Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zaboravljeni izbori u BGD - Igre gladi i trka za gradonacelnika  (Pročitano 2662 puta)
21. Maj 2018, 13:04:23
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
LJUTA BORBA U SNS Jedan kandidat ima podršku stranke, drugi ulaže najviše energije, a samo Vučić zna KO ĆE BITI GRADONAČELNIK
21.05.2018. 09:10

Ime novog gradonačelnika Beograda, koji će u naredne četiri godine voditi prestonicu, biće konačno obelodanjeno za dve nedelje, saznaje "Blic" u vrhu SNS.

Izvor "Blica" kaže da je predsednik Srpske napredne stranke i šef Srbije Aleksandar Vučić prelomio i doneo odluku o tome, a da će uskoro o svom predlogu razgovarati i unutar partije koju vodi.

- Samo Vučić zna ime osobe koja će biti gradonačelnik, nije još to nikome saopštio. Ostaje da stranka da svoju reč, mada niko i ne očekuje da će biti glasova protiv. Vodi se računa o tome da gradonačelnik bude neko ko je sposoban da upravlja Beogradom, nastavi započete projekte i započne nove. Važan deo tog posla je i briga o gradskoj kasi i finansijskoj stabilnosti grada – napominje naš sagovornik.

U međuvremenu, unutar SNS se, kako se do sada moglo čuti iz više izvora, vodi ljuta borba oko toga ko će preuzeti palicu od aktuelnog gradonačelnika Siniše Malog. Jer, funkcija gradonačelnika je treća po važnosti u državi i sa sobom sem obaveza nosi i dosta privilegija.

Prema saznanjima "Blica", svi čije ime se spominje kao moguće se direktno ili indirektno preporučuju i koriste priliku da kažu zašto misle da bi baš oni bili dobar izbor za naslednika Malog. A na spisku su aktuelni gradski menadžer Goran Vesić, predsednica opštine Savski venac Irena Vujović i direktor Dečje klinike u Tiršovoj Zoran Radojičić.

- Čini se da najveću energiju u to ulaže Vesić koji je operativno najobučeniji da vodi grad, ali nisu svi u stranci za takvu odluku. Stranka najviše simpatije daje Ireni Vujović koja je odlično vodila Savski venac, dok prvi na listi dr Radojičić ima veliku ambiciju da završi svoj projekat u Tiršovoj – kaže naš sagovornk.

U Skupštini Beograda se, međutim, može čuti da se ne bi iznenadili da im ostane isti šef.

- Mali se, iako je objavljeno da će preći u Nemanjinu 11, i dalje nada da postoji šansa da ostane na mestu gradonačelnika. Ipak, svi su svesni da će se na kraju povinovati Vučićevoj odluci - kaže naš izvor.

Kako su raspoređeni mandati u Skupštini grada

Izbori u Beogradu održani su 4. marta, Skupština Beograda je konstituisana 9. maja, a 8. jun je poslednji dan za izbor novog gradonačelnika. Na izborima su cenzus prešle samo četiri liste, SNS, SPS-JS, lista okupljena oko Dragana Đilasa i lista okupljena oko Aleksandra Šapića. Naprednjacima su pripala 64 mandata, listi oko Ðilasa 26, Šapiću 12, a koaliciji SPS i JS osam mandata.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Vucic odlucuje?

Ajde da ukinemo odbornike. Ne sluze nicemu
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Radojičić: Čast mi je što ćemo početi gradnju metroa
Foto P. Mitić
SVESTAN sam velike odgovornosti koju nosi posao gradonačelnika i spreman sam na to. Hirurg sam skoro 30 godina, a za nas su krize i borba za život svakodnevica. Osim toga, u svom timu imam prekaljene političke borce i mislim da ćemo činiti sjajan tim za Beograd.


Ovako novi gradonačelnik Beograda Zoran Radojičić, u prvom intervjuu na novoj dužnosti, odgovara na pitanje "Novosti" da li je spreman da se uhvati ukoštac sa izazovima koje nosi politička funkcija za koju mnogi kažu da nosi moć trećeg čoveka u državi.

- Kad sam prvi put razgovarao sa predsednikom Vučićem, odmah mi je rekao da me vidi na ovom mestu i da veruje da mogu da odgovorim izazovima posla. Imali smo listu na kojoj je bilo nekoliko ljudi koji bi mogli sjajno da obavljaju ovaj posao. Kockice su se složile i ja sam dobio šansu. Verujem da je predsednik sa svojim bogatim političkim iskustvom dobro prepoznao da ja to mogu.

NE NAPUŠTAM PACIJENTE * A KAKO ćete uskladiti nove dužnosti sa obavezama koje imate prema pacijentima? - Imam pacijente koje pratim čitav njihov život i oni će ostati moji pacijenti. I do sada sam se trudio da im izađem u susret, da ne moraju da dolaze iz unutrašnjosti, već da mi analize šalju mejlom, kako bih pratio njihovo stanje. Veliki je izazov to uskladiti. Moja ideja je da periodično odlazim u "Tiršovu" kako bih pregledao i operisao decu. Sa timom u "Tiršovoj" osmišljavam modele kako da ovo funkcioniše i da pacijenti dobiju moj maksimum u datim okolnostima.
* Koji je prvi zadatak kojem ćete se posvetiti?

- Ovih dana vodim razgovore sa ljudima koji će biti deo mog kabineta. Kao hirurg i kao menadžer, naučio sam da je ključna stvar napraviti dobar tim i stalno raditi na tome da ljudi budu motivisani i posvećeni rezultatima. Cilj je jasan - bolji i lepši Beograd. Pred nama je vreme učenja, ali Beograd neće stati, jer imamo ljude koji su iskusni u gradskoj upravi, a nova lica daće dodatnu energiju.

* Koga biste od javnih ličnosti sa liste SNS voleli da vidite kao saradnika?

- Već tokom kampanje počeli smo da gradimo tim. Sjajni ljudi su bili na listi, i Beograđani su to prepoznali. Verujem da je kultura značajna, i posebno su mi dragi umetnici sa naše liste. Verujem da će većina biti angažovana u manjoj ili većoj meri. Ja bih to svakako želeo.

* Hoćete li vi biti gradonačelnik koji će započeti izgradnju metroa? Koji su za vas najvažniji gradski projekti?

- Zahvaljujući predanom radu uprave koju nasleđujemo, imaćemo tu čast da započnemo izgradnju beogradskog metroa. Moramo doneti dobre odluke i upoznati javnost sa detaljima ovog projekta. Neophodno je da se umreži čitav javni prevoz kako bismo imali manje putničkih vozila i rasteretili grad. Metro će našu prestonicu staviti na mapu velikih svetskih metropola, a Beograđani će brže stizati kući s posla.

* Spekuliše se o tome da će najvažnije odluke iz senke vući Goran Vesić...

- Vesić neće biti u senci. Naprotiv, on je "ključni igrač" našeg tima i njegovo političko iskustvo i poznavanje gradske uprave mogu biti tas koji će opredeliti da li ćemo biti uspešni. Moja procena je da smo obojica timski igrači, i već imamo otvoren i direktan odnos. To me raduje, i učvrstilo me je u uverenju da ćemo činiti sjajnu ekipu.


* Opozicioni sastav u Skupštini grada jači je nego u republičkom parlamentu. Da li ste spremni da se nosite sa tim?

- Ovi izbori su doneli novu raspodelu na političkoj sceni. Spreman sam da čujem konstruktivne kritike, ali i da ne dozvolim da me pokoleba nedobronamerna buka. Tu sam da uradim dobre stvari za Beograd. Ovo je demokratsko društvo, posao opozicije je da nas kritikuje i nadgleda, i nadam se da će to raditi fer i u skladu sa demokratkim principima kojima svi težimo.



Izvor: Novosti

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
Vucic odlucuje?

Ajde da ukinemo odbornike. Ne sluze nicemu

Па наравно да он одлучује његова је листа победила...чак се и листа звала Александар Вучић - Зато што волимо Београд!  Smile
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Pa hajde da ukinemo odbornike onda
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
Што? Smile

Па ваљда одборници гласају како им листа, странка председник кажу... Smile

Наравно могу они гласати и против онога што Вучић или листа/странка каже али ће бити искључени из странке и могу се сликати... Smile

Мислим то је свакоме јасно ко макар мало прати политику...па тако је и сама СНС настала, радикали гласали против  СПП напредњаци за и били избачени из странке и неки прешли у напредњаке...

IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
A ko je rekao da je politika kod nas iole korektna, postena, logicna?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
tika špic
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
mislim cemu poenta i koga briga kad poglavica vlada svuda
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.065 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.