Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:39:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 ... 294 295 297
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zanimljivosti u svetu muzike  (Pročitano 172752 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Ambasadori romskog melosa
Veoma smo srećni što posle toliko vremena ponovo dolazimo u Beograd, kažu članovi sastava „Džipsi kings”

Članovi grupe „Džipsi kings”
(Foto Promotivne fotografije)



Posle šesnaest godina Beograđani će ponovo imati priliku da vide i čuju čuveni francuski sastav „Džipsi kings”. Ova osmočlana grupa, sastavljena od braće Rejes i Baljardo, koja je nastala daleke 1982. godine, sviraće 1. juna u Beogradskoj areni.

Muzika im je, kako kažu, oduvek bila u krvi. Preci, dede i očevi Rejesovih i Baljardovih nisu znali ništa drugo do da sviraju gitaru i da pevaju. Njihov rođak je slavni flamenko muzičar Manitas da Plata koji je sa Hozeom Rejesom činio poznati duo čiji su obožavaoci bili Salvador Dali, Čarli Čaplin, Pablo Pikaso i Majls Dejvis. 

Počeli su svirajući na ulicama Kana, usledile su „tezge” na venčanjima i žurkama, a prvi album objavili su pre 15 godina. Ime su dobili kada im je jedna Amerikanka rekla da Los Reyes znači kralj na engleskom i tako su postali „ciganski kraljevi”! Tek 1987. godine kada su objavili album „The Gipsy Kings” i prvi singl „Bamboleo” uspeli su da pokore svet svojim rumba hitanom, zvukom koji je svojevrsna mešavina južnoameričke rumbe i flamenka. „Džipsi kings” su u narednih dvadesetak godina objavili još 15 albuma, stekli obožavaoce u celom svetu – počev od Brazila i Kine do Teksasa.

U razgovoru za „Politiku” članovi grupe – Nikolas Rejes, Tonino i Andre Baljardo – evociraju uspomene na koncert „Džipsi kingsa” u Beogradu 1991. godine kada su bili na vrhuncu popularnosti:

– Sećam se da smo u vašem gradu ostali skoro nedelju dana i da smo upoznali mnogo divnih ljudi. Zaista smo se dobro provodili u Beogradu, zabava je bila odlična i veoma smo srećni što posle toliko godina ponovo dolazimo.

· Šta oni koji 1. juna dođu na Vaš koncert u Beogradsku arenu mogu da očekuju od „Džipsi kingsa”?

– Samo ću reći da mogu da očekuju istu energiju i isto zadovoljstvo.

· Prošle godine objavili ste novi album „Pasajero”. Kako ste zadovoljni odjekom i uspehom tog albuma među publikom i da li će Beograđani moći da čuju neke pesme sa Vašeg poslednjeg albuma?

– Naši koncerti su miks nekoliko novih pesama, starih numera i velikih hitova. Mi se uvek trudimo da publici damo ono što ona očekuje od nas.

· Da li Vam je drago kada kritičari kažu da su Vaše verzije pesama „Volare” i „Hotel California” među najboljim obradama i akustičnim interpretacijama u istoriji muzike?

– Naravno da jeste. I dalje sviramo „Volare” na koncertima, a mislim da ćemo ponovo izvesti i pesmu „Hotel California” baš u Beogradu.

· Zanimljivo je da je grupa „Džipsi kings” ostvarila veliki uspeh bez svega onoga što danas prati muzičke zvezde. Vaši spotovi se nisu vrteli na MTV-ju, niste se zabavljali sa poznatim ženama, retko ste se pojavljivali na televiziji, nikad Vas nije pratila fama kao ostale svetske zvezde. Kako ste uspeli da se probijete i da li imate neki recept za mlade muzičare željne uspeha?

– Kada je muzika nešto što vam ispunjava dan ili ceo život onda je izvodite sve dok vam se ne ukaže šansa da se probijete i doživite uspeh. Mladim muzičarima bih poručio da ne odustaju i da sviraju ono što žele i vole i jednoga dana će im se sav taj uloženi trud vratiti.

· Vaša grupa je jedna velika porodica. Kako se Vi i Vaša braća i rođaci slažete i koliko vaš odnos komplikuje to što i radite zajedno?

– Mislim da se ne razlikujemo od drugih velikih porodica. Međutim, kada smo na sceni, zahvaljujući muzici jači smo od svega i ništa nas ne može razdvojiti.

· Da li sebe smatrate kraljevima Cigana, kao što kaže ime Vaše grupe?

– Mi jesmo Cigani, ali nismo kraljevi. Pre bih rekao da smo mi, zahvaljujući muzici, ambasadori naše zajednice. Naša glavna poruka je da ljudi promene mišljenje o tome kako poimaju Cigane. 

· Koliko vam je tradicija važna u poslu kojim se bavite?

– Uvek se trudimo da našoj deci i svima koji nas vole prenesemo sve što znamo o prošlosti i našoj istoriji, međutim, danas se sve tako brzo odvija i menja…

· Tokom proteklih dvadeset pet godina „Džipsi kings” su snimili skoro 20 albuma. Šta vas još uvek, posle toliko godina, inspiriše da radite, snimate i svirate?

– I dalje su u pitanju iste stvari kao i na početku karijere – život, ljubav i naše porodice.

· Koji su Vaši planovi posle koncerta u Beogradu?
– Posle nastupa u Vašem gradu, imamo zakazane još neke koncerte po Evropi, a u avgustu nas očekuje turneja po SAD.
Jelena Koprivica

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
EVRO BRUKA

Marija Šerifović juče otputovala na evropsku turneju bez prateće grupe s kojom je pobedila na Evrosongu?!



Kako Press ekskluzivno saznaje, Marija Šerifović, ubedljiva pobednica ovogodišnjeg "Evrosonga", juče je otputovala na sedmodnevnu evropsku turneju bez pratećih vokala Ane Milenković, Suzane Dinić, Sanje Bogosavljević, Ivane Selakov i Ksenije Milošević, koje su sa njom nastupile u Finskoj. One su, prema svim procenama, u velikoj meri zaslužne za jedinstven uspeh, i Marijin nastup će bez njih biti sasvim drugačiji i svakako siromašniji. Timu se nije pridružio ni kompozitor pobedničke numere Vlada Grajić.

Vladimir Grajić: Ne zanima me turneja, "Molitva" će biti svetski hit

Kompozitor Vladimir Grajić, koji je, nažalost, ostao u zapećku cele ove priče, iako je njegova kompozicija donela pobedu Srbiji, takođe nije u timu koji je otputovao na turneju.

- Imam puno obaveza, a i sami ste primetili da su drugi ljudi iskoristili sve ovo za svoju ličnu promociju - kaže za Press Grajić, i dodaje:

- Ipak je na "Evroviziji" pobedila pesma, i naravno, Marija Šerifović, koja ju je odlično otpevala. Dobio sam ponude od brojnih inostranih izdavačkih kuća da prodam prava za prevod pesme. Ovo je ludilo i to mi sve znači više nego turneja, koju će Marija moći i sama da iznese. Presrećan sam zbog toga, a sve ostalo je u ovom trenutku nevažno.


Prema rečima dobro obaveštenog izvora Pressa, pevačice su odustale od evropske turneje zbog navodne svađe sa Šerifovićkinim menadžerom Sašom Mirkovićem.

- Devojke je angažovao Vlada Grajić i one su bile plaćene od strane RTS-a, kao i svi Marijini saradnici. Posle proglašenja pobednika, kada je došlo do sukoba RTS-a i tima Saše Mirkovića, devojke su donele odluku da odustanu od saradnje sa Marijom i ne idu na evropsku turneju. Odbijanje su, kako ne bi naštetile Mariji, opravdale navodnim poslovnim i privatnim obavezama - tvrdi naš sagovornik.

U izjavi za Press Ksenija Milošević i Ana Milenković, članice Marijine prateće grupe, kažu da nije bilo sukoba sa Marijinim timom.

- Marija je sjajna osoba i radujemo se što je ostvarila veliki uspeh tako mlada. Odlično smo sarađivali, a poziv za "Evrosong" prihvatili smo na inicijativu kompozitora Vlade Grajića. Još u u svlačionici u Helsinkiju dobile smo poziv za evropsku turneju, ali smo zbog obaveza morale da odbijemo. Nije bilo sukoba ni sa Sašom Mirkovićem. Koliko znamo, niko nije angažovan da nas zameni, pa će Marija nastupati bez pratećih vokala.

Mirković za Press takođe tvrdi da nije bilo sukoba sa devojkama, i objašnjava zašto one nisu na turneji.

- EBU (Evropska unija emitera - nap. aut.) finansirala je putovanje samo za sedam ljudi - kaže Mirković, i dodaje:

- Zbog toga ni ja ne idem na put sa Marijom. Devojkama smo čak hteli mi da platimo troškove, ali one su odbile, uz obrazloženje da imaju druge obaveze. U svakom slučaju, sukoba nije bilo.
(N. P. - B. P.)

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
BRITANSKE JAJARE!

Britanski tabloid "San" pokušao da omalovaži trijumf Marije Šerifović na "Evrosongu" lažnom tvrdnjom da je "Molitva" plagijat albanske pesme


OVDE POGLEDAJTE VIDEO SNIMAK

Na internet sajtu „Sana“, jednog od najčitanijih britanskih tabloida, juče se pojavila suluda tvrdnja da je „Molitva“, pesma kojom je Marija Šerifović ubedljivo trijumfovala na „Evrosongu 2007“ - plagijat albanske pesme „Ndarija“ koju peva izvesna Soni Majal.

Očigledno istraumirani katastrofom koju su doživeli u Helsinkiju (23. mesto od 24 učesnika), ljubomorni Britanci su pod naslovom „Srbija ukrala pobedničku pesmu“, uz zlobni najavni komentar „Thay did it again!“ (Ponovo su to uradili!), na sajt postavili uporedni snimak Marijinog nastupa u Helsinkiju i pesme Soni Majal sa festivala „Top Fest“ prošle godine iz koga je, svakom ko ima i trunku sluha, jasno da o sličnosti nema ni govora.

Pokušavajući da prikrije svoju nameru da omalovaži veliku pobedu Srbije, „San“ piše da im je neimenovani „donator“ snimka poslao i komentar koji otprilike glasi:


OVDE POGLEDAJTE VIDEO SNIMAK

„Čim sam čuo srpsku pesmu, znao sam da mi je poznata. Ne tvrdim da je to urađeno namerno, ali je sličnost očigledna“. E, pa, nije, gospodo gubitnici. Nema nikakve sličnosti. Ima veze samo sa onom nulom koju smo od vas dobili. A Albanci bi, da je pesma „njihova“, verovatno dali malo više od tog jednog boda.

I ostali britanski listovi u prikazu muzičkog trijumfa Srbije traže političku konotaciju. Londonski „Indipendent“ piše da Srbija u subotu „nije pobedila samo (muzičke) rivale“, uz tvrdnju da je pesma „Molitva“ uperena protiv onih koji žele Srbiju u izolaciji.

Oni koji su izgubili najveću svetsku imperiju pišu da su „izgubljene bitke oduvek prisutne u srpskoj kolektivnoj svesti, a osećanje dobijene bitke gotovo nepoznato, što možda objašnjava erupciju radosti zbog evrovizijske pobede Marije Šerifović“. Džentlmenski.

SRPSKI KOMPOZITORI: GLUPOST !

Marija Šerifović odbila je da komentariše navode „Sana“, kratko rekavši da je i očekivala od inostranih medija da „pišu svakakve gluposti“, a neki od najuglednijih srpskih kompozitora za Press su potvrdili da o plagijatu ne može da bude ni reči.



Pošto je preslušao obe pesme, Aleksandar Milić Mili rekao je da nema ni govora o plagijatu i da je od poraženih očekivano da se ljute:

- Pesme nemanju veze jedna sa drugom, osim prvog takta. Očekivano je da ima onih koji su revoltirani pobedom Srbije, jer energiju u pevanju i novu estetiku koju je Marija predstavila oni nemaju i zbog toga nam zavide. Ali, nema veze, ništa ne može da pokvari utisak koji je ona ostavila i njeno mesto na muzičkoj mapi Evrope.

Kornelije Bata Kovač kaže da samo ljudi bez sluha mogu da pomisle da je „Molitva“ plagijat ili ukradena pesma:

- Ja bih im poručio da treba da ih bude sramota što su to i pomislili, jer je jedino prvi takt isti, a sve ostalo nema blage veze. Sada ću notalno da zapišem obe pesme, pa će to potvrditi ovu moju tvrdnju.

Uz čestitke Mariji, Vladi Graiću i Saši Miloševiću, Ognjan Radivojević takođe tvrdi da je konstrukcija „Sana“ zlonamerna.

- Osim melodijskog pokreta u prvom taktu, ne čujem nikakvu sličnost sa Grajinom pesmom. Metrika je drugačija - „Molitva“ ima simetričnu formu refrena, 4 + 4 takta, dok je ovaj deo albanske pesme smešten u tri takta. Harmonije nisu ni slične u ove dve pesme. Veoma je zlonamerno proglasiti ovako nešto plagijatom, i deluje mi kao neozbiljni politički pokušaj da se diskvalifikuje pobeda koja je čista kao suza.

Bane Opačić takođe tvrdi da je jedan jedini ton u dva takta albanske kompozicije isti kao u „Molitvi“.

- Ideja o plagiranju može se plasirati samo nepoznavaocima šarenolikosti muzičkih izraza, metrike, harmonije i svega drugog što apsolutno razdvaja ove dve pesme. Ovde se nedvosmisleno radi samo o neuspelom pokušaju provokacije od strane ljudi koji govore o plagiranju. Moj stav je da je „Molitva“ zasluženo trijumfovala.

Zoran Kiki Lesendrić deli mišljenje kolega:

- Klasičan šiptarski lobi koji ne može da podnese činjenicu što albanski predstavnik nije bio ni u finalu „Evrosonga“. Ovo je čista politička vest. Boja glasa ove pevačice malo podseća na boju glasa Marije Šerifović, ali melodija pesme apsolutno nije ista, čak ni ne liči. Svako ko ima malo sluha i čuje obe pesme, može da primeti da ova priča iz „Sana“ nema veze sa istinom.
(A. S. I.)

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Naplate i preko suda
S. DOBROSAVLjEVIĆ, 15. maj 2007

ORGANIZACIJA za zaštitu autorskih muzičkih prava SOKOJ, najavila je žestoku borbu u naplati svojih potraživanja. Za 2006. na ime autorskih prava od svojih korisnika naplatila je više od 200 miliona dinara, od čega će, po odbijanju troškova, autorima pripasti 120 miliona.
- Autorska prava isplaćuju se jednom godišnje, ali je ideja da to svedemo na šestomosečni nivo - kaže za "Novosti" direktor SOKOJ-a Aleksandar Kovačević. - Naš veliki problem je kako da od pojedinih korisnika naplatimo novac. Zbog nepoštovanja zakona od emitera, koncertnih agencija, ali i malih korisnika (restorani, diskoteke, kafići,prodavnice...) SOKOJ godišnje vodi blizu 500 sporova. Svi su do sada rešeni u našu korist, jer je tu sve vrlo jasno. "Egzit" je sa oko 55 miliona dinara i dalje naš najveći dužnik, dok sa RTS, čije obaveze prema SOKOJ-u iznose preko 24 miliona dinara, pregovaramo kako da rešimo problem naplate.
SOKOJ trenutno ima 8.000 članova. Za 2005. godinu najveći isplaćeni honorar na ime autorskih prava iznosio je 750.000, a najniži hiljadu dinara. Mada se imena autora koji su vodeći na ovoj listi drže u tajnosti, poznato je da najveće tantijeme ostvaruju autori popularne muzike koja je najviše zastupljena u medijima. Na pitanje po kome kriterijumu se pravi novčana raspodela autorima, Kovačević kaže:
- Koliko se pesma jednog autora emitovala tokom godine, on će toliki prihod i ostvariti. Zakonsku obavezu određivanja visine tarife ima Upravni odbor SOKOJ-a, a ona treba da bude srazmerna i primerena stepenu korišćenja muzike i ostvarenom prihodu. Pravilo je da se jedna simfonija boduje više od pesme popularne muzike, ali se emituje znatno manje, pa shodno tome i ostvaruje manji prihod. SOKOJ štiti sve autore, kako domaće tako i strane, čija se dela emituju u Srbiji, i to mnogo transparentnije nego do sada. Našom asocijacijom rukovode autori, jer je to najbolji način da imaju uvid u naš rad i da se izbegnu priče o bilo kakvim manipulacijama - tvrdi Kovačević.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Van Morison u Beogradu najverovatnije 21. septembra
Autor: Beta | 15.05.2007 - 13:27




Irski muzičar Van Morison, tvorac pesme "Gloria", jedne od najuticajnijih pesama u istoriji rok muzike,najverovatnije će nastupiti 21. septembra u Beogradu, rečeno je Beti u Koncertnoj agenciji Sava centra.
"Ugovor bi trebalo da bude potpisan do kraja nedelje. Procenili smo da 'Sava centar' nije dovoljno veliki da primi sve ljubitelje Morisonove muzike, pa će koncert najverovatnije biti održan u Hali Pionir", izjavio je Uroš Skakun, predstavnik za štampu Koncertne agencije.
Džordž Ivan Morison, koji je pored ostalog poznat po jedinstvenom, "grlenom" načinu pevanja, rođen je u Belfastu 1945. godine. Prvo je naučio da svira gitaru, a potom harmoniku, klavijature, saksofon i bubnjeve.
Kao član irske grupe "Dem" napisao je 1964. godine pesmu "Gloria", koja nije bila hit na top listama, ali se vremenom pretvorila u rok himnu, i doživela je bezbrojne obrade.
Okrenuo se solo karijeri i 1967. godine snimio jednu od svojih najpoznatijih pesama "Brown Eyed Girl". Za njom su usledili albumi "Astral Weeks" (1968) i "Moondance" (1970) koji se danas smatraju vrhunskim delima popularne muzike.
Van Morison je za svoje stvaralaštvo dobio nagradu "Gremi". U Rokenrol kuću slavnih primljen je 1993. godine, a 2003. godine je primljen u Kuću slavnih tekstopisaca.
Do danas je snimio 36 albuma, koji su većinom povoljno ocenjivani.
Poslednje studijsko ostvarenje mu je "Magic time" iz 2005.godine.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
JOŠ VEĆI PRASAK

"Rolingstonsi" definitivno sviraju 14. jula na Ušću, menadžerski tim benda oduševljen novom lokacijom



Koncert "Rolingstonsa" 14. jula u Beogradu, za koji je do sada prodato 30 posto ulaznica, definitivno će biti održan na Ušću, potvrđeno je juče na konferenciji za novinare u Međunarodnom pres centru Tanjuga.

Raka Marić, direktor "Mjuzik star produkcije", objasnio je da su želeli da izbegnu probleme oko eventualnih posledica koje bi koncert mogao da ima po ergelu konja na Hipodromu, kao i one koji bi mogli da nastanu zbog nejasnih imovinsko-pravnih odnosa. Treći važan razlog koji je išao u prilog Ušću jeste udobnost publike, jer je taj prostor, kako je rečeno, mnogo udobniji, civilizovaniji i kulturniji. Marić je zahvalio Skupštini grada Beograda koja je pomogla da se prevaziđe kriza oko mesta održavanja koncerta, koja je pretila i njegovom otkazivanju.

Iako je zahvalio na ponudi gradonačelniku Inđije Goranu Ješiću, Raka Marić je priznao:

- Beograd je ipak Beograd, i "Rolingstonsi" zaslužuju da sviraju u njemu.

Bojan Stanojević, gradski menadžer, najavio je da će se grad pobrinuti da Ušće ubrzo bude spremno da dočeka najveću grupu na svetu.

Do sada je, kako je rečeno, prodato oko 30 odsto karata, a ostatak će, po mišljenju menadžmenta, biti prodat do polovine juna. VIP ulaznice, koje su koštale čak 24.350 dinara, već su rasprodate, kao i mesta najbliža bini.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Marija Šerifović
ARENA ZA DVE NEDELJE!

Po povratku s promotivne evropske turneje koja je počela juče, Marija Šerifović napraviće koncert u rodnom Kragujevcu 22. maja, a sedam dana kasnije u Beogradskoj areni. - Koncertom u Areni želim da zahvalim svima i obećavam da će biti nezaboravno! Dođite da proslavimo zajedno - rekla je Marija, dodavši da jedva čeka da zapeva u svojoj zemlji. Verujemo da će ovaj koncert zaista biti ravan spektaklu, jer ne verujemo da je većina dosad imala prilike da prisustvuje koncertu Evrovizijskog pobednika.

(D. T.)

Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Di džejevi u ritmu srca
S. S. ROVČANIN, 16. maj 2007

"PRVA pomoć di džejeva". Pod ovim nazivom majstori "mirenja" stilova muzike 1. juna održaće humanitarni koncert na terenu Košarkaškog kluba "Partizan". Za decu izbegličkog kampa "Radinac" kod Smedereva nastupaće di džejevi Marko Nastić, Boki Kinetić, Marko Vuković, Ales, Marko Milosavljević... kao i gosti iz Pariza Džulijen i Luk.
Spektakl će pratiti i 15 akrobata i žonglera koji će se na sceni "igrati s vatrom".
- U svetu je uobičajeno da di džejevi učestvuju u humanitarnim akcijama - kaže Marko Vuković. - Puštaćemo miks hausa, progresiv hausa, trensa... Očekujem da će se okupiti oko 6.000 ljudi, jer je karta svega 300 dinara. Moguće je da nastupaju i rok grupe.
Iz Francuske, prema rečima Nikole Kovačevića iz MODEM asocijacije mladih, koja organizuje akciju pomoći deci, dolaze dva svetski poznata di džeja Džulijan i Luk.
- Oni će nastupiti na Kalemegdanu, dok ćemo sa našim di džejevima obići Novi Sad, Niš, Šabac - kaže Kovačević. - Pored muzičkih sadržaja održaće se i modne i revije frizura, predavanja... Novac će biti potrošen za kupovinu knjiga i računara za mališane iz najvećeg izbegličkog kampa u Srbiji.
Inače, u Radencu je 285 dece, izbeglica iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske i sa Kosova i Metohije. Dobijaju jedan obrok dnevno, a žive u nehigijenskim uslovima kampa, u skučenim i memljivim sobicama. Kamp ima samo 35 kupatila. Mališani, ipak, čekaju povratak, maštaju o budućim zanimanjima...
Di džejevi su se okupili, da im detinjstvo, bar na sekund, učine srećnijim, miksovima zvuka podrže snove.

"ROLAN GAROS"
HUMANITARNI koncert i akciju pomoći deci iz Radenca podržao je i francuski "Oteršoz". Ova firma organizuje teniski turnir "Rolan Garos" i Tur de Frans.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Sve spremno
za koncert stoleća
S. D., 16. maj 2007

BEOGRADSKI koncert "Rolingstounsa", umesto na Hipodromu, 14. jula biće održan na Ušću, jer je taj prostor mnogo pogodniji za organizaciju takvog spektakla, rečeno je na konferenciji za novinare u sredu u Međunarodnom pres -centru. Mada je javnost već upoznata sa činjenicom da je do izmeštanja lokacije došlo zbog problema sa konjima i reakcije Ogranizacije za zaštitu životinja "Orka", ali i nejasne vlasničke strukture Hipodroma, organizatori kao treći i najvažaniji razlog navode udobnost publike.
- Kada su ljudi, koji su ispred slavnog benda zaduženi za tehnički deo koncerta, videli Ušće, nisu mogli da veruju da Beograd ima tako divan prostor - rekao je Raka Marić, prvi čovek "Mjuzik star prodakšna", koji organizuje ovaj spektakl. - Hvala gradu, koji nam je pomogao da nađemo pravo rešenje, ali i opštini Inđija, jer je htela da nas ugosti. Ipak, Beograd je Beograd. Do sada je prodato 30 odsto ulaznica, ali očekujem da će "planuti" sve karte. Ostale su najjeftinije ulaznice po ceni od 35 evra, a od danas krećemo i sa jakom kampanjom.
Direktor "Mjuzik star prodakšna" Dejan Maksimović istakao je da situacija uopšte nije bila naivna, ali da su posle prošlonedeljnog sastanka sa menadžmentom "Stounsa" uspeli da zadrže koncert u Beogradu. Bojan Stanojević, menadžer grada, rekao je da je planom za ovu godinu bilo predviđeno da se sredi Ušće i da će se sa radovima početi već u subotu.
- Drago nam je što će Beograd ugostiti najveću muzičku atrakciju na svetu - rekao je Stanojević. - Treba da budemo ponosno što ćemo biti na listi gradova u kojima su svirali "Stounsi". Beograd je postao regionalna prestonica ne samo kada je biznis u pitanju, već i zabava.
FANOVI IZ REGIONA U CRNOJ GORI
OGROMNO interesovanje vlada i za koncert koji će "Rolingstounsi" 9. jula održati na budvanskoj plaži Jaz. Prema rečima Rake Marića, jedna albanska agencija je već rezervisala 10.000 ulaznica, a iz Federacije BiH očekuje se oko 5.000 ljudi, koliko i iz Republike Srpske. Iz Bugarske će, najverovatnije, stići oko 1.000 fanova najslavnijeg rok benda na planeti, a duplo više iz Makedonije.

NAJBOLjI UVEK S NAJBOLjIMA
"NOVOSTI", kao medijski sponzor koncerata u Srbiji i Crnoj Gori, ni ovoga puta neće izneveriti svoje čitaoce. Spektaklu na Jazu imaće priliku da prisustvuje 40 čitalaca "Novosti", kojima će naš list, osim ulaznice za koncert, obezbediti i besplatnu avionsku kartu, dok ćemo za nastup "Stounsa" na Ušću podeliti 240 karata.
- Želimo da "Mjuzik star prodakšn" i "Stounse" izvučemo iz anonimnosti, pa smo zato ušli u celu ovu priču - rekao je šaljivim tonom Aleksandar Backović, izvršni direktor u Kompaniji "Novosti". - Dobar tim nikada ne treba menjati. Najbolji su uvek sa najboljima. Ovo je više od koncerta i takvu šansu ne treba propustiti.

OBEZBEĐENjE
UŠĆE, gde će biti priređen "koncert stoleća", površine je 40.000 kvadrata, a sam koncertni prostor biće oivičen velikom neprovidnom ogradom. Sve će nadgledati jako obezbeđenje, a biće angažovana policija i žandarmerija. Tu će se nalaziti i punktovi hitne pomoći i za osveženje. Oni koji na koncert planiraju da dođu kolima moći će da koriste parkinge kod SIV-a, "Hajata", "Beogradske arene", "Interkontinentala"...

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
„Kal“ predgrupa „Džipsi kingsima“
Autor: A. N. | 16.05.2007 - 11:44


Na koncertu benda „Džipsi kings“, koji će se 1. juna održati u „Beogradskoj areni“, kao predgrupe će nastupiti sjajni romski bendovi „Kal“ i „Blek panters“.
Da podsetimo, grupa „Džipsi kings“ je poslednji put nastupala u Beogradu u aprilu 1991. godine, kada su održali četiri rasprodata koncerta u Centru „Sava“, a u Beograd dolaze u originalnoj postavi koju čine petorica braće Rejes i trojica braće Baljardo.
Članovi grupe „Kal“ su se nedavno vratili sa turneje po Belgiji, a u julu će nastupiti na čuvenom rok festivalu „Roskilde“ u Danskoj. Sa svojim debitantskim albumom objavljenim prošle godine su oduševili svetske kritičare, a na „Vorld mjuzik“ listi koju sastavljaju evropske radio-stanice, zauzeli su prvo mesto. Ulaznice po ceni od 1.200, 1.600, 1.800, 2.000 i 6.000 dinara (za VIP ložu) mogu se nabaviti na svim prodajnim mestima „Tiketlajna“, Bilet servisa i na biletarnici „Beogradske arene“.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 294 295 297
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:39:00
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.