Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 03:38:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zablude i istine o koka-koli  (Pročitano 22723 puta)
18. Mar 2008, 12:02:00
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Motorola V3i
Koka-kola nije zdrava, ali ni opasna kao što se priča.Šta je istina o najčešće konzumiranom piću na svetu? ...
O koka-koli, jednom od omiljenijih pića širom planete, često čujemo da loše utiče na zdravlje. Nekada davno se pričalo da sadrži neznatne količine kokaina, kasnije da se oni koji je piju, nekontrolisano goje od kofeina i šećera koji su u njenom sastavu.



ISTRAŽIVANJA - Američki Institut za naučno obrazovanje ispitivao je prisustvo fosforne kiseline u koka-koli. Zaključci do kojih su došli su pozitivni za sve „kokakoličare”. Ako ste do sada čuli da bi ovaj napitak mogao da vam nagrize zube ako ih potopite u njega tokom cele noći, prestanite da brinete.
- Kada bi to bilo istinito, bili bi smo nacija tigrova bez zuba! Iako je kozumiranje gaziranih pića u Americi skočilo za 65 odsto od 1989. do 1995. godine, nema epidemije uništenih zuba - saopštili su američki naučnici.
Ipak, ne slažu se svi s ovom tvrdnjom. Hirurg Mičel Pol svedoči da je u praksi sretao pacijente kojima su zubi bili potpuno uništeni zbog preteranog konzumiranja koka-kole. Konstantno ispijanje gaziranog pića izlaže zube „kupanju” u kiselini, što posle određenog vremenskog perioda može da ih uništi.
Međutim, štetnost osvežavajućih napitaka na zube ne odnosi se samo na koka-kolu. Grupa istraživača iz Ajove je potopila četiri zuba 25 sati u pet različita pića: koka-kolu, dijetalnu koka-kolu, „red bul” i čisti sok od jabuke. Ispostavilo se da ona deluju čak i na koren zuba, a pri tom su koka-kola i „red bul” „korozivniji” od dijetalne koka-kole i soka od jabuke.
Da bismo došli do istine, potrebno je pozvati razum u pomoć. Niko ne drži u ustima gazirano piće 24 sata tokom 14 dana ili duže. Pljuvačka razgrađuje ove napitke, a samim tim i neutralizuje.
Najgora navika je preterano piti gazirana pića. Najbolje je kozumirati ih umereno: popijete brzo i na slamčicu koja njihov kontakt sa zubima svodi na minimum.
Naučnici s Instituta za naučno obrazovanje SAD tvrde da fosfor u koka-koli dovodi do manjka kalcijuma u organizmu, pa se spominje i negativno dejstvo na kosti. I to nije sve. Konzumiranjem bezalkoholnih pića tinejdžeri ponekad unose u organizam između 500 i 1.000 kalorija dnevno, zbog čega u celom svetu, a posebno u Americi vlada epidemija gojaznosti među decom. Zaključak je da se iza mnogih polupraznih priča, možda krije još gora realnost.



Izvor: 24sata
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Znaci najgore je to sto je kaloricna ...
« Poslednja izmena: 18. Mar 2008, 14:03:57 od sasaborg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Vidi-Meni-Visi

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6005
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
HTC One V
uf sad mi je lakse!!!  Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pa ja ne znam sta da stavim vise ovde, sve mi sklanjaju! Smile
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
jedan od sastojaka je koka-kole je sljiva a u americi ili ne znam gde se videlo kada su istisnuli sok iz sljiva zajdeno sa njima su mili misevi,pacovi itd pa vi razmislita kada pijete coca-colu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Ako si mi prijatelj ne razgovaraj sa mnom!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 9793
Zastava Mallevila
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Alcatel Mikajlo Pupin
jedna casa dve kasike secera
IP sačuvana
social share

Ko je nasadjivao ovu sikiru oca mu jebem?!
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Deus non est

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 8798
Zastava Udaljen za debljinu senke
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia onaj zajebani
ja sam cuo da je prvenstveno nastala kao lek prtiv glavobolje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Motorola V3i
ja sam cuo da je prvenstveno nastala kao lek prtiv glavobolje

kaslja Smile ne glavobolje vec kaslja
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Life is shit, and then you die :)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 424
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Motorola V3
hahaha glavobolje!  Smile
IP sačuvana
social share
O Partizane volimo te srcem svim...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 31
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.1
mob
SonyEricsson K750i
kola rulesssssssssssssss  Smile
IP sačuvana
social share
djura mi je oprostio sto me tukao
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


bitch. [kriticharka na burek forumu.] :P

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 157
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Ericsson k608i
Koliko je ustvari stetna Koka Kola

U mnogim državama SAD-a policijske patrole voze u automobilu dva galona Koka-kole za uklanjanje tragova krvi na cestama nakon saobracajnih nesreca.
U zdjelu napunjenu Koka-kolom stavite sirov odrezak i ostavite ga dva dana - nema ga više!!!!
Za cišcenje WC školjke: limenku Koka-kole istresite u školjku, ostavite jedan sat i isperite vodom. Limunska kiselina u Coca Coli uklanja mrlje od kamenca.
Za uklanjanje mrlja od rdje sa automobila zgužvanu alu-foliju namocite u Koka-Kolu i time istrljajte mrlju.
Korozivne mrlje na automobilskom akumulatoru: limenku Koka-kole istresite preko akumulatorskih baterija pa ce korozija nestati.
Sve mrlje od rdje možete ocistiti krpom, potopljenom u Koka-kolu, koju nekoliko minuta držite na mrlji.
Uklanjanje masnih mrlja: Koka-kolom nakvasite odjecu, dodajte deterdjent i operite u mašini. Koka-kola ce pomaze u uklanjanju masnih mrlja.
Ako u autu magle stakla, premažite ih Koka-kolom.


I jos malo informacija:


U Koka-koli se nalazi fosforna kiselina ( pH 2, 8 ). Nokat može rastopiti za cetiri dana. Fosforna kiselina otapa i kalcij iz kostiju, što je glavni uzrok osteoporoze.
Za koncentrat/sirup Koka-kole prevoznici moraju korsititi cisterne s posebnom zastitom od rdjanja.
Distributeri Koka-kole vec 20 godina koriste Koka-kolu za ciscenje kamiona i motora!
IP sačuvana
social share

..You can look,but you cant touch..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 03:38:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.