Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 05:56:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 297
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zanimljivosti u svetu muzike  (Pročitano 173277 puta)
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Rock'n'roll starci hoće politiku u svoju butigu

Možda su pod stare dane toliko usporili da izdaju prvi album nakon osam godina, ali još su u stanju na njemu počešati današnju politiku nimalo neizravnim stihovima.

Na svoj novi album "A Bigger Bang" Rolling Stonesi su uvrstili pjesmu "Sweet Neo-Con" ("Slatki neokonzervativac") u kojoj su opjevali Bushove sljedbenike stihovima poput You call yourself a Christian, I call you a hipocryte; you call yourself a patriot, well I think you're full of shit (Kažeš da si kršćanin, ja te smatram licemjerom; kažeš da si domoljub, ja ti kažem da kenjaš), te How come you're so wrong? My sweet neo-con, where's the money gone, in the Pentagon (Kako to da toliko griješiš? Slatki moj neokonzervativče, gdje su novci završili, u Pentagonu) i It's liberty for all, democracy's our style, unless you're against us, then it's prison without a trial (Sloboda za sve, demokracija je naš stil, osim ako si protiv nas, onda ideš u zatvor bez suđenja).

Ne spominju se sam Bush ili Irak, ali se u stihovima spominje rastuća cijena goriva i tvrtka Halliburton, koja je dobila unosne ugovore u Iraku, a čiji bivši direktor je potpredsjednik SAD-a Dick Cheney. Ne znamo kako sama pjesma zvuči, ali sudeći po stihovima mogla bi biti dosta dobra, u stilu njihovih nekadašnjih političkih hitova, od šezdesetosmaške pjesme "Street Fighting Man" do "Undercover" iz osamdesetih koja je spominjala latinoameričke diktature.

"Jest malo izravna", priznao je Mick Jagger smijući se. "Keith je rekao (sjajnom imitacijom Richardsova glasa): 'Nije baš metaforična.' Mislim da njega to pomalo brine zato što on živi u SAD-u. Ali (sa smiješkom) ja ne živim tamo." Frontman Stonesa kasnije je pojasnio 'što je pjesnik htio reći' i malo ublažio oštrinu pjesme: "Nije izravno uperena na bilo koga. Nije uperena, osobno uperena, na predsjednika Busha. Ne bismo je nazvali 'Slatki neokonzervativac' da jest. Svakako jako kritizira određene dijelove politike današnje administracije, ali - pa što onda?! Mnogi ljudi je kritiziraju."

M.F.  11.08.2005.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

0002003v.jpg
(21.16 KB, 310x310)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Nesretna Mariah molila da je kidnapiraju

MARIAH CAREY je priznala da je njezin brak s vlasnikom diskografske kuće Sony, Tommyem Motolom, bio toliko loš da je često fantazitrala kako bi bilo lijepo da je netko otme.

Nakon pet godina braka, 1998. godine, Mariah se rastala od Motole, a časopisu Allure je priznala: "Čeznula sam tada da me netko kidnapira. O tome sam stvarno često maštala. Cijelo vrijeme sam imala svoje dokumente sa sobom, u slučaju da uspijem pobjeći."

Američka pop diva izdala je novi album, čiji se hitovi ne skidaju s prvih mjesta svjetskih top ljestvica. U svojoj 15-godišnjoj karijeri Mariah je potukla cijeli niz showbiz rekorda: prodala je više od 115 milijuna kopija svojih albuma, a može se pohvaliti i nevjerojatnom brojkom od 81 zlatnih, platinastih ili multiplatinastih izdanja.

Iako joj u poslu ide odlično, ljubavne jade ima često, a podsjetimo da je zbog emocionalnog sloma završila u bolnici.

Index.hr

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

MariahCarey31V.jpg
(14.66 KB, 293x317)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Koncert iznenađenja Roling Stonsa u Torontu
Ulaznica koštala samo 6.6 evra

MONTREAL (Beta-AFP) - Rok veterani „Roling Stonsi“ održali su koncert iznenađenja u Torontu, za koji su ulaznice koštale deset kanadskih dolara (6,6 evra).

Obožavaoci „Roling Stonsa“ proveli su celu prethodnu noć ispred biletarnice, kako bi iskoristili priliku da za tako malu cenu čuju i vide svoje idole, izjavila je Žilijet Tomson (Juliette Thomson), predstavnica teatra „Finiks“ (Pheonix) u kojem je koncert priređen.

„Svih 1.000 karata po ceni od 10 dolara je prodato“, navela je ona i precizirala da je svaka osoba mogla da kupi samo jednu kartu, što nije usporilo proces prodaje jer su sve ulaznice otišle za nekoliko minuta.

„Svako je morao da prilikom kupovine pokaže ličnu kartu, i da je pokaže i na ulazu“, rekla je ona i objasnila da je to bila „mera protiv tapkaroša“. To je četvrti put da su „Roling Stonsi“ u Torontu priredili koncert iznenađenja.

Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Joss Stone: stara crna duša mlade bijele cure

Otkad je u 14. godini pobijedila na natječaju za mlade talente BBC-a, nitko je nije mogao zaustaviti. Za samo četiri godine, plavokosa curica hipijevskog izgleda s glasom debele crnkinje postala je pojam soul-glazbe za cijelu jednu generaciju.

"Svatko ima u sebi malo soula (duše), samo što to iskazuju na različite načine. Neki naslikaju sliku, neki napišu knjigu, neki ispeku kolač, a neki to pokazuju u načinu na koji odgajaju svoju djecu. Unesu dušu i srce u nešto. Ja to činim kroz svoju glazbu," kaže Joss koja, po svojim riječima, nije baš mogla birati što će pjevati: "nema veze koju pjesmu pjevam - mogu pjevati rock'n'roll ili reggae - uvijek izađe iz mene na isti način. Uđem u soul pjevanje i zvuči mi jako loše kad ne pjevam na soul način. Čudno je kad mi ljudi kažu: 'kako možeš tako pjevati, pa tek ti je 18 godina?' Ja odgovaram: 'A koliko ste se puta zaljubili prije neko što ste napunili 18? 50 milijuna puta, zar ne?' I znate što? Prvi put kad se zaljubite je najbolji i najgori. A prvi put kad raskinete osjećate se, o Bože, kao da ćete sutra umrijeti."

Nije ona jedina koja brani svoju iskrenost - na njenoj strani su i velike legende soula, poput slavne crne pjevačice Patti LaBelle, koja kaže: "Svi prolaze kroz iste stvari - nije bitno koje ste boje kože. Joss Stone se samo probudila jedno jutro sa svim tim soulom koji je morao izaći iz nje. Neka ljudi ne misle da je to nekakav marketinški štos. To je stvarno. Ona je rođena s tim. Nije to vježbala. Samo se dogodilo da je ona otvorila usta, i iz njih je izašao glas krupne crnkinje. Ta curica zna pjevati."

Patti ima bolje mišljenje o glasu Joss Stone nego ona sama: "Ne znam baš da mogu otpjevati tako mnogo, iskreno govoreći. Nekim ljudima se sviđa boja mog glasa. Ne znam baš. Ne mogu ni drek napraviti s njim. Ne mogu pjevati zbilja visoko. Ne mogu ići u kolorature pa kolorature pa kolorature kao Beyonce. Izvedem, ono, jednu koloraturu. Ja samo pjevam - ja ne radim sve te stvari."

Recimo, nimalo joj se ne sviđa ono što je učinila u duetu s Melissom Etheridge na dodjeli Grammyja, kad su izvele pjesme Janis Joplin "Cry Baby" i "Piece of My Heart": "Gledala sam to, i pomislila: 'Ma koji se vrag ljudi oduševljavaju?' Na početku sam pogodila najgoru notu. To će vam bilo koji pjevač potvrditi. Onaj prvi ton je bio skroz pogrešan, a onda je bilo cool, ali uvijek uspijem to učiniti sama sebi. Lupam se po glavi bez razloga. Kao da mi dvoje ljudi govori. Jedan glas kaže: 'To je bio totalni drek. Ti si najgora pjevačica na svijetu.' A drugi: 'Stani malo, Joss. Upravo si pjevala pred milijardom ljudi širom svijeta. Daj umukni. Ne lupaj se.' Kao šizofreničar sam, imam dva glasa u glavi."

Ali, ako ne uspijeva baš pjevati kako bi htjela, Joss Stone je barem svjesna kako treba pjevati: "Mislim da, akd netko unese svoje emocije - cijelo svoje srce - u to, da se to može osjetiti. Kao akd najgori pjevač na svijetu dođe i otpjeva pjesmu i skoro plače, zaplakat ćete. Osjetit ćete to. Nema veze jeste li dobar pjevač ili ne. To je ono što ja radim."


prethodni članci   
Joss Stone: tvrda kao kamen   
Gospođica Stone. Joss Stone   
Plava duša: Joss Stone   

M.F.  12.08.2005.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

0002005v.jpg
(39.11 KB, 310x202)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Pjesma protiv Jessice Simpson


Jessica se zamjerila Adamu Greenu
      
Jessica Simpson postala je glavna meta nove kritizirajuće pjesme koja je postala veliki hit u Njemačkoj. Riječ je o pjesmi njujorškog rokera Adama Greena s njegovog albuma 'Friends of Mine' (Moji prijatelji).

U pjesmi Adam pjeva: 'Jessica Simpson / Where has your love gone?'... 'It's not in your music, no / Jessica Simpson / You need a vacation / Jessica Simpson / You've got it all wrong /Your fraudulent smile /The way that you faked it'

('Jessica Simpson / Gdje je nestala tvoja ljubav?'... 'Nije stvar u tvojoj glazbi, ne / Jessica Simpson / Potreban ti je odmor / Jessica Simpson / Sve si krivo shvatila / Tvoj lažni smiješak / Kako ga samo lažiraš').

T-Portal
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
    
I Aguilera se uključila u borbu protiv AIDS-a




Grupi slavnih koji su se angažirali u kampanji 'Hear No Evil, See No Evil, Speak No Evil' za borbu protiv širenja AIDS-a među mladim ljudima pridružila se i 24-godišnja Christina Aguilera
Kampanja kroz niz TV priloga i oglasa u časopisima nastoji podići svijest o toj smrtonosnoj i zaraznoj bolesti među mladima, a pridružili su joj se i Penelope Cruz, Elijah Wood, LL Cool J, Cindy Crawford i dr.

'Hear No Evil, See No Evil, Speak No Evil' je fraza kojom se nastoji potaknuti mlade da ne ignoriraju problem AIDS-a i da budu svjesni opasnosti zaraze tom bolešću.

Slavni fotograf Peter Lindbergh je snimio crno-bijele fotografije sa slavnim osobama koje će na ustima nositi vrpcu s natpisom 'AIDS', kao i 'osnažujuće' pločice s natpisima: 'Hear' (Slušaj), 'See' (Gledaj) ili 'Speak' (Govori) oko vrata. Prihod od prodaje ovih pločica namijenjen je organizacijama koje se bore protiv AIDS-a.

Stranice kampanje

T-Portal
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Jordan spremna za spektakularno vjenčanje

SILIKONSKA jetseterica i dvostruka mamica napokon će ozakoniti svoju vezu s pjevačem Peterom Andreom kojeg je upoznala na reality showu u džungli.

Vjenčanje u visokom stilu održat će se u škotskom dvorcu, a Jordan za tu priliku želi vjenčanu haljinu koja će po dužini ući u Guinnessovu knjigu rekorda.

Mladenci će se pred dvorac dovesti kočijom u stilu Pepeljuge, a feštu će snimati televizijska postaja ITV.

Jordan je u goste pozvala brojne slavne ličnosti, među kojima bi se trebala naći i njena nova prijateljica Carmen Electra s kojom je nedavno snimila golišave fotke za muški magazin.

Index.hr

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

jordanAndre44V.jpg
(20.14 KB, 293x292)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Sacramento
Schwarzenegger vas poziva na koncert

Guverner Kalifornije i holivudska zvezda Arnold Schwarzenegger ponudio je zainteresovanima da mu se za 100.000 dolara pridruže u luksuznoj loži na koncertu The Rolling Stonesa na Fenway park stadionu u Bostonu 21. avgusta.



Schwarzenegger će napraviti prijem za 40 zvanica, koje će platiti za to druženje po 10.000 dolara, a oni koji su spremni da izdvoje 100.000, moći će da mu se pridruže i u luksuznoj lozi.



Prihod od tih karata namenjen je za fond za specijalne izbore koje je Schwarzenegger zakazao za 8. novembar kako bi pogurao širok spektar pitanja, kao što je državna potrošnja, obrazovanje, abortus…



Njegovu kampanju na koncertu "Stonesa" organizovala je kompanija Ameriquest, glavni sponzor ovogodišnje turneje "Rolling Stonesa", koja je ponudila Schwarzeneggeru nekoliko desetina najboljih mesta na stadionu, kao i luksuznu ložu.



"Stonesi" su saopštili da nemaju nikakve veze sa guvernerovom kampanjom za prikupljanje novca. "Stonesi" će novi album "A Bigger Bang" objaviti 6. septembra.

SEECult
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Shakira ponovo s trbušnim plesom na MTV-u

SEKSI latino pjevačica nastupit će na ovogodišnjoj MTV-evoj odjeli nagrada za najbolje video spotove, na kojoj bi mogla pokupiti i pokoje priznanje.

Shakirin spot "La Tortura" nominiran je u dvije kategorije; za najbolji video umjetnice i najbolji plesni nastup.

Kolumbijska pjevačica je prije tri godine oduševila na toj fešti svojim trbušnim plesom, a očekuje se da će to ponoviti.

Shakira će biti prva pjevačica koja će na MTV Video Music Awards dobiti priliku da pjeva na španjolskom jeziku.

Index.hr
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Milijun plesao u Zürichu

Četrnaesti Street Parade, sada najveći rave party na svijetu, privukao je i ove godine oko milijun osoba, koje su u subotu plesale u središtu ekonomske prijestolnice Švicarske.   

Parada je počela u 15 sati kretanjem prvog od 32 "love-mobila", divovskih kamiona-tegljača pretvorenih u plesne pozorice. Kretali su se trasom dugom 2,4 km duž ciriškog jezera.

Svježe vrijeme pridonijelo je bitno manje egzaltiranom ozračju nego tijekom prethodnih parada.

Kao i 2004. godine manifestacija je ipak privukla milijun osoba, procjenjuju organizatori. Trećina sudionika je stigla iz inozemstva, najviše iz Njemačke, što i nije čudno, jer su nakon bankrota berlinskog Love Paradea zaljubljenici elektronske glazbe ostali bez velike ljetne zabave.

Grad od 365.00 stanovnika preuzeo je tako od Berlina status svjetske prijestolnice tehno-glazbe. Organizatori berlinske veselice nisu, naime, osigurali dovoljno sredstava za ono što je nekada bio najveći tehno party na svijetu.

Policija je svoj posao dobro obavila, a lokalno gospodarstvo ostvarilo je nekih 120 milijuna dolara dodatnih prihoda, objavila je gradska turistička zajednica.

"Sada, kad je Berlin bankrotirao, Street Parade je najveća svjetska manifestacija tehna", rekao je Stefan Epli, glasnogovornik Udruženja Street Parade.

Započet 1992. kao kopija berlinskog Love Parade, ciriški Street Parade narastao je, od početnih 2000 ljudi koji su, prkoseći gradskim vlastima plesali na nekoliko ozvučenih kamiona, na organizaciju s budžetom od 1,2 milijuna švicarskih franaka, sponzorima poput Coca-Cole ili Canona te s 32 love-mobila", na kojima je ove godine za plesanje trebalo izdvojiti 160 eura.

Loveparade Berlin GmbH, organizacija koja organzira suparnički događaj u berlinskom parku Tiergarten, ove je godine bila prisiljena otkazati paradu nakon što su izgubili status političke manifestacije i nakon što je grad ostao odlučan u zahtjevu da organizatori sami plate čišćenje iza sebe. Troškovi čišćenja Berlina su se, sa sve većim brojem ravera, utrostručili između 2000. i 2003., kada su iznosili 1,2 milijuna eura.

Naravno da je najveći problem organizatorima bila konzumacija droga i alkohola, odnosno opasne kombinacije tih dviju stvari. Naime, nekoliko je ljudi završilo u bolnici nakon prošlomjesečnog Lake Paradea u Genevi gdje su nenamjerno popili tekući ecstasy (GHB).

Žrtve su se žalile da je piće, koje su kupovali na cesti, bilo podebljano drogom koja je uzrokovala slabost i dezorijentiranost, što može izazvati i smrt ukoliko se konzumira u većoj dozi ili se pomiješa s alkoholom.

Zato su organizatori ciriškog partya upozoravali ljude da ne kupuju otvorena pića na štandovima, odnosno da kupuju samo piće u originalnoj i zatvorenoj amablaži, tako da nije bilo zabilježenih slučajeva masovnog trovanja kao prošli mjesec u Genevi.




   
IskonInternet   
14.08.2005.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 297
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 05:56:00
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.201 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.