Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Za prelaznu ocenu deset prikolica đubriva?  (Pročitano 753 puta)
01. Okt 2006, 16:30:42
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Profesor Tihomir LJubić odgovara za traženje mita
Za prelaznu ocenu deset prikolica đubriva?
U prvom procesu bio optužen da je od 12 učenika uzimao novac, a zauzvrat im je davao pitanja za popravni ispit. Tražio od 70 do 400 evra

VRANJE - Profesor Tihomir LJubić je u aprilu 2002. godine osuđen u Okružnom sudu u Vranju na dve godine zatvora zbog primanja mita, uz napomenu da posle odslužene kazne još pet godina neće moći da radi u struci. U obrazloženju presude pisalo je da je on od 1997. do 2002. godine u dvanaest navrata od učenika i njihovih roditelja uzimao od 70 do 400 nemačkih maraka za prelaznu ocenu. Od jednog roditelja navodno je uzeo i deset traktorskih prikolica đubriva. Ta presuda je "pala" na Vrhovnom sudu i predmet je vraćen na ponovno suđenje.

Sastanak kod stočne pijace
Na ponovljenom pretresu, pišu novine Vranjske, Dalibor Petrović, bivši učenik srednje Tehničke škole i njegova majka Zorica optužili su profesora Tihomira LJubića da je od njihove porodice u leto 2002. godine primio mito da bi Daliboru dao prelaznu ocenu na popravnom ispitu. Dalibor je, svedočeći u nastavku ovog procesa, izjavio da mu je LJubić zauzvrat, posle prethodnog dogovora sa ocem Jovicom, kod jedne česme, u blizini stočne pijace u naselju Raška, na papiru napisao tri pitanja koja treba da nauči.

- Otac je, koliko se sećam - započeo je svoj iskaz Dalibor - profesoru dao 100 nemačkih maraka. Roditelji su ispočetka to krili od mene, iako mi je odmah bilo čudno što zahtevaju da se nađem sa profesorom van škole kako bi mi pogledao grafičke radove. Došao je svojim automobilom, otišli smo kod te česme. Tek kad mi je napisao pitanja za popravni, posumnjao sam da su mu moji dali novac. Verovatno su to uradili zbog toga što sam imao jedinicu iz Mašinskih elementa, a već sam mnogo puta ranije čuo u školi i pričao roditeljima da nemam šanse da položim u avgustu ako ne budem platio. Iako sam bio spreman da "padnem", znajući koliko teško živimo, otac je, bez mog znanja, odlučio da odnese novac. Polagao sam avgusta pred tročlanom komisijom, LJubić je rekao da prvi odgovaram i postavio mi "ona" pitanja.

Vređao učenika
Petrovići nisu, međutim, odmah prijavili LJubića. Razumljivo, trebalo je da predaje Daliboru još dve godine, a sve se tada dobro završilo. Tokom naredne školske godine, u trećoj, Dalibor nije imao problema sa LJubićem. U četvrtoj je, međutim, takođe imao slabu ocenu.

- Tada mi je - objasnio je Dalibor pred sudskim većem - svega bilo dosta. Profesor bi na časovima, pred celim odeljenjem, najpre kao isprljao prste kredom, a zatim u mom pravcu, karakterističnim trljanjem prstima, kao kad se traži novac, jasno pokazivao šta treba da radim. Stalno je govorio da mi grafički radovi ništa ne valjaju i da zbog toga ne mogu da položim, a ja sam te radove radio drugovima u školi.

LJubić je na suđenju, vidno nervozan, negodovao kod sudije Marine Anđelković zbog ovakvog Daliborovog iskaza. Prilikom suočenja, nervozno je ponavljao Daliboru da laže, a ovaj je ostao pri tome da mu je profesor na papiru napisao pitanja.
Daliborova majka Zorica istakla je da se jasno seća novčane razmene.

- Morali smo dati novac - izjavila je ona - da bi LJubić sinu dao pozitivnu ocenu. Kasnije, u četvrtoj godini nam je sin duže vreme dolazio vrlo nervozan kući, žaleći se da ga pomenuti profesor vređa i ponižava. Dalibor je tada radio na pijaci, zbog čega ga je LJubić u školi zvao "banana-men" i "kupus-men", govoreći mu stalno da će ponavljati. LJubić je potom, kada ga je sudija suočila sa Daliborovom majkom, kazao da nije tačno da je rekao njenom sinu da neće položiti.

Na narednom ročištu, 15. novembra, biće saslušana još dva bivša učenika Tehničke škole i još jedan svedok.
Sina


Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.