Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 08:02:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zajednica Taizé  (Pročitano 19786 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 827
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Bila sam letos u Taizeu, upoznala sam super likove i to bas iz Zagreba, da moj budzet dozvoljava-sigurno bih dosla i sigurno ce dosta njih iz Srbije doci u ZG.
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
SonyEricsson D750i
Dolazi dosta ljudi, među njim i ja. Kao i prethodnih godina što sam išao po Evropi ići u u ZG sasvim opušteno. A ovi koji se pozivaju na "Jasenovac", "Ustaše" i ostalo treba da ostanu i sede kući, njima je najbolje tamo.

Dosad sam imao jako lepo iskustvo sa Hrvatima na ovim putovanjima, prvenstveno što su to uglavnom bili moji vršnjaci i stariji koju godinu a svi smo mi bili deca kad su se budale igrale rata tako da nemamo razloga za svađu, i slično. A baš u ovom ratu mi je ostala kuća i zemlja u HR, tata ne sme da ide u HR jer će da ga uhapse a sve to zato što se njegov brat i ostala ekipa ku*čila i "oslobađala svetu srpsku zemlju od nevernika", tj komšija, prijatelja, kumova s kojima su zajedno pijančili, veselili se, plakali i živeli vekovima. Nažalost, nekima kod nas "politika rata" još živi u glavi a to nije dobro!
       
« Poslednja izmena: 19. Dec 2006, 17:14:22 od dufko86 »
IP sačuvana
social share
-You son of a bitch!
-Actually, my mother was a chemist.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Неке усташе које су ратовале '91 су '41 биле такође "деца".

Мислите о томе.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Неке усташе које су ратовале '91 су '41 биле такође "деца".

Мислите о томе.
Pa sto ti zamjeras Ustasama koji su se priklonili svearijevskom ustanku i ciscenju Europe. Tebi ko da je krivo sto je tada NDH bila na strani Njemacke. Sto to imas protiv Nijemaca, da mi je znati (hehehe, al sam iskopo pasend smile)
« Poslednja izmena: 05. Mar 2007, 02:13:15 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa sto ti zamjeras Ustasama koji su se priklonili svearijevskom ustanku i ciscenju Europe. Tebi ko da je krivo sto je tada NDH bila na strani Njemacke. Sto to imas protiv Nijemaca, da mi je znati (hehehe, al sam iskopo pasend smile)

Приклонили су се они Ватикану и њиховом вековном "ППП" плану, болео је њих стојко и за аријевство и за чишћење Европе. Видели смо кога су највише чистили...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Pa sto ti zamjeras Ustasama koji su se priklonili svearijevskom ustanku i ciscenju Europe. Tebi ko da je krivo sto je tada NDH bila na strani Njemacke. Sto to imas protiv Nijemaca, da mi je znati (hehehe, al sam iskopo pasend smile)

Приклонили су се они Ватикану и њиховом вековном "ППП" плану, болео је њих стојко и за аријевство и за чишћење Европе. Видели смо кога су највише чистили...
Pa, oni su to radili malko ozbiljnije. Cak slali legije na Staljingrad a koga su cistili, pa najvise Rome, Zidove, Srbe, Komuniste... A u Srbiji u to vrijeme Draza je malko sa Nijemcima pa sa partizanima, shuruvao je on i sa Englezima pa su se na kraju svi pitali koga on to zaj... A Vatikan je bio tako snazan,hehe, kako Staljin rece: "A koliko to Vatikan ima divizija?". Skoro da si rekao da je drugi svjetski rat inicirala Katolicka Crkva. Da je to tako, sa Poljskom bi barem bilo drugacije. Nego, Hitler je vidjeo u Hrvatima prirodne saveznike, dok su mu Srbi bili najvise radna snaga u njemackim tvornicama.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Pa, oni su to radili malko ozbiljnije. Cak slali legije na Staljingrad a koga su cistili, pa najvise Rome, Zidove, Srbe, Komuniste...

Ја не видим какав је то "свеАријевски устанак" кад између осталог чистиш и Аријевски народ.

А што се тиче жидова, било их је доста и у усташком врху. Тако да ипак ценим да они везе нису имали са тим. Једноставно су рат искористили за своје ниске циљеве.

A u Srbiji u to vrijeme Draza je malko sa Nijemcima pa sa partizanima, shuruvao je on i sa Englezima pa su se na kraju svi pitali koga on to zaj...

Кад је то и где Дража "шуровао" са Немцима?

A Vatikan je bio tako snazan,hehe, kako Staljin rece: "A koliko to Vatikan ima divizija?". Skoro da si rekao da je drugi svjetski rat inicirala Katolicka Crkva. Da je to tako, sa Poljskom bi barem bilo drugacije.

Не, Католичка црква је само искористила тај рат тамо где се искористити може. И после рата крила како усташке тако и нацистичке званичнике. И "није злато све што сија" па није ни тако свака сила чиста бројка.

Nego, Hitler je vidjeo u Hrvatima prirodne saveznike, dok su mu Srbi bili najvise radna snaga u njemackim tvornicama.

Ако ниси упућен, врати се у основну школу па мало научи чињенице. Хитлер је Србима нудио пакт који са условима које није добила ни једна Европска држава.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Pa, oni su to radili malko ozbiljnije. Cak slali legije na Staljingrad a koga su cistili, pa najvise Rome, Zidove, Srbe, Komuniste...

Ја не видим какав је то "свеАријевски устанак" кад између осталог чистиш и Аријевски народ.

А што се тиче жидова, било их је доста и у усташком врху. Тако да ипак ценим да они везе нису имали са тим. Једноставно су рат искористили за своје ниске циљеве.
Mislis, niske ciljeve u vidu iskorijenjivanja Roma, Zhidova, Komunista i ostalih?
A u Srbiji u to vrijeme Draza je malko sa Nijemcima pa sa partizanima, shuruvao je on i sa Englezima pa su se na kraju svi pitali koga on to zaj...

Кад је то и где Дража "шуровао" са Немцима?
Citat
Generalu Franzu Böhmeu je pomogao da napadne "Uzicku Republiku" i tu je pocela suradnja

A Vatikan je bio tako snazan,hehe, kako Staljin rece: "A koliko to Vatikan ima divizija?". Skoro da si rekao da je drugi svjetski rat inicirala Katolicka Crkva. Da je to tako, sa Poljskom bi barem bilo drugacije.

Не, Католичка црква је само искористила тај рат тамо где се искористити може. И после рата крила како усташке тако и нацистичке званичнике. И "није злато све што сија" па није ни тако свака сила чиста бројка.
Citat
Pa nije Pravoslavna Crkva krila nacisticke zvanicnike. A uostalom, to se tada gledalo kao spas od komunizma.

Nego, Hitler je vidjeo u Hrvatima prirodne saveznike, dok su mu Srbi bili najvise radna snaga u njemackim tvornicama.

Ако ниси упућен, врати се у основну школу па мало научи чињенице. Хитлер је Србима нудио пакт који са условима које није добила ни једна Европска држава.
Citat
Ehe, kod kog si ti privatnika isao u skolu, 1941 nije postojala nikakva Srbija vec Kraljevina Jugoslavija, prema tome, ko da si rekao da su nudili pakt Makedoncima ili Slovencima.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Mislis, niske ciljeve u vidu iskorijenjivanja Roma, Zhidova, Komunista i ostalih?

Не, ниске циљеве у виду искорењивања Срба на основу њихове комплексашке и зверске идеологије Анте Старчевића која корене вуче у њихових државотворној неспособности и културној јаловости.

Generalu Franzu Böhmeu je pomogao da napadne "Uzicku Republiku" i tu je pocela suradnja

Прво, то једноставно није тачно, јер је само недељу дана након напада на комунисте и Ужичку републику (Операција "Долина Западне Мораве") уследио напад на четнике и Равну Гору (Операција "Михаиловић"). Ужичку републику су напали Немци, СДК и СДС.

Да чујем ипак изворе тих твојих тврдњи?

Pa nije Pravoslavna Crkva krila nacisticke zvanicnike. A uostalom, to se tada gledalo kao spas od komunizma.

Не знам ја како се гледало али знам да је католички врх итекако шуровао са усташама, како пре, тако за време и после рата.

Ehe, kod kog si ti privatnika isao u skolu, 1941 nije postojala nikakva Srbija vec Kraljevina Jugoslavija, prema tome, ko da si rekao da su nudili pakt Makedoncima ili Slovencima.

Том истом Краљевином Југославијом су владали претежно Срби на челу са Србским краљем, а поготово су '41. били у прилици да одлучују. Демонстрације нису биле у Загребу него у Београду.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Mislis, niske ciljeve u vidu iskorijenjivanja Roma, Zhidova, Komunista i ostalih?

Не, ниске циљеве у виду искорењивања Срба на основу њихове комплексашке и зверске идеологије Анте Старчевића која корене вуче у њихових државотворној неспособности и културној јаловости.
U cemu ti vidis tu jalovost? Ili je Srbija bila drzavotvorno nesposobna dok je bila pod Turskom? Ili je kompleksash bio i Gavrilo Princip?

Generalu Franzu Böhmeu je pomogao da napadne "Uzicku Republiku" i tu je pocela suradnja

Прво, то једноставно није тачно, јер је само недељу дана након напада на комунисте и Ужичку републику (Операција "Долина Западне Мораве") уследио напад на четнике и Равну Гору (Операција "Михаиловић"). Ужичку републику су напали Немци, СДК и СДС.

Да чујем ипак изворе тих твојих тврдњи?
Citat
Poslao bih ti par linkova, kjnige mi sada nisu tu jer sam se skoro preselio. Linkovi su na Njemackom pa bi trebalo biti koliko toliko objektivno.

Pa nije Pravoslavna Crkva krila nacisticke zvanicnike. A uostalom, to se tada gledalo kao spas od komunizma.

Не знам ја како се гледало али знам да је католички врх итекако шуровао са усташама, како пре, тако за време и после рата.
Citat
Pa tako se gledalo, borba protiv komunizma. I ako su shurovali sa Ustasama, NDH je bila na strani Njemacke i borila se na strani iste i to na frontu koji nije bio od nikakve vaznosti za tadasnju NDH.

Ehe, kod kog si ti privatnika isao u skolu, 1941 nije postojala nikakva Srbija vec Kraljevina Jugoslavija, prema tome, ko da si rekao da su nudili pakt Makedoncima ili Slovencima.

Том истом Краљевином Југославијом су владали претежно Срби на челу са Србским краљем, а поготово су '41. били у прилици да одлучују. Демонстрације нису биле у Загребу него у Београду.
Citat
Pa i u Njemackoj su najveca snaga bili Prussi pa ipak govorimo o Nijemcima i Njemackoj a ne o Pruskoj. Isto shuplje ko tvrdnje da je SFRJ bila Srboslavija jer je glavni grad u Srbiji.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 08:02:50
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.