Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zaječarci strahuju od terora bande maloletnih huligana  (Pročitano 9190 puta)
21. Jan 2011, 11:56:51
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7726
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
ZAJEČAR - Trojica zaječarskih maloletnika proteklih meseci postali su noćna mora ovdašnjih vlasnika radnji i kioska. Gotovo da nema noći kada oni ne obiju lokal.
 Dok ne postanu punoletni, krivične prijave dobijaće roditelji
Dečaci šetaju gradom, razbiju izlog i ponekad ukradu samo jednu čokoladu, a nekad tehničku robu vrednu preko hiljadu evra. Kada naiđu na otključani automobil sa ključevima u bravi, sednu i voze se dok ima goriva, a vozilo, kome najčešće ukradu akumulator, ostave gde stignu. Iako ih policija redovno otkriva, a Više tužilaštvo, Viši sud i Centar za socijalni rad rade na slučaju u skladu sa zakonom, trojica dečaka su na slobodi.

- Obili su mi dragstor i odneli samo tri paklice cigareta. Veću štetu su pričinili razbijanjem izloga. Ne želim da mi se spominje ni ime ni firma jer sam ubeđen da će ti mali huligani da mi se osvete ponovnim razbijanjem i uništavanjem radnje - kazao nam je vlasnik prodavnice u centru grada.
Iako smo kontaktirali desetak oštećenih privatnika, niko nije želeo da mu se ime pojavi u štampi jer, kako kažu, klinci će opet da im polupaju radnje. Svi znaju o kojoj deci se radi i ogorčeni su na naše zakone koji maloletnike štite uprkos dokazima o njihovoj krivici.

- Prošle godine podneli smo Višem tužilaštvu u Zaječaru krivične prijave protiv trojice maloletnih povratnika zbog krađe, teške krađe i oduzimanja vozila, i to protiv jednog petnaestogodišnjaka 27 krivičnih prijava, protiv dečaka od 16 godina 14 prijava i protiv njihovog trećeg druga, takođe starog 16 godina, čak 49 krivične prijave. Postoje još nekoliko dela za koja ih sumnjičimo, ali nema materijalnih dokaza - kazao nam je Bratislav Todorović, šef odseka za suzbijanje kriminala Policijske uprave Zaječar.

Tokom godine ova grupa maloletnih huligana koja teroriše grad oštetila je na desetine privatnika koji ne mogu da naplate štetu jer su roditelji ovih maloletnih povratnika veoma siromašni. Operativnim radom policija ih otkrije veoma brzo, ali s obzirom na to da dečaci uglavnom nakon krađa pobegnu od kuće, ponekad nadležni danima tragaju za njima.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Apple iPhone SE 2020
Pre nego sto krenete... da kazem nesto...
1. Policija tu nista ne moze, osim da ih izvuce za usi i uputi prijavu sudu
2. Sud tu nista ne moze posto se vode kao "deca" u nasem krivicnom zakonodavstvu do svoje 14. godine, sto ce reci da ne moze da im se izrekne bilo koja mera ili kazna, od 14-16 samo vaspitne mere (ukljucujuci tu i popravni dom), a 16-18 i mera maloletnickog zatvora i to samo izuzetno i za teska krivicna dela...
3. Sto se tice naplate stete, ovo sa "jako siromasni" mi nije bas najjasnije... ako imaju nekretinu, mogu da prodaju... ako su u pitanju manjine, oduzeti im nuzni smestaj...

Sto se tice drugih mera, ti roditelji bi jednostavno trebali da ih vezu, pa u kucicu za pse... posto ocigledno nista bolje nije za njih...
Isto postupati i sa roditeljima... 
« Poslednja izmena: 21. Jan 2011, 12:06:19 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Citat
Kada naiđu na otključani automobil sa ključevima u bravi,

тја  Smile

Оће неко да се клади да су малци ганци? Може по двајес марке  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
To samo u Zajecaru? Jadni ljudi  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Don't fuck with me!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24298
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia E71
Mislim da ce se to zavrsiti tako sto ce da nalete na nekog ko nece imati mnogo strpljenja, razumevanja ni straha i on ce da im polomi i ruke i noge i kraaaaj....
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7726
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Zaječar – Viši sud u Zaječaru odredio je pritvor do mesec dana maloletnom K.S.(16) protiv kojeg je policija podnela 49 krivičnih prijava zbog sumnje da je počinio krađe, teške krađe i oduzimanje vozila.

Maloletnik je pritvoren nakon teksta u današnjem ’’Blicu’’ o trojici maloletnika koji u Zaječaru ukupno imaju stotinak prijava zbog raznih krivičnih dela.

Naime, maloletnik K. S. je sam ili sa još dvojicom drugova (jedan 16, drugi 15 godina) razbijao izloge kioska i prodavnica i odnosio šta mu dođe pod ruku - počev od jedne čokolade, desetak flaša pića pa do skupe kompjuterske opreme.
 
Kako nezvanično saznajemo u policiji, K. S. se sumnjiči da je počinio najmanje još tridesetak krađa koje policja ne goni po službenoj dužnosti, a oštećeni u međuvremenu nisu podnosili prijave nadležnima.
-------------------------------------------------------------------------------------


Nakon teksta u danasnjem blicu? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Samo trojca, pa ako već ne mogu da ih zaključaju u dom do punolectva.
Nek daju meni soma evra da rešim problem  Smile
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
пандури читају новине  Smile Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Apple iPhone SE 2020
Eh... 16 godina... budala... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Eh... 16 godina... budala... Smile


Nisu ga vostili na vreme. Sad ce ...za sve sto je do sada propustio. Ja bi mu bubrege pomerila.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.