Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Za predugo studiranje krivi su profesori  (Pročitano 8075 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Nokia krntija
A da pitamo studente Rudarskog, Građevinskog i Mašinskog? Kolko sam čuo, otkako je sprovedena bolonja, tamo mnogo veća prolaznost nego ranije.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 
Ne kazem da su samo studenti krivi. Mnogo toga je trulo u drzavi pa i u sistemu obrazovanja.

Sto se tice bodova za filozofski, nije stvar samo u njima nego u samom prijemnom. Evo ti primeri testa opste kulture za filozofski u Beogradu. Jos pretpostavljam da ima i neka skripta za sva pitanja.
Citat
На простору некадашње Месопотамије сада се налази:
а. Ирак   г. Сирија
б. Иран   д. Пакистан
в. Узбекистан   ђ. Авганистан

Јабука није имала битну улогу у животу:
а. Адама и Еве   г. Каја и Герде
б. Исака Њутна   д. Снежане и седам патуљака
в. Виљема Тела   ђ. Париса и лепе Јелене

Дубиозан посао је онај:
а. који ће сигурно донети губитак
б. који се одвија по принципу „плати па носи“
в. у коме је потпуно затворена финансијска конструкција
г. у који је на неки начин укључена мафија
д. у коме држава има посебног интереса
ђ. који је неизвестан и несигуран

Вероватноћа да се у једном бацању коцке појави брoј 2 или број 3 износи:
а. 1/6   г. 2/3
б. 1/3   д. 3/2
в. 0.50   ђ. 1/4

Ja studiram jedan jako glup fakultet. Nas je u prvoj bilo 350, u trecoj je ostalo oko 70 ljudi. Ko je kriv za to.
Pre par godina moj ortak je upisao Masinski fakultet tako sto je uradio 3 od 20 zadataka na prijemnom. imao je 31 bod ukupno.

Razumem ja da na primer na farmaciji desetak studenata zavrsi u roku. Zajeban fakultet, a uglavnom svi dobri djaci. Znaci kod njih nije problem u studentima, ali na vecini fakulteta uglavnom jeste. Tj. problem je u faklutetima sto moze da ih upise ko hoce.
« Poslednja izmena: 11. Apr 2011, 00:42:33 od Marco V »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Nokia krntija
Test opšte informisanosti i nije zamišljen da ima ne znam koliko teška pitanja, mada ih ima, već da upravo probere totalne idiote od normalnih ljudi. Imam ja jednu sveščicu koju sam kupio pre nego što sam polagao prijemni, sa pitanjima koja su bila na tom testu iz prethodnih godina. Ima i nezgodnih pitanja... ja 4 nisam uradio na tom testu.

Uostalom, za svaki smer se polažu bar 2 dela prijemnog ispita. Test opšte kulture je samo jedan deo. Drugi deo je onaj iz struke koju upisuješ.

Citat
Pre par godina moj ortak je upisao Masinski fakultet tako sto je uradio 3 od 20 zadataka na prijemnom. imao je 31 bod ukupno.

To prosto nije moguće.  Smile Da bi upisao kao samofinansirajući bilo koji fakultet minimum minimuma koji je potrebno da ostavriš je 51, sa sve bodovima iz srednje, al nebitno... Taj fakultet godinama nije mogao da ispuni kvotu koju je planirao za upis studenata... tipa ako su planirali da upišu 200 ljudi u prvu godinu, upisali bi 100, jer nije bilo nikakve navale, jer su ljudi znali da se jako teško prolazi.

Sada je stanje drugačije. Reformisali su nastavu, sproveli bolonju i eno... sad nemaju problem da ispune tu kvotu.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Sendo 
E đoka. Moj ortak je upisao Istoriju na Filozofskom i nije mogao da je završi jer su jedan ispit rascepili u dve godine, s time da prvi deo moraš da polažeš pre drugog. Glupost neviđena. Mislim da je kod nas profesorski kadar u proseku 60 godina, pa bi još uvek da teraju inat i da ljude uskraćuju diplomiranja. Najgore je što se tu toliko uči nepotrebnog, a obimno je gradivo, da nemaš vremena za prakse i ostale dodatne aktivnosti, i onda završiš fakultet i imaš... ništa. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Tel.Me Your.Number
bookee 31 je prag za samofinansirajuće a 51 za budžet.

A Mašinac... pa kod njih i u septembru ima mesta za budžet.

Ozbiljnijom i kvalitetnijom organizacijom nastave fakulteti bi privukli neke nove sudente.
A ti bi ni iz čega da stvoriš nešto Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
A da pitamo studente Rudarskog, Građevinskog i Mašinskog? Kolko sam čuo, otkako je sprovedena bolonja, tamo mnogo veća prolaznost nego ranije.

a ja ucio po sovjetskom sistemu,koji je daleko superiorniji od bilo kod sistema u svetu
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Nokia krntija
Citat
bookee 31 je prag za samofinansirajuće a 51 za budžet.

A da, pardon, izvinjavam se.

Zaboravio sam jebi ga.  Smile
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Mrzi me da citam 4 strane(da,jbg,lenj sam  Smile  Smile ),pa cu reci ukratko - svi su krivi pomalo.I studenti,i profesori,i vlast koja svira sa Bolonjom i koristi je ne da bi olaksala studentima,nego im pokupila pare.

Sto se studenata tice - ni oni vise nisu ono sto su nekad bili.Nemoguce im je ugoditi,a jos teze dokazati da se sve u stvari svodi na jedno te isto - rad.Mozemo da pricamo o cemu god ocemo,ali,mora da se radi.
Ranije generacije su radile cak triput vise,a pritom nisu imale ni net,ni skrpite,pa cak ni knjige.
Jeste doduse da je zato bilo besplatno studiranje za sve,ali... ipak im je,kad se sve sabere,bilo teze.

Sto se profesora tice - Neki jesu kao sto su nekad bili,neki nisu.Neki su se skroz zablentavili sa Bolonjom,neki drze do starih metoda.I bas zbog te raznolikosti nastaju problemi.Jednom je uslov ovo,drugom uslov ono,jedan trazi ovoliko,drugi trazi onoliko,jedan trazi prisustvo(obican bullshit  Smile ),drugi to ne ulazi u obzir...
Podseca na srednju skolu pomalo.Svi imaj neke svoje metode,navike,ocene,cak i svetove u kome zive.Kako je krenulo,uskoro ce biti ko njihove kolege u srednjim,koji non-stop nose one svescice u koje upisuju ko je kakav na casu,kakav je opsti utisak,i slicne kurce palce...  Smiley
No,zasad,bar na mom faksu,reko bih da je kvalitet samih profesora solidan.Tj. da i dalje dobro predaju.Sad,to kako ocenjuju i sta ocenjuju,to malo varira.

Sto se drzave tice - Ona je u sustini ostala ista.  Smile Drala je ranije,dere i sad.  Smile S tim sto ranije studenti nisu bili na spisku njenih zrtava,a uvodjenjem usrane Bolonje,i mi smo dosli na red. Smiley
Mislim da niko,bas nijedan od magaraca u Ministarstvu,ne veruje u uspeh Bolonje,ali dva razloga ih teraju da to ignorisu i forsiraju je.Prvi je cepljenje Evropi (ko i uvek  Smile ),a drugi je sto je Bolonja odlican izgovor za novu pljacku.  Smile
Jebi ga,gospoda hoce svoje portrete u Skupstini,Audije za svoje sekretarice i kurve,da mogu da se vozikaju o trosku drzave,da moze Sune da se vozika po Enterprajzu,da moze Dinkic da kupi nove fotelje,i tako...  Smile
I gde ces bolje resenje nego usrana Bolonja?"Em se cepimo Evropi,em od studentskih para kupujemo sebi nova kola!"  Smile Do jaja su se setili.  Smile Da im stavim muda na panj,da vidim dal bi im ikad vise tako nesto palo na pamet.  Smile

Tako da svi su pomalo krivi za ovu situaciju.
« Poslednja izmena: 11. Apr 2011, 02:07:22 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
A da bi upao u budžet na psihologiji u Beogradu na prijemnom je po pravilu potrebno minimum 89 poena ako se dobro sećam.

Dakle, taj smer upisuje crem della crem srednjoškolaca, pa opet četvrtina obnovi prvu godinu. I dalje verovatno opet deo obnovi  drugu, pa treću...
U NS-u je slično, s tim da ne verujem da postoji toliki broj obnovaca. O maj gad, ajm sou fantastik. I upisah se na budžet i završih ga sa 22 godine. Gde je onaj smajli što samozadovoljno češe muda od sreće?  Smile Smile

Istini za volju, bili krem ili ne... uglavnom su najobičniji dupeglavci.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Nokia krntija
Možda... ali su ribe po pravilu dobre. Nigde nisam izblejao toliko kao na spratu psihologije  Smile Smile

Citat
I upisah se na budžet i završih ga sa 22 godine.

IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.