Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zadovoljan sobom.... {?}  (Pročitano 6975 puta)
15. Jan 2004, 12:49:41

Zodijak
Pol
Poruke 3
Da li si zadovoljan sobom, dok citas ovo, da li ikad pomislis kako bi kod sebe nesto promenio? Da li tvoje nezadovoljstvo proizilazi iz toga sto mislis da si u zivotu premalo postigao, premalo zelis, premalo imas, ne izgledas lepo itd.
Da li je ovo kriza identiteta, ili cega, ja sebe svaki dan preispitujem i svaki dan se pitam da li sam to ja da li idem u pravom smeru, da li radim na sebi dovoljno i jos 1000 pitanje
Previse nesiguran u sebe, u one koji me okruzuju.
Da li je zivot stvarno los i tezak ili to samo meni izgleda tako.
IP sačuvana
social share
Tvoje oci,
kao zrele sljive padaju po meni,
tvoje oci vrlo dobro znam.
Napolju svice,
otici ces iz moje sobe brze
nego svetlost
sto kroz prozor ulazi zrak po zrak...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 133
Zvot je u pricipu samo onakav kako ga ti dozivis i prihvatas, nailaze problemi i prepreke i ti ih rjesavas, neke sa vecim uspjehom a neke sa manjim,i nalazis svoje unutrasnje zadovostvo analizirajuci  one koje si rjesio i u njima snagu da prihvatis stvari  onakve kakve jesu, za one koje nisi uspi rjesiti.Moja je zivotna filozofija da ti je zivot  onakav kako ga samo ti prihvatis i sve iskljucivo sve, zavisi od tebe samog.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
ja kazem: cini ti se da je sve tako strasno&tesko, jer preozbiljno shvatas zivot kao i masa ljudi koje znam. fora je samo opustiti se i uzivati.. u svemu, u malim stvarima... sto vise mozes Smile  Smile  Smile

ne kazem da probleme treba zaboraviti i ne obracati paznju na njih, ali treba znati da ni jedan nije dovoljno veliki da bude neresiv!!
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 308
mob
BlackBerry bold 9000
Da li sam zadovoljan sobom ?

Ufffff, tesko pitanje... Kako da pocnem odgovor a da ne zavrsim sa gomilom filozofskih fraza koje polako gube svaki smisao...

Evo ovako....

Nisam ja kriv sto je ovaj problem vrlo kompleksan, sto u svojoj biti sadrzi gomilu drasticno razlicitih faktora, koji zajedno mogu da presude da li je neko zadovoljan samim sobom, ili pak nije... Lagao bih kada bih rekao da nisam zadovoljan samim sobom. Da budem iskren, vrlo sam srecan sto mi je Bog podario osobine koje imam.

Razlaganje problema moze poceti analizom fizickih osobina, stanja svesti i duha, duhovnim bogatstvom, logikom, dobrotom, iskrenoscu, inteligencijom. Istrazivanje samog sebe moze biti beskonacan proces, nicim ogranicen do sobom samim. Zadiruci duboko u sopstvenu psihu, ali na jedan zdrav i koristan nacin, svako moze sagledati sebe onakvog kakav jeste, prebroditi svoje strahove i krize, promeniti ono sto mu se ne dopada. Mozda cu zvucati kao Amerikanac kada ovo budem rekao, ali covek je sam sebi najbolji ucitelj, sluga i gospodar.

Posto je pitanje postavljeno licno, tj. kako se meni cini, zahteva konkretan odgovor i obrazlozenje (jer, sta je odgovor bez obrazlozenja), potrudicu se da sto krace opisem ono sto osetim kad pomislim na gorepomenuto pitanje...

Jesam, zadovoljan sam sobom. Zadovoljan sam najvise time kakva sam osoba, zadovoljan sam time sto uvek mogu da ocuvam kontrolu. Zadovoljan sam nacinom na koji resavam probleme. Zadovoljan sam sto nemam crne misli, sto ne padam lako u depresiju, sto volim da izazivam sebe i svoje mogucnosti. Zadovoljan sam sto ne moram da cekam nekoga da mi kaze sta je korisno za mene, sta je pravo resenje. zadovoljan sam stanjem svoga duha, zadovoljan sam svojim habitusom...

Ima i onih stvari koje meni samom izazivaju i osecaj nezadovoljstva... Nisam zadovoljan nacinom na koji trosim svoje vreme. Nisam zadovoljan sto od zivota do sada nisam uzimao najvise sto mi je pruzao. Nisam zadovoljan sto sam sebi dozvolio da se opustim, sto ne koristim maksimum svojih mogucnosti, sto cesto radim na svoju stetu, sto sam cesto lenj. Nezadovoljan sam zbog toga sto sam dozvolio sebi da za 3 meseca "nabacim" 10 kilograma, sto se prema sebi ne odnosim sa vise brige, sto vise ne radim na fizickoj strani svoje licnosti.

Ipak, svi pomenuti razlozi meni daju dovoljno prostora da osecam zadovoljstvo samim sobom i potrebu da menjam stvari. A, i to svi dobro znate, nista nije sladje nego rezultat sopstvenog rada...

Dell
IP sačuvana
social share
This time next year we'll be millionaires !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Veoma sam zadovoljan sobom. Pre nekih dva sata sam usao u jos jednu godinu zivota. I, kada se osvrnem iza sebe, nisam nesto posebno postigao u zivotu, ali i ono sto jesam je vredno, neobicno i divno. Tako da zakljucak price je da sam veoma zadovoljan sobom.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 228
Zivot je onakav kakvim ga mi sami cinimo.
Trudim se posmatram sebe i svet oko mene jer su oni moje ogledalo. U ovom trenutku mogu slobodno da izjavim da postoji par stvari na koima bih trebao da poradim ali sam u principu zadovoljan sobom i pravcem kojim plovim
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Da li si zadovoljan sobom

Relativan pojam.
Nezadovoljan sam po pitanju onoga sto sam radio u zivotu ... nacina na koji sam to radio, nekih tabela vrednosti koje sam imao i sl.
Zadovoljan sam u toliko sto sam po nekoj mojoj slobodnoj proceni krenuo da se ucim na svojim greskama, da vise glavom a manje srcem ulazim u resavanje problema, sto neke svoje licne probleme resavam 1 na 1 sam sa sobom, a ne sam sa flasom, sam sa zidom, ili nekim tupim predmetom.
Mislim da sam ok... daleko od savrsenog, ali nastavicu da pokusavam Smiley
Citat
da li ikad pomislis kako bi kod sebe nesto promenio?

Kod sebe... promenio bih postupke koje sam nekad pocinio... mada...
Sve je to bila jedna zivotna skola koja se morala proci... sva sranja koja sam sebi i drugima u zivotu napravio bila su verovatno neophodna da bih neke stvari shvatio na vreme, da bih danas bio ovakav kakav sam.
Znas kako kazu... promenio bih facu, naglasak, mesto na kome zivim... ali.. da li bi to onda bio ja?
Citat
Da li tvoje nezadovoljstvo proizilazi iz toga sto mislis da si u zivotu premalo postigao, premalo zelis, premalo imas, ne izgledas lepo itd.

1. Cinjenica je da imam sposobnosti koje malo ko ima... treba biti skroman, ali ne i lazno skroman, cinjenica je da sam mogao i mogu dosta da postignem. Postigao sam prilicno toga... mnogo manje nego sto mogu i mislim da bih trebao, ali ipak dovoljno da me nije sramota da to pobrojim u glavi.
2. Premalo zelim... pa ne... zelim ja mnogo samo imam malo racionalniji pogled na to sta ce se od tih zelja obistiniti. Neki kazu da sam pesimista... ja ipak mislim da zelim dovoljno i da ne trazim mnogo, pa i ako mi se to sto trazim pruzi sto je "njima" malo... meni ce biti sasvim lepo i osecacu se ispunjeno i srecno
3. Premalo imam... Ima ljudi koji imaju i mnogo vise od mene pa ne vidim da su srecni...
4. Izgled... mislis da je toliko bitan?
Evo... pogledaj ovaj avatar u potpisu.. to sam ja...
Celav, plavook, sa plavom bradicom, sirokim ramenima preko kojh je najcesce kozna jakna, martinkama na nogama i sl.
Ja sam takav... priroda me takvog napravila.. jebiga ne moze svako da bude David Backham... ja nikad necu biti on, ali ni on nikad nece biti ja!
Jebiga nemam kose, proredilo se opasno Smile nasledni faktor... nemam ni gradju kakva je danas u trendu, da budem uzak mrzav, visok.
Nisam nesto fotogenican... cesto ispadnem katastrofalno na fotkama, primer je recimo nova godina ili okupljanje ... havarija... ali eto ...  ovo sam ja
Rece jedna klinka preko icq.. celava nakaza... sta ces, meni to tako ne deluje.. nije bas ni da sam odusevljen i sam time kako izgledam, ali kad vidim mnoge druge setim se kako sve to ipak nije toliko crno Smiley
Nekom se svidjam, nekom ne, o ukusima se ne raspravlja Smiley
Citat
Da li je ovo kriza identiteta, ili cega, ja sebe svaki dan preispitujem i svaki dan se pitam da li sam to ja da li idem u pravom smeru, da li radim na sebi dovoljno i jos 1000 pitanje

Ako je to tako, kriziramo zajedno...
Ako ne postavis sebi takva pitanja nikad neces znati odgovor, jer sve sto ti drugi kazu je subjektivno misljenje, sto kazu striktno iz njegovog ugla i nema bas neke preterane veze sa tobom. Ti si jedini koji zna sve elemente koje treba staviti na vagu odlucivanja o nekom problemu, pa i o sebi samom.
Da li si to ti, da li sam to ja... ja sam ono sto zelim da budem... preciznije ja idem ka onome sto zelim da budem... uvek ima mesta za unapredjivanje sebe i svoje okoline.
Citat
Previse nesiguran u sebe, u one koji me okruzuju

Previse siguran u sebe... ali lecim se Smiley nisam masina, pravim greske ali ucim se na njima Smiley
Citat
Da li je zivot stvarno los i tezak ili to samo meni izgleda tako

Tezak... svakako... posebno ako zivis ovde...
Los... ako ti je zivot los, ako mislis da to nije ok, zasto ne uradis nesto po tom pitanju? Zivot ti moze biti tezak jer je svima tezak, zivot je neprestana borba.. ali ... los je samo ako se u toj borbi predas!
"There can be no triumph without loss... no victory without suffering... no freedom without sacrifice..."

Mislis da treba da budeM zadovoljan sobom? Ja ne mislim... ali radim na tome.
Mislis da treba da budeS zadovoljan sobom? Mislim da treba da sednes, bacis flasu i debelo razmislis.

Jebiga, najtezi su razgovori sa samim sobom... ali i najvazniji
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 133
Moram vam reci da je ovih par postova izuzetno  kvalitetno, jedna od boljih stvari na ovom forumu.
Za Dell Boy,  tvoji postovi mi ne mogu promaci,  stav yi je izuzetno  ispravan i vjeruj mi da gledajuci sa strane ides u pravom smjeru.

SF
Klinke koje kazu da si celava nakaza, govore o sebi a ne o tebi, ni na nekom drugom nece nikada uspjeti da vide nesto vise i dublje i na nasu sveopstu zalost takvih je u velikoj vecini
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
Za sad sam zadovoljan sa sobom , imam dovoljno svega sto mi treba , idem napred u poslovnom planu , imam odlicne drugare , svoj zivot , nemam dugova , znaci sve sto bi trebao jedan 24-godisnjim decko da ima imam , ostvareno sto sam , sto uz pomoc roditelja .... jos samo da nadjem normalnu , ne napucanu devojku i mislim da cu bi ti stvarno zadovoljan .....
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
SF
Klinke koje kazu da si celava nakaza, govore o sebi a ne o tebi, ni na nekom drugom nece nikada uspjeti da vide nesto vise i dublje i na nasu sveopstu zalost takvih je u velikoj vecini

Ja sam rekao ... nit me to pogadja nit me takve osobe pogadjaju... svako ima svoj problem...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.