Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 19:05:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: zameniti g-4 i orla sa mig-27?  (Pročitano 12100 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
glupo je uopshte razmatrati motore koji su slabiji od sadashnjeg ,poshto je galeb ionako "underpowered" shto kazu ameri  Smile ,a treba mu ugraditi dodatnu opremu i vecu kolicinu naoruzanja  Smile .

projekat je jejednostavno dostigao maximum svog zivotnog veka i treba praviti nov avion (naravno koristeci prethodna iskustva) a ne zanositi se laznim nadama .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Pa ... AL-55 ima i jace varijante koje pasuju, ova sa 16,8 kN je najmanja.

Naravno da treba napraviti novi trenazer, ali trenutno nemamo dovojlno vremena pre novog aviona, ni kriticnu masu inzenjera, VTI je najavio (na Partneru) zaposljavanje novih 50 inzenjera zbog obima posla koji imaju. Proci ce sigurno jos barem 5 godina dok formiramo dovoljno strucne ljude da to postignu.

G-4 je ipak daleko komplikovaniji avion od Laste i njegova proizvodnja (ili novog trenera) zahteva znacajna sredstva, narocito ako uzmemo u obzir da se Utva tek oporavlja od 99. Tek treba obucavati ljude i opravljati hale, postavljati masine itd. Srecom pokretanje proizvodnje Laste i najave novih prodaja pored one Iraku mogu da pomognu u ovom cilju. Najavili su na stantu VTI Lastu sa turboprop motorom itd. Ali proci ce jos vremena dok vidimo novoproizvedeni mlazni avion, iako potencijalnih kupaca jos uvek ima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
problem je isti kao i sa viper-680 koji koristi orao - malo veci ,malo snazniji ,ali ne moze da se ubudzi  Smile jedina alternativa pravljenju novog aviona je drastichno olakshavanje postojeceg ,shto bi opet znachilo da je potreban redizajn trupa tako da ne znam shta se vishe isplati .  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
Vidis, koliko sam shvatio AL-55I (najslabiji) nudi znacajno bolji odnos potisak / masa od Vipera, tako da se tih 0,7kN vise nego  kompenzuje. A ne kosta puno.

Inace sta bi znacilo:

Citat
Nema konstrukcionih promena na usisnicima, ni trupu. Ukoliko je krajnji cilj samo veća rezerva snage podzvučnog aviona, AL je jednostavnije i jeftinije rešenje.
« Poslednja izmena: 18. Jun 2009, 18:58:47 od stegonosa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
odnos potisak/masa se racuna prema tezini celog aviona ,a ne samo motora  Smile saberi i podeli pa cesh videti malo drugaciju sliku  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Samo se nadam da sledeća tema neće biti 'zameniti Orla Spadom VII ili Brdom 65...'...

Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
ovako - tezina RR viper 680 je 836 lb ,odnosno neshto manje od 380 kg . pretpostavicu da je i viper 632 iste tezine ,mada je gotovo sigurno lakshi jer ima manju snagu . najlakshi al-55 ima masu od 355 kg.

ovo znachi da bi masa praznog galeba sa al-55 bila 3109 umesto 3134 kg . Smile e sad poshto je viper 17.8 KN ,a al-55 16.8 mislim da je sve jasno  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
Znam... proverio sam i sam. Najvise se isplati praviti novi avion, to sam vec rekao, nazalost u dogledno vreme nista od toga...

Inace, koliko se secam Italijani su bili razvili modifikaciju Viper Mk 632-43 na nivo Viper 680 (jos 1 ili 2 KN) uz pomoc izmena na kompresoru itd. a bez promene gabarita samog motora. Znam da je SFRJ planirala to unapredjenje na G-4 pre raspada, ali se onda desilo sta se desilo. Zanima me zna li neko da li to jos uvek postoji? Aermacchi MB-339 jos leti sirom sveta, citam upravo po internetu i nigde ne pise da se stalo sa proizvodnjeom naprotiv, 2004. se proizvodio, verovatno i danas.
Nije na odmet ovo povecanje ako paket modernizacije jos uvek postoji, inace ako Italijani i Orao proizvode delove eto upotrebe G-4 do njegove 40. godine, a ne 50. (izabrano je 15 najmladjih za modernizaciju, proizvedenih pred sam raspad SFRJ). Znaci i ako ne bude modernizacije samog motora, ima delova...
« Poslednja izmena: 18. Jun 2009, 21:15:35 od stegonosa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 19:05:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.