Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 06:24:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zar niste mogli bolje da nađete?  (Pročitano 8968 puta)
22. Avg 2010, 15:21:36
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Pitanje iz naslova je veoma nepristojno, a opet, bliske osobe sebi neretko daju za pravo da vam ga postave, ako im se ne dopadne kakvog ste dečka ili devojku našli. I vi se onda nađete u nezgodnoj situaciji - niko ne voli da mu omalovažavaju dečka ili devojku, a nije lako ni raspravljati se sa osobama sa kojima ste inače bliski.

Neko iz vaše porodice, ili vaši prijatelji, pitaju vas zar niste mogli lepšu devojku ili bolju ribu da nađete. Ili, ako ste devojka, pitaju vas zar niste mogle boljeg frajera da nađete, šta ćete sa tim gubitnikom. Nekad se i prilično neprijatno izražavaju o njima. A vama se vaš dečko ili devojka sviđaju, lepo vam je s njima i, ako ste vi zadovoljni, ne vidite čemu takvi neprijatni komentari - neka sebi nalaze bolje, ako im je do toga, a vas neka ostave na miru. Nekad takve komentare čujete i od onih koji ni sa kim ne uspevaju da budu, ili od onih koji, po vašem mišljenju, izlaze sa pogrešnim osobama, samo što smatrate da je nepristojno da kažete tako nešto o nečijem dečku ili devojci, kao i da se vas ne tiče sa kim oni izlaze, pa ne kažete ništa.

Postoji li uopšte situacija kada je pitanje iz naslova u redu? Postoje situacije kada je opravdana zabrinutost vama bliskih osoba - na primer, kada izlazite s nasilnom osobom, s osobom koja se drogira ili pije, sa osobom koja se bavi kriminalom, sa osobom koja je znatno starija od vas a vi ste još uvek maloletni (to je i protivzakonito, i računa se kao silovanje)... Ali, i tada je moguće poneti se pristojno, na pristojan način izraziti zabrinutost, skrenuti vam pažnju na ono što smatraju problematičnim kod te osobe. Vaši roditelji bi verovatno uradili i više nego samo izrazili zabrinutost, učinili bi sve što je u njihovoj moći da vas zaštite od osobe koja se destruktivno ili autodestruktivno ponaša. Pitanje zar niste mogli nikog boljeg da nađete je nepristojno, ni na koji način ne pomaže, i bilo bi dobro izbegavati ga.

Šta da odgovorite kad vas tako nešto pitaju? Ako hoćete da na neprijatnost odgovorite neprijatnošću, možete ih upitati zar oni ne mogu ama baš nikog da nađu, ili zar oni nisu mogli nikog boljeg da nađu, ili im reći da gledaju svoja posla. Takvi odgovori, generalno uzev, nisu preporučljivi, pa bi moglo da bude bolje da se nasmešite, odgovorite da je vama ta osoba dobra, i da promenite temu.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
mene to niko ne sme da pita  Smile

ne samo to , nego bilo sta sto ima veze sa mojom odlukom  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
Citat
Šta da odgovorite kad vas tako nešto pitaju?
Meni je u redu, ako vama smeta vasa stvar  Smile

Citat
Postoji li uopšte situacija kada je pitanje iz naslova u redu?
Postoji, ne misle svi ljudi zlo pa pricaju to iz ljubomore vec su neki put realno zabrinuti za nas

U sustini jeste vrlo nepristojno pitanje jer osim sto omalovazavaju osobu sa kojom ste omalovazavaju i vas posto ste sa njom ali kao sto rekoh, ne misle svi lose kada to kazu
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Nikad nisam čula ni za šta slično.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Žena
Poruke 978
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Bila sam u vezi sa nekim za koga su me svi to pitali, i moja reakcija na to je bila da, ako ni zbog čega drugog onda iz inata, tada ostanem sa njim i ne pričam više nikada sa većinom tih ljudi.
Čak i kada sam na kraju zaključila da su bili u pravu, pošto nije u tome bila poenta.
Smatram da pravi prijatelji treba da poštuju moju odluku sa kim ću da budem i to što sam ja srećna.

Tako da verovatno treba jako dobro poznavati osobu kojoj daješ savete da bi umeo da ih daš na način na koji ona može to da prihvati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.61
mob
Apple iPhone 6s
Zavisi od odnosa, ali tako nesto moze da ti kaze samo neko ko ti je zaista veoma blizak i sa kim imas takvu vrstu komunikacije...
A da se desavalo, desavalo se...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.127
Pa moze da se desi samo dok je veza neozbiljna kad prerasta u ozbiljnu vezu onda je uvreda...
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Imao sam priliku da gledam slicnu situaciju kad su roditelji pokusali savetovati na donekle lep nacin da to nije to.
Kao po obicaju docekano na noz...umalo tragedija...da bi nakon nekog perioda roditelji ispali u pravu i sad bi glavu kad si glup  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.11
mob
Nokia 1800
Ovo nije nimalo naivna stvar ako su roditelji ti koji ocenjuju... Može pičvajz od toga da se napravi, znam lično par ljudi koji su se našli u takvoj situaciji  Smile

Nije lepo ispalo...
« Poslednja izmena: 22. Avg 2010, 16:51:11 od qcko »
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Samsung Galaxy SII
Pitanje je glupo jedino ako taj neko argumentovano ne objasni zasto tako misli. Treba saslusati, jer je moguce da vam je nesto promaklo  Smile ('oce to kad se zaljubi co'ek  Smile ).

I naravno, kad kaze jednom nek' zacepi gubicu, jer vi odlucujete o svemu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 06:24:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.