Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:06:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zajednica Taizé  (Pročitano 19794 puta)
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Ne kuzis ti nista.

Не "кужиш" ти, али свесно.

Tesla je zivio i radio u Americi, Ameri su se prvi okoristili njegovim izumima i patentima. Isto kao i Albert Einstein, Nijemacki Zhidov, koji bombu ipak nije napravio Nijemcima vec Amerima. A mogao je Tesli i Patrijarh biti otac, Srbiji to ne bi donijelo bas nista.

Има Србија итекако шта од Николе Тесле, али ти то не схваташ јер ви таквог ума нећете имати за 100 милијарди година.

И није поента шта је ко коме донео него ко је које националности, и ко кога насилно присваја.

Kakvo pitanje. Ne pratim nogomet, to vise moja zena od mene, priznajem. Ali znam da je Ronaldinho Brazilac. Ako uzme neko europsko drzavljanstsvo, bice Portugalac ili Belgijanac i bit ce u reprezentaciji onoga ko mu plati vise. Mozda i Fabio Carleandro da Silva uzme srpski pasos pa postane Srbin, onda ces ga slaviti u reprezentaciji.

Не лупај глупости, он већ има Европско држављанство па не игра ни за једну Европску репрезентацију нити икад за себе тврди да је Шпанац, рецимо.

Pa da ti i dam neki link, ne bi ti bio istinit jer nije iz II svjetskog rata a ostali su Fasisticko-Ustaska-Nacisticko-Vatikanska zavjera. Ako hoces, znas gdje mozes naci.

Дај линк. Не знам где могу наћи.

http://fly.cc.fer.hr/~zox/glagoljica.html

Али глагољица је Српско писмо. Не сумњам да се "Hrvati služe već preko tisuću godina" њоме.

Prvo, sto ja mogu sto je Kraljevina Jugoslavija potpisala takav sporazum a Hrvati ispostovali dok se nekim Srbima to nije svidjelo pa izveli nelegitimni puc. Kad je izbio puc, vlada vec nije postojala a u anarhiji ti je volja raditi sto zelis. Hrvati su izabrali potpis koji je dala legitimna vlada i sto ti tu sada nije jasno. Kao sto rekoh, Nijemac ne voli kad potpisesh pa popishash, kako ti ono rece, nije casno.

Прво, научи мало историју, немој да се срамотиш оволико, па онда дођи да причамо.

Влада је итекако основана непосредно после пуча, и није ни на који начин оспорила пакт.

Ali je to obavljao "Waffen SS", izmedju ostalog a u SS je mogao samo? Onaj pojam, pocinje sa "A...".

Шта је обављао SS? Геноцид над Србима? Дај не лупај, жене ти. У SS је могао ко је год хтео, Хитлеру је била потребна људска бројност.

Pa dal su obranili zemlju? SDS i SDK su se borili na istoj strani kao i Ustashe, SS divizija "Handzar" i "Skenderbeg". Ako znas za pozdrav "Ruhm und Ehre der Waffen-SS", onda znaj da je to posveceno svim SS divizijama pa i ovim dvema koje sam naveo.

Па бранили су је док није ушла милионска црвена армија у земљу. Немој да поредиш борбене формације СДС и СДК са тим кукавицама који су се иживљавали на деци и старцима.

Nisu jer nisu bili kao Nijemci obvezni ici.

Где? У усташе?

Pa ako su "Arijevci" rame uz rame, tako to ide. Nego im dali malko zaplijenjenog oruzja pa nek se kokaju Srbi medjusobno, manje posla Nijemcima.

Нажалост, Други светски рат је обележен претежно убијањем Аријеваца међу собом. А што се тиче заплењеног оружја, са њим смо кокали усташе.

Takve rastu samo u tvome vrtu. Mislim, hoces biti "Arijevac" bez podloge.

Аха...

Грешиш, ја јесам Аријевац и то Србин, а шта си ти то нико не зна.

Nije, neg su mi i baba i djed bili Nijemci, a sad, ja nisam ti da se pravim"cistokrvnim Arijevcem". Tebi zao sto je tvoja baba sjedela skrstenih nogu pa bi sada bio "Arijevac" ali ti nesto, kako vidim ne ide za rukom. Imas Bobana Markovicha i Kusturicu pa budi zadovoljan sa njima. Eto, i oni su ti Srbi, nije samo Tesla. Da neko ne shvati pogresno, bio sam na koncertu Bobana Markovicha. A mozda cak ove godine skoknem do Guche, casticu te kilom pecenja i nek ti trubachi sviraju na uvce, platicu i njih.

А јел ти стварно мислиш да су само Немци Аријевци? Моја баба је била срећна што је Српкиња, то само ви устеше гледате да се ослободите тог вируса хрватства и тежите да будете нешто што нисте.

Бобан Марковић није Србин, додуше можда у твојој глави, а на циганијаде попут Гуче не идем.

Pa napisao sam ti, ali opet, na tvome nacinu izrazavanja, otisao sam "zurück in die Heimat". A nesto Hrvati nisu bjezali koliko znam, znam samo da su malko kasnije neke poljoprivredne masine zakrcile ceste, isli su mozda na poljoprivredni sajam?

Побего си ти ко пичка и ту нема оправдања, а да вам није било појединих западних земаља, сад би на месту Загреба стајало згариште.

Polako se prosirujes, jos ubroji i Bugarski da je izvorno ukraden Srpski pa tvojoj ekspanziji nigdje kraja.

Не проширујем се ја, већ ви лопови. Бугари јесу украли (добро, може и преузели) словенски језик, и то је лингвистичка чињеница.

Znam citati, ali ne znam pisati. Mislim, mogu kad stavim tastaturu na Srpski-cirilica.

Па што онда лажеш да не знаш?

Pa sto bi se djabe trosili kad je bila ukljestena izmedju Norveske i Finske. Mozda bi Ameri dosli preko sjeverog pola pa izvrsili invaziju preko Svedske?

Зато што је имала најбољи челик, који би врло користио Немачким тенковима. Али ти појма немаш о историји Другог светског рата уопште, што се и види по твојим многобројним пролупавањима овде.

Rekao sam ti vec da je arapska rijec. Samo sto tebi nista nije dokaz.

Па? Никад ниси видео да се једна реч поклапа у различитим језицима а има различито значење? Поготово кратка поштапалица као ова.

Austrijski je ustvari Njemacki a kako su Hrvati govorili Austrijski, onda su izvorni Arijevci i zato se ne moras nista cuditi.

Да, да... Немци су изворни Аријевци. Ниси ни свестан своје несвести и глупости...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
quote
« Poslednja izmena: 10. Mar 2007, 19:41:06 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8


Tesla je zivio i radio u Americi, Ameri su se prvi okoristili njegovim izumima i patentima. Isto kao i Albert Einstein, Nijemacki Zhidov, koji bombu ipak nije napravio Nijemcima vec Amerima. A mogao je Tesli i Patrijarh biti otac, Srbiji to ne bi donijelo bas nista.

Има Србија итекако шта од Николе Тесле, али ти то не схваташ јер ви таквог ума нећете имати за 100 милијарди година.

И није поента шта је ко коме донео него ко је које националности, и ко кога насилно присваја.
Citat
Ima cijeli svijet a ne samo Srbija.

Kakvo pitanje. Ne pratim nogomet, to vise moja zena od mene, priznajem. Ali znam da je Ronaldinho Brazilac. Ako uzme neko europsko drzavljanstsvo, bice Portugalac ili Belgijanac i bit ce u reprezentaciji onoga ko mu plati vise. Mozda i Fabio Carleandro da Silva uzme srpski pasos pa postane Srbin, onda ces ga slaviti u reprezentaciji.

Не лупај глупости, он већ има Европско држављанство па не игра ни за једну Европску репрезентацију нити икад за себе тврди да је Шпанац, рецимо.
Citat
Ali radi za Spaniju i Spanija ima koristi od njega. Imas Srba po cijelom svijetu, samo Srbija nesto nema koristi od njih ali nisi ni ti nesto mnogo od koristi Srbiji. Sto ovdje iznosis samo je nastavak Miloseviceve politike, samo pod drugom maskom. A to samo steti Srbiji a ne koristi. Baci tu energiju na faks pa zavrsi nesto i ako si covjek, izgradi Srbiju.

Pa da ti i dam neki link, ne bi ti bio istinit jer nije iz II svjetskog rata a ostali su Fasisticko-Ustaska-Nacisticko-Vatikanska zavjera. Ako hoces, znas gdje mozes naci.

Дај линк. Не знам где могу наћи.
Citat
Imas onu stranicu "Google" pa utipkas sto te zanima. Sasvim jednostavno, mozes ako hoces. Budi malo pametan, nemoj se samo praviti.

http://fly.cc.fer.hr/~zox/glagoljica.html

Али глагољица је Српско писмо. Не сумњам да се "Hrvati služe već preko tisuću godina" њоме.
Citat
Pa da, po tvome je i Bog Srbin

Prvo, sto ja mogu sto je Kraljevina Jugoslavija potpisala takav sporazum a Hrvati ispostovali dok se nekim Srbima to nije svidjelo pa izveli nelegitimni puc. Kad je izbio puc, vlada vec nije postojala a u anarhiji ti je volja raditi sto zelis. Hrvati su izabrali potpis koji je dala legitimna vlada i sto ti tu sada nije jasno. Kao sto rekoh, Nijemac ne voli kad potpisesh pa popishash, kako ti ono rece, nije casno.

Прво, научи мало историју, немој да се срамотиш оволико, па онда дођи да причамо.

Влада је итекако основана непосредно после пуча, и није ни на који начин оспорила пакт.
Citat
Pa ako nije osporila pakt, onda su Hrvati sasvim ispravno postupili.

Ali je to obavljao "Waffen SS", izmedju ostalog a u SS je mogao samo? Onaj pojam, pocinje sa "A...".

Шта је обављао SS? Геноцид над Србима? Дај не лупај, жене ти. У SS је могао ко је год хтео, Хитлеру је била потребна људска бројност.
Citat
Pa sto nisu uzimali Srbe, Rome, Zhidove? Bili bi jos brojniji.

Pa dal su obranili zemlju? SDS i SDK su se borili na istoj strani kao i Ustashe, SS divizija "Handzar" i "Skenderbeg". Ako znas za pozdrav "Ruhm und Ehre der Waffen-SS", onda znaj da je to posveceno svim SS divizijama pa i ovim dvema koje sam naveo.

Па бранили су је док није ушла милионска црвена армија у земљу. Немој да поредиш борбене формације СДС и СДК са тим кукавицама који су се иживљавали на деци и старцима.
Citat
Pa branili su Srbiju od Srba uglavnom. A sada ti i Waffen SS smeta. Vidim, obranili su Srbe u Kragujevcu, taj tvoj SDS i SDK. Ali nista cudno, taj tvoj austrougarski general je kokao Srbe u I svj. rat pa je nastavio i u drugom.

Nisu jer nisu bili kao Nijemci obvezni ici.

Где? У усташе?
Citat
Ni u Ustase ni u Domobrane

Pa ako su "Arijevci" rame uz rame, tako to ide. Nego im dali malko zaplijenjenog oruzja pa nek se kokaju Srbi medjusobno, manje posla Nijemcima.

Нажалост, Други светски рат је обележен претежно убијањем Аријеваца међу собом. А што се тиче заплењеног оружја, са њим смо кокали усташе.

Takve rastu samo u tvome vrtu. Mislim, hoces biti "Arijevac" bez podloge.

Аха...

Грешиш, ја јесам Аријевац и то Србин, а шта си ти то нико не зна.
Citat
Ja znam sto sam i gdje sam. A ti si jadan eto isto "Arijevac" ali malko neshvacen. Sto da ti radim. Eto, za utjehu slika jednog "Arijevca": http://www.bedarije.com/slike/slike_bolano/naci_crenc.jpg

Nije, neg su mi i baba i djed bili Nijemci, a sad, ja nisam ti da se pravim"cistokrvnim Arijevcem". Tebi zao sto je tvoja baba sjedela skrstenih nogu pa bi sada bio "Arijevac" ali ti nesto, kako vidim ne ide za rukom. Imas Bobana Markovicha i Kusturicu pa budi zadovoljan sa njima. Eto, i oni su ti Srbi, nije samo Tesla. Da neko ne shvati pogresno, bio sam na koncertu Bobana Markovicha. A mozda cak ove godine skoknem do Guche, casticu te kilom pecenja i nek ti trubachi sviraju na uvce, platicu i njih.

А јел ти стварно мислиш да су само Немци Аријевци? Моја баба је била срећна што је Српкиња, то само ви устеше гледате да се ослободите тог вируса хрватства и тежите да будете нешто што нисте.
Citat
Vec sam ti rekao sto sam, da se ne ponavljam. A ne znam ni kako su se to Ustase zeljele osloboditi virusa hrvatstva, ne kuzim

Бобан Марковић није Србин, додуше можда у твојој глави, а на циганијаде попут Гуче не идем.
Citat
Vec sam ti rekao sto sam, da se ne ponavljam.. A i kakav si ti Srbin kad ne slusas srpsku muziku.

Pa napisao sam ti, ali opet, na tvome nacinu izrazavanja, otisao sam "zurück in die Heimat". A nesto Hrvati nisu bjezali koliko znam, znam samo da su malko kasnije neke poljoprivredne masine zakrcile ceste, isli su mozda na poljoprivredni sajam?

Побего си ти ко пичка и ту нема оправдања, а да вам није било појединих западних земаља, сад би на месту Загреба стајало згариште.
Citat
Ne sjecam se da je neko pomogao. A zgariste je bilo samo mali gradic Vukovar, i dalje se nije moglo. A koliko znam, ni 1995 nije HV imao ni "Leoparde" ni "Abramse". A 1991 se Hrvatska branila sa kaljasnjikovima i zoljama. Da su se Hrvati onako razbjezali kao Srbi u Krajini za vrijeme "Oluje", mogao bi nesto reci, ovako suti.

Polako se prosirujes, jos ubroji i Bugarski da je izvorno ukraden Srpski pa tvojoj ekspanziji nigdje kraja.

Не проширујем се ја, већ ви лопови. Бугари јесу украли (добро, може и преузели) словенски језик, и то је лингвистичка чињеница.
Citat
E, sad me cudi kako si rekao "slavenski" a ne "srpski" jezik.


Znam citati, ali ne znam pisati. Mislim, mogu kad stavim tastaturu na Srpski-cirilica.

Па што онда лажеш да не знаш?
Citat
Nemam ti sto lagati. Svaki osnovac u Srbiji zna citati i pisati cirilicu. Ja je ne znam pisati, samim tim mi je znanje ispod tih osnovaca, znaci, za cirilicu sam nepismen.

Pa sto bi se djabe trosili kad je bila ukljestena izmedju Norveske i Finske. Mozda bi Ameri dosli preko sjeverog pola pa izvrsili invaziju preko Svedske?

Зато што је имала најбољи челик, који би врло користио Немачким тенковима. Али ти појма немаш о историји Другог светског рата уопште, што се и види по твојим многобројним пролупавањима овде.
Citat
Krupp Stahl nije ni tada imao nedostataka, a postojali su tada za Njemacku prioriteti.

Rekao sam ti vec da je arapska rijec. Samo sto tebi nista nije dokaz.

Па? Никад ниси видео да се једна реч поклапа у различитим језицима а има различито значење? Поготово кратка поштапалица као ова.
Citat
Samo sto ti ne koristis srpske postapalice

Austrijski je ustvari Njemacki a kako su Hrvati govorili Austrijski, onda su izvorni Arijevci i zato se ne moras nista cuditi.

Да, да... Немци су изворни Аријевци. Ниси ни свестан своје несвести и глупости...
Citat
Al ti lupas gluposti. Sto dalje ide diskusija, na kraju ce ispasti da su Srbi jedini pravi Arijevci a ostali su sve pokrali od njih. Za tebe je Austrijski poseban jezik. Kako onda nisu preuredili taj tvoj "Austrijski" pa ga proglasili kao svojim?
« Poslednja izmena: 10. Mar 2007, 20:33:33 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Ima cijeli svijet a ne samo Srbija.

Тачно. Захваљујући СРПСКОМ уму.

Ali radi za Spaniju i Spanija ima koristi od njega.

Али није Шпанац и сутра се о њему неће причати као о Шпанцу. Он иде у Бразилске звезде, не Шпанске.

Imas Srba po cijelom svijetu, samo Srbija nesto nema koristi od njih ali nisi ni ti nesto mnogo od koristi Srbiji.

А ко овде уопште прича о користи? Имаш врло лукав начин да скрећеш тему кад ти не иде по вољи...

Sto ovdje iznosis samo je nastavak Miloseviceve politike, samo pod drugom maskom. A to samo steti Srbiji a ne koristi.

Јебо те Милошевић, досадан си више с њим. Мора да га сањаш сваке ноћи, чим га не вадиш из уста?

Baci tu energiju na faks pa zavrsi nesto i ako si covjek, izgradi Srbiju.

Шта ти знаш да ли ја и колико унапређујем и помажем Србију... нажалост ти си из твоје "лијепе" побегао, па ваљда имаш потребу другима да солиш памет. Рекох - "ко о чему курва о поштењу".

Imas onu stranicu "Google" pa utipkas sto te zanima. Sasvim jednostavno, mozes ako hoces. Budi malo pametan, nemoj se samo praviti.

"Типкао", нисам нашао. Пошто ти одбијаш да нађеш, сматраћу да тога нема, као што и нема. Само се изговараш.

Pa da, po tvome je i Bog Srbin

Тачно, ДајБог јесте Србин.

Pa ako nije osporila pakt, onda su Hrvati sasvim ispravno postupili.

Не прави се луд, Немачка нас је и без тог оспоравања напала. Тако да издају не бих назвао исправним поступком. Али шта знам, код вас Хрвата могуће да је то обратно.

Pa sto nisu uzimali Srbe, Rome, Zhidove? Bili bi jos brojniji.

Зато што ни цигани (роми?), ни жидови ни Срби нису хтели. Размишљај мало главом и не прави се луд.

Pa branili su Srbiju od Srba uglavnom. A sada ti i Waffen SS smeta. Vidim, obranili su Srbe u Kragujevcu, taj tvoj SDS i SDK. Ali nista cudno, taj tvoj austrougarski general je kokao Srbe u I svj. rat pa je nastavio i u drugom.

Да, бранили су је од оних изрода који су јој желели зло. Не, не смета ми Waffen SS у целокупности, смета ми пар квази-дивизија.

Наравно да су одбранили Србе у Крагујевцу, број за стрељање је вишеструко смањен. А мој генерал (осим што се повлачио са српском војском преко Албаније) је умро у Србији и за Србију, са српским именом на уснама.

На жалост, ваши су обично бежали као зечеви.

Ni u Ustase ni u Domobrane

Па кажем - чуди ме да нису добровољно отишли.

Ja znam sto sam i gdje sam. A ti si jadan eto isto "Arijevac" ali malko neshvacen. Sto da ti radim. Eto, za utjehu slika jednog "Arijevca": http://www.bedarije.com/slike/slike_bolano/naci_crenc.jpg

Не знам ко то треба да ме "схвати"?

И шта хоћеш да ми кажеш са овом фотошопованом сликом?

Vec sam ti rekao sto sam, da se ne ponavljam. A ne znam ni kako su se to Ustase zeljele osloboditi virusa hrvatstva, ne kuzim

Ти можеш да кажеш шта си, али шта си стварно, то ни сам Бог не зна.

А знам да се један Макс Лубурић хвалио тиме што су му преци били Срби.

A i kakav si ti Srbin kad ne slusas srpsku muziku.

Немаш ти појма шта је српска музика, ал' ваљда зато што сте и сами почели да имате дотичну тек пре стотинак година...

Ne sjecam se da je neko pomogao.

Баш ме чуди. "Danke Deutschland" се вртело на ТВ-у по читав дан...  Smile

A zgariste je bilo samo mali gradic Vukovar, i dalje se nije moglo.

Не знам онда што су вам на ТВ-у јављали да је пар ракета пало и на Загреб...

A koliko znam, ni 1995 nije HV imao ni "Leoparde" ni "Abramse".Da su se Hrvati onako razbjezali kao Srbi u Krajini za vrijeme "Oluje", mogao bi nesto reci, ovako suti.

Имао је запад и Ватикан за собом... Хоћеш да кажеш да НАТО није бомбардовао положаје у Републици Српској?

Као што рекох - силе сте, протерали сте голоруки народ кад се повукла војска...

E, sad me cudi kako si rekao "slavenski" a ne "srpski" jezik.

Па зато што не говоре српским већ мешаном варијантом словенских језика.

Krupp Stahl nije ni tada imao nedostataka, a postojali su tada za Njemacku prioriteti.

Да, приоритет је био оклоп за тенкове кад се појавила Т-34. Али као што рекох, узми неку бољу књигу о Другом светском рату, да ти ја овде не учим основним подацима.

Samo sto ti ne koristis srpske postapalice

Користим их. На пример "бре". Ја ти кажем да у речницима турцизама нема те речи. А ти изволи докажи ми супротно.

Al ti lupas gluposti. Sto dalje ide diskusija, na kraju ce ispasti da su Srbi jedini pravi Arijevci a ostali su sve pokrali od njih. Za tebe je Austrijski poseban jezik. Kako onda nisu preuredili taj tvoj "Austrijski" pa ga proglasili kao svojim?

Погрешио сам за "Аустријски", писах у брзини.

А што се тиче Аријеваца и Аријевства, зна се ко су и шта су дотични, нема шта да "испадне".

-------------------

И ево ти за крај, пошто ова расправа заиста нема сврхе, два поетска дела једног СРПСКОГ писца која вас сјајно описују. Уживај!

СИНУ ТИСУЋЉЕТНЕ КУЛТУРЕ

Ти не знаде мрети крај сломљеног мача,
На пољима родним, бранећи их часно
Китио си цвећем сваког освајача,
Певајућ’ му химне, бестидно и гласно.

Слободу си вечно, закржљала расо,
Чек’о да донесу туђи бајонети,
По горама својим туђа стада пас’о,
Јер достојно не знаш за Слободу мрети.

Покажи ми редом Витезе твог рода,
Што балчаком с руку сломише ти ланце,
Где је Карађорђе твојега народа,
Покажи ми твоје термопилске кланце.

С туђинском си камом пузио по блату,
С крволоштвом звера, погане хијене,
Да би мучки удар с леђа дао Брату,
И убио пород у утроби жене.

Још безбројна гробља затравио ниси,
А крваву каму у недрима скриваш,
Са вешала старих нови коноп виси,
У сумраку ума новог газду сниваш.

Бранио си земљу од нејачи наше,
Из колевке пио крв невине деце,
Под знамење срама уз име усташе,
Ставио си Христа, Слободу и Свеце.

У безумљу гледаш ко ће нове каме,
Оштрије и љуће опет да ти скује,
Чију ли ћеш пушку обесит’ о раме,
Ко најбоље уме да ти командује.

ХОРДА

Ми нисмо познали вас по заставама
Ни ваше хероје од лавова љуће:
Све на коленима вукли сте се к нама
Носећ мач убице и луч паликуће

Без буктиња иде та војска што ћути,
Пожар села светли за маршеве горде...
Ваше громке химне не чуше нам пути:
Немо убијају деца старе хорде.

Поломисте више колевки, о срама!
Него херојима отвористе рака.
Подависте више њих у постењама,
Него што сте у крв срушили јунака.

Узели сте очи фрескама са свода,
Главе киповима хероја из бајке;
Спржили сте семе у страху од плода,
И реч убијали убијајућ мајке.

Пресити се земља од крвавог вала,
Али вам победа не осветли лице:
Јер ловор не ниче с буњишта и кала,
Он је за хероје а не за убице


--Јован Дучић
« Poslednja izmena: 10. Mar 2007, 22:33:32 od Reloader »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Ima cijeli svijet a ne samo Srbija.

Тачно. Захваљујући СРПСКОМ уму.
Pa svijet ima koristi i od Einsteinovog uma, da nije i on cist Srbin



Imas Srba po cijelom svijetu, samo Srbija nesto nema koristi od njih ali nisi ni ti nesto mnogo od koristi Srbiji.

А ко овде уопште прича о користи? Имаш врло лукав начин да скрећеш тему кад ти не иде по вољи...
Citat
Ne skrecem, samo ti kazem.


Sto ovdje iznosis samo je nastavak Miloseviceve politike, samo pod drugom maskom. A to samo steti Srbiji a ne koristi.

Јебо те Милошевић, досадан си више с њим. Мора да га сањаш сваке ноћи, чим га не вадиш из уста?
Citat
Ja ga nesto ne sanjam ali izgleda ti kada si ga toliko studirao, vidi se po tvojim postovima

Baci tu energiju na faks pa zavrsi nesto i ako si covjek, izgradi Srbiju.

Шта ти знаш да ли ја и колико унапређујем и помажем Србију... нажалост ти си из твоје "лијепе" побегао, па ваљда имаш потребу другима да солиш памет. Рекох - "ко о чему курва о поштењу".
Citat
Pa koliko puta da ti kazem da sam ja Nijemac po porijeklu i da zivim u Njemackoj

Imas onu stranicu "Google" pa utipkas sto te zanima. Sasvim jednostavno, mozes ako hoces. Budi malo pametan, nemoj se samo praviti.

"Типкао", нисам нашао. Пошто ти одбијаш да нађеш, сматраћу да тога нема, као што и нема. Само се изговараш.
Citat
Sve se moze kad se hoce, pa tako i to. Mozda nisi toliko pametan kao sto sam mislio
Pa kad zatvoris oci nestaje citav svijet. Ili kako kaze ona srpska pjesma "Mesecina": Pokrila nas ratna tama, nokog vise nema, joooj!


Pa da, po tvome je i Bog Srbin

Тачно, ДајБог јесте Србин.
Citat
Pa ko sto sam rekao, a dal je DajBog pravoslavac?

Pa ako nije osporila pakt, onda su Hrvati sasvim ispravno postupili.

Не прави се луд, Немачка нас је и без тог оспоравања напала. Тако да издају не бих назвао исправним поступком. Али шта знам, код вас Хрвата могуће да је то обратно.
Citat
Izgleda stvarno ne razumijes ili neces. Stalno nesto potpisujete i samo kad je prisila to se ispuni, vrlo chasno!

Pa sto nisu uzimali Srbe, Rome, Zhidove? Bili bi jos brojniji.

Зато што ни цигани (роми?), ни жидови ни Срби нису хтели. Размишљај мало главом и не прави се луд.
Citat
Hajde dorbo Romi i Zidovi, ali zasto Srbi nisu htjeli kad su po tvome "Arijevci". Mislim, ili jesi ili nisi

Pa branili su Srbiju od Srba uglavnom. A sada ti i Waffen SS smeta. Vidim, obranili su Srbe u Kragujevcu, taj tvoj SDS i SDK. Ali nista cudno, taj tvoj austrougarski general je kokao Srbe u I svj. rat pa je nastavio i u drugom.

Да, бранили су је од оних изрода који су јој желели зло. Не, не смета ми Waffen SS у целокупности, смета ми пар квази-дивизија.

Наравно да су одбранили Србе у Крагујевцу, број за стрељање је вишеструко смањен. А мој генерал (осим што се повлачио са српском војском преко Албаније) је умро у Србији и за Србију, са српским именом на уснама.
Citat
Uf, sto na ovo reci. Dobra obrana Srba u Kragujevcu, nema sta. A "Ruhm und Ehre" se odnosi na sve divizije, nema izuzetaka. Ne mozes sada ti izdvajati ova je dobra ova nije, sve su dale istu zakletvu. Nego, rekao bi ti i nesto protiv Nijemaca ali nekako ti se ne uklapa u koncepciju.


Ni u Ustase ni u Domobrane

Па кажем - чуди ме да нису добровољно отишли.
Citat
Cudi se i dalje pa i tome da su moji spasili nekoliko Srba, a mogli su si to dozvoliti jer su bili Nijemci. Zato su kasnije i mogli ostati u novoj Jugoslaviji iako nisu bili Telmanovci, za njih si sigurno isto cuo.

Ja znam sto sam i gdje sam. A ti si jadan eto isto "Arijevac" ali malko neshvacen. Sto da ti radim. Eto, za utjehu slika jednog "Arijevca": http://www.bedarije.com/slike/slike_bolano/naci_crenc.jpg

Не знам ко то треба да ме "схвати"?

И шта хоћеш да ми кажеш са овом фотошопованом сликом?
Citat
Slika nije Photoshop vec slikana u Indiji, mislim da ti je sada jasno. Imam isto i pakovanje zigica sa svastikom iz Indije, original a ne Photoshop

Vec sam ti rekao sto sam, da se ne ponavljam. A ne znam ni kako su se to Ustase zeljele osloboditi virusa hrvatstva, ne kuzim

Ти можеш да кажеш шта си, али шта си стварно, то ни сам Бог не зна.
Citat
Znam sto sam i rekao sam ti: Nijemac, Svabo, Volksdeutscher... Sto vise da ti kazem.

А знам да се један Макс Лубурић хвалио тиме што су му преци били Срби.
Citat
A Drazi Mihailovicu rodjeni brat bio Fratar u Vatikanu  Smile

A i kakav si ti Srbin kad ne slusas srpsku muziku.

Немаш ти појма шта је српска музика, ал' ваљда зато што сте и сами почели да имате дотичну тек пре стотинак година...
Citat
Pa kakva je ta tvoja "srpska" muzika?

Ne sjecam se da je neko pomogao.

Баш ме чуди. "Danke Deutschland" се вртело на ТВ-у по читав дан...  Smile
Citat
Spasiba Rusija, eto, pomogli su i vama Rusi, nije djaba Milosevicev brat tamo ambasador. Hrvatskoj je Njemacka pomogla jedino priznanjem a Europska Unija "pomogla" embargom na oruzje. A i ti, stalno nesto protiv Nijemaca.

A zgariste je bilo samo mali gradic Vukovar, i dalje se nije moglo.

Не знам онда што су вам на ТВ-у јављали да је пар ракета пало и на Загреб...
Citat
Isto na TV-u javili da je palo malko vise na BG ali se ja tome ipak ne radujem kao ti.

A koliko znam, ni 1995 nije HV imao ni "Leoparde" ni "Abramse".Da su se Hrvati onako razbjezali kao Srbi u Krajini za vrijeme "Oluje", mogao bi nesto reci, ovako suti.

Имао је запад и Ватикан за собом... Хоћеш да кажеш да НАТО није бомбардовао положаје у Републици Српској?

Као што рекох - силе сте, протерали сте голоруки народ кад се повукла војска...
Citat
Pa sto se vojska povukla da mi je znati? A Bosna nije Krajina. A goloruki narod je sam otisao jos dok HV i nije stigao u te krajeve. Nije HV pravila "Ovcare" u Krajini

E, sad me cudi kako si rekao "slavenski" a ne "srpski" jezik.

Па зато што не говоре српским већ мешаном варијантом словенских језика.
Citat
Ma sigurno i to potice od Sprskog, hajde u okladu

Krupp Stahl nije ni tada imao nedostataka, a postojali su tada za Njemacku prioriteti.

Да, приоритет је био оклоп за тенкове кад се појавила Т-34. Али као што рекох, узми неку бољу књигу о Другом светском рату, да ти ја овде не учим основним подацима.
Citat
Njemacka nije oskudevala u celiku a oklop Tigra nije bio los samo je imao manu da je stajao pod pravim uglom a ne ukoso tako da je odbijanje topovskog zrna smanjeno na minimum. Zato je Tigar uvijek bio u u "10:30" u odnosu na neprijatelja. Tu ne pomaze ni najbolji celik kad konstrukcija ne valja. Panther je ispravio tu gresku.

Samo sto ti ne koristis srpske postapalice

Користим их. На пример "бре". Ја ти кажем да у речницима турцизама нема те речи. А ти изволи докажи ми супротно.
Citat
Znaci, "bre" je izvorno srpska rijec? Ko i cekic i ekser

Al ti lupas gluposti. Sto dalje ide diskusija, na kraju ce ispasti da su Srbi jedini pravi Arijevci a ostali su sve pokrali od njih. Za tebe je Austrijski poseban jezik. Kako onda nisu preuredili taj tvoj "Austrijski" pa ga proglasili kao svojim?

Погрешио сам за "Аустријски", писах у брзини.

А што се тиче Аријеваца и Аријевства, зна се ко су и шта су дотични, нема шта да "испадне".
Citat
Pa znas samo ti. Eto, kako nisu Hrvati ostali na Njemackom a i kako, ako su bili Nijemci, nisu sada "Arijevci"

Ali evo za kraj isto misao jednog pametnog Srbina:
Jovan Rašković
Grupna psihologija i paranoja:
Teza da Srbi zbog svoje psiholoske nadmoci moraju dominirati iznad Hrvata i Srba
Kasnije je isti izjavio da su "Srbi lud narod"


« Poslednja izmena: 11. Mar 2007, 01:08:47 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


***God - Warden Tombs***

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3789
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung 
Kakva je ovo igra ovde... citiraj mene pa cu ja tebe ???  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Kakva je ovo igra ovde... citiraj mene pa cu ja tebe ???  Smile Smile
Nista, Reloader i ja culi da ko da najvise postova na kraju dijele neke majice i cokoladice
« Poslednja izmena: 11. Mar 2007, 01:44:26 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
СИНУ ТИСУЋЉЕТНЕ КУЛТУРЕ

Ти не знаде мрети крај сломљеног мача,
На пољима родним, бранећи их часно
Китио си цвећем сваког освајача,
Певајућ’ му химне, бестидно и гласно.

Слободу си вечно, закржљала расо,
Чек’о да донесу туђи бајонети,
По горама својим туђа стада пас’о,
Јер достојно не знаш за Слободу мрети.

Покажи ми редом Витезе твог рода,
Што балчаком с руку сломише ти ланце,
Где је Карађорђе твојега народа,
Покажи ми твоје термопилске кланце.

С туђинском си камом пузио по блату,
С крволоштвом звера, погане хијене,
Да би мучки удар с леђа дао Брату,
И убио пород у утроби жене.

Још безбројна гробља затравио ниси,
А крваву каму у недрима скриваш,
Са вешала старих нови коноп виси,
У сумраку ума новог газду сниваш.

Бранио си земљу од нејачи наше,
Из колевке пио крв невине деце,
Под знамење срама уз име усташе,
Ставио си Христа, Слободу и Свеце.

У безумљу гледаш ко ће нове каме,
Оштрије и љуће опет да ти скује,
Чију ли ћеш пушку обесит’ о раме,
Ко најбоље уме да ти командује.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Reloader, zasluzio si Bajaderu 
A mozda ti posaljem i majicu "Tønsberg"
« Poslednja izmena: 15. Mar 2007, 22:13:17 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8

Reloader, zasluzio si Bajaderu 
A mozda ti posaljem i majicu "Tønsberg", bices glavni "nacist" u Srbiji  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:06:02
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.129 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.