sto se covek ponasa danas prema kucnim ljubimcima .
Ubijajuci ih kad mu je volja . Zvuci vise na vanzemaljca koji odgaja stoku .
Nista Bog nije znacajno rekao osim trazeci da se postuju pravila koje on sam ne postuje ,
On trazi lojalnost i do toga je spreman da dodje putem strahopostovanja koje uliva svojim gnevom i silom .

To sto si se ti primio na to je licno tvoj gubitak .
« Poslednja izmena: 05. Mar 2012, 11:55:02 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 78
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
Malecki 1

Sta pise u bibliji mi je poznato ali to nije tvoje misljenje ili razmisljanje a niti su to tvoje reci .
A za ovo receno sto jesu tvoje reci sta da ti kazem ,
Bog nije nikakva duhovna osoba kako si rekao .

Prvo trebas da shvatis sta se podrazumeva pod definicijom karakteristika Boga a one su;
Svemoguci ,Sveznajuci ,Sveprisutni i Sveobuhvatni ,sto znaci svi smo deo njega i on je deo svih nas
a to podrazumeva i tamnu stranu .

Dakle ovaj Jevrejsko -Hriscanski Bog koji je ljubomoran ,homofobican , sado-mazohista  koji je zeleo da drzi coveka u svom vrtu golog i nesvesnog samog sebe je imao drukcije motive a to nije bilo ni sloboda ni znanje
sto su osnovni principi bilo kog duhovno naprednog bica .
Bog se ponasao prema ljudima gore nego sto se covek ponasa danas prema kucnim ljubimcima .
Ubijajuci ih kad mu je volja . Zvuci vise na vanzemaljca koji odgaja stoku .
Nista Bog nije znacajno rekao osim trazeci da se postuju pravila koje on sam ne postuje ,
On trazi lojalnost i do toga je spreman da dodje putem strahopostovanja koje uliva svojim gnevom i silom .

To sto si se ti primio na to je licno tvoj gubitak .

Lično tvoje mišljenje! Ako si ti zadovoljan svojim životom i svojom religijom ja nemam šta da dodam! Svako dobro prijatelju!
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Hvala ,

zivot je bio sklon prema meni ,a religija je stvar evolucije misljenja ,misao mora da napreduje ,

Svako ima svoj put do prosvecenja  ,neko teskim radom ,neko srcom a neko sa glavom .

Zelim ti Sve najbolje na tvom putu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.66

Pozdrav Kristal! Hvala ti na odgovorima. Vidljivo je da si razmišljao o pitanjima. Budi iskren i reci da li si ti lično zadovoljan odgovorima koje si dao? Drugim rečima, u kakvom te stanju ostavljaju ovakvi polu, ili nedovršeni odgovori na prethodna pitanja?

 Smile

           Pozdrav Malecki!

   Ne mogu da budem iskren, zato sto ne znam mnogo toga u vezi tema koje se ticu buducnosti i koje me zanimaju. Mogu da kazem ono sto znam, sa saznanjima koja trenutno posedujem i odprilike sam rekao sta sam imao (dosta skracena verzija).

   Sto se religije tice, nisam bas dobar sagovornik. Ono sto ja vidim kao problem religije je to sto je slicna ovome sto mi danas znamo kao "Pravo, pravne nauke", politika. Svako je tumaci kako hoce i to je velik problem (cisto da podsetim: npr Hitler je koristio boljsevicke parole, kako bi privukao ljude. Kakva ironija!?), zato sto su nasa saznanja ogranicena. Nesrecno veruju i u "Pravo" i u religiju, traze spas u jednom i drugom. To je laksi, ali bezperspektivan nacin zivljenja. Poenta? Covek "resava" probleme drugih (kroz ratove, ubijanja, glad, siromastvo, korupciju, novac itd...), a nikako da pobedi samog sebe. Rezultat? Vidimo ga oko sebe.


Nasilje je posledica, a ne uzrok. Gradjanska klasa je uvek bila stub fasizma.

p.s. Pitas u kakvom me stanju ostavljaju ovakvi odgovori? Mogu samo da kazem: "Mi smo nas spas ili nasa propast."
« Poslednja izmena: 07. Mar 2012, 20:16:25 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Zasto Bog dozvoljava da se zlo dogadja neduznima?

Зато што је зао, а људи погрешно верују да је добар? Или можда не постоји?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia 070
mob
Samsung 
Ili ga možda mnogo ne boli dupe. Zašto bi se ko cimao zbog jednog plavog kamena koji kruži oko jedne ni po čemu posebne zvezde na periferiji jedne od 200 milijardi galaksija.
Da sam na njegovom mestu, svakako bih imao prečih stvari. Možda bi svratio jednom u par hiljada godina čisto da vidim dokle su stigli i dam instrukcije za narednih par hiljada godina.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia Luvmya 520
Ili ga možda mnogo ne boli dupe. Zašto bi se ko cimao zbog jednog plavog kamena koji kruži oko jedne ni po čemu posebne zvezde na periferiji jedne od 200 milijardi galaksija.
Da sam na njegovom mestu, svakako bih imao prečih stvari. Možda bi svratio jednom u par hiljada godina čisto da vidim dokle su stigli i dam instrukcije za narednih par hiljada godina.
Mozda ? Sudeci po onome sto pise u bibliji, Boga definitivno boli dupe o misljenju njegove kreacije, posto je on stvorio i kreaciju i njeno misljenje.
Da si na njegovom mestu shvatio bi da izbor ne postoji i radio bi tacno to sto moras da radis.
Ne postoji telo, pa ni Bozije koje ne podleze uzrocno posledicnom zakonu.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 78
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0

Pozdrav Kristal! Hvala ti na odgovorima. Vidljivo je da si razmišljao o pitanjima. Budi iskren i reci da li si ti lično zadovoljan odgovorima koje si dao? Drugim rečima, u kakvom te stanju ostavljaju ovakvi polu, ili nedovršeni odgovori na prethodna pitanja?

 Smile

           Pozdrav Malecki!

   Ne mogu da budem iskren, zato sto ne znam mnogo toga u vezi tema koje se ticu buducnosti i koje me zanimaju. Mogu da kazem ono sto znam, sa saznanjima koja trenutno posedujem i odprilike sam rekao sta sam imao (dosta skracena verzija).

   Sto se religije tice, nisam bas dobar sagovornik. Ono sto ja vidim kao problem religije je to sto je slicna ovome sto mi danas znamo kao "Pravo, pravne nauke", politika. Svako je tumaci kako hoce i to je velik problem (cisto da podsetim: npr Hitler je koristio boljsevicke parole, kako bi privukao ljude. Kakva ironija!?), zato sto su nasa saznanja ogranicena. Nesrecno veruju i u "Pravo" i u religiju, traze spas u jednom i drugom. To je laksi, ali bezperspektivan nacin zivljenja. Poenta? Covek "resava" probleme drugih (kroz ratove, ubijanja, glad, siromastvo, korupciju, novac itd...), a nikako da pobedi samog sebe. Rezultat? Vidimo ga oko sebe.


Nasilje je posledica, a ne uzrok. Gradjanska klasa je uvek bila stub fasizma.

p.s. Pitas u kakvom me stanju ostavljaju ovakvi odgovori? Mogu samo da kazem: "Mi smo nas spas ili nasa propast."

Kristal cenim tvoj stav! Veoma malo osoba na forumu i uopšte u čitavom svetu će iskreno i otvoreno izjaviti ono što si ti izjavio.

Potpuno si u pravu kada smo mi ljudi u pitanju, naime ne znamo mnogo, ne znamo odgovore na mnoga pitanja ali zajedničko nam je to da tragamo za odgovorima i želimo da znamo odgovore na suštinska pitanja kao što su zašto starimo i umiremo? Nauka nam odgovara jednostavno zato što nam je vek 50,60 ili 70 godina, ćelije prestaju da se obnavljaju nakon 30te godine, kada nastupa neminovna starost i na kraju umiremo. Ja lično nisam bio zadovoljan takvim odgovorom i tragao sam za boljim, pravim i istinitim odgovorom koji će zadovoljiti moj razum, odgovor koji će biti logičan i u skladu sa razumom nas ljudi, inteligentnih bića. Počeo sam da proučavam Bibliju. Pronašao sam odgovore na mnoga pitanja na koja nauka nije u stanju da odgovori! Biblija nam daje jednostavan i jasan odgovor na pitanje zašto starimo i umiremo: čovek umire zato što je nasledio gene starosti i smrti od naših praroditelja, Adama i Eve koji su stvoreni sa izgledom na večni život kao savršeni ljudi u savršenim uslovima u raju na zemlji. Dobili su zadatak od svog Stvoritelja da stvore savršeno potomstvo i celu zemlju pretvore u raj po izgledu na vrt miline-eden u kakvom su živeli!
Verovatno će ti ovaj odgovor izgledati kao bajka, priča za decu ali, ma kako on izgledao i bio smešan, ovo je prava istina. Da bi mogao da razumeš istinu o tome šta se događa u svetu i zašto se sve događa kako vidimo, neophodan je ozbiljan biblijski studij.

 
« Poslednja izmena: 08. Mar 2012, 22:27:20 od Malecki I »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia Luvmya 520
Pronašao sam odgovore na mnoga pitanja na koja nauka nije u stanju da odgovori!
Koje je to pitanje na koje nauka nije u stanju da odgovori ?
Citat
Biblija nam daje jednostavan i jasan odgovor na pitanje zašto starimo i umiremo: čovek umire zato što je nasledio gene starosti i smrti od naših praroditelja, Adama i Eve koji su stvoreni sa izgledom na večni život kao savršeni ljudi u savršenim uslovima u raju na zemlji. Dobili su zadatak od svog Stvoritelja da stvore savršeno potomstvo i celu zemlju pretvore u raj po izgledu na vrt miline-eden u kakvom su živeli!
Verovatno će ti ovaj odgovor izgledati kao bajka, priča za decu ali, ma kako on izgledao i bio smešan, ovo je prava istina.
Ova bajka je istina, zato sto to tvrdi jedna sekta, dokazi o postojanju bilo cega iz te price nisu potrebni.
Citat
Da bi mogao da razumeš istinu o tome šta se događa u svetu i zašto se sve događa kako vidimo, neophodan je ozbiljan biblijski studij.
A ljudi koji ne citaju bibliju ne znaju sta se dogadja u svetu i zasto se to dogadja ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 39 40 42
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.