Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zabraniti neonacističke organizacije  (Pročitano 14303 puta)
22. Dec 2005, 15:39:00
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Zabraniti neonacističke organizacije

NOVI SAD - Skupština Vojvodine, kako je i najavljeno, zatražila je od republičkih vlasti da onemoguće delovanje neformalnih grupa koje se nazivaju "Skinhedsi", "Nacionalni stroj", "Krv i čast" i "Rasni nacionalisti", te da se pojedinci koji učestvuju u aktivnostima ovih grupa najstrože kazne. Od vlade se takođe traži da zabrani rad pokreta "Obraz" i da onemogući one aktivnosti mađarskog "Pokreta 64 županije" koje "povređuju integritet Republike Srbije i vređaju nacionalna osećanja građana".

Pokrajinski parlament se izričito ne protivi održavanju skupova pripadnika vojnih formacija koje su bile na strani Hitlera u Drugom svetskom ratu, ukoliko njihovim susretima ne prisustvuju javne ličnosti i političari i ukoliko ne izazivaju veću pažnju medija.

"Tražimo zabranu onih organizacija koje su u izveštaju MUP-a okvalifikovane kao neonacističke, što sa "Pokretom 64 županije" nije slučaj. Zbog toga postoji razlika u "tonalitetu zaključaka, mada po svojoj suštini ovaj zaključak praktično traži zabranu i za taj pokret. Sinonim za veliku Mađarsku jeste upravo '64 županije' i takav pokret pod tim imenom nikako ne bi smeo da deluje u Vojvodini", kaže predsednik pokrajinske skupštine Bojan Kostreš. On dodaje da očekuje da će Vlada Srbije postupiti po zahtevu vojvođanskih vlasti i da će se obračunati sa prozvanim organizacijama i najavljuje da će Skupština Vojvodine nastaviti borbu protiv svih koji "ugrožavaju integritet Srbije i međunacionalne odnose u multietničkoj Vojvodini".

Pomenuti zaključci su, kako je objašnjeno, zasnovani na izveštaju MUP-a, koji je prorađen u skupštinskom Odboru za bezbednost, a usvojeni su u utorak uveče, posle višečasovne rasprave, glasovima poslanika vladajuće koalicije (DS-SVM-PSS-LSV). Opozicioni poslanici bili su protiv usvajanja ovakvih zaključaka, smatrajući da Skupština Vojvodine uopšte nije nadležna da raspravlja o ovoj temi.

"U ovoj zemlji postoji MUP, Ministarstvo pravde i druge institucije koje su nadležne da se bave ovim pitanjima. Ukoliko je delovanje pomenutih organizacija nezakonito, onda ove ustanove treba da rade svoj posao i to je sve. Pokrećući ovu raspravu, Skupština Vojvodine kao političko pitanje predstavlja nešto što je u delatnosti zakona, a to nije dobro", smatra šef poslaničke grupe SRS-a u Skupštini Vojvodine Milorad Mirčić.



Izvor: Glas Javnosti \ R. K.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 577
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nejasnoća?
Zbog čega ovo u crnu hroniku, da li zbog dosmanlijskog režima ili zbog momaka iz nacionalnog stroja, skinhedsa...
IP sačuvana
social share
Edit by canelane: Potpis uklonjen zbog duzine!
Dozvoljena dužina teksta je 4 reda (rezolucija 1024x768) pri veličini slova od 7pt (size=1)!
Najveća veličina slova ukoliko se tekst nalazi u jednom redu je 9pt (size=2), a ako se nalazi u dva i više 7pt (odnosno size=1)!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.0
mob
Apple iPhone SE 2020
E, znas sta.. stvarno mi je dosta da objasnjavam zasto nesto negde ide:
1. Kako glasi naziv foruma? ~  Problemi u drustvu ~ Crna hronika
2. Da li je neonacizam problem svakog drustva? ~ Jeste!

Ajde ubuduce, obratite paznju na nazive foruma Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Hihihihi :))) Danny Filth

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 94
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
zabraniti ? .... ko ce posle da vas stiti od manjina koji maltretiraju srbe? policija ? hah...  Smile
IP sačuvana
social share
B@ne Reaper
---------------------------------------
FrOm CrAdLe To EnSlAvE !!!!!!!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Samsung e730
A shta, skinhedi nas brane od bilo chega? Please...  Smile
Tim frustriranim tinejdzerima i propalim studentima bi bilo bolje da malo zagreju stolicu nego shto pretenduju da uzmu pravdu u svoje ruke, pod okriljem utripovanog monopola nad istom.
« Poslednja izmena: 22. Dec 2005, 18:23:55 od Ainhoa »
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone SE 2020
Vecinu braniti od manjine.. buahaha... skinhedsi.. buahaha... najbolji vic ove godine

Dvilji zapad... Smile

Koliko se ja secam, sve nas cuva i brani nasa voljena narodna milicija  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 577
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
E, znas sta.. stvarno mi je dosta da objasnjavam zasto nesto negde ide:
1. Kako glasi naziv foruma? ~ Problemi u drustvu ~ Crna hronika
2. Da li je neonacizam problem svakog drustva? ~ Jeste!

Ajde ubuduce, obratite paznju na nazive foruma Smile
E znaš šta meni je dosta više prozapadnih medija koji vladaju Srbijom, nacionalni stroj i skinhedsi, sigurno nisu nikakav problem u našem društvu, štaviše takvih nam treba što više, pogotovo sad kada se čamuge, kinezi i sl. nekontrolisano šire po svetu, a jevreji imaju najveći politički uticaj, kada su, konkretno u Srbiji, pogani šiptari željni da nam uzmu komad zemlje.. U takvoj situaciji vi momke, koji nam svima žele najbolje, nazivate problemom našeg društva Smile, i stavljate ih u crnu hroniku, radite bre protiv naših nacionalnih i rasnih interesa.. Ti isti momci bi sutra i život dali, da negledaš šiptara u komšiluku, da budeš svoj na svome, ko što je vekovima bilo... da obojeni ostanu tamo gde su uvek bili...
Keep it white!!!
Srbija Srbima!!!



[Edit by Anea: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 22. Dec 2005, 18:51:49 od Anea »
IP sačuvana
social share
Edit by canelane: Potpis uklonjen zbog duzine!
Dozvoljena dužina teksta je 4 reda (rezolucija 1024x768) pri veličini slova od 7pt (size=1)!
Najveća veličina slova ukoliko se tekst nalazi u jednom redu je 9pt (size=2), a ako se nalazi u dva i više 7pt (odnosno size=1)!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone SE 2020
Uf... od tvoga teksta prosto me je nesto toplo oko srca..

U sustini... sta lupetas.. Smile

Ako sacica ljudi ima ekstremno desnicarska shvatanja, posebno ako su puni kompleksa, a posebno kkompleksa nize vrednosti, nezadovoljni svojim zivotom i inteligncijom, a pri tome nesposobni da promene ista.... to je samo njihov problem..
Ekstremni levicar, ekstremni desnicari su sam talog drustva... i tamo treba da ostanu.. na margini, na dnu... sto dalje od normalnog sveta...
Ocigledno je da si i ti ogorcen zbog svog polozaja u prostoru i vremenu, ali ja nisam... meni drugi ljudi ne smetaju, kao sto ni ja njima ne smetam...

Citat
E znaš šta meni je dosta više prozapadnih medija koji vladaju Srbijom, nacionalni stroj i skinhedsi, sigurno nisu nikakav problem u našem društvu, štaviše takvih nam treba što više, pogotovo sad kada se čamuge, kinezi i sl. nekontrolisano šire po svetu, a jevreji imaju najveći politički uticaj, kada su, konkretno u Srbiji, pogani šiptari željni da nam uzmu komad zemlje..

bla, bla, bla.. bilo je vise ovakvih stavova na forumu... i sta.. nista.. naucene fraze... daleko od realnosti..

Citat
U takvoj situaciji vi momke, koji nam svima žele najbolje, nazivate problemom našeg društva , i stavljate ih u crnu hroniku, radite bre protiv naših nacionalnih i rasnih interesa..

nacionalni interesi.. rasni interesi.. haha... zele nam sve najbolje.. buahaha... u pravu si.. trebalo je tekst  da stavim u vicoteku... Smile

Citat
Ti isti momci bi sutra i život dali, da negledaš šiptara u komšiluku, da budeš svoj na svome, ko što je vekovima bilo... da obojeni ostanu tamo gde su uvek bili..

Rasna cistoca na Balkanu?
Pa, zar se Srbi sami ne hvale da su bili 500(sic!) godina pod Turcima... to mora da je ostavilo neke tragove na genetiku... ipak, nisu sve nase babe bile dovoljno brze...
O, narodima koji su naseljavali Balkan pre doseljavanja Slovena, necu ni da pricam... Smile

Citat
Keep it white!!!

Hm.. tu si u pravu.. previse je papirica i smeca po ulicama, a i blato i bljuzgavica nam slede.. skinse u gradsku cistocu Smile

Citat
Srbija Srbima!!!

Kad to kaze osoba koja zivi u inozemstvu... sve mi je jasno.. Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 577
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Ako sacica ljudi ima ekstremno desnicarska shvatanja, posebno ako su puni kompleksa, a posebno kkompleksa nize vrednosti, nezadovoljni svojim zivotom i inteligncijom, a pri tome nesposobni da promene ista.... to je samo njihov problem..
Ekstremni levicar, ekstremni desnicari su sam talog drustva... i tamo treba da ostanu.. na margini, na dnu... sto dalje od normalnog sveta...
Ocigledno je da si i ti ogorcen zbog svog polozaja u prostoru i vremenu, ali ja nisam... meni drugi ljudi ne smetaju, kao sto ni ja njima ne smetam...
Opa ovo sad pa lično, najlakše je reći iskompleksiranost, to je teza kojom se sve može pobiti. Smile Ako sam ja iskompleksiran zato što volim srpsku zemlju, svetu srpsku zemlju, zato što ne želim ratove i sukobe, koje drugi isprovociraju vekovima... zato što ne želim da se nama Srbima ponavlja opet ono što nam se ponavljalo... zašto bi meni smetao šiptar, recimo... Lično ne znam nijednog niti sam ikada došao u bilo kakav kontakt s nijednim od njih... smeta mi zato što je zlo učinio mojim zemljacima...
Citat
bla, bla, bla.. bilo je vise ovakvih stavova na forumu... i sta.. nista.. naucene fraze... daleko od realnosti..
Gubimo Kosovo, a ti tako ladno, znaš šta da nisi dama, a ja strpljiv i odgojen svašta bi ti sad rekao, žalosno Smile

 
Citat
nacionalni interesi.. rasni interesi.. haha... zele nam sve najbolje.. buahaha... u pravu si.. trebalo je tekst  da stavim u vicoteku...
to može reći samo neko koga boli qrac za Srbiju i srpski narod u celini...
Citat
Rasna cistoca na Balkanu?
Pa, zar se Srbi sami ne hvale da su bili 500(sic!) godina pod Turcima... to mora da je ostavilo neke tragove na genetiku... ipak, nisu sve nase babe bile dovoljno brze...
O, narodima koji su naseljavali Balkan pre doseljavanja Slovena, necu ni da pricam...
Mozak, mozak sestro, briše sve tragove Smile
Citat
Kad to kaze osoba koja zivi u inozemstvu... sve mi je jasno..

 Smile Smile Smile , kako se samo lako odričeš svoje zemlje, nimalo patriotizma u tebi...
Bilo kako bilo, tvojih istomišljenika u svetu sve je manje, dolaze periodi sukoba, a ja nisam kompleksaš, jer bi po toj logici svaki Amer bio, vidiš političke prilike i razmisli dobro Smile
« Poslednja izmena: 22. Dec 2005, 20:09:43 od bokiPFC »
IP sačuvana
social share
Edit by canelane: Potpis uklonjen zbog duzine!
Dozvoljena dužina teksta je 4 reda (rezolucija 1024x768) pri veličini slova od 7pt (size=1)!
Najveća veličina slova ukoliko se tekst nalazi u jednom redu je 9pt (size=2), a ako se nalazi u dva i više 7pt (odnosno size=1)!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Lično ne znam nijednog niti sam ikada došao u bilo kakav kontakt s nijednim od njih... smeta mi zato što je zlo učinio mojim zemljacima...

wooow... genijalno... znaci, ne znas ni jednoga... ali znas sta su njegovi zemljaci radili.. e, upravo zbog toga Srbi imaju los "imidz" u svetu.. zbog takve povrsnosti..

Citat
to može reći samo neko koga boli qrac za Srbiju i srpski narod u celini...

Ako ne zelim da Srbija opet ima sankcije, a moji roditelji platu od 3 marke, da 90% firmi ne radi, da se mladi ili odaju kriminalu ili beze iz zemlje, da je milion ljudi nezaposleno, da.. moze se reci da me boli cosak za Srbe i Srbiju Smile

Citat
Mozak, mozak sestro, briše sve tragove

Mozak je organ koji Srbi, generalno, najmanje koriste...

Citat
, kako se samo lako odričeš svoje zemlje, nimalo patriotizma u tebi...

kao i tvoji istomisljenici, mesas nekoliko termina: patriotizam, nacionalizam i sovinizam..
Ono sto ti mislis da je patriotzam, moze da se nazove samo trecim imenom...

Citat
Bilo kako bilo, tvojih istomišljenika u svetu sve je manje, dolaze periodi sukoba, a ja nisam kompleksaš, jer bi po toj logici svaki Amer bio, vidiš političke prilike i razmisli dobro

Pa, jeste.. zato su i bombardovali Irak,silovali i mucili po  Somalij, rasturili SFRJ, ubijali decu u Vijetnamu, a Juznu i Srednju Ameriku drze u srednjovekovnom ropstvu...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.122 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.