Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zadužujemo se za 181 evro u sekundi  (Pročitano 6023 puta)
21. Apr 2013, 16:10:29
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
Browser
Mozilla Firefox 19.0




Prethodna vlada povećala je javni dug za 6,8 milijardi evra, što je bio rast od 4,6 miliona dnevno ili po 53,9 evra u svakoj sekundi – kaže Miroslav Zdravković, urednik sajta makroekonomija.org.

– Sadašnja vlada je povećala dug za 3,9 milijardi evra u 250 dana trajanja. Dnevni porast od 15,6 miliona evra ili po 181 evro u sekundi. Pošto se u nepunih godinu dana trajanja približila četvorogodišnjoj vrednosti rasta duga, ukoliko bi trajala 1.470 dana, i nastavila da se zadužuje istim tempom, javni dug bi bio povećan za 23 milijarde evra, na iznos od 38,5 milijardi evra na isteku mandata – navodi Zdravković.

Na kamate za javni dug (ne računajući kamatu na indirektne obaveze koje uredno plaćaju javna preduzeća) u martu je potrošeno 44,4 miliona evra. Tim novcem je moglo da se subvencioniše sa po 10 hiljada evra 4.443 nova radna mesta, ili da se izgradi 22 kilometra autoputa.

Za iznos od 19,3 milijardi evra javnog duga moglo je da se subvencioniše otvaranje 1.938.790 radnih mesta sa po 10.000 evra, kao što je moglo da se kupi 70 miliona tona pšenice ili 78 miliona tona kukuruza. Ovako je potrebno 35 godina izvoziti pšenicu ili 12 godina kukuruz kako bi se otplatio javni dug, ne računajući mesečne i godišnje troškove za kamatu, napominje Zdravković.

U martu je domaći javni dug bio 6,6 milijardi evra. Povećan je za 172,4 miliona u odnosu na februar. To je za 1,3 milijardi evra više u odnosu na mart prošle godine. Spoljni dug iznosio je 9,9 milijardi evra i povećan je za 174,6 miliona evra. Indirektne obaveze bile su 2,7 milijardi evra i smanjene su za 2,3 miliona evra, u odnosu na februar. U odnosu na isti mesec lane povećane su za 623,1 milion evra.

Prema podacima Ministarstva finansija i privrede javni dug je na kraju marta iznosio 19,3 milijarde evra. U odnosu na februar dug je povećan za 344,7 miliona evra. Prema martu 2012. godine veći je za 4,7 milijardi evra, što je u proseku 13,1 milion evra dnevno ili po 151 evro u svakoj sekundi.

J. Rabrenović

objavljeno: 20.04.2013.

Politika
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Koliki je moj deo  Smile
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 20.0
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Naravno, pogledao sam link, postoji slika gospodina sa ozbiljnom facom, verovatno se vodi pod "strucnjak" (ako gresim, neka me neko ispravi), u skupom odelu i sa rukama u polozaju koji obecava konstruktivan razvoj dogadjaja : )) 

Da, zna se po koga konatruktivan  ; )

Citat
Ukoliko do sporazuma sa MMF-om ne dođe novac namenjen Srbiji neće biti izgubljen, već verovatno preusmeren u druge projekte, rekao je on u intervjuu Radio-televizji Srbije.

Ovo je kao kada bi reketasi trazili novac, ne na mostu, vec na cupriji. Pogadjate, i "most" i "cuprija" su tzv "projekti".

MMF i kreditni novac su aparati, kojim se pacijent koji garantovano umire, odrzava u zivotu!

Sledece sta kaze gospodin:

Citat
- Ali mislim da je plan A, koji podrazumeva aranžman sa MMF-om, od kojeg zavisi naš kredit za budžet kao i ruski kredit za budžet, najbolji scenario za Srbiju - rekao je Brefor.
Genijalno!! Dajte alkoholicaru jos rakije!
Ovakve gluposti moze da prica svako kome se plati da prica.

Citat
- Detalji mera koje vlada planira da usvoji kako bi smanjila minus u kasi će biti drugi izazov. One treba da budu kredibilne i da pokažu posvećenost vlade sređivanju stanja u budžetu - rekao je Brefor.
Gospodski odgovor, nema sta....kisa oko Kragujevca.
Drugim recima- uzmite kredit!

Gospodine u skupom odelu iz rashladjene kancelarije, zasto ne kazete zbog cega nije moguce vracanje duga u sistemu kreditnog novca? Zasto ne kazete da je u toku pravljenje ekonomskog porobljavanja? : ) Ako ste "strucnjak", opravdajte to. Zasto ne kazete zbog cega su izvoz i proizvodnja rezervisani samo za neke drzave? Zbog cega ne kazete zasto se inflacija drzi pod kontrolom i koje su posledice toga? Zbog cega ne kazete da je bankarstvo delimicne rezerve prevara i pljacka?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 12.15
u sustini, oni nam zajme nase pare (devize rezerve). da nema toga, niko nam ne bi dao ni dinara.

Srbija je definitivno postala pravi narkoman koji sve vise povecava dozu umesto da prestane da uzima.

ali gde ti da cinovnicima smanjis platu na 20000din...pa kako ce onda da otplacuju svoje silne kredite koje su uzeli za novi auto, stan, letovanje, led tv i sl. a jos da otpustis neke...

cini mi se da drzava moze jos da krcka pare od Telekoma i EPS-a do tamo neke 2020. godine max.

a onda ce pakao da se otvori...
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64

Srbija je definitivno postala pravi narkoman koji sve vise povecava dozu umesto da prestane da uzima.
Ne moze da prestane da uzima. Kao sto niti bilo koja druga drzava to ne moze! Zakonom je obavezno da novac ulazi u sistem putem duga. Ne postoji drugi nacin. FED i Evropska Centralna Banka izdaju kredite pod mnogo boljim uslovima od srpske Narodne banke. Zarada poslovnih banaka je tu neverovatna, jer su kamate kojim se penali privreda mnogo vece od kamata koje su poslovne banke duzne centralnim. Centralne banke su naravno plod bankara, kako bi se novac mogao nesmetano stampati.

Ne brini, ovo ne razume ni dobar deo doktora ekonomije...verovao ili ne! To je obrazovanje danas, sluzba kriminlnom sistemu.

Citat
cini mi se da drzava moze jos da krcka pare od Telekoma i EPS-a do tamo neke 2020. godine max.
a onda ce pakao da se otvori...

Uspesan kapitalista ne prodaje dobro, vec kupuje dobro! : )
Privatizacija ti je u stvari zaduzivanje. Ako domaci "privatnik", kupi (privatizuje) neku drzavnu firmu, novac za tu fabriku je dosao od drzavnog proracuna. Kako Srbija nema izvoz, novac za krpljenje propracuna dolazi od strane kredita (duga).

Slicno je i sa stranim kapitalom. Novac koji dodje sa strane se ulaze, ali taj neko koji ulaze ocekuje da ce vise zaraditi nego sto je ulozio, tako da na duge staze ponovo pravi gubitak.

Izuzetak su firme koje rade sa izvozom. Medjutim, u sistemu novca kao duga, necija stednja je neciji gubitak, tako da nas izvoz nekom pravi uvoz.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 12.15

Srbija je definitivno postala pravi narkoman koji sve vise povecava dozu umesto da prestane da uzima.
Ne moze da prestane da uzima. Kao sto niti bilo koja druga drzava to ne moze! Zakonom je obavezno da novac ulazi u sistem putem duga.

znam ja sta ti hoces da kazes, ali sistem se nece promeniti zato sto ti i 300k tvojih istomisljenika zeli da se to desi. igras sa kartama koje su ti podeljene.
i naravno da moze da prestane da uzima...
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64

znam ja sta ti hoces da kazes, ali sistem se nece promeniti zato sto ti i 300k tvojih istomisljenika zeli da se to desi.
Ja se nadam da se sistem nece promeniti tako lako. Ljudima treba jedno dobro budjenje iz anestezije.

Kojih "mojih 300k isotmisljenika"?

Citat
igras sa kartama koje su ti podeljene.
Karte nismo birali, dobili smo ih, to je tacno, ali mozemo da promenimo igru.

Citat
i naravno da moze da prestane da uzima...
Vidis, ovo nisam znao. Mozes li mi objasniti kako?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 20.0
mob
LG Nexus 5
Dakle, boris se protiv sistema tako sto pricas nama kako da se borimo protiv sistema?

Internet revolucija je novi fenomen modernog drustva. Vise nije popularno samospaljivanje, dizanje sebe u vazduh, udruzivanje u veliki zlocinacki poduhvat i slicno.

Dovoljno je znati kako guglati i raditi kopi/pejst. Nema boljeg nacina da se "narod" probudi i osvesti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Da li to znaci da je hirurg koji je izucio zanat takodje radio kopi-pejst, pa zbog toga njegovo znanje i iskustvo ne vredi nicemu?

Ja ne radim kopi pejst teksta. Sve sto sam naucio, ucio sam od onih koji se ovim stvarima bave.

Citat
Internet revolucija je novi fenomen modernog drustva. Vise nije popularno samospaljivanje, dizanje sebe u vazduh, udruzivanje u veliki zlocinacki poduhvat i slicno.
U cemu je problem sa internet revolucijom? Internet je koliko toliko slobodan.

Sistem je zlocinakci poduhvat.

Citat
Dakle, boris se protiv sistema tako sto pricas nama kako da se borimo protiv sistema?
Forum je samo jedan vid komunikacije. Ja nigde nisam pozivao na standardne, sistemske nacine borbe, borba koju ja prihvatam je borba znanjem i mudroscu.
« Poslednja izmena: 05. Maj 2013, 13:17:09 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.