Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Забављати се са 'Тонијем Сопраном'?  (Pročitano 10895 puta)
07. Nov 2008, 03:21:17
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Сви знамо ко је Тони...
И сви смо (вероватно) гледали ''Кума'''.
Али, ипак, какви су наши ставови према 'момцима са врелог асфалта'?

Нисам, морам признати, о овој теми размишљала, све док нисам постала сведок везе између једне девојке и једног... хммм, криминалца? Тако тешка реч... Ипак, сведоци смо разних веза па и бракова између девојака 'из поштених кућа' (ипак је ово Србија и ово је израз који се користи) и разних 'вуцибатина'. И мени и даље нису јасне неке ствари...

Када кажемо Тони, Вито или Мајк, мислимо на маркантне, шармантне мушкарце, који, иако се баве 'мутним' пословима, имају неки свој специфичан шарм и делују веома снажно и самоуверено, а опет привржено својој жен(к)и и породици. Колико је то тако у реалности?

Јер, стереотип мафијаша који смо могли стећи кроз филмове је много различит од онога каква је слика у реалности. Онолико колико сам их ја упознавала, не бих могла рећи да су шармантни и неодољиви...  Smile
Самим тим што не могу пристојно живети без нелегалних радњи ми ипак нешто говори о њима...
Има ли то, пак, некакве везе са адреналином, тражењем узбуђења, па и пркоса и ината према свему што је конвенционално, па и традиционално; према свему што је део ''нормалног'' света? Можда је нагон за опстанком у питању, који их је једном натерао на неко дело које није законито, па им се ''осладило''?

Или, можда, стара, добра, дубоко укорењена несигурност, инфериорност, преобраћена у 'борбу против закона'?

Девојке, да ли бисте биле у вези са момком ''са врелог асфалта''? (какав пригодан израз да се каже ''криминалац'', зар не?! Smile )
Момци, какав је ваш став по овом питању?
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Jedino ukoliko bi taj neko vesto prikrivao svoj "posao", a ja toliko bila luda za njim da ne bih videla "znakove pored puta"... sto je u mom slucaju veoma tesko Smile Tacno jeste da ljubav ne bira ni vreme, ni mesto, a vala ni ucesnike... medjutim, sve se to da izbeci.

Sto se filmova tice, ne mislim da je realno stanje drugacije, sem sto su se ti "ostri" momci nekada davno drugacije sukobili. Misljenja sam da su ovi (nazovi) javni (poznatiji u kraju) "ostri" momci baceni u prvi plan i prema njima se stvara odredjena slika o toj vrsti ljudi, dok su oni (manje poznati/tajno poznati) ti koji drze sve konce u rukama bez ikakvog eksponiranja u tom pravcu, a po stilu se (pre)tesko mogu svrstati u momke "sa vrelog asfalta".

IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Igrom slucaja znam dosta tih problematicnih tipova i znam koliko se djevojcice loze na njih. Doduse, ne znam ni jednu koja je htjela neko ozbiljnije vezivanje; prije da je u pitanju bilo izgradjivanje imidza ( ona je bila sa tim i tim itd itd ).
Koliko su razliciti od nekih filmskih mafijoza .. pa mislim da jesu; cinjenica da su ovo balkanski kriminalci ih vec u startu dosta nipodastava u smislu ponasanja.

Licno, ni u bunilu.
Previse sam ovisna o sigurnosti u vezi da bih bila s nekim ko se krece u smjeru puhanja vjetra. Osim toga, vidjala sam slucajeve kad su se djevojkama obijale o glavu te veze, nimalo bezazleno i nimalo ugodno. Na kraju, materijalisticki orijentisani tipovi i ja - no, no.
Probala, ne ide. 
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Počnimo od feromona, adrenalinski tipovi mirišu privlačno. Onda odnos prema novcu, takvi momci novac ne štede, oni ga otimaju ili zarađuju i troše bez kontrole. Zatim tu je i "zaštitnički" stav prema "svojoj" devojci koji može da imponuje u nekim slučajevima. Opaki momak sa ulice će svoju devojku zaštititi od nepristojnih pogleda, dobacivanja, dosadnog bivšeg dečka.

Međutim ovi naši opasni momci, isto kao i oni tamo preko, ne poštuju ni devojke više nego ostali svet. One su njihove igračke od kojih uzimaju šta im treba i odu. Ili ih istim nasilnim metodama prisiljavaju da rade po volji Tonija.

Znam nekoliko žena koje su verovale da mogu da drže takve veze u svojim rukama. Udale su se za Tonija, rodile dete ili decu i ni jedna nije srećna. Jednoj je Toni ostavio tri sina i stan, izdržavanje ne daje jer je stan njegov, ona ne sme ni da pomisli da traži. Ona nema pravo da nađe drugog, dok on svoje švalerke dovozi pred zgradu. Sinovi su na to reagovali jako loše. Najstariji je postao drugi Toni, srednji je latentni gej koji još nije izašao iz ormara, a najmlađi koji je prepametan momak taljiga sa nekim zanatom.

Druga dva slučaja su se završila smrću Tonija i ostajanjem žene i deteta bez nekih većin suma novca i bez zaštite samih na svetu. Naravno sa "braćom" Tonija na vratu koji se ne staraju šta će dete da obuje ali se staraju da uspomenu na njihovog druga "ne ukalja ta droljica vukući se sa nekim tamo kretenom".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Nokia N97
"Toni" je neko ko je zaglibio u kriminal jer nije znao za bolje, ali kad je doshao do prvih para izdigao se iznad svoje sredine i zapocheo niz legalnih poslova ... na Blakanu, medjutim, raste neka bahata sorta koja voli da se valja u svom blatu i nema nameru da se izdigne.
Takve sam svesno zaboravio i sada posmatram ljude koji legalno zaradjuju vishe nego ti zhestoki momci, krecu se u sasvim drugim krugovim i imaj mnogo lepshe i pametnije devojke, koje uz to imaju i stila ... Ne interesuju me ni Toniji ni njihove jeftine fufe ...  Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
taj sloj drustva mene interesuje jedino kao prikaz drustvenog fenomena u filmovima A produkcije.
i jedino ako glumi Al Pacino.
u stvarnom životu su mi interesantni isto i koliko telefonska govornica u kvaru.

ne da ne razmisljam o njima i njihovim pratiljama...nego se i trudim da je jaz izmedju mene i njih sto veci.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Počnimo od feromona, adrenalinski tipovi mirišu privlačno. Onda odnos prema novcu, takvi momci novac ne štede, oni ga otimaju ili zarađuju i troše bez kontrole. Zatim tu je i "zaštitnički" stav prema "svojoj" devojci koji može da imponuje u nekim slučajevima. Opaki momak sa ulice će svoju devojku zaštititi od nepristojnih pogleda, dobacivanja, dosadnog bivšeg dečka.

Međutim ovi naši opasni momci, isto kao i oni tamo preko, ne poštuju ni devojke više nego ostali svet. One su njihove igračke od kojih uzimaju šta im treba i odu. Ili ih istim nasilnim metodama prisiljavaju da rade po volji Tonija.
Moram ovo dati jednoj bliskoj osobi da procita Smile Smile


Citat
"Toni" je neko ko je zaglibio u kriminal jer nije znao za bolje, ali kad je doshao do prvih para izdigao se iznad svoje sredine i zapocheo niz legalnih poslova ... na Blakanu, medjutim, raste neka bahata sorta koja voli da se valja u svom blatu i nema nameru da se izdigne.
Mislim da i u Srbiji ima takvih likova znam dosta primera iz zivota koji su bili kriminalci i to oni okoreli, a sada imaju ogromne firme, kafice i ostala cuda muda Smile i plus svim svojim drugarima po belom svetu salju pare i sta zatreba u zatvor Wink Naravno da ima i onih koji ne zele da se izdignu iz toga ali takvi ne pozive preko 30 godine Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
mob
Nokia N97
A kako se to izdigao ako shalje pare u corke i igra fudbal sa ortacima iz mladosti tri termina nedeljno ... Kad zaista ostavish svoju sredinu iza sebe, prestaje i druzhenje ... potpuno normalna pojava.
Videcesh na svom primeru. Pocheo si da studirash i vrlo brzo cesh zaboraviti ortake koji vise ispred zgrade, stadione itd.
Kad se ispostavi da sam u pravu, dodjesh mi dupli Jack.  Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 0.3.154.9
Ево и једног интересантниг одговора на ову тему који сам добила на пп, аутор је желео да остане анониман, јер не постује често на ово форуму:

______________________________ ______________________________ ______________________________ ___________

Zavisi na koje si naletela. Ima ih vise vrsta, ja ih licno delim na 3.

Prvi su ti obicni reketasi i slicne secikese. Kupili su pistolje i uhvatili "izmishljenog chiku sa bradom" za testiste. Imaju vecitu potrebu da se dokazuju, sto zbog posla sto zbog karaktera (Sve to utice na psihu rodjaci) Uglavnom znaju dokle smeju da idu i ko je gazda. Prema devojkama su uglavnom debili i ne padaju daleko od one tvoje definicije "shabana" na trenutno aktivnoj temi. O njima mogu pisati citavu noc al' svako malo stariji od mene zna dobro ko su oni i zna da su oni piuni koji ako preteraju vrlo brzo nestaju.

Drugi su oni na koje verovatno ti mislish i koje malo bolje poznajem. Uglavnom su odlezali u zatvoru neko vreme u mladosti. Nisu dzabe lezali vec su obezbedili sebi u buducnosti placeniji i legalan posao. Imaju porodicu i brinu se o njoj, naklonjeni su deci i umeju za njih da zive. Ali to ih i dalje ne sprecava da setaju istovremeno maloletnice i zajebavaju se vikendom po ludim zurkama. Ako imaju poroke onda su to skupe cigare, kokain, lepa pice. E sad glavna zanimljivost...
Citat
Јер, стереотип мафијаша који смо могли стећи кроз филмове је много различит од онога каква је слика у реалности. Онолико колико сам их ја упознавала, не бих могла рећи да су шармантни и неодољиви...
...jok, velika zabluda. Veoma su slatkorecivi a pritom umeju da kazu prave stvari. Posebno ako si klinka od 20 godina koja se lozi na prolazne gluposti, da ti ne nabrajam slicno sponzorusi al nije to to. (mogu misliti kol'ko ti je ovo zadnje glupo zvucalo  Smile  )
Jednostavno su ucili neku skolu koja se ne uci kroz regularno obrazovanje. I ta skola im neverovatno pomaze u govoru. Ostavice impresivan utisak na neku devojku аl' cim se ona okrene doletece "Kako cu iskusno da kresnem ovu malu" ili nesto sl... (doduse sto se tice toga ne razlikuju se previse od obicnih muskaraca, ali njihova proslost i potencijal daju ovome jednu sasvim drugu dimenziju) Medjutim u dubini duse oni ce uvek biti sirovine. Veruj mi na rech.   Skupa i lepa markirana odela, parfemi, narukvice, zlato (nista kichasto za razliku od ovih prvih sto sam opisivao) sve u dovoljnim ukusnim kolicinama. Ali to je samo njihov nacin da se operu. Ako me razumesh. Da se operu od zatvora i tudjih pogleda punih predrasuda. Ali uvek ce oni biti sirovine u dubini dushe i kad tad im proslost zakuca na vrata.
...  
Sto bi rekao onaj iz zeitgeist-a When it comes to bullshit, big-time, major league bullshit, you have to stand in awe of the all-time champion iliti ovi treci! 
To su ti pravi kriminalci u pravom smislu te reci. Ne oni filmski. Ono izdrkavanje sa kulama, avionima i kamionima... to je samo Holivud...
Jel znas Ina sta je pravi mafijas-kriminalac-bandit-covek sa suprotne strane zakona, zovi ga kako hocesh znas na sta mislim...? Pravi kriminalac ti se nikad nece eskponirati. Kljucna rech. eksponiranje. Takodje ga zanima samo novac i to cisto poslovno. Nece se previse uzbudjivati kad ih neka budala popreko pogleda u kaficu. Cak ce mu priznati da je opasan i dovidjenja. Ali ne daj boze im dugujesh novac.

Primer: Momak od 24 godine je potrosio neke silne pare koje nema, kockajuci se naravno. I oni nazovu njegovog oca i kazu da ce ubiti decka ako se ne isplati taj novac. Otac, ocigledno odavno raskrstio sa sinom, kaze  "saam je sjebao situaciju ubite ga". A ovi kazu "Nema problema, ali taj dug automatski prelazi s njega na vas". Covek je morao da proda stan... 

Kapiras? Nema tu mrznje ni prema mladicu ni prema matorom, sve je to posao.
Sedecesh mozda sa deckom u kladionici dok on bude popunjavao tiket i u blizini ce ti biti spokojan covek normalno odeven koji prati utakmicu a nikad necesh pomisliti da pripada trecoj grupi. Poseduje mnogo ali se ne rasipa. Ako vec nije onda se trude da vecinu poslova legalizuju, ali mnogo je njih proplakalo sto oni imaju te poslove. I mislim na bas mnogo. Samo sto njih niko ne sme da hapsi i maltretira. posebno ne policija.
Slicna analogija je sa Staljinovom izjavom:Jedna smrt je tragedija. Milijun smrti je statistika.
Kad sjebesh veliki broj ljudi skoro pa si nedodirljiv. big-time bullshit!   Smile  Ti kao psiholog sama donesi procenu zasto je to tako i imali logike, nije na meni da sudim...

E da, odnos trecih sa zenama nisam napomenu sto je i svrha tema koju si postavila. Ali mislim da i sama mozes da pretpostavis da su ozenjeni i veoma cesto postuju to, skandale i eksponiranje izbegavaju i beze od njih ko djavo od krsta... 
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
A kako se to izdigao ako shalje pare u corke i igra fudbal sa ortacima iz mladosti tri termina nedeljno ... Kad zaista ostavish svoju sredinu iza sebe, prestaje i druzhenje ... potpuno normalna pojava.
Videcesh na svom primeru. Pocheo si da studirash i vrlo brzo cesh zaboraviti ortake koji vise ispred zgrade, stadione itd.
Kad se ispostavi da sam u pravu, dodjesh mi dupli Jack.  Smile
Konkretno covek na koga sam mislio drzi najbolji lokal na zlatiboru, neke silne apartmane, stanove u Pragu,Parizu i Becu Smile i sigurno preko 5 miliona evra po bankama i ostalim glupostima Wink
To sto salje pare ortacima u zatvoru znaci da ima postovanje prema njima i da on to radi ne zna bas puno ljudi odnosno ne zna skoro niko Smile

Onaj gore iz Bambininog posta je lepo objasnio tu trecu grupu krimosa .... samo sa jednom razlikom ako je dete narkoman onda pare ne uzimaju od porodice  Smile


Najebacu jednog dana zbog dugackog jezika hiljadu puta su mi rekli Smile


Citat
Pocheo si da studirash i vrlo brzo cesh zaboraviti ortake koji vise ispred zgrade, stadione itd.
Kad se ispostavi da sam u pravu, dodjesh mi dupli Jack.  Smile
ako se to desi nekad vodim te na neki splav na moj racun Smile Smile ali poznajuci sebe tesko Smile Smile
« Poslednja izmena: 07. Nov 2008, 22:44:25 od Orfanelin »
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.