Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zakoni i pogreške u logičkoj argumentaciji  (Pročitano 33461 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
i ja mislim da je odlicno...svaka cast!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 158
Zastava u Bozijoj basti
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Costa mislim da si u pravu Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Cesto kazemo:"logicno je"...Ta logika se dosta uvukla u ljudski recnik i izrazavanje, mada mislim da je sve to preterano komplikovanje necega sto je jednostavno.

"Logika je misliti malo, misliti samo koliko je potrebno da se prezivi.
Mudrost, na drugu stranu, ne treba da misli nikada." Smiley

Nije mi jasno sto su od logike i napravili nauku, to bi trebalo da bude sastavni dio (veci dio) svacijeg razmisljanja. I koliko god mi to htjeli da priznamo, logika je sve manje prisutna u nasim zivotima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 283
Zastava zg
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Po logici iste formalne logike unutar koje se zapažaju pogreške i nedosljednosti, ista ne bi ni smjela ni mogla postojati.
Kako to?
Slijed formalno-logičke dedukcije na ishodišnu točku same logike, navodi na zaključak da nikakva logika i ne može sama po sebi egzistirati, iz razloga jer ništa samo po sebi ne postoji.
Formu koju dajemo misaonoj radnji koju volimo nazivati logikom, produkt je naših ideja, koje nemaju nikakve poveznice sa uporabnom logikom osim one koje koje joj mi dajemo, svakako bez temelja neke prethodno postojeće neupitne logike, koja bi nam imala biti svjetionik u mraku naših logičkih zabluda.
S toga, znanost zvanu logika, možemo (a ja bih rekao i moramo) promatrati tek kao zametak neke buduće građevine, čijim će se prostorima moći kretati i u njoj uživati posjetitelji a ne samo arhitekti samog zdanja.
To će reći, da je logika u ovom, sadašnjem, primitivnom obliku, neprikladna za izvlačenje generalnih sudova o validnosti vlastitih zaključaka, jer bi isti proizlazili iz sebe sama, a time bi zastranili u dogmu.
Logika mora biti dostupna kritici izvan sebe same, ma koliko se to logičarima ne dopadalo i ma koliko se činilo nelogički suditi o logici izvan same logike.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Dve nesretne zemlje:

Avganistan i Apsurdistan!!!!

Imam utisak da zivim u jednoj od te dve zemlje????
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Dve nesretne zemlje:

Avganistan i Apsurdistan!!!!

Imam utisak da zivim u jednoj od te dve zemlje????

Pa iz ovoga se izvlaci logican zakljucak, da ti nisi siguran gdje zivis. Jel' tako?
A izmedju ostalog, ne vidim vezu sa temom i sa tvojim kometnarom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


... I see You on The Dark Side of The Moon...

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 819
Zastava Valjevo
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6230i
Ima li malo logike u ovoj temi? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ima li malo logike u ovoj temi? Smile

Daj definiciju iste, pa cemo da vidimo ima li je ili ne.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


porodica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 199
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
nisam previse obrazovana u ovom pravcu,ali pi pokusala....
logika je u redu,koristi se matematikom da bi se na neki nacin utemeljila idefinisala.ona mi sama po sebi lici na gomilu definicija o ljudskom razmisljanju i tvrdjenju.po meni,ona moze utemeljiti svoj smisao u saradnji sa filozofijom,tako da se kolicina informacija uvecava.a svoju istinitost ,taj sklop,moze dokazati jedino na individualnom nivou.jer nemamo svi podjednaku filozofiju zivljenja i razmisljanja a ni logika nije svakom u svakom pogledu upotrebljiva.
i cela se stvar beskrajno razgranava i lista,zar ne?
i sta je pitanje i sta je odgovor?
tekst je voma simpatican i informativan u odredjenom smislu i u koriscenju odredjenog recnika za objasnjenje.ali ako bi se ista stvar objasnila drugim recima,opet bi se doslo do istog razgranjavanja teme i nacina...pa sve prelazi u filozofiju ili u najmanju ruku u matematiku.
univerzum.
 [smilie=8.gif]
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
mob
LG 4X HD


Logika je jedna od najstarijih naucnih disciplina,nije "zametak neke druge gradjevine" vec temelj mnogih drugih nauka.
moracu malo da se ponovim sa druge teme
Logika nije ono sto mi "logicki" zakljucujemo nego odnos uzroka(po svim parametrima) i posledice,tj. tacno predpostavljanje posledice pod pretpostavkom da znamo sve uzroke.Isti uzroci ce uvek proizvesti istu posledicu.To je logika i ona ne moze da bude pogresna,ono sto mi nazivamo slucajnostima i izuzetcima u apsolutnom smislu ne postoje,postoje samo parametri koji su nama nepoznati.

Svako od nas koristi logiku ,manje ili vise uspesno u svakodnevnom zivotu,neki bi to nazvali iskustvom,ali iskustvo nije nista drugo do znanja koji uzroci proizvode koju posledicu.
kako ljudi znaju da ne treba da skoce sa 20-tog sprata,kako znaju da ce poginuti ako to ucine?
zato sto znaju uzroke ( velika brzina kojom ce udariti u zemlju,konstrukcija ljudskog tela koje ne moze izdrzati taj udarac) i  posledicu (smrt).Zato ljudi ne skacu sa 20-tog sprata-Logika




IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.