Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 30. Apr 2024, 18:45:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zadržati ili ispoljiti bes  (Pročitano 9028 puta)
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
To je vec visa filozofija, ne pratim, dosta pokera za danas.

Ljudi ne moraju da rade onako kako ti mislis ali ipak neki ljudi oko tebe trebaju, to je ipak cena tvog drustva.

Zao mi je sto nisam dobar sagovornik, filozofija mi je uvek bila apstraktna, vise sam voleo da sagledam sve kroz neke zivotne primere.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
U bre kume pa sto se zestis - pa ja nikad nisam rekao da ljudi treba da rade onako kako ja mislim. I naprotiv ja mislim da si super sagovornik jer govoris ono sto mislis. Iskrenost je najvaznija. A sto se pokera tice ja sam vise za preferans -  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Na kraju shvatices da je pravo tvoje JA stabilno u sredini tvog bica nepovredivo i nedodirljivo od onog trenutka kada se oslobodis ego tripova, ocekivanja, osudjivanja drugih ljudi i sebe - u tom trenutku si slobodan u pravom smislu te reci. E tada i samo tada ces umesto da izvadis pistolj pruziti ruku oboma i iskreno im cestitati iz srca bez osecaja razocaranosti, bola ili ljubomore.

utopija.
sa druge strane, pravi put za najbržu transformaciju ljudske rase u neku androgenu tvorevinu. to je još uvek nemoguće, na svu sreću.... Smile

ovo što si napisao je slika čoveka bez emocija.
a emocije (i razum) su upravo ono što odvaja ljudsku rasu od drugih.
ne kažem da ne bi sve bilo lakše da je tako.... ali i plastično, beživotno....
ja ne bih volela da budem takva.
volim svoje emocije i emotivne reakcije
volim da ih vidim i kod drugih
one su dokaz da smo živi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Pa stvari mogu da se posmatraju i iz tog ugla - da kazemo emocije nas cine ljudima - ali onda upadas u problem polarizacija - svi hoce dobre emocije ali niko nece lose emocije. Ja sam pricao iz perspektive koja nema dualizam kao centar. Sve dok zivis i zavisis od dualistickih principa dobro-lose uvek si u krugovima patnje. Problem ljudskog ega je bas u tome - on svoju patnju koristi da definise svoje postojanje - jer nema nista drugo sto bi ga definisalo. Po principu - ustini me da znam da ne spavam. Biti svestan toga vodi ka odbacivanju ega i, DA, zivotu bez emocija tipa toplo-hladno tuzan-srecan - vodi ka zivotu u tisini i miru. Taj mira odvaja ljude koji sebe vide van okova materijalnog sveta od ljudi koji ne mogu da spoznaju nista osim materijalnog sveta.

Ali u jednom si upravu - kada bi se cela ljudska rasa pretvorila u tu moju "tvorevinu" materijalni svet bi izgubio svoj smisao - ali zar to nije nesto vredno borbe makar ona bila utopisticka.

Ustvari mozda ja i nisam covek mozda sam vanzemaljac - mozda su me mama i tata lagali svo ovo vreme buaaaaa Smile Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
Mozda nemoguce ali mislim da ste oboje donekle u pravu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
pre ili kasnije dolazi do pucanja...
bolje pre.. nego kasnije...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Pucanja cega Anea sreco moja ?
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
osobe...
jedno vreme stvarno moze da se ide... ja sam ok... sve je ok... ja sam srecan... nema razloga da se ljutim... bla..bla..bla... ostale new age gluposti... ali... kao sto iva rece, ljudi su bica koja pokrecu emocije...
i vremenom sve to negativno izadje na povrsinu...

i pre nego sto bilo sta kazes... da .. ja sam "mlada", ali u svojoj okolini ima dovoljno "odraslih" ljudi... citavu paletu ljudskog ponasanja... tako da... imala sam priliku da vidim kako neke smirene, zadovoljne osobe u jednom trenutku polude...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
To su vec inovertne osobe, citao sam o tome, sve fino, i onda pobiju 15 ljudi u C-marketu jer im nije vracen kusur...

*pardon introvertne
« Poslednja izmena: 24. Avg 2006, 12:28:17 od yourtoiletpaper »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Dobro ajde i ja cu malo da sidjem na zemlju - naravno da si upravu sa jedne strane i nisi sa druge. Kod ljudi koji se nikad ne pitaju u razlogu svojih emocija zavisi da li su extroventni ili introventni - ali to su samo nacini procesiranja energije a ne nacin da se dodje do saznanja odakle dolazi energija. I u tom slucaju se slazem - kad tad ce introvent puci pod pritiskom ili se ozbiljno fizicki razboleti pod presijom negativne energije. Ali ono o cemu sam ja pricao je stepen napred - ali nije nesto sto se desi prekonoci - potrebno je vremena - na pocetku treba dozvoliti svojoj pravoj prirodi da odradi po nagonu ali se uvek pitati ZASTO? Ako sam tuzan, zasto sam tuzan, ako sam srecan, zasto sam srecan. Treba slusati sebe, i svoj unutrasnji glas, treba sebe postaviti u ulogu drugog coveka (ako je u pitanju sukob) - sto se vise covek bavi sobom na ovaj nacin njegov ego-centricni stav se polako topi. To nema nikakve veze sa new-age glupostima vec sa detaljnom psiho-analizom samog sebe, a za to je potrebno vreme. Vremenom intervali procesiranja energije - ciitaj emocija ce se smanjiti i skratiti - sve vise ce uzburkani okean ne kontrolisanih emocija zameniti mir i tisina. U tom miru ces moci jos lepse da vidis poziciju drugih ljudi oko tebe i samog sebe tako da do erupcije emocija vise ne moze da dodje. U tom trenutku ti ne sputavas nista jer ni jednog trenutka ne napustas svoju licnu stabilnost i ne pretvaras se ni u cemu. Samim tim nema sta da pukne jer se nista ne gomila.

Da dodam - sa fizickog aspekta ne postoji nikakva razlika u steti po organizam izmedju extroventnog i introventnog ponasanja. Ostecenja fizickog orgnizma uvek postoje ali se ispoljavaju na razlicitim nivoima.  

To sto si mlada po godinama ima vrlo malo ima veze sa tvojom emotivnom i opstom zreloscu. Sobzirom na tvoje stavove ja bi rekao rekao da si emotivno negde oko 40-te, bez obzira koliko godina ovako imas. Ovo nije ni uvreda ni pohvala tako nemoj da se potresas.
« Poslednja izmena: 24. Avg 2006, 12:31:59 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 30. Apr 2024, 18:45:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.