Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 58
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zabrana prodaje alkohola u beogradskim prodavnicama od 22 sata do 6 ujutru  (Pročitano 40823 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Nokia 
ne znam sta te sprecava da kupis alkohol pre 22h? Smile
Mene nista, osim sto cu morati da gledam na sat ne bi li stigao na vreme da kupim pivo. I u cemu je razlika dal cu kupiti alkohol u 22 ili 23:30. Svima u Srbiji i Evropi su puna usta o ljudskim pravima i slobodama a na ovakim budjavim primerima se najbolje vidi koliko smo mi slobodni.
Neka se nose svi koji ce glasati za ovo sranje, da bog da im deca umrla od ciroze jetre
« Poslednja izmena: 23. Dec 2010, 19:23:44 od Marco V »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 3Gs
ne znam sta te sprecava da kupis alkohol pre 22h? Smile

Nije poenta u tome, poenta je u principu. Odakle pravo bilo kome da odlučuje kada će neko da kupuje sebi alkohol? Čemu to? Da li će to smanjiti promet alkohola? Naravno da neće.
Poenta je da pojedinac treba da ima slobodu da odluči šta je najbolje za njega, a ne da država to radi.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.224
Isto tako drzava ne treba da ukida lokalima pravo da odlucuju sami o tome da li ce biti pusacki ili ne... Zar ne?

Negde dobijes negde izgubis.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 3Gs
Isto tako drzava ne treba da ukida lokalima pravo da odlucuju sami o tome da li ce biti pusacki ili ne... Zar ne?

Negde dobijes negde izgubis.

Razlika je u tome što duvanski dim direktno ugrožava zdravlje svima u okolini.

To bi bilo opravdanje zakona. Moj lični stav je da i to treba ostaviti ugostiteljima da odluče.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.224
Takvo opravdanje moze da prodje kod nekoga sa IQ 13 Smile

Ako cemo vec o licnom misljenju, moje je da ovo nece uticati na poslovanje ugostitelja jer oni koji hoce da kupe alkohol u prodavnici to rade zato sto nemaju pare da ga kupuju u kaficu(prave kucnu zurku etc).

Mislim da iza ovoga ne postoje lose namere niti neka interesna sfera...
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Nokia 
To sto neko nema lose namere ne znaci da moze da radi sta hoce. Od necijih dobrih namera i lepih zelja ja nemam nista. Zakon je jednostavno debilan. Meni deluje da nekome mnogo bilo dosadno u parlamentu pa je hteo da se napravi pametan i predlizo ovo.
« Poslednja izmena: 23. Dec 2010, 19:46:21 od Marco V »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
HTC One
Napasu mi se muda kao zec kelerebe.

U Novom Sadu imaju slican propis, do 23h može da se kupuje alkohol.

Ovo je apsolutno u suprotnosti sa zdravim razumom.

Kapiram da je uradilo plodom lobiranje vlasnika ugostiteljskih objekata kojima se ovim odužuju za uvođenje zabrane pušenja i direktno im uvećavaju promet za nekoliko stotina procenata.

Šta je sledeće, zabrana ljubljenja na ulici? Zajebavali smo se za Katar i svetsko prvenstvo tamo, a ni mi ne idemo u boljem smeru.

Sta bi sa postovanje evropskih standarda?  Smile

Jedva sam cekao ovaj zakon.  Smile

Za one koji ne znaju, malo pojasnjenje (Munka ima slicnih problema  Smile) - leto, lepo vreme, 22h i lokalni klinci pocinju da se okupljaju isped zgrade/zgrada. Onda pocinje cirkanje i to traje do jutra posto blejaci nemaju sta drugo u zivotu da rade... vec oko ponoci pocinje nenormalna galama, pevanje, histerican smeh, vriska i cika... uskoro pocinje i lomljenje flasa, povracanje po ulici, zapisavanje zgrada... i tako godinama.  Smile

Letos su polupali tako pijani prozore na radnji pored trafike gde kupuju pivo, probali da obiju frizidere vise puta (uvek kada su vec pijani). Murija je dolazila milion puta i uvek su se slozili koji je uzrok - konj sa trafike koji im celu noc prodaje alkohol.

Ponavljam, jedva sam cekao ovaj zakon  Smile


U vezi ove floskule o ljudskim pravima (smesno  Smile) - ljudsko pravo je zagarantovano dok ne ugrozava tudja ljudska prava. Onog trenutka kada prodaja alkohola u to doba (bas u to doba, danju se to nikada ne desava) pravi problem ljudima u 10 zgrada, tu pada prica o ljudskom pravu blejaca.  Smile
« Poslednja izmena: 23. Dec 2010, 19:47:57 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.224
Raneru jedino sto ce se sada promeniti je to sto ce da kupe vise alkohola pre 22h i da ga cirkaju polako  Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
HTC One
Nemaju oni mozga da tako razmisljaju.  Smile

Ma samo da stupi na snagu, ceo komsiluk jedva ceka. Imaju da pljuste prijave cim proba da zaradi na foru... a onda sledi i prijava za prodaju maloletnicima... matorci iz kucnih saveta nemaju muda da se suprotstave blejacima ali su specijalisti za prijave, a komunalna policija im je legla ko budali samar.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 3Gs
Napasu mi se muda kao zec kelerebe.

U Novom Sadu imaju slican propis, do 23h može da se kupuje alkohol.

Ovo je apsolutno u suprotnosti sa zdravim razumom.

Kapiram da je uradilo plodom lobiranje vlasnika ugostiteljskih objekata kojima se ovim odužuju za uvođenje zabrane pušenja i direktno im uvećavaju promet za nekoliko stotina procenata.

Šta je sledeće, zabrana ljubljenja na ulici? Zajebavali smo se za Katar i svetsko prvenstvo tamo, a ni mi ne idemo u boljem smeru.

Sta bi sa postovanje evropskih standarda?  Smile

Jedva sam cekao ovaj zakon.  Smile

Za one koji ne znaju, malo pojasnjenje (Munka ima slicnih problema  Smile) - leto, lepo vreme, 22h i lokalni klinci pocinju da se okupljaju isped zgrade/zgrada. Onda pocinje cirkanje i to traje do jutra posto blejaci nemaju sta drugo u zivotu da rade... vec oko ponoci pocinje nenormalna galama, pevanje, histerican smeh, vriska i cika... uskoro pocinje i lomljenje flasa, povracanje po ulici, zapisavanje zgrada... i tako godinama.  Smile

Letos su polupali tako pijani prozore na radnji pored trafike gde kupuju pivo, probali da obiju frizidere vise puta (uvek kada su vec pijani). Murija je dolazila milion puta i uvek su se slozili koji je uzrok - konj sa trafike koji im celu noc prodaje alkohol.

Ponavljam, jedva sam cekao ovaj zakon  Smile


U vezi ove floskule o ljudskim pravima (smesno  Smile) - ljudsko pravo je zagarantovano dok ne ugrozava tudja ljudska prava. Onog trenutka kada prodaja alkohola u to doba (bas u to doba, danju se to nikada ne desava) pravi problem ljudima u 10 zgrada, tu pada prica o ljudskom pravu blejaca.  Smile

Pazi, ja bez ikakvih problema mogu da kritikujem zakone EU koji mislim da nisu u redu. Više sam pro-freedom nego što sam pro-EU ili bilo šta drugo. Jednostavno, ne mislim da bi se bilo čije pravo na slobodan izbor smelo ograničavati. To što debili lupaju i gradu nije do alkohola nego do njih i njihovog vaspitanja. Pritom, ovo ništa neće promeniti.

btw, u kojim evropskim zemljama postoji ovakav zakon?


I da, tek sad videh edit. Ne pravi alkohol buku nego oni koji ga koriste. Na njih treba ciljati, a ne na vlasnike prodavnica ograničavanjem slobodnog tržišta.
« Poslednja izmena: 23. Dec 2010, 19:52:19 od kokota »
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 58
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.